Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2020, 1:06   #1
Bogdan015
Novi član
 
Član od: 18.5.2020.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Laptop HP Pavilion 17-cd0918ng par pitanja u vezi prsvilnog koriscenja

pozdrav drustvo. Uzeo sam skoro ovaj laptop posto mi je bilo nekako najlogicnija kombinacija za tu cenu.
Performansama sam zadovoljan, pogotovo za stvari koje meni trebaju, i sudeci po tome da ne provodim bas mnogo vremena za racunarom. E sad naravno, zelim da ga sacuvam koliki god je moguce od nekog "nepravilnog" koriscenja pa zato i postavljam ovu temu da vidim vase misljenje. Pod 1, video sam da nije bas najpametnije resenje da ga koristim bas na krevetu, nije bas ni za igrice zgodno, a kupio sam i zicnu tastaturu i mis da mi bude zgodno kada se igram. Pa sam zbog toga narucio jedan stilski "laptop stol" koji ce mi se savrseno uklopiti u ono prostora sto imam u sobi. Mene zanima sada, primetio sam kada poteram neku igricu (wolfenstein 2, ili gta5), da se prilicno greje.. zanima me ds li bi onaj ventilator koji ide ispod laptopa resio problem? Da odma pazarim i to... onda me zanima npr. Da li windows defender koji se dobije po defaultu moze da zastiti komp, ili treba da uzmem neki dobar antivirus pored toga, i koji? To je za start, ako se jos nesto setim napisacu, ovo me zanima pod1. Mozds bi jos neki monitor uzeo, to mi je u planu, mada ni ovaj njegov nije los (144hz) jedino zbog veceg ekrana.
Bogdan015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 1:15   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Laptop HP Pavilion 17-cd0918ng par pitanja u vezi prsvilnog koriscenja

da, nije dobro na krevetu jer onda zatvoriš rupe od ventilatora pa se pregreva, dobro bi bilo ako igraš igrice da staviš tu podlogu sa ventilatorom da ga malo rashladi..
Možda si trebao da kupiš desktop kad sve to nakupuješ..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 1:45   #3
Bogdan015
Novi član
 
Član od: 18.5.2020.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Laptop HP Pavilion 17-cd0918ng par pitanja u vezi prsvilnog koriscenja

Pa realno, mozda uz malo doplate sam mogao solidan desktop kupiti. Ali ovo mi je zgodno posto ga nekada i nosim, pa mogu kombinovati kako hocu.
Bogdan015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2020, 20:27   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Laptop HP Pavilion 17-cd0918ng par pitanja u vezi prsvilnog koriscenja

Windows Defender je okej.

Ventilatori za laptop ne pomažu, neki stalak koji će da ga podigne pozadi 1-2cm od podloge je sve što ti treba samo da cirkuliše vazduh.

Iz tog razloga NE koristiti u krilu, na krevetu i gde god da ne postoji dobar airflow svuda oko laptopa.

Zagrevanje dok cepaš igre je normalna stvar, svi laptopovi se pretvore u furune kad se cepaju igre.

Ako HP ima tu opciju a ne koristiš laptop na bateriji ograniči punjenje baterije na 50-60% da ne bi sedela stalno na 100% to će da je ubije u roku od godinu dana. Ako ga ponekad koristiš i na bateriji onda je sve ok.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 21:12   #5
Bogdan015
Novi član
 
Član od: 18.5.2020.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Laptop HP Pavilion 17-cd0918ng par pitanja u vezi prsvilnog koriscenja

@doctor: hvala na ovim informacijama, to me je zanimalo najvise, pogotovo ovo u vezi windows defendera. Sto se tice baterije, koristim ja laptop i ovako kada nije na punjenju, npr.za iptv ili youtube, ili surfovanje, ali tada nema pregrejavanja, sve je najnormalnije. Trenutno sam u karantinu, posto je jedan clan porodice kod mene kovid pozitivan, pa nisam jos ni isao da kupujem nista od periferije za laptop, tako da ventilatore (na srecu) nisam ni uzeo. Ali primetio sam kada stoji na stolu, tj.na nekoj tvrdoj, ravnoj povrsini da se ne greje ni 20% kao sto se onda grejao, tako da verujem da je bilo do podloge. E sad opet imam pitanje, pokusacu uploadovsti sliku ovde... na laptopu, na zsdnjem delu, imaju kao dva neka kanala, mislim da oni odvode topao vazduh napolje, ali voleo bi da mi neko kaze jesam u pravu.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	20200810_210607.jpg
Viđeno:	38 puta
Veličina:	61,9 KB
ID:	57419  
Bogdan015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 21:17   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Laptop HP Pavilion 17-cd0918ng par pitanja u vezi prsvilnog koriscenja

od dole usisava i tu izbacuje vruć vazduh valjda
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 21:22   #7
Bogdan015
Novi član
 
Član od: 18.5.2020.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Laptop HP Pavilion 17-cd0918ng par pitanja u vezi prsvilnog koriscenja

I ja mislim da je tako... kao neki vazdusni tuneli... uglavnom to je to. Ja sam stvarno prezadovoljan... kupio sam ga najvise zbog gta 5, i najnovijeg dela wolfenstein-a. I tera ih ekstra, bez i jednog seckanja ili trzanja. Imao sam xbox one x, i ps4, i nisam mogao da se naviknem na dzojstik, i da lepo odigran te igrice, zbog toga sam najvize i uzeo ovaj laptop, neka vrsta inata. Ali nisam se pokajao. Mozda cu samo jos kada dodje stol uzeti malo veci monitor, tastaturu i mis vec imam i namestiti soundbar radi jaceg zvuka.
Bogdan015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanja u vezi sa Asus P5Q Pro ivanza Osnovne komponente 35 15.11.2008 22:42
Par pitanja u vezi nove konfe Partybreaker Šta da kupim? 78 26.12.2007 21:47
Nekoliko pitanja u vezi RAM-a Isko Šta da kupim? 10 27.11.2007 21:02
par pitanja u vezi simply mepis 6 jagodanbg Slobodni softver 3 4.10.2006 0:04
Par pitanja u vezi Logitech-a X-530 dekili Zvuk na računaru 3 24.6.2006 13:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com