Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte > Online kupovina igara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2017, 23:04   #11741
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

TotalBiscuit o Valve-ovim planovima za Greenlight problem da trash igrama

video
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2017, 22:32   #11742
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.151
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Steam

Jedno pitanje, da li jos neko ima problema sa YT videom na Steam klijentu. Ja kod sebe postavio video na profil, i kad iz klijenta otvorim iskoci novi prozor ali video se ne pokrece, nekad mi cak i ingame browser tako napravi problem sa nekim community videom. Kad udjem preko browsera Firefox/Chrome, cak se ni ne logujem, i udjem na profil pa na sekciju videos, sve radi bez problema.
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2017, 0:08   #11743
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Steam

Posle upgrade-a win 10 na Creators update kod mene steam klijent ne radi uopste. Dodje do login ekrana koji se odmah ugasi, a steam servis nema sanse da se startuje.

Probao brisanje direktorijuma, reinstalaciju, komplet brisanje i ponovnu instalaciju i apsolutno nista ne pomaze, a u event logu samo stoji da je fault module: ntdll, a sfc/scannow ne javlja ikakav problem sa sistemskim fajlovima, a HW je ispravan. Probao sam i startovanje u compatibility modu i kao admin, ali ni to ne vredi.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2017, 0:40   #11744
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Ivan1981 kaže: Pregled poruke
Posle upgrade-a win 10 na Creators update kod mene steam klijent ne radi uopste. Dodje do login ekrana koji se odmah ugasi, a steam servis nema sanse da se startuje.

Probao brisanje direktorijuma, reinstalaciju, komplet brisanje i ponovnu instalaciju i apsolutno nista ne pomaze, a u event logu samo stoji da je fault module: ntdll, a sfc/scannow ne javlja ikakav problem sa sistemskim fajlovima, a HW je ispravan. Probao sam i startovanje u compatibility modu i kao admin, ali ni to ne vredi.
i ja sam imao sličan problem koji je nastao tek tako, ali nekad restart/sign-off/in pomogne i natera steam login pozor da ostane i uspem da se logujem.

pa ako uspeš nekako, onda settings -> downloads -> clear download cache, meni je to rešilo problem
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 16:46   #11745
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Gearbox će zvanično prodavati novi Bulletstorm preko G2A, ali G2A mora da ispuni sledeće uslove

Citat:
* Before Bulletstorm Steam launch, G2A makes a public commitment to this: Within 30 days, G2A Shield (aka, customer fraud protection) is made free instead of a separate paid subscription service within terms offered by other major marketplaces. All customers who spend money deserve fraud protection from a storefront. To that end, all existing G2A Shield customers are notified by April 14th that fraud protection services are now free and they will no longer be charged for this.
* Before Bulletstorm Steam launch, G2A makes a public commitment to this: Within 90 days, G2A will open up a web service or API to certified developers and publishers to search for and flag for immediate removal, keys that are fraudulent. This access will be free of charge and will not require payment by the content holders.
* Before Bulletstorm Steam launch, G2A makes a public commitment to this: Within 60 days implement throttling for non-certified developers and publishers at the title, userid, and account payable levels for a fraud flagging process. This is to protect content providers from having large quantities of stolen goods flipped on G2A before they can be flagged.
* Before Bulletstorm Steam launch, G2A makes a public commitment to this: Within 30 days, G2A restructures its payment system so that customers who wish to buy and sell legitimate keys are given a clear, simple fee-structure that is easy to understand and contains no hidden or obfuscated charges. Join the ranks of other major marketplaces.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 17:12   #11746
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Steam

Odlično, pod uslovom da zaista bude i ispunjeno.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 17:27   #11747
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Steam

vole da mute i jedni i drugi, ali gearbox da vrati sve pare koje je Sega uložila na Alien igru pa onda da oni nekome postavljaju pravila
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 17:39   #11748
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Roronoa Zoro kaže: Pregled poruke
vole da mute i jedni i drugi, ali gearbox da vrati sve pare koje je Sega uložila na Alien igru pa onda da oni nekome postavljaju pravila
Oni ne postavljaju pravila "nekom" nego postavljaju uslove pod kojima će sarađivati sa g2a. Ove ništa ne obavezuje da to moraju da ispune, samo onda neće imati podršku relativno velikog developera, na njima je da odluče.
Iako nisam od onih što tupe o legalnosti G2A, pošto nemali broj puta sam kupio igru kod njih i nisam imao problema do sada, ovo im je prilika da dokažu da žele da se maknu iz sive zone.

Svako ima svoje granice morala preko kojih neće preći (ja recimo nemam problem da kupim igru na g2a koja je bila u nekom bundleu za koji tada nisam imao para na kartici, ali ne želim da kupujem igre koje su plaćene kradenim karticama i od kojih publisher posle ne vidi ni centa). Manje, ne AAA, igre ne kupujem na slicnim sajtovima, kao ni velike igre čije developere sam siguran da želim da podržim (recimo CD Project). Lično bih voleo da se G2A malo resetuje, ako budu malo više cene, bože moj...
Sećam se članka u kome neki indie developer je bukvalno okačio adresu sa koje možete da torentujete njihovu igre i čak je podržao tu varijantu pre nego da je kupite na G2A jer su izgubili mislim oko 400 000 zbog ukradenih kodova.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 17:55   #11749
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Steam

^
Nisu to ukradeni kodovi, najlakše se ponište takvi ključevi.
A ako su kradene kreditne kartice, šta tu developer/izdavač gubi?

Najlepše je kad je sve legalno i legitimno, a i kad mi imamo para da kupujemo igre do besvesti
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 18:06   #11750
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Gubi jer se ukradeni ključevi koji su prodati i aktivirani po pravilu ne poništavaju kako se ne bi navukao bes javnosti. Ovakomogu da se flaguju na pijaci i budu poništeni pre nego što se prodaju.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 18:44   #11751
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
^
Nisu to ukradeni kodovi, najlakše se ponište takvi ključevi.
A ako su kradene kreditne kartice, šta tu developer/izdavač gubi?

Najlepše je kad je sve legalno i legitimno, a i kad mi imamo para da kupujemo igre do besvesti
Znam da nisu kradeni kodovi, ali ima valjda neka fora kad urade chargeback kojima je kartica ukradena, pa onda sredstva se povuku dok ključevi ostanu u etru. Plus koliko sam shvatio, nije baš jednostavno za izdavača da utvrde koji su kodovi kupljeni legalno a koji kradenim karticama, moraju valjda da pregledaju svaku transakciju pojedinačno.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 19:07   #11752
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Steam

A Gearbox pao s marsa pa nije imao pojma sa kime sklapa deal, sve dok ih nisu prozvali... tuzne li price.
Mislim da ce G2A da ih lagano otkaci.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 19:09   #11753
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Steam

Mislim da se kod tih "sivih ključeva" radi više na nekom pranju love i izbegavanju poreza, nego da su sami ključevi pribavljeni nelegalno.

A kako G2a i slični sajtovi stiču popularnost, tako i cene više nisu baš bagatela..Za najpopularnije naslove razlika je često i samo 10% u odnosu na potpuno legalnog prodavca.

@DeCoy
Poništili su masu ključeva za Dirt 3 svojevremeno, a i Ubisoft je poništavao za Watch Dogs 2 ako se dobro sećam
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 19:35   #11754
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Da, i baš zbog frke koja je nastala oko toga više niko ne poništava ključeve.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 23:13   #11755
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
A Gearbox pao s marsa pa nije imao pojma sa kime sklapa deal, sve dok ih nisu prozvali... tuzne li price.
Mislim da ce G2A da ih lagano otkaci.
I ja bih se kladio na to. Jedino sad u čemu je fora što g2a bi trebalo da objasni zašto im ne odgovaraju gore navedeni uslovi, pošto ovakva formulacija deluje jako razumno ako hoćeš da budeš respektabilan reseller. Mada, ne verujem ni da moraju da se pravdaju, ko mora kupovaće i dalje kod njih, ko nije do sad neće ni od sad. Imali su oni i dosta veće ''skandale'' od ovog pa im nije baš uništio posao.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 23:32   #11756
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

G2A se do izlaska igre na Steamu nije javno oglasio u vezi zahteva i Gearbox je raskinuo dogovor o distribuciji igre...

http://www.pcgamer.com/gearbox-deman...heyre-not-met/

A zašto je Gearbox ulazio u sve ovo? Pa zato što G2A očajnički želi da pređe u legalne vode, a da pritom zadrži sve svoje prevarantske fazone, što realno nije moguće. Kako je People Can Fly poljski studio, a G2A je poljska kompanija, pokušali su da Gearbox uvuku u sve ovo.

Poslednja ispravka: DeCoy (7.4.2017 u 23:41)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 0:25   #11757
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Steam

Svima je bilo jasno da G2A nece pristati na ovaj ultimatom koji su gospoda iz gearbox-a sklepali na brzinu. Na kraju zabole ih za remaster igre koja se kad je izasla prodala mizerno a ne nakon 6 godina...

I dalje tvrdim da je Gearbox dobro znao sta radi i bio upucen u sve. Dok ih Totalbiscuit nije prozvao a mediji poceli da prenose, pa su pokusali da se operu ovim komicnim ultimatumom. Naravno sad G2A i pored pokusaja da najnormalnije sa njima saradjuje i prodaje kljuceve na isti nacin kako to rade GMG ili HB recimo je izvukao deblji kraj, kao i mnogo puta do sad.

Preporucujem da procitate: https://www.destructoid.com/gearbox-...n-430029.phtml
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 7:35   #11758
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Roronoa Zoro kaže: Pregled poruke
i ja sam imao sličan problem koji je nastao tek tako, ali nekad restart/sign-off/in pomogne i natera steam login pozor da ostane i uspem da se logujem.

pa ako uspeš nekako, onda settings -> downloads -> clear download cache, meni je to rešilo problem
Problem sam uspeo resiti jednim jednostavnim potezom tj. preimenovanjem C:\Users\<username>\AppData\Local\Steam
direktorijuma. Naime, steam deinstalacija ovaj folder ne uklanja. Kada uklonis sve iz registrija vezano za steam, a ovaj folder je ostao ni reinstalacija nece pomoci. Cak sam vratio image sistema od pre neki dan i ponovo izvrsio upgrade, ni to nije pomoglo dok ovo nisam uradio.

Te ako neko ima slicna problem u buducnosti prvo bi trebalo da ovo da proba, pre reinstalacije.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 9:08   #11759
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Svima je bilo jasno da G2A nece pristati na ovaj ultimatom koji su gospoda iz gearbox-a sklepali na brzinu. Na kraju zabole ih za remaster igre koja se kad je izasla prodala mizerno a ne nakon 6 godina...

I dalje tvrdim da je Gearbox dobro znao sta radi i bio upucen u sve. Dok ih Totalbiscuit nije prozvao a mediji poceli da prenose, pa su pokusali da se operu ovim komicnim ultimatumom. Naravno sad G2A i pored pokusaja da najnormalnije sa njima saradjuje i prodaje kljuceve na isti nacin kako to rade GMG ili HB recimo je izvukao deblji kraj, kao i mnogo puta do sad.

Preporucujem da procitate: https://www.destructoid.com/gearbox-...n-430029.phtml
Pa ne verujem da iko ozbiljno misli da je Gearbox nevin u celoj stvari. Koliko sam shvatio, TB ih je ''upoznao sa dokazima'', što su članci koje sam uglavnom i ja pročitao kada sa krenuo da kupujem originale pre par godina.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 11:41   #11760
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ma dogovorili su se oni ranije preko PCF da se Gearbox-ove igre više neće moći prodavati na G2A marketplace (Gearbox Publishing), ali kad ih je TB napljuvao da sarađuju sa lopovima izmislili su ovaj 24h ultimatum kako bi se izvukli iz dila.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
indie, steam

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam Greenlight Acanen Online kupovina igara 8 20.2.2014 10:49
Šta imate od originala? voodoo_ O igrama uopšte 937 25.12.2013 9:28
Black Friday rasprodaja igara dex3108 Online kupovina igara 13 23.11.2012 20:08
Steam CS problem!!! HITNO HITNO TheMisa97 otpaTci 1 13.10.2012 19:16
Problem sa steam folderom markoplby Kvarovi 2 25.9.2012 13:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com