Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2010, 16:31   #1
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Preskakanje frejmova u igrama

Konfiguracija: MSI 770-G45, Athlon II X3 440, 2 GB 1333 MHz Mushkin, Radeon HD5750, napajanje LC600H-12 , LG monitor W2243S (1920x1080, 60Hz), Windows XP SP3 32 bit.

Problem je u pomenutom preskakanju frejmova. Imam najnoviji drajver, Catalyst mi je malo stariji, pošto sa oficijelnog sajta nekim čudom ne mogu da skinem ceo paket sa novim Catalystom i novim drajverom.

Dešava mi se da se neki frejmovi preskaču dok igram igre, onako, kao da se igra blago zagrcne, i to radi otprilike jednom u sekundi. Mislio sam da je u pitanju neko opterećenje procesora, pa sam pokušao da ugasim Skype i MSN, ali to nekada ne promeni ništa.

No opet, nekada se uopšte ne javlja taj problem, igre rade sasvim normalno. Probao sam i VSync da isključujem, i nije pravilo razliku. Jednostavno nekad uzme da preskače frejmove, nekada radi sasvim normalno, koja god igra da je u pitanju. Evo, sad igram novi CSI koji nije neka ultra zahtevna igra, i opet mi se javlja to grcanje, dakle, nije do zahtevnosti igara.

U Catalystu piše da se temperatura kreće izmedju 40 i 43 stepena (dok mi je igra na "stand by", alt tabovana). E sad, meni najviše taj Catalyst smrdi. Probaću sada da skinem i instaliram najnoviju verziju. Ako ne uspe, da li mogu da ga uninstalliram iz sistema, ili moram u Safe Mode?

Izuzetno me nervira ovo, jer sam dao dobru sumu novca za ovakav komp, a on mi pravi ovakve gluposti.

Do čega može biti problem?

EDIT:
U pozadini mi radi Google Chrome, skidam novi Catalyst, i vratio sam se u igru, i sad je počeo učestalije da grca.

EDIT 2:
Evo, instalirao sam novi Catalyst, čini mi se da je problem nestao... Ako se vrati kojim slučajem, vratiću se i ja ovde

Poslednja ispravka: Palitreks (22.11.2010 u 18:27)
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 16:43   #2
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Ne, problem i dalje postoji... Radio je normalno nakon instalacije Catalysta,
i evo, nakon restarta, opet se javlja preskakanje frejmova. Kako iritantna stvar. Šta da radim??
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 17:03   #3
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Citat:
Palitreks kaže: Pregled poruke
Ne, problem i dalje postoji... Radio je normalno nakon instalacije Catalysta,
i evo, nakon restarta, opet se javlja preskakanje frejmova. Kako iritantna stvar. Šta da radim??
Pa da li se to manifestuje u svim igrama? Kako radi kad smanjis detalje?
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 18:32   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Moguće da je zbog malo rama, vidi u task menadžeru da li je ram 90-100% zauzet prilikom igranja, a možda nije sve naštelovano u biosu kako treba, pa se negde javlja čekanje ...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 14:20   #5
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Do sada mi se dešavalo u Devil May Cry 4, Darksiders, CSI, Dead Rising 2...
Maltene u svim igrama. Smanjivao detalje nisam, jedino sam gasio VSync u nekim igrama, i onda je kao radila normalnije.

Ali čini mi se da kad god su mi Skype i MSN isključeni, igre rade sasvim normalno. Moguće da je zbog zauzeća memorije, proveriću. Znam da Skype ume da zauzme 50ak megabajta, ako ne i više, a MSN 20ak. Nisam mislio da će 2 GB na 1333 MHz biti nedovoljno...
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 19:57   #6
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Citat:
Palitreks kaže: Pregled poruke
Do sada mi se dešavalo u Devil May Cry 4, Darksiders, CSI, Dead Rising 2...
Maltene u svim igrama. Smanjivao detalje nisam, jedino sam gasio VSync u nekim igrama, i onda je kao radila normalnije.

Ali čini mi se da kad god su mi Skype i MSN isključeni, igre rade sasvim normalno. Moguće da je zbog zauzeća memorije, proveriću. Znam da Skype ume da zauzme 50ak megabajta, ako ne i više, a MSN 20ak. Nisam mislio da će 2 GB na 1333 MHz biti nedovoljno...

Pa tesko da je memorija... Ali covece ako igras neke zahtevnije igre normalno je da ce da secka; u nekim igrama secka i meni a ti imas jos slabiju graficku.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 23:50   #7
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Ne ne, ne seckaju meni igre. Znam šta je seckanje, znam šta je usporavanje, jedino ne znam šta je ovo što se meni dešava.

To jest, znam, ali ne znam uzrok

Podesim ja detalje kako treba, ne idem uvek na Extra High settings, igra radi sasvim normalno, glatko štaviše. I onda tako svaki sekund grcne, pa grcne, i to onako... Odvratno

I kao što rekoh, CSI nije zahtevan, baš naprotiv, i tamo ne moram ništa da radim, primetim po animiranom kursoru da mi preskoči tako po frejm, a inače sve radi super glatko, bez trunke seckanja ili usporavanja. Samo taj preskočeni frejm u svakoj sekundi je problem.

Dakle, kad nema Skype-a i MSN-a aktivnog, sve radi sasvim normalno, bez tog grcanja. Nekad i sa njima radi normalno. Ali eto, pre neki dan sam uključio i Chrome da mi skida nešto, i to usporavanje je onda postalo duplo učestalije.

Okrećem ekran u CSI, on ide glatko, pa grc-grc, pa glatko, pa grc-grc, i to svake sekunde, tada je radio duplo grcanje.
Nešto mu tu smeta, a ako nije memorija, šta onda može biti, procesor?
Čim on počne da grca dok su mi dodatni programi uključeni...

Kao da postoji neka opcija "Skip 1 frame in 1 (ili 2) seconds." koja se nekad aktivira, a nekad ne
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 13:18   #8
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Citat:
Palitreks kaže: Pregled poruke
Ne ne, ne seckaju meni igre. Znam šta je seckanje, znam šta je usporavanje, jedino ne znam šta je ovo što se meni dešava.

To jest, znam, ali ne znam uzrok

Podesim ja detalje kako treba, ne idem uvek na Extra High settings, igra radi sasvim normalno, glatko štaviše. I onda tako svaki sekund grcne, pa grcne, i to onako... Odvratno

I kao što rekoh, CSI nije zahtevan, baš naprotiv, i tamo ne moram ništa da radim, primetim po animiranom kursoru da mi preskoči tako po frejm, a inače sve radi super glatko, bez trunke seckanja ili usporavanja. Samo taj preskočeni frejm u svakoj sekundi je problem.

Dakle, kad nema Skype-a i MSN-a aktivnog, sve radi sasvim normalno, bez tog grcanja. Nekad i sa njima radi normalno. Ali eto, pre neki dan sam uključio i Chrome da mi skida nešto, i to usporavanje je onda postalo duplo učestalije.

Okrećem ekran u CSI, on ide glatko, pa grc-grc, pa glatko, pa grc-grc, i to svake sekunde, tada je radio duplo grcanje.
Nešto mu tu smeta, a ako nije memorija, šta onda može biti, procesor?
Čim on počne da grca dok su mi dodatni programi uključeni...

Kao da postoji neka opcija "Skip 1 frame in 1 (ili 2) seconds." koja se nekad aktivira, a nekad ne
Zaista nemam pojma... Meni se to ne desava ni kada otvorim po 7 strana u Chrome-u i skidam neke gigabajtske fajlove. Cini mi se da mi se nesto slicno desavalo kada sam igrao Prototype dok je radio Winamp, ali ne u tolikoj meri.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 17:59   #9
Dejan Simic
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Lokacija: #5%&
Poruke: 397
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Da te ne εeεa mozda antivirus?Meni se slicno desavalo sa Kaspersky-m pa sam resavao tako sto sam ga slao na spavanje kad igram neke igrice
Dejan Simic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 14:26   #10
Uros Ducic
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Poruke: 302
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Smanji klokove graficke na default, ako si je klokovao uopste.Ja sam imao slicnih problema i tako sam resio.
Uros Ducic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 17:40   #11
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Preskakanje frejmova u igrama

Pa, koristim Avast Free, ne znam... Probaću da ga stavim na Silent/Gaming mod, pa da vidim. Grafičku nisam klokovao, sve je na defaultu.
Ako ne uspe ni ovaj Avastov mod, onda mi jedino preostaje da isključim IM programe dok se igram

Sve u svemu, hvala svima na pomoći
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Motion Sickness u igrama Stepski Vuk O igrama uopšte 36 9.10.2010 15:09
Kvar sa grafikom u video igrama Bokile Kvarovi 2 7.10.2009 11:46
Problem sa grafickom u igrama!? B@NE Kvarovi 5 18.10.2007 18:07
Poludecu Problem u igrama hajduk Grafika 4 12.4.2007 0:46
Da li postoji neka emisija o igrama? Diablo Opšta kultura 35 29.11.2006 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com