Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2010, 16:17   #1
Pavle Rohalj
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Problem nakon instalacije Avasta

Nakon instalacije Avasta on je neke fajlove (čini mi se rundll i još neke sistemske fajlove) i stavio ih u karantin i ja sam restartovao sistem. Kada sam stigao do logon ekrana izašla je poruka "Interactive logon process initialization has failed". Nakon toga sam mora da restartujem računar i iz Safe Moda uradim System restore. Šta da radim?
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 16:33   #2
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon instalacije Avasta

Citat:
Pavle Rohalj kaže: Pregled poruke
Nakon instalacije Avasta on je neke fajlove (čini mi se rundll i još neke sistemske fajlove) i stavio ih u karantin i ja sam restartovao sistem. Kada sam stigao do logon ekrana izašla je poruka "Interactive logon process initialization has failed". Nakon toga sam mora da restartujem računar i iz Safe Moda uradim System restore. Šta da radim?
A i ovo je tvoje. Čini mi se da je problem isti.
Citat:
Pavle Rohalj kaže: Pregled poruke
ESET Smart Security mi je izbrisao neke Windows programe poput Media Playera, Media Centra.... Da li je moguće da su oni bili zaraženi?
Citat:
Pavle Rohalj kaže: Pregled poruke
Sad sam uradio System Restore. Mislim da su exe fajlovi Media Playera i Media Centra.


Koliko je star windows. Ako je ovo sve na istom sistemu čini se da ovde neće moći proći bez nove instalacije.


Edit:
Čekaj , pa sad sam i ovu temu video. Jel to sve na istom kompu

Citat:
Pavle Rohalj kaže: Pregled poruke
Nakon instalacije AV (probao sam Aviru, Nod 32, Eset Smart Security) i restartovanja sistema uspem da dođem do onog dela gde piše Welcome. Nakon toga umesto da se pojavi Desktop, pojavi se crni ekran i strelica miša. CTRL+Alt+Delete ne radi, prikaže grešku da ne može da se otvori. Sa Recovery toolsom sam uradio System Restore. Sada nemam AV. Pomagajte! OS je Windows 7 Ultimate.

Poslednja ispravka: Cole (25.6.2010 u 16:40)
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 16:40   #3
Pavle Rohalj
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Problem nakon instalacije Avasta

Reinstalirao sam ga (Windows) pre nekoliko dana. Uvek izbrišem jedan antivirus pre instalacije drugog.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 16:44   #4
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon instalacije Avasta

Citat:
Pavle Rohalj kaže: Pregled poruke
Reinstalirao sam ga (Windows) pre nekoliko dana. Uvek izbrišem jedan antivirus pre instalacije drugog.
Sad sam dodao i treći citat. Jel to sve jedan isti sistem. Ovde u trećem citatu si naveo da je Windows 7 u pitanju.
Ako ti svaki antivirus tako reaguje jedino što mi pada na pamet je da je sam instalacioni disk zaražen. Jesi probao neki drugi da instaliraš
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 17:10   #5
Pavle Rohalj
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Problem nakon instalacije Avasta

Da, to je i meni palo napamet. Moguće je da su i folderi Windows.old zaraženi, pošto i njih imam (2 komada ). Sad skeniram sa Kaspersky Virus Removal tool.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, avast

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem prilikom instalacije Ubunta Dare01 Slobodni softver 20 6.7.2010 20:41
Nakon instalacije Ubuntua Vista neće da se podigne akicay Slobodni softver 4 24.3.2009 21:41
Problem - ne prepoznaje grafiku nakon instaliranja Windowsa? ogi_pirat Operativni sistemi 2 3.12.2008 15:31
Problem prilikom instalacije. Kako da to rijesim? Isko O igrama uopšte 7 20.9.2008 14:18
Kako da instaliram Ubuntu? Guterill Slobodni softver 36 22.4.2008 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com