Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2017, 10:22   #1
hunt92
Novi član
 
Član od: 8.2.2017.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Pozdrav ljudi hteo bi da cujem misljenje ljudi ko se malo bolje razumeju u sklapanje desktop racunara. ovako izgleda moja zamisao i svaki savet i sugestija je dobrodosla
Kuciste: Ms industrial Cyclops IV
Napajanje: 500W Raidmax Cobra RX-500AF-B
MB: MSI H110m PRO VD
CPU: Intel pentium G4560
RAM: Kingston 8gb 2133 hyperx fury DDDR4 CL14
SSD: Silicon Power SATA3 240GB S55 550/500MB/s
*imam externi WD 1tb koji je na izdisaju
Koju graficku predlazete za ovu konfiguraciju? ali bi graficku uzeo malo kasnije kad se finansije obnove.
da li kupovati neke komponente na KP po jeftinijoj ceni?

Namena ove konfiguracije uglavnom za gaming (dota2), mada bi bilo pozeljno da prestanem da igram :
Pucajte drugari

Poslednja ispravka: hunt92 (25.4.2017 u 10:46)
hunt92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2017, 12:05   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Ne znam gde si ti gledao cene, ali ti imas komotno da uzmes uz to glanc novu graficku tipa RX 460, ili ako mozes da se pruzis preko 50k 1050. 1050ti bi moglo da uzmes 128GB SSD. Za SSD vidi. Nije vrhunski SSD, ali za svoju cenu i vise nego dobar. Za napajanje vidi Chieftec GPS-500A8 ili GPE-500S. Ram imas Patriot 2400MHz DDR4 od 8GB za nesto manji novac. Za graficku se onda uklopi sta ostane. Ili preko KP ili u radnji. Imas lepih modela sa garancijom na KP. Kako god zelis.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
hunt92 (25.4.2017)
Stara 25.4.2017, 13:51   #3
hunt92
Novi član
 
Član od: 8.2.2017.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Gledao sam u emmiju posto od svih racunarskih radnji oni su najpovoljniji.
evo slika sa cenama koliko sta kosta. uglavnom sa ogranicen da delove uzmem u radnji iz razloga sto bi mogao na rate
fali jos kuciste koje je oko 3k
https://www.dropbox.com/s/xq4g2c577f...acija.PNG?dl=0
hunt92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2017, 19:32   #4
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Kupovati apsolutno svaku komponentu na KP od Madjara ili na nekim online "prodavnicama" koje drze upravo ljudi koji idu do Madjarske i uvoze komponente. Kad vidis da je razlika u ceni jedne graficke 10 hiljada dinara, stvarno mislim da se gubi svaki smisao kupovine kod nas, osim ako ne nosis Rolex, vozis S klasu i vreme ti je toliko bitno da ne mozes da priustis sebi da cekas 3 dana vise.

Sto se garancije tice em ti se nece pokvariti, em ti je svakako verovatno nece ni prihvatiti, posto, ono, Srbija. A razlike u ceni su dovoljne da prihvatim rizik, barem meni.

Mogu da ti dam prilicno pouzdan nacin za kupovinu, drugar ga je koristio skoro bez problema, pusti mi PM.

Pogledaj i uporedi cene, u krajnjoj liniji mozes da uzmes manji dinarski kredit i vracas banci, a u medjuvremenu imas racunar.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2017, 19:41   #5
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Umjesto te ram memorije bi mogao uzeti ovu
Usteda od 2000 dinara.
A umjesto navedenog napajanja, sledece
Usteda od 1100 dinara.
Ukupno bi imao 3100 dinara. Bio bi blize grafickoj karti.

1. Graficka karta
2. Malo skuplji model

Takodje tih 3100 dinara mozes preusmijeriti ka SSD i kupiti kvalitetniji poput Samsungovog. (850 EVO 250 gb)
Na tebi je da odlucis.

Odabrano kuciste kosta oko 2600 dinara.

Kupovina preko KP (madjara) je za preporuku, ali ne u tvom slucaju.
Cjena G4560 je identicna ili je razlika toliko mala da se moze nazvati mizernom. Isto vazi za maticnu plocu, ram memoriju, napajanje, kao i kuciste.
Sa cjenama SSD-a (Samsung) i graficke karte (Gigabyte 1050 Ti 4gb) je malo drugacije. SSD kosta 11 700 dinara, a u radnjama 13 100, odnosno 18 200 kod madjara u poredjenju sa 22 500 dinara koliko je potrebno izdvojiti za graficku kartu.
Da kupujem za sebe, a odlucio sam se za Samsung, dao bih 1400 dinara vise i kupio u radnji. U slucaju graficke karte razlika je veca - 4 400 dinara. Na tebi je da odlucis.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku s[C]ream Zombi[E] na korisnoj poruci:
hunt92 (26.4.2017)
Stara 25.4.2017, 20:45   #6
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Kupovati apsolutno svaku komponentu na KP od Madjara ili na nekim online "prodavnicama" koje drze upravo ljudi koji idu do Madjarske i uvoze komponente. Kad vidis da je razlika u ceni jedne graficke 10 hiljada dinara, stvarno mislim da se gubi svaki smisao kupovine kod nas, osim ako ne nosis Rolex, vozis S klasu i vreme ti je toliko bitno da ne mozes da priustis sebi da cekas 3 dana vise.

Sto se garancije tice em ti se nece pokvariti, em ti je svakako verovatno nece ni prihvatiti, posto, ono, Srbija. A razlike u ceni su dovoljne da prihvatim rizik, barem meni.

Mogu da ti dam prilicno pouzdan nacin za kupovinu, drugar ga je koristio skoro bez problema, pusti mi PM.

Pogledaj i uporedi cene, u krajnjoj liniji mozes da uzmes manji dinarski kredit i vracas banci, a u medjuvremenu imas racunar.
Za sve ostalo, nemam šta da dodam, ali ovo da neće da ti priznaju garanciju, to jednostavno nije tačno, kao ni da se komponente ne kvare. Ja ne znam odakle se šire te dezinformacije, ali ja apsolutno nijednom nisam odbijen za garanciju, niti bilo ko koga znam. Nekad umeju da budu bezobrazni, ali zakon je na tvojoj strani. Reklamirao sam jednu grafičku, HDD, SSD, monitor, dva tableta (jednom sam imao probleme i to zato što nisam hteo da uzmem treći u zamenu već novac nazad, ali sam bio uporan i dobio sam keš nazad iako sam platio čekovima) i to je samo onako prvo što mi pada na pamet.
Tako da, jeste, ovo je Srbija i po pitanju garancija koliko čitam po stranim forumima i Neweegu, Amazonu, bolji smo nego na zapadu. Za cene i ostalo neću da komentarišem, da je sve uglavnom skuplje jeste, subjektivna stvar
koliko neko ceni domaću garanciju, ali da ne priznaju garanciju kod nas, to teško. I ovo ne znači da sam protiv Mađara, i ja ponekad kupujem kod njih, ali kakvi su po pitanju garancije, nadam se da neću imati prilike da proveravam.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2017, 21:59   #7
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Ne znam u kakvim se krugovimavi krecete, i necu da kazem da sam apsolutno u pravu, ali se meni, od svih tehnikalija koje sam ikad kupio, pokvarile 3. Telefon (hard brick, moja greska), RAM memorija (stara 6 godina) i napajanje (staro 7-8 godina). Moderna tehnika se prosto ne kvari dovoljno cesto da garancija bude presudna, po mom misljenju.

Sto se garancija tice, i kad vrisnu, obicno vrisnu kod delova koji dolaze u kontakt sa korisnikom. Kad slusalice keknu, to je obicno na kablu, i obicno ne mozes da dokazes da je problem u kablu od 0.12 nm, vec je to uvek i iskljucivo - to si ti pokidao.

No, kao sto rekoh, ne bavim se trgovinom IT tehnike, i vise predstavljam prosecnog korisnika, i po meni garancija nije toliko bitna. Svakom svoje, naravno.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 0:29   #8
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Garancija je i tek kako bitna pogotovu u prvih mesec - dva, da se vidi da li sve radi kako bi trebalo. Tehnika je to, i normalno je da sa trake izlaze primerci koji nisu baš idealni... Ako se to desi, zameniš deo, ali je bitno da imaš garanciju...

Ako preživi početni period i ispostavi se da je komponenta OK, velike su šanse da nadživi garanciju šljakajući ko švajcarski sat, osim u slučaju u koliko ti ne znaš da koristiš, ili imaš nerealna očekivinja pa se pokvari tvojom krivicom...
Ali i u tom sučaju možda postoji šansa da aktiviraš garanciju (kao samo se pokvarilo, nisam ja ništa dirao)...

Ali treba ti garancija...
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 0:52   #9
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Ne znam u kakvim se krugovimavi krecete, i necu da kazem da sam apsolutno u pravu, ali se meni, od svih tehnikalija koje sam ikad kupio, pokvarile 3. Telefon (hard brick, moja greska), RAM memorija (stara 6 godina) i napajanje (staro 7-8 godina). Moderna tehnika se prosto ne kvari dovoljno cesto da garancija bude presudna, po mom misljenju.

Sto se garancija tice, i kad vrisnu, obicno vrisnu kod delova koji dolaze u kontakt sa korisnikom. Kad slusalice keknu, to je obicno na kablu, i obicno ne mozes da dokazes da je problem u kablu od 0.12 nm, vec je to uvek i iskljucivo - to si ti pokidao.

No, kao sto rekoh, ne bavim se trgovinom IT tehnike, i vise predstavljam prosecnog korisnika, i po meni garancija nije toliko bitna. Svakom svoje, naravno.
Nope, komšija iz zgrade uzeo slušalice neke genius, koristio na kompu i posle par meseci otkazale. Odneo u prodavnicu, lepo objasnio i posle par nedelja dobio nove. Takođe i sa mišem kojem je otkazao scroll (ja mu prodao komplet miš i tastaturu, on razdrndao scroll, doneo meni ja u prodavnicu i dobijem novi komplet).
Imam utisak da si ovo malo napisao napamet, revoltiran cenama kod nas (i imaš svako pravo) ali garancija ume da bude i te kako bitna (a to da se moderna tehnika ne kvari često, to je tek netačno, danas čini mi se više nego ikada stvari stižu i u prodavnice neispravne mada kada prođe neko vreme, verovatnoća da će se nešto pokvariti pre vremena pada).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 10:05   #10
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Decko je rekao da bi uzeo kod nas u radnji, jer bi mogao na rate. Takvi krediti su povoljniji nego dinarski u banci, manje su kamate. Razlike u cenama kod madjara se vide kod krupnih komponenti najvise, graficka, procesor i bilo sta drugo sto kosta preko 10k din. Moze jedino da pogleda jos neku radnju sem radnje na E. Itsvet, Eponuda i jos neki sajtovi sluze da se pogleda stanje na trzistu i dobije ideja gde su povoljne cene, i ako nisu uvek 100% azurni.

@s[C]ream Zombi[E]
I ako se slazem za RAM, napajanje i SSD, ipak je nerealno ugurati 1050ti u celu tu masinu. Ili neka ide na varijantu sa slabijom karticom koju moze da priusti sebi do budzeta (RX 460 ili 1050), ili neka uzme 1050ti kod madjara za nekih ~18000 din. E to je pristojna usteda.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 13:08   #11
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Preporucio sam mu madjare po pitanju kupovine graficke karte. Razlika je 4400 dinara u slucaju navedenog Gigabyte modela. Na njemu je da odluci.
Naravno da u 50 hiljada nije moguce "ugurati" 1050 Ti ni sa predlozenom izmjenom.

Ako bi se odlucio za kupovinu komponenti sa slike: https://www.dropbox.com/s/xq4g2c577f...acija.PNG?dl=0 , sto je 39 549 dinara, a najjeftinija RX 460 (koju sam ja pronasao u nasim radnjama) korsta 14 490 dinara, opet bi izasao iz okvira svoga budzeta, jer bi tada morao da izdvoji: 54 000. (tacno u dinar 54 037 dinara). Sa najjeftinijom 1050 56 730 dinara. Plus kuciste koje nije uracunato u cjenu, a kosta 2600 dinara najmanje.

Posto ce graficku kartu svakako naknadno kupiti, a kompjuter bi koristio za igre predlozio sam mu 1050 Ti uz izmjene komponenti na kojima bi mogao da ustedi i bude blizi kupovini graficke karte, ili boljeg SSD-a.
Nista drugo. Da ne dodje do zabune samo.

Opet postoji i druga kombinacija. Ako vec zeli igrati igre samo, zrtvovao bih SSD, kupio Toshibin P300 hard disk od 1tb, a nakon toga kod madjara RX 470. Daleko bolja kombinacija za igre. G4560 + RX 470. Opet oko 57 hiljada (kao u slucaju GTX 1050 + G4560).

Poslednja ispravka: s[C]ream Zombi[E] (26.4.2017 u 13:16) Razlog: slika
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 13:40   #12
hunt92
Novi član
 
Član od: 8.2.2017.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

evo da vam pokazem cene koje sam uporedio iz emmija i sa kupujem prodajem od svercera iz novog sada.
emmi kp

Maticna (h110m pro vd): 6950 6700
Procesor (intel g4560): 7750 7320
RAM (kingston 8gb hyperx): 8900 8310
Napajanje (LC power 600w): 4130 4600
SSD(samsung evo 850 250gb): 13100 11780
UKUPNO: 40830 38710

razlika u ceni je stvarno mala, nije mi samo jasno kako je moguce da je EMMI tako jeftin naspram winwina koji imaju istog vlasnika, cije ime necemo spominjati ili gigatrona ili cega vec.
Promenio sam misljenje vezano za napajanje i SSD. vidim da dosta ljudi hvali LC power, a takodje se slazem da bi bilo sigurnije uzeti bolji SSD. ali sto se ram memorije tice, kingston je kingston kad budem grafiku uzimao to sigurno ide od madjara ili uzeti u nemackoj kad budem isao.
hunt92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 13:59   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

emmi ima 2-3 prodavnice uglavnom prodaje robu preko interneta za keš pa je jeftinije od ww koji ima prodavnice po celoj srb ne živimo svi u bg ns i niš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 16:01   #14
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Pa u tom slučaju onda Emmi, šverceri su super kad su neke mnogo skuplje stvari. Tu se nagomila razlika. E sad jedino što je meni rekao jedan od njih iz NS a on je najpovoljniji, da se od sledeće nedelje primaju porudzbine tek za 14. maj. Znači za GPU se čeka oko 3 nedelje.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 19:29   #15
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Smrtonosna Sorka, brze je kod onoga iz Subotice, posto je Novi Sad prebukiran, a jednako su sigurni. (licno sam kupio dvije graficke karte kod njega u posljednjih sedmicu i po dana)
Nick: ** Komponente.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 22:02   #16
hunt92
Novi član
 
Član od: 8.2.2017.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Zet Nemac mi je preporucio jedan sajt gde se moze videti cene PC komponenti u EU.
https://geizhals.de/

Na ovo sto ja hocu da uzmem u srb bi dao 330e a u nemackoj 290, da ne pricamo o visestruko boljem standardu. A kod svercera bi izasla 310e
hunt92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2017, 1:28   #17
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

Za dve hiljade razlike, mislim da se ne isplati cimati se, ali sta god od tehnike da kupujes, prvo proveris madjare i inostranstvo, posto cene znaju da budu uzasno napucane kod nas.

Ja sam to definitivno shvatio kad sam video mis od 9900 kod nas, i onda ga nasao na Amazonu za 36$. Ispada da mrzim sve domace sad, sto nije slucaj, cak se i drzimo solidno imajuci u vidu carinu, ali za krajnjeg kupca prilicno cesto ima daleko, daleko povoljnijih opcija.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2017, 13:52   #18
hunt92
Novi član
 
Član od: 8.2.2017.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete na konfiguraciju? oko 50k

jos jedno pitanje ljudi? razmisljao sam i neki polovan monitor da uzmem oko 60e. sta gledati koji su dobri?
hunt92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com