Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2011, 18:05   #1
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Unhappy Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Ljudi pomagajte, očajan sam. Evo u čemu je problem: 23.11. sam naručio a 25.11. dobio putem kurirske službe sledeći HDD: http://www.tehnomanija.rs/katalog/sa...k-hd502hj.html


U firmi su mi rekli da ću na ionako povoljnu cenu (4399) dobiti i popust jer je ambalaža oštećena, ali je disk Ok. Pa ga pazarih za 3000 sa garancijom od 2 godine. Too good to be true? Pogotovo u sadašnjim tržišnim uslovima? Ispostavilo se da je ipak daleko od istine...
  1. Čim sam primio paket i otvorio ga, odmah mi je u oči upalo to da disk nije nov, tj. da je upotrebljavan (izgreban od upotrebe), iako je na njemu nalepnica pokazivala da se radi o tom modelu.
  2. Sledeće što sam uočio je da disk nije SATA, već običan ATA (IDE priključak). Odmah sam nazvao njihovu call službu i reklamacijama prijavio da hard ne odgovara specifikacijama onoga koji sam naručio. Rekli su da će me neko uskoro kontaktirati.
  3. Kako su dani prolazili, a niko se nije javljao, reših da ipak prikačim i isprobam hard. Na moje veliko iznenađenje hard nije davao nikakve znake života!? To me je navelo na detaljniji pregled pa sam otkrio da na štampanoj ploči (tj. čipovima) piše Quantum (od npr. Quantum fireball)?!?
  4. Još pažljivijim zagledanjem primećujem da nalepnica na poklopcu (koja bi trebalo da odgovara modelu Samsung HG520HJ) izgleda kao da je odlepljivana pa nanovo zalepljena?!? Takođe, datum upisan na garantnom listu je napisan preko belog korektora što može da znači da je hard već nekom ranije davan uz garanciju.
E tad sam prs'o sasvim! Od tada ih zovem bukvalno svaki dan, i stalno mi govore kako će se sve rešiti, da će me kontaktirati. Ali niko da zove. Kad ja zovem u call centru me prebacuju na odeljenje internet prodaje, a oni tamo mi govore kako će me nazvati trgovac koji mi je hard prodao i tako u krug, skoro svaki dan.
Najgore od svega je što imaju samo jedan kontakt telefon (valjda centrala) pa često kad treba da mi prebace vezu se dešava da ili pukne ili da čekam do iznemoglosti uz neku muzikicu dok se veza posle izvesnog vremena ne prekine.
Kada sam ih pitao da lično donesem uređaj na reklamaciju (pošto trenutno živim u Kragujevcu), rekli su mi da je to nemoguće jer to nije politika poslovanja njihove "kompanije"?!?! WTF ?!?
Ne mogu da verujem da sam dozvolio da me ovako nasankaju, pogotovo što važe za jednog od većih prodajnih centara tehnike u Srbiji.
Ne znam šta da radim, ni kome da se obratim za pomoć. Ima li neko neki savet? Izvinjavam se ako gnjavim ljude na pogrešnom mestu...
Pozdrav svima!

Poslednja ispravka: Fatamorgana (11.12.2011 u 18:32) Razlog: Skraćivanje predugačke poruke
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 18:08   #2
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :(

Pa napiši lepo ime firme...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 18:11   #3
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Firma je u linku...
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 18:32   #4
LDV20
Član
 
Član od: 13.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 20 puta na 13 poruka
Određen forumom

Zovi trzisnu inspekciju i prijavi ih. Neki put hoce firme da popuste kada im se samo zapreti da ces ih prijaviti.
Ti kao potrosac imas svoja prava. Ocigledno je da su te zeznuli i da nemaju nameru da isprave gresku. Zovi inspekciju i udri po lopovima.
LDV20 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LDV20 na korisnoj poruci:
Fatamorgana (11.12.2011)
Stara 11.12.2011, 20:20   #5
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Čak sam zadnji put kad sam ih zvao ponudio da u dinarskoj protivvrednosti zamenim za neki drugi proizvod da mi ne bi propale pare (npr.štampač jer HDD nemaju na lageru) i rekli su da može, ali opet ista pesma, niko me ne kontaktira od tada. Veoma sam razočaran, pogotovo što prvi put kupujem na ovaj način. Tržišna inspekcija mi izgleda preostaje baš ono kao zadnje sredstvo...
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 20:21   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Cekaj..a na koju lokaciju je,posto ih ima dosta? Ja sam odatle uzeo laptop,i sve po propisima,nisu mi poslali fisklan ii garanciju,i odmah sam zvao i rekli mi da ce prvog radnog dana poslati,i zaista je tako bil u utorka ujutru posta na mom stolu.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 20:29   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Zaboravite na inspekciju, ona je novim zakonom svedena na nivo kozmetike, sada postoje neka šatro udruženja za zaštitu potrošača koja nemaju nikakvu realnu snagu, već postoje radi ispunjavanja neke forme ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 21:05   #8
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Cekaj..a na koju lokaciju je,posto ih ima dosta? Ja sam odatle uzeo laptop,i sve po propisima,nisu mi poslali fisklan ii garanciju,i odmah sam zvao i rekli mi da ce prvog radnog dana poslati,i zaista je tako bil u utorka ujutru posta na mom stolu.
Ja stvarno ne znam pošto sam video na njihovom sajtu, zvao i poručio. Mada čini mi se da su spominjali ovu lokacju (jer je pakovanje imalo oštećenje pa je cena bila snižena):
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=shops&op=shops_listing&shop_details= 1&shop_id=11
Naravno, proizvodu navodno ništa nije falilo...
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 22:05   #9
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Ako na kraju ne bude ništa od vraćanja novca ili ispravnog proizvoda, vrati im HDD, al' pravo kroz izlog
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Fatamorgana (11.12.2011)
Stara 11.12.2011, 22:31   #10
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Ako na kraju ne bude ništa od vraćanja novca ili ispravnog proizvoda, vrati im HDD, al' pravo kroz izlog
Hvala ti na komentaru. Prvi put se pošteno nasmejah otkako sam upao u ovo njesra
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 22:33   #11
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Dali ti se javila zenska osoba kad si zvao?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 22:51   #12
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Dali ti se javila zenska osoba kad si zvao?
Zavisi. Nekada je muškarac, a nekada žena. Uglavnom, ženske osobe se javljaju u delu za reklamacije i one uvek obećavaju da će proslediti to gde treba, ali ništa se ne dešava. Zbog čega misliš da je to bitno?
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 23:04   #13
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

JEr sam i sma imao preipetilju,sa jednom devojkom ali doduse t oje sitan problemcic naspram tvog. Ono sto mogu da te savetujem jeste da lepo,poneses taj hard disk,podjes sa jos nekim i odes tam oodakle je kupljen,na licu mesta im ukazes na sve,i kazes im da ukoliko ne mogu da rese problem imas pravo na zamenu ili refund novca,naravno vidim da su pristali da ti zamene i za nesto drugo,pa vidi,sustian je da se nacrtas na licu mesta,jer ce te tada vrlo ozbiljno shvatiti.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Fatamorgana (11.12.2011)
Stara 12.12.2011, 0:14   #14
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Oni su mi HDD dostavili kurirskom službom. Čini mi se da su pri naručivanju spominjali ovu lokacju (jer je pakovanje imalo oštećenje pa je cena zato bila snižena, a u toj radnji imaju robu sa greškom):
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=shops&op=shops_listing&shop_details= 1&shop_id=11
Ali nisam siguran da li je tamo kucan račun i da li tamo treba da odnesem na reklamaciju, jer oni imaju dosta prodavnica po celom Beogradu. A Beograd je veliki...
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 2:53   #15
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Pogledaj lepo..imaju profakturu poslatu na kome je otkucna racun i adresa odakle je poslato,kao i od kurirske sluzbe sa koje lokacije,dakl nazoves ih tamo,pozalis se,i lepo kazes da ces im poslati nazad hdd,pa nek vide sta ce. Na zalost ali tako je,moras biti drzak dab i ostvario svoja prava.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 3:09   #16
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Nikako da se setim ko je pre mesec-dva pričao o prevarama u pitanju diskova koje će da nastanu podizanjem cena...

p.s. ja sam
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 17:06   #17
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Pogledaj lepo..imaju profakturu poslatu na kome je otkucna racun i adresa odakle je poslato,kao i od kurirske sluzbe sa koje lokacije,dakl nazoves ih tamo,pozalis se,i lepo kazes da ces im poslati nazad hdd,pa nek vide sta ce. Na zalost ali tako je,moras biti drzak dab i ostvario svoja prava.
Da, u pravu si, ima jedna adresa na fakturi, ali od telefona nažalost ništa, osim onog istog (i jedinog) broja na koji sam zvao i ranije. Ništa, zovem još jednom, pa ako sve bude kao i pre, ima da im odem tamo.
U velikom stilu Naziv: th_mafia2.gif, pregleda: 144, veličina: 13,7 KB
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 17:13   #18
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-(

Pozovi i lepo iznes,da si nezadovoljan robom i uslugom,i dan iej to sto si trazio,i onda ima najavis da ces doci,sa jos nekim(ne pominji koje) pa da vidis.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova konfiguracija - potrebna pomoć Ivan452 ŠDK - Osnovne komponente 11 4.7.2009 21:56
Pomoć u vezi s napajanjem! piumini ŠDK - Ostale komponente 4 28.9.2008 6:16
Potrebna "mala" pomoć ! DelFun11 Programiranje 7 10.4.2008 10:19
Potrebna pomoć Didi ŠDK - Prenosni računari 0 14.3.2008 0:18
Pomoć u vezi muzičkog fajla Жупа69 Aplikativni softver 3 19.2.2007 10:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com