Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2010, 17:54   #41
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Freško je u pravu.Jedino novo parče creva u sistemu je od pumpe do gornjeg radijtora,jer nisam imao toliko dugo parče u prethodnoj postavci,falilo je samo 3-4cm.Ostali parčići su svi već korišćeni,samo na drugim mestima u petlji.Jedino je još ovo tanko industrijsko crevo koje spaja spoljne radijatore ubačeno.Može da se vezuje u čvor koliko je flexibilno,a da se ne lomi i ne ometa protok.Kad bih negde našao više takvih creva,uradio bih čitav sistem od njih.To što su malog prečnika apsolutno ne utiče na performanse.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2010, 20:02   #42
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Nice job! Svidja mi se kako si ukombinovao 3 radijatora Sreca pa nemas Corsair 800D inace bi uglavio jos 2 480 radijatora

Kakva je pumpa? Jel bucna? Koliko ti je rashladne tecnosti popio sistem?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 2:13   #43
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Stvarno je dobro što nemam veće kućište, ne bih stao dok ne nabudžim svaki mogući radijator! Mada, mislim da za više od ovoga nema potrebe. Ovde je 1x12, 2x12 i 3x12, što mu dođe kao 2 triple radijatora...sasvim dovoljno za max klok bilo kog proca i jedne grafičke, a SLI-jem ne nameravam da se bakćem, stvarno nema mesta.
Pumpa je zaista odlična. Vidim da je po testovima bolja od popularne Laing 355, mada se to vidi i iz specifikacija...voda šiklja bukvalno k'o iz česme, prosto ne mogu da poverujem koliko je jača od TT-ove koja je "samo" duplo slabija po specifikacijama. Na možda 2 mesta sam samo malo stisnuo creva da isteram vazduh, ali verovatno bi i to izgurala sama za par min. Nema više potrebe za tumbanjem 30Kg teškog kućišta! Doduše bučnija je od TT-ove, ali ne drastično. Ipak, najglasnija je u sistemu, tj. samo se ona i čuje jer su svi ventovi na minimumu. Na metar udaljenosti u sred noći (apsolutna tišina) čuje se blago brundanje, nije neki iritirajući zvuk. U normalnim uslovima, kad ima malo spoljne buke, jedva da je čujem. Jedino je način montaže idiotski. 100x mi se migoljila i ispadala iz nosača dok sam uspeo da ih ušrafim, a što je dodatno otežavalo po nekoliko gumenih i kartonskih odstojnika koje sam stavljao na šrafove da bih uskladio visinu sa rezerovoarom čiji je izlaz viši za koji cm. U sistemu je svega 600ml tečnosti i to sa punim rezervoarom od 350cc. Vodio sam baš računa o dužini creva, tako da su one minimalne, pa je i to doprinelo maloj zapremini.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 11:43   #44
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

Super je ispalo =)

Samo je ružno u pm... Ne bih ja ovo držao u kući, nerviralo bi me =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 16:35   #45
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

Svaka cast kolega.
Ne mogu da verujem koliko rashladne povrsine imas. xD
I bas mocno izgleda 360 radijator montiran na zadnjoj strani kucista.

I da,ako mozes na pm da mi kazes gde si nabavio pumpu i 360 radijator.

samo napred.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 1:24   #46
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

Znate šta me zanima? Je li se ikome desilo da mu nešta pukne i tečnost iscuri u komp? =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 3:06   #47
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Nisi pročitao skroz moj post na prethodnoj strani...iscurelo je meni u napajanje 2 kapi. Ali nije ništa puklo, nego sam ga ja rasturao i napajanje je bilo isključeno...i crklo je i posle sušenja od pola sata čim sam ga uključio. Tečnost je dobra za podmazivanje pumpe i sprečavanje korozije i razvitka algi u sistemu...to što kao ne provodi struju, to mačku o rep. Ako kapne na nešto...
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (13.9.2010)
Stara 13.9.2010, 9:24   #48
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

Bas htedoh da pitam, sta bi sa HX620?
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 13:46   #49
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Na reklamaciji je već tačno nedelju dana, čekam da mi se jave.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 12:43   #50
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

Trebao si ga samo uviti u neku dobro suvu kesu u koju bi ubacio sto vise kesica silikonskog gela.Cale je tako spasio profi blic (bio je fotograf),a ja oprane MX360 slusalice i 8Gb flash jos su mi podatci ostali na njemu.Blic je do duse upao u svetu vodicu ali ne znam koliko to zapravo ima veze. xD
A slusalice i flash su dobro oprane u masini.Danas sve radi perfektno.Imam dosta tih kesica sil. gela jer sam ih skupljao.Ima sigurno preko 300 gr.Sve kesice stavis u rernu da se iz njih dobro izvuce vlaga i onda u kesu sa uredjajem koji je nastradao.

P.S. Pisem ti pm veceras oko radijatora.Ne morem da stignem od skole. xD

pozz
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 15:13   #51
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Nisam se ja naročito ni potrudio oko sušenja, verovao sam proizvođaču na reč da tečnost ne provodi struju...sad bar znam da lažu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 6:29   #52
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

Koristis li neke aditive?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 12:36   #53
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Fabričku tečnost "Cool Laboratories". Zadovoljan sam, nema taloga, nema algi, dobro sprečava koroziju...u principu nisam za home made rešenja. Ljudi se kunu u 1:1 antifriz i destilovana voda, ali mislim da je to previše antifriza, jer on uopšte nije naivan i može da pojede dihtunge i ostale ne-metalne delove sistema. Generalno, samo da tečnost nije neki fenseraj sa UV aditivima i ostalim glupostima tog tipa i ne bi trebalo da bude problema sa talogom u sistemu i požutelim crevima.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 12:47   #54
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

Ne reče jesi li sipao novu količinu tečnosti ili si koristio tečnost iz starog sistema?
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 14:27   #55
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

"Procedio" staru par puta kroz filter (onaj od Kirbija ), nasuo nazad i dodao još nove jer je sada veći rez, pa je otišlo malo više tečnosti.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 15:11   #56
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Fabričku tečnost "Cool Laboratories". Zadovoljan sam, nema taloga, nema algi, dobro sprečava koroziju...u principu nisam za home made rešenja. Ljudi se kunu u 1:1 antifriz i destilovana voda, ali mislim da je to previše antifriza, jer on uopšte nije naivan i može da pojede dihtunge i ostale ne-metalne delove sistema. Generalno, samo da tečnost nije neki fenseraj sa UV aditivima i ostalim glupostima tog tipa i ne bi trebalo da bude problema sa talogom u sistemu i požutelim crevima.
Ne,nisam mislio na domace radinosti ili na fancy shmancy UV *****a (da me izvinete na izrazu,ali me iritira "trafika" fazon kompjutera). Negde na XS-u sam citao za neku cudnovatu tecnost sa perlicama srebra koje ciste sistem i ne dozvoljava stvaranje algi ili izdvajanje zelatinskih masa (desava se kod odredjenih fabrickih resenja)

Btw malo ti trolujem temu,ali za clanove koji prave "prve" korake u Water Cooling svetu ova tema moze biti od koristi. Hbg tvoja tema je posecenija od bilo koje gde se spominje voda

Inace evo ti mali quest
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 11:12   #57
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

ja sam jedno vreme koristio destilovanu vodu i antifriz u odnosi 2:1 koliko se secam. :/

Temperature komponenti su bile iste kao i sa fabrickom Tt tecnoscu,ali zato boja creva nije.xD

Fresko ili Rocker su mi rekli da mi je sistem pun algi.xD Pojma nisam imao da se boja zbog tog promenila.:/ Tada sam kontaktirao nekog druga koji je isao za Sloveniju u tamo mi je kupio 3m novih creva posto su ova bila propala i nisu se nikako mogla ocistiti.Tada sam morao i spojiti ceo sistem i napuniti ga 96% alkoholom kako bih ocistio pumpu i blokove.:/
Od tada koristim Tt tecnost koju je inace vrlo tesko naci.A nije ni jeftina.Posto sada znam da je cista glupost informacija o strujnoj neprovodljivosti ostaje jedino da verujem da ce spreciti koroziju u sistemu.(Iako su sve komponente od bakra).
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 12:24   #58
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Negde na XS-u sam citao za neku cudnovatu tecnost sa perlicama srebra koje ciste sistem i ne dozvoljava stvaranje algi ili izdvajanje zelatinskih masa (desava se kod odredjenih fabrickih resenja)
To su tzv. silver coils. Ne znam na koju foru, ali malo srebra u sistemu zaista sprečava stvaranje algi. Ne moraju to da budu neke sićušne kuglice, bućneš parče srebra u rez i nećeš imati algi u sistemu, a držaće i vampire podalje. Što se želatinastog taloga tiče, to srebro niti bilo šta drugo ne može da spreči. Ali to se dešava samo kod buđavih UV tečnosti koje imaju rok trajanja. Isto kao da si sipao pivo ili mleko u sistem, jednom će da se pokvare.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Btw malo ti trolujem temu,ali za clanove koji prave "prve" korake u Water Cooling svetu ova tema moze biti od koristi.
Nije trolovanje, dobro je to uputstvo, samo što sam ja i dalje za farbrička rešenja. Ajde korozija tu i tamo, ako je sve od bakra i nikla (fitinzi), nije problem, ali neki algicid mora da postoji u sistemu, a njih je teško nabaviti, tako da naizgled jeftino rešenje destilovana + antifriz može na kraju da ispadne mnogo skuplje.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Hbg tvoja tema je posecenija od bilo koje gde se spominje voda
Nije ovo "moja" tema. Inače me nervira to shvatanje da kad neko otvori temu, da je ona "njegova". Ideja je bila da ljudi vide da bušenje&seckanje kućišta nije nikakav bauk, kao ni instalacija vode. Jeste malo veći zahvat, ali svakako traži manje i znanja i pažnje od recimo Vmodovanja grafičke, ploče i sl. Drugo, stvarno nam fali neka tema o vodenom hlađenju, pa sam eto neka svoja iskustva izneo ovde. Pisanje nekih "how to" uputstava bi bilo besmisleno, jer bi ionako verovatno bila plagijat sa raznih strana, tako da nam ostaje da iznosimo svoja iskustva...mada bi opet posebna tema o tome bila bolje rešenje. Videću sa kolegama, pa možda i otvorimo nešto, samo da ga formulišemo kako valja.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Inace evo ti mali quest
Video sam ovo ranije. Maestralno odrađeno, mada imam par zamerki. Prvo, pristalica sam single loop-ova, jer današnje iole bolje pumpe to mogu da isteraju bez problema, sem možda u nekim extremnim slučajevima. Drugo, na par mesta je koristio 90° fitinge, što mi se nikako ne sviđa. Jedno je kad ti crevo saviješ pod tim uglom, jer ono nikad ne može da se savije baš toliko i tok vode je manje narušen, a sasvim drugo kad voda udara u metalnu prepreku, pa onda nasilno skreće na jednu stranu. Dobro je na blokovima gde je turbulencija poželjna, ali ne i na ostalim spojevima gde samo narušava protok.

@Pharaoh
Ako ništa drugo, valja ti zbog algi, to joj je i najveća prednost.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Thaedass (16.9.2010)
Stara 16.9.2010, 13:16   #59
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Antec 900 - cable & water mod

Citat:
naizgled jeftino rešenje destilovana + antifriz može na kraju da ispadne mnogo skuplje
Ja sam se tako zaebao.xD
Castrolov antifriz-800 din + 30 din-1 L destilovane vode.Za te pare sam mogao da kupim 1/2L Tt tecnosti ali je problem bio sto je nigde nije imalo.:/

I Rocker,baci te "male" radijatore i pazari ovo:
Samo da bi napunio ovu zver trebace ti 1.2L rashladne tecnosti. xD

Poslednja ispravka: pharaon.92.bc (16.9.2010 u 13:25)
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 13:59   #60
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

A trebaće mi i motor od usisivača da proteram vazduh kroz njega! Ne volim te multi-pass radijatore. Čak i oni kroz koje voda prolazi samo u 2 sloja zahtevaju minimum 800rpm ventilatore, što je još i prihvatljivo, ali kad vidim da neko stavlja turbine od 2-3K rpm na debele radijatore, zapitam se čemu onda sve to? Moja "filozofija" je da vodeno hlađenje treba da ponudi dobre performanse za 24/7 rad uz minimalnu buku. Ganjanje rezultata mi nikad nije bilo zanimljivo. Uostalom, kome ne smeta buka, onda bolje da ubaci čiler u sistem i stavi jedan single radijator i tako hladi čitavu mašinu. Imaće odlične performanse uz solidnu količinu dB-a.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
zokocx (17.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Antec 900 II pharaon.92.bc Ostale komponente 1 2.3.2009 15:09
S-Video cable VS. RCA cable dzena Video/TV softver 9 9.8.2008 21:59
Antec Twelve Hundred (1200) Gamer Case Garson Ostale komponente 49 14.4.2008 8:27
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
ANTEC SP-400 NAPAJANJE zele Osnovne komponente 3 20.3.2007 15:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com