Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2010, 9:33   #1
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom USB portovi: bejaše 4, ostao nijedan

Od pre dva dana imam čudan problem sa desktop računarom koji odbija da se uključi. Prvi i jedini simptom koji sam primetio čim sam povezao produžni kabl u struju je bilo "pištanje" u zadnjem delu kućišta (tačnije - zvuk visoke frekvencije). Računar je odbijao da se startuje pritiskom na dugme.

Povadio sam sve kablove osim miša, tastature i monitora i priključio ga direktno u zid (sumnjajući na produžni). Računar se uključio i nakon butovanja mi izbacio error na kojem je pisalo otprilike ovako: "USB portovi povlače više struje nego što u praksi mogu da podrže". Nisam napravio screenshot, ali pisalo je otprilike tako. Elem, nakon toga sam pouključivao sve natrag i oslobodio jedan od zauzeta 4 porta. Računar se uključio i radio normalno, a ukoliko bih ponovo uključio taj jedan USB vraćao mi je isti error i blokirao računar dok ponovo ne bih ne oslobodio port.

Nakon toga sam ostavio sve kako je i bilo, jer nisam imao potrebe za tim 4. portom na kojem je stajao odavno pokojni štampač kojeg sam zaboravio da isključim iz kućišta. No, od jutros računar odbija da se uključi uz isto "pištanje" sa zadnje strane kućišta koje sam ranije pomenuo. Probao sam da poisključujem sve portove i ništa. Samo pišti i odbija da startuje.

Ne znam da li ima veze sa problemom, ali hajde i to da pomenem. Do pre 7 dana su mi uvek bila zauzeta 3 od 4 porta sa zadnje strane (kamerica, modem i pokojni štampač) i povremeno 1 od 2 sa prednje (za flash stick i eksterni HDD). Pre tih nedelju dana sam kupio produžni USB kabl pošto su mi prednji USB portovi "upali" u kućište nakon malo jačeg guranja flasha u port i tamo su i ostali budući da su potpuno nepristupačni prstima i spolja i iznutra. Da li je moguće da je zauzimanje svih zadnjih portova dovelo do nekog preopterećenja? Teoretski ne bi trebalo, ali komp je prilično mator tako da ne bih bio iznenađen.

Postoji li nešto što mogu da uradim bez nošenja u servis? Računar mi je neophodan zbog fakulteta, a trenutno nisam u poziciji da mogu da ga teglim po servisima i čekam nekoliko dana da ga poprave. Svaki savet je dobrodošao. Hvala unapred.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 10:15   #2
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: USB portovi: bejaše 4, ostao nijedan

Kao prvo bi mogao da navedeš konfiguraciju u profilu...

Meni se čini da ti je prso USB kontroler na ploči što se rešava kupovinom USB kartice (ispod 1k dinara), prvo disaebluj integrisani USB kontroler preko BIOS-a.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 14:41   #3
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: USB portovi: bejaše 4, ostao nijedan

U pitanju je bilo napajanje koje je dva dana ispuštalo dušu. Ipak sam morao da ga nosim u servis, tako da sad radi ok. Što je zanimljivo, USB portovima ne fali ama baš ništa.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
online internet test, i neki otvoreni portovi bebeys Internet tehnologije 0 28.4.2006 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com