Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2012, 16:34   #41
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Ja sam upisao prošle godine I smer na Matematičkom i prezadovoljan sam... Mate ima manje nego na ostalim smerovima al opet nije naivna.. Ceo smer je orjentisan ka računarima i veći deo matematičkih predmeta ti je opet okrenut programiranju, a programiranja kolko oćeš...

Inače videh raspravu, PMF je sad samo zgrada, ona velika na studentskom trgu u oblike HE E sad reče mi baja što radi u službi da su fakulteti uvek bili odvojeni (hemijski, matematički itd) al su uvek u istoj zgradi, pa se odomaćio naziv PMF odnosno Prirodno-Matematički Fakultet (kao zgrada gde se nalaze svi ti fakulteti.) Kolko je to tačno nisam siguran, al kontam pošto radi tamo valjda zna nešto xD

A ako hoćeš da se baviš programiranje ozbiljnije svejedno ti je šta ćeš da upišeš, čak iako upišeš FON koji je da se ne lažemo informatički najslabiji opet imaš razne STCove, kursiće, sa strane na njemu..
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 16:57   #42
Јован
Član
 
Član od: 4.7.2010.
Poruke: 103
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Što se ovog fakulteta iz K.M. tiče(a i svih drugih odozdo) znam da je teže zaposliti se. Iz prostog razloga koji si i sam naveo što je manje-više tu negde oko istine. Međutim, mene interesuje sam kvalitiet fakulteta jer koliko znam dosta ljudi sa strane dolazi da predaje u KM. Ne znam da li je i na ovom fakultetu tako?
Znači da li ja nosim bar neko osrednje znanje sa tog fakulteta u odnosu na one iz Srbije koji su sigurno bolji?
Јован je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 18:24   #43
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Kao sto ti je Vudu rekao, zna se kakvu reputaciju imaju fakulteti u najjuznijem delu zemlje. Tako da, nazalost, nije bitno kakav ces kvalitet dobiti, nego odakle je diploma.
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hephaestus na korisnoj poruci:
Јован (8.1.2012)
Stara 11.5.2013, 12:44   #44
Baki312
Novi član
 
Član od: 10.5.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Ljudi,treba mi pomoc,dvoumim se izmedju PMF-a u Kg-u i ETF-a u Nisu(vezano za informatiku),ili je mozda bolja varijanta visa na ETF-u,pa onda nesto dalje. Hvala unapred
Baki312 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2013, 12:49   #45
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

pa šta više voliš matematiku ili elektroniku?
mada ima tu i drugih detalja tipa kvalitet fakulteta.. cena,...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2013, 12:55   #46
Baki312
Novi član
 
Član od: 10.5.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Pravo da ti kazem,zavrsavam informaticki smer u gimnaziji,pa se pitam,koji je bolji,kvalitetniji,cena nije toliko bitna,elektroniku ne znam,sa matematikom sam solidan
Baki312 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2013, 12:56   #47
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Gledaj samo gde ima vise programiranja.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cane.prebranac na korisnoj poruci:
Baki312 (11.5.2013)
Stara 11.5.2013, 15:08   #48
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Šta dalje?

Nemas ETF u Nisu, imas Elektronski Fakultet...Na elektronskom imas mnogo fizike, elektrotehnike, elektronike u pocetku, ali kasnije sve to gubis i imas najvise programiranje. A posto si zavrsio informatiku (srednju) moj savet ti je da upises PMF u Nisu smer za Informatiku (moj smer), imam dva druga iz Kg-a koji su dosli ovde da studiraju zato sto (barem po njihovoj prici) je PMF u Nisu dosta bolji nego PMF u Kragujevcu. U svakom semestru imas minimum 2 predmeta o racunarima (programiranje, baze, struktura, operativni sistemi...) i 2 matematicka predmeta. Profesori su relativno OK, a nije ni preterano skup (75 crvendaca po godini). U sustini, ukoliko se malo potrudis, upadas na prijemnom na budzet sigurno. Ti sad vidi sta i kako Ako ti treba jos nesto, slobodno pitaj ja sam iz Nisa i imam drugove i na elektronskom i na PMF-u (na koji i sam idem)
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PeTkO na korisnoj poruci:
Baki312 (12.5.2013)
Stara 11.5.2013, 16:52   #49
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Nažalost, nema mnogo (dobro plaćenog) posla za elektroničare u Srbiji, a i ono što ima, tu traže vrhunske elektroničare. Mislim da ćeš bolje proći sa programiranjem i softverom.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2013, 17:09   #50
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Šta dalje?

Prvi put cujem... Koliko vidim sa sajta ima akreditaciju, tako da je "priznat" od drzave
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 12:15   #51
DarioMirovic
Novi član
 
Član od: 15.1.2013.
Poruke: 14
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sta dalje?

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ako želi da upiše FON onda bi trebalo da zna baš odlično programiranje pod uslovom da želi time da se bavi. Jer na FON-u neće naučiti mnogo o programiranju već će dobiti najcenjeniju diplomu u Srbiji što ipak nije mala stvar. Koji god fakultet da upiše uvek će morati da uči i van fakulteta jer se većina stvari koja je bitna za neku oblast ne predaje.
Ovo je stara poruka, ali ne mogu da precutim glupost o najcjenjenijoj diplomi. FON nikad nije bio najcjenjeniji, a dodatno je srozan zato sto Megableja studenti dolaze na easy peasy master studije.

Slazem se za prvu i poslednju konstataciju.
DarioMirovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2013, 18:18   #52
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Sta dalje?

Heh, najcenjenija diploma Možda ako slušaš tamošnje profesore koji lože studente da će biti sve sami direktori FON je strašno propao u poslednjih deset godina (propali su i drugi fakulteti, ali FON je drastičan primer) i postao je ništa drugo nego puki nastavak gimnazije, naročito otkad se pretvorio u poligon za pranje diploma sa privatnih fakulteta...

Sveži programeri sa FON-a danas se zapošljavaju kao jeftina radna snaga za 300-400 evra uz jako mali prostor napredovanja i usavršavanja (osim ako baš ne razbijaju programiranje, ali se onda postavlja pitanje što su uopšte upisivali IT smer na FON-u a ne neki "stručniji" i cenjeniji fakultet). Gledano po početnoj plati i cenjenosti, FON apsolutno nije u rangu sa softverskim inženjerstvom i RTI-jem sa ETF-a, ili informacionim smerom sa MATF-a (raspitajte se po firmama).

Malo sam gorak danas, ali nemojmo se zezati, neko će se upecati na hvalospeve pa će posle godinu dana da se pita "šta sam ja bre ovo upisao". Znam više takvih slučajeva, inače pametni ljudi sa ambicijama većim od vegetiranja po firmama kao menadžeri prodaje ili code monkey-i za 400 evra
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2013, 18:39   #53
dsl94
Član
 
Član od: 3.8.2010.
Lokacija: Nis
Poruke: 107
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dsl94
Određen forumom Re: Šta dalje?

Slazem se sa tobom u vezi FON-a, izabrao sam PMF jer cu na njemu sigurno bolje i vise nauciti nego na FON-u. Gledajuci predmete koji se uce na FON nekako mi se cini da su vise orijentisani prema menadzemntu nego prema programiranju.
dsl94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2013, 18:45   #54
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

i meni se čini da je FON više za IT menadžere a ETF za elektroniku a PMF za neko računanje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2013, 21:09   #55
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

I-Smer (Informatika) na MatFu je sve jača iz godine u godinu. U smislu svake godine se redizajniraju predmeti i prilagođavaju. Većina se radi i polaže na računaru, jedino matematike kojih ima se rade na papiru. Ali moram priznati prilagodili su matu algoritmima (recimo iz geometrije se ne rade klasični zadaci već se obrađuju algoritmi za konveksne poligone, najbliže tačke, presek linija itd itd)

E sad kakvi su po firmama ne znam, msm pričaju nam na fakultetu da ne postoji čovek sa diplomom koji se nije zaposlio, al ono cenim da to prodaju svuda xD Al stoji da ima neku reputaciju
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 14:59   #56
DocNet
Novi član
 
Član od: 19.7.2013.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Nisam siguran koliko mogu nauciti iz tih fakulteta, evo ja studiram BPS IT smer, cisto da imam neku diplomu, nisam ja za bubanje, ovaj smer radi po programu FON-a i mogu reci da moze samo uputiti nekoga na programiranje, od ovoga programer neces postati, mora od kuce dosta truda i vremena da se ulozi.

Pre par dana mi se obratio kolega koja je zavrsna godina PMF-a da mu pomognem oko projekta, projekat je bio naprednija chat aplikacija, klijent-server, toliko o tezini projekta i jos jace o obucenosti tih studenata, a on je inace bio glavni u toj svojoj grupi zapetljao se u OOP-u samo tako.

ETF-ovci su mi vec dosta ozbiljniji, ortak kao projekat ima da odradi kernel za OS i video sam da bas poznaje materiju...

I ja se sad razmisljam da upisem FON, trebalo bi mi nesto predmeta razlike da direktno krenem u 4 godinu FON-a, cisto radi diplome..
DocNet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 22:22   #57
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Završna godina kog smera? Ja sam konkretno završna godina PMFa (MatFa tačnije, to ti je PMF u Beogradu), i kolko znam jedan tim je radio klijent server aplikaciju i to riziko igru sa četom i nekim još glupostima... I lično sam im ja pomagao da završe jer su se kasno sklopili

Inače, veruj mi Informatički smer na MatFu je daleko od slabog i daleko od toga da ne može da te nauči da programiraš Stim što je sve jači i jači iz godine u godinu pošto je relativno mlad i rade na njemu svake godine...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 1:05   #58
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Šta dalje?

Citat:
DocNet kaže: Pregled poruke
Pre par dana mi se obratio kolega koja je zavrsna godina PMF-a da mu pomognem oko projekta, projekat je bio naprednija chat aplikacija, klijent-server, toliko o tezini projekta i jos jace o obucenosti tih studenata, a on je inace bio glavni u toj svojoj grupi zapetljao se u OOP-u samo tako.
Ne znam ko ste vi i odakle se javljate (pade mi na pamet taj citat iz klipa), ali intersantno je sto je negde pre junskog roka, par kolega sa zavrsnih godina na PMF-u u Nisu od mene takodje trazila pomoc oko chat aplikacije, takodje klijent-server, u Javi A ja prva godina
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2013, 2:29   #59
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Šta dalje?

Ne znam da li je nastavno osblje sa raznih faksova u kontaktu, ali na FON-u je prošle godine bio domaći iz Mreža da se napravi klijent-server čet aplikacija, ali je predmet u zimskom semestru. Ali je bilo mnogo plaćenih radova (svako je trebao da napiše dokumentaciju za svoj protokol i štampa na papiru, na odbrani su asistenti oblepili celu tablu u kancelariji papirima, prešli i na vrata i zidove, i grupisali su iste ili sumnjivo slične). Čuo od kolege da su ove godine dali zadatak da se napravi e-mail klijent, koji može da pošalje preko SMTP-a (i još nešto ne sećam se), a za bonus poene prost SMTP server. Reče mi da je jedna ekipa prodavala urađene radove (a i bilo je viđeno) i da su namakli iljadarku jevreja (naravno samo spinovali jedan kod). Da li su u katedri shvatili šta su uradili ne znam.

U glavnom ovaj scenario je jako čest na FON-u. Čak sam i ja jednom predao kupljen rad, mada je više bilo silom prilika nego što sam hteo (ali ipak mi je spaslo kolko tolko živaca jer je zadatak bio SSA-PMOV-Access, onaj tip zadatka gde mora student da izmisli poslovni model ili strukturu firme, a to mrzim iz dna duše, što je još jedna moja preporuka za bilo koji drugi IT faks osim fona).
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2013, 13:08   #60
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Šta dalje?

Kod mene jos uvek nisu culi za prodaju, tako da se sve radi na prijateljskoj bazi i za dz
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Java... šta dalje? jopica123456789 Programiranje 2 13.9.2011 13:16
Hmmm, kako dalje? JaSamKorisnik Osnovne komponente 8 25.1.2011 12:27
Samsung umire, šta dalje? veseliburek ŠDK - Nosači podataka 15 25.10.2010 20:44
Da li je KAV i dalje AV broj 1???? Bansek Internet tehnologije 11 25.5.2006 12:03
O MR.Kuzmanovicu dalje Ice_777 „Ja, igrač!” 104 2.2.2006 23:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com