Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2016, 14:49   #81
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Нисам поборник децентрализације, али пробаћу
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 17:25   #82
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
da kad izaberem brod ne zumira automatski iz mape svemira u mapu sistema
Zar nije jedan klik samo označavanje broda uz ostajanje na trenutno otvorenoj mapi, a dvoklik zumiranje na sistem u kome je brod/flota?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 18:47   #83
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

https://forum.paradoxplaza.com/forum...voyage.932668/

Planovi
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 19:06   #84
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Ljudi jel vama funkcionise PD na Batttleship? Izabrao sam BS konfiguraciju hull-a tako da imam hrpu L size modula za oruzje i 4 S modula za Point Defense u sredisnjem segmentu. Elem svi BS su mi sa tom kompozicijom i ubacio sam level 3 PD u ta 4 small slota. Medjutim tokom bitke nisam video da sam oborio niti jedan jedini torpedo. Usporim bitku na max i sva torpeda lepo dolecu i pogadjaju. Onda sam opremio corvetu sa 2 PD i jednim kinetic topom (puca plavo kada puca). Napravi osam hrpu tih korveta i poslao ih u bitku. Tokom klinc borbe ti PD su pucali na neprijateljsku stanicu ( isplajivali su neke bele linijice ka neprijatelju i cak se u onoj statistici koja se gleda tokom bitke na neprijateljskoj stanici ocitavao dmg koj je PD pravio). Medjutim dok su montirani na BS ne pucaju. Kada se zumira moze ih se i videti na brodu i pomeraju se i prate let torpeda ali ne pucaju... Da li je jos neko imao ovakav problem?
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 19:17   #85
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Inače kod mene uopšte ne poštuje resurse iako mu je ta opcija čekirana, još neko se ovde žalio na isti problem.
Jesi li podesio da može da ti ruši već postojeće građevine?
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 8:57   #86
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zar nije jedan klik samo označavanje broda uz ostajanje na trenutno otvorenoj mapi, a dvoklik zumiranje na sistem u kome je brod/flota?
Dvoklik (ili Q kao shortcut) je go-to komanda, voleo bi da ako sam na mapi svemira ne zumira u sistem nego ga samo centrira na ekranu. Uglavnom nije problem ali ima situacija kad je stvarno uzasno frustrirajuce. Pogotovu sto maltene nema ni razloga zumirati u sisteme posle pocetne mineral krize sem za neke vece bitke sa vise flota.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 12:24   #87
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Posle nekih 10ak partija (cisto start, po 20 godina na vecoj mapi sa malo suseda da mogu na miru na maksimalnoj brzini da testiram) dodjoh do zakljucka da je robovlasnistvo totalno OP, pogotovu sto robovi ne mogu samoinicijativno da se pobune, kad porobis vanzemaljce ili druge frakcije koje zele nezavisnost automatski se pridruzuju Slaves frakciji i izlaze iz ostalih koje mogu (I hoce) da se pobune.

Takodje slavery tolerance bonusi se stakuju preko 100%, pa npr kad se uzme Fanatic Collectivist (100% tolerancije) nema penala na moral/srecu. Preko toga ako se uzme jos bonusa npr. Divine Mandate (50% bonusa) robovi i emancipovana populacija dobice bonuse na srecu. Posto je Spirituality etika (5% happy) preduslov za Divine mandate prakticno je osigurana presrecna populacija. Takodje diplomatski Slavery je samo -10 penal.

Decadent negativan trait nema mana jer ce svaka planeta imati robove (mozes da porobis I svoju populaciju i bice presrecni sto sluze velikoj kolektivi). Posto robovi automatski dobijaju veliki bonus na hranu i minerale (20%) 3 trait poena koja ce da budu aktivna kod slobodne populacije mogu da odu na nauku ili energiju. Npr:

Divine Mandate
  • +50% slavery tolerance (nezavisno od etike, kada se unapredi daje 100% tolerance koje totalno neutralise penale sem kod fanaticno individualnih aliena)
  • -15% resettlement cost
Fanatic Collectivist ( Purge + tolerancija )
  • +100% slavery tolerance
  • -10% food consumption
Spiritualist (za Divine Mandate)
  • +5% happiness
Decadent
  1. Resource Output without Slaves: -10% (dzaba bod)
Intelligent
  • Engineering Output: +10%
  • Physics Output: +10%
  • Society Output: +10%
Zadnji trait poen moze da ode na jos bonusa na nauku (15% za jednu granu), 30 godina duzi zivotni vek lidera ili eventualno Communal za jos +5% bonusa na srecu. Charismatic ima "skriveni" bonus u diplomatiji, +20 odnosi. Conformists da smanji mikro late-game za odrzavanje etike .

Porobljena populacija radi na rudnicima i farmama sa +20% bonusima (+30% sa bonusima na srecu koji su prakticno zagarantovani, 40% na home planet). Naravno vanzemaljci koji su porobljeni ne dele etiku fanaticne kolektive pa nemaju ovoliko nenormalne bonuse ali uvek moze purge u ranoj fazi igre dok se ne istrazi Transcendent Empire. Slobodna populacija radi u labarotarijama sa maltene zagarantovanim bonusima na srecu.

Ili:

Despotic Empire (kada se "nadogradi" bonusi se dupliraju)
  • -15% building cost
  • +10% slave mineral output
  • +10% slave food output
Fanatic Collectivist ( Purge + tolerancija )
  • +100% slavery tolerance
  • -10% food consumption
Materialist (istrazivanje I odlicne specijalne zgrade i edikti)
  • +5% Physics Research
  • +5% Society Research
  • +5% Engineering Research

Ne koristi poprilicno retardirani sistem da su ljudi srecni sto robuju ako tolerancija predje 100%. Bonusi za minerale i hranu su isti (veci kad se unapredi government) I jos je preko toga moguce dobiti bonuse na srecu uz tehnologiju/mikromenadzment. Ne zavisi od toga da sve planete budu odgovarajuceg tipa (posto habitability ogranicava happiness). Nauka je takodje prakticno na istom nivou i moguce je da kasnije uz tehnologije dobiti bonuse od srece. Najveca mana je sto alien populacija nikada nece imati 100% tolerancije od Divine Mandate/Transcendent Empire pa ce uvek morati purge sto ce definitivno unistiti svaku sansu za diplomatiju.

Divine mandate ima znatno bolji start (sem ako u blizini nema odgovarajucih planeta sa 80% habitability) I mogucnost da ostavi alien populaciju sa dobrim bonusima na hranu i minerale I odrzi dobre diplomatske odnose. Despotic Empire ne zavisi toliko od bonusa na srecu i kvaliteta planeta u blizini starta, i ima bolji (i krvaviji) late-game.

Jedino sto ovome moze da parira je Despotic Hegemony-Fanatic Materialist-Intelligent-Natural Engineers i spamovanje robota.

Poslednja ispravka: Apostrof (17.5.2016 u 12:33)
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 13:15   #88
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Igra i nije napravljena da ti daje penale već da ti kroz odabir usmeri gameplay. Robovlasničko društvo jeste moćno kad su resursi u pitanju... što je sasvim OK. Ali svako robovlasničko društvo će biti inferiorno u pogledu tehnologije.

Tako da sve zavisi kako želiš da usmeriš svoju igru. Možda se ne vidi ta razlika u partiji od 20 godina, ali u partiji od 100 ili 200 itekako se vidi jer svi počinju sa istim tehnologijama i tek tokom vremena se pravi drastična razlika. 20 godina je praktično ništa u ovoj igri.

Što je sasvim realno - robovlasničko društvo će zaista u startu da nadjača druge jer proizvodnja resursa omogućava brzu ekspanziju dok ima slobodnih oblasti za širenje. Kada to nije slučaj, u poznoj igri, tehnološki napredna civilizacija ima da pojede robovlasnike za doručak.

I ne znam što te čudi da su robovi srećni što služe ako imaš Divine Mandate i Collective - to je društvo u kojem je vladar bog a pojedinac nije bitan. Naravno da će biti srećni da služe bogu i zajednici, to im je milenijumska kultura. Nešto slično Egiptu.

Prava igra počinje tek nekih 100 godina od početka

... ili ako neko razbesni Fallen Empire
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 14:26   #89
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Zapravo imaces bolju tehnologiju.

Sustina je da robovi dobijaju ogromne bonuse na hranu i minerale (brz razvoj i odlican early game) tako da svi talent bodovi mogu da odu u nauku (10% na sve i 25% na inzinjering npr) + 10%-20% bonusa na od srece (zbog etike i bonusa od velike tolerancije na robove (+30% happiness sa Divine Mandate).

Dizajniras dve rase - radnike u rudnicima i na farmama sa agrarian I industrious koji daju po 15% bonusa za 4 trait boda dobijas jednostavnim porobljavaljem svoje populacije (I daju 20% umesto 15%). I naucnike koji rade sa maksimalnim bonusima koje mozes da izaberes na startu.

Samo porobis ljude koji rade na rudnicima i farmama, prakticno ko da imas 10 trait bodova na startu + 5% bonusa na skupljanje minerala i hrane. I jos besplatan bonus od 10% na sve to jer su ljudi srecni sto robuju.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 19:56   #90
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Aaaaa... glupavi UI!

Posle 20+ sati igre skontam da igra nudi više od 4 opcije pri izboru researcha, uopšte nisam video slajder
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Malik Tintilinic (12.4.2018)
Stara 17.5.2016, 20:12   #91
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Stellaris

U nekim trenucima nudi i vishe u zavisnosti koju vrstu Empire-a si birao na pocetku .

Imas mod koji povecava velicinu prozora researcha.


Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 20:48   #92
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Skepi kaže: Pregled poruke

Imas mod koji povecava velicinu prozora researcha.
Ma to sam i video od tebe i skontao da ima još
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2016, 1:28   #93
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Zapravo imaces bolju tehnologiju.

Sustina je da robovi dobijaju ogromne bonuse na hranu i minerale (brz razvoj i odlican early game) tako da svi talent bodovi mogu da odu u nauku (10% na sve i 25% na inzinjering npr) + 10%-20% bonusa na od srece (zbog etike i bonusa od velike tolerancije na robove (+30% happiness sa Divine Mandate).

Dizajniras dve rase - radnike u rudnicima i na farmama sa agrarian I industrious koji daju po 15% bonusa za 4 trait boda dobijas jednostavnim porobljavaljem svoje populacije (I daju 20% umesto 15%). I naucnike koji rade sa maksimalnim bonusima koje mozes da izaberes na startu.

Samo porobis ljude koji rade na rudnicima i farmama, prakticno ko da imas 10 trait bodova na startu + 5% bonusa na skupljanje minerala i hrane. I jos besplatan bonus od 10% na sve to jer su ljudi srecni sto robuju.
Sve to stoji na početku igre. Kasnije rasa koja je formirana oko tehnologije pobeđuje robovlasnike jer bez obzira kolike ti bonuse imao, njima svaki radnik može da puni tehnologiju dok je tebi društvo podeljeno.

I umesto svih tih drndanja sa traitovima, jednostavno koristi robote do kojih je došao brže (naročito naprednih verzija) tako da tehnički i on ima robove koji se ne bune, ne treba im hrana, mogu da kolonizuju bilo koju planetu i da sve rade sa bonusima. Synthetics čak i za istraživanje dobijaju bonuse.

Evo baš malo pre sam 'završio' partiju od 180 godina (nastaviću neki dan) i ni jedno robovlasničko društvo nije moglo da pruži čak ni minimalni otpor. Jesu srećniji, jesu napucaniji što se tiče resursa, ali na duge staze jednostavno ne mogu da se nose sa ostalima.

Njihovo je da imaju brz početak i da se što pre razgrade i da posle mid-late game pariraju veličinom. Jer umesto jedne planete koja pravi po 30 tehnologija od sve tri vrste, oni imaju 3 koje daju po 10.

Ovu poslednju partiju sam igrao sa penalty na sreću, nisam uzeo ni jedan od Fanatic traitova, uzeo sam Despotic Empire (ali nisam koristio robove) i posle svake vazalizacije sam izvršio genocid nad celom rasom (strašno usporava širenje i niko te ne voli u celoj galaksiji). U jednom trenutku sam ratovao protiv konfederacije robovlasnika ja sam, njih četiri, svi smo iste veličine i dobio. Ne kažem sad da je preterano teško ali tehnološki su bili ispod mene.

I opet držim četvrtinu galaksije kao najveća imperija. Koliko me vole pokazuje činjenica da imam najbolje odnose sa Fallen Empire koja me prezire jer sam im otkinuo trećinu teritorije šireću svoj uticaj pa imam -86 Border Friction.

Ne znam, možda to što ti pričaš može da ima nekog uticaja u MP. Ali po onome što sam ja video na duge staze robovlasničko društvo gubi u kvalitetu što nadomešćuje kvantitetom gde zaista jesu bez premca pa se to nekako ipak izbalansira.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2016, 11:40   #94
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Strelok kaže: Pregled poruke
Sve to stoji na početku igre. Kasnije rasa koja je formirana oko tehnologije pobeđuje robovlasnike jer bez obzira kolike ti bonuse imao, njima svaki radnik može da puni tehnologiju dok je tebi društvo podeljeno. I umesto svih tih drndanja sa traitovima, jednostavno koristi robote do kojih je došao brže (naročito naprednih verzija) tako da tehnički i on ima robove koji se ne bune, ne treba im hrana, mogu da kolonizuju bilo koju planetu i da sve rade sa bonusima. Synthetics čak i za istraživanje dobijaju bonuse.
Stvarno ne razumem kako ne kapiras, kad ti treba populacija koja ima 20% na tehnologiju emancipujes ih. Kad ti trebaju radnici u rudnicima porobis ih i dobiju 30% na rudarenje. Izgradis lab umesto rudnika i emancipujes ga za 20% na tehnologije. Jedini nacim da imas vise %na tech je da uzmes Fanatical Materialist za 5% vise. Posto sam kazes da nisi uzeo ni jednu fanatical etiku i da nisi imao bonuse na happines teoretski je nemoguce da ti je naucnik proizvodio vise.

Ne vidim kako su roboti koje treba da istrazis i napravis za 150 minerala i placas za 10%/15% bonusa bolji od radnika koji je dz i daje 30% bonusa. Pogotovu sto i robovlasnicka imperija moze da pravi robote.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 13:40   #95
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Шта је боље развијати, офанзивна оружја или одбрамбене ствари? Чини ми се ово друго.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 14:38   #96
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Defenitivno motori i modovi za evade + stitovi na pocetku. Oruzja napreduju jako polako, 18-19% vise dmg, i najduze se istrazuju i traze najvise energije na brodu. Sa druge strane sa dobrim liderom lako je imati preko 50% evade i 30% vise hp-a sa stitovima na korvetama. Jedino sto vredi juriti na startu su torpeda, 100% sanse za pogodak, najveci domet i ignorisu stitove.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Miki1987 (19.5.2016)
Stara 19.5.2016, 14:45   #97
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Sa 1.1 zakrpom će opravdano osakatiti OP corvette spam sa high evade i defensive stance.

Citat:
Version 1.1, nicknamed Clarke, is due “near the end of May”. It’ll mostly focus on bug fixes and user interface improvements, rebuilding a fair few screens and notifications. In terms of changing how it works, they’ll improve AI a bit and make Corvettes a less powerful.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 15:07   #98
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Morace bas da osakate evade globalno da bi korvete prestale da budu op. (90% evade i sl late game), ili po meni bolje resenje da modovi ne skejluju linearno nego da M i L slotovi progresivno dobijaju vece bonuse, oruzja rade veci dmg i slicno.

Trenutno je jedina razlika izmedju klasa/velicine broda HP, velicina slotova i cena koje su srazmerne tome koliko kapaciteta brod zautima. Osam korveta ili jedan battleship imace maltene isti hp i dps, samo sto ce korvete imati znatno veci evade.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 16:15   #99
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Aaaaa... glupavi UI!

Posle 20+ sati igre skontam da igra nudi više od 4 opcije pri izboru researcha, uopšte nisam video slajder
То ако имаш Research Alternatives +1
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2016, 10:00   #100
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Uspeo sam da napravim rasu koja funkcionise super sa sektorima bez mikromenadzmenta I koja od starta ima 20% bonus (minerali, hrana, energija i nauka od 90% srece) na t1 planetama i 10% bonus na t2 planetama (60% habitability) posle habitability istrazivanja . Posle 50ak godina imace 100% empire-wide toleranciju na robove (Transcendent Empire) pa je menadzment prljavih xenosa laganica. Nije bas RP (pacifista i robovi) ali sta da se radi bitno je da funkcionise

Government>
Moral Democracy (za happiness bonus na startu)
  • +10% happiness
Ethics>
Fanatic Spiritualist (za happiness bonus I kasnije Transcendent Empire, kao I za 5% happiness bonus od Void Cloud)
  • +10% happiness
Pacifist (za Moral Democracy na startu i 10% physics research od Crystalline Entities I Droning Optimizations edikt +15% minerals, -5% energy)
  • +10% food
  • -10% war happiness
  • +1 maximum embassies
  • -25% rivalry influence gain
  • -10% army damage
Traits>
Adaptive (zato sto habitability ogranicava happiness)
  • +10% habitability
Communal (za ukupno 30% happiness)
  • +5% happiness
Sedentary (bezbolan trait bod)
  • +50% migration time
  • +33% resettlement cost
Wormhole travel I rakete.

Mining network na homeworld kad god ima slobodan pop (jako je mali bonus na rast od viska hrane bitno je samo da je pozitivna, sav pop na rudnike) Society Research Grants edikt. Vojni brodovi da obidju svaki sistem trazeci T1 planete. Cim istraze sve sisteme u dometu wormhole generatora odmah novi (mogu da se grade van granica imperije). Science ship fokusira survey na sisteme sa T1 planetama bez obzira koliko su daleko. Cim se istrazi New Worlds Protocol odmah dve kolonije, gasi se Society Research Grants edikt i odmah istrazivanje (event) rasa, ali iskljucivo npc space rasa bez istrazivanja prvog kontakta sa civilizacijama (kako bi mogao da spamujes WH generatore u njihovom svemiru i eventualno im maznes neku planetu). Kad se eventovi istraze uvek izabrati prvu opciju (jos istrazivanja) sa Spiritual I Pacifist dobijaju se sjajni bonusi (5% happiness, 10% physics, I edikt od dronova za 15% vise minerala i -5% energije koji odmah treba upaliti). 3-4 kolonije za 5 do 10 godina sa bas losim startom i vladarom.

U mojoj partiji do 2250 imao sam 36 planeta bez ofanzivnih ratova, +400 minerala i preko 170 nauke, I istrazeno sve za uber korvete, kolonizaciju i T3 minerale/energiju (800 zvezda, hard, iskljucen advanced AI start). Sa 90% happiness od starta nema potrebe cekati na paradise domes I slicne zgrade koje daju bonus na srecu, mogu odmah da se prave sektori i daju AI-u na upravljanje (research focus, 75% resursa jer uvek mozes da im das minerale i pare ali na da uzmes, alow redevelopment I respect resources). Posto svaki sektor generise influence za sebe ustedi se mnogo jer prakticno ne placas nadogradnju glavne zgrade, Power Hub-a I sl. a veci sektori mogu i da placaju frontier outposts.

Istrazivanje - fokus na T2 planete i dizanje habitability (dve tehnologije po 5% svaka), motore, evade module I torpeda, +3 energy na svemirskim stanicama, stitove i baterije, vece granice. Kad se istraze armoured torpedoes, combat protocols, T3 motori I shields krece spam korveta. Kada se istrazi Teldar Plant (10% happiness globalno) I advanced goverments predje se na Transcendent Empire I krece porobljavanje.

Nije jako kao Fanatic Collectivist sa Star Empire ali posto AI ne zna da upravlja robovima smanjuje mikromenadzment drasticno. U MP ako zavrsis pored nekoga sa Military Junta nema sanse za ovako brzu ekspanziju. Takodje WH su katastroficne u MP (1000 godina da veca flota skoci iz sistema u sistem, maltene neophodno spamovati WH generatore svuda a I onda je defanzivan rat blago receno uzasno iskustvo jurenja neprijateljskih flota). Posto spiritual ima dobre sanse da istrazi psi jump drive to moze da resi problem, a hyperlane mapping je neophodan (ili da BAS pazis I mapiras u glavi).

Druga varijanta je da se uzme hyperdrive/warp drive i da se ne siri toliko brzo, uzme extremely adaptive trait ali onda su zgrade za srecu neophodne da se dobije zadnjih 5% happiness za 20% bonusa (AI u sektorima mora da bude isljucen i sve zgrade izgradjene pre predaje inace ce da usvinji), ali onda ce i T2 planete imati 20% bonusa.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com