Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Da li koristite tekstove na engleskom?
da 332 84,48%
samo kada ne mogu da nadjem na srpskom 59 15,01%
ne 2 0,51%
Glasova: 393. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2007, 23:01   #21
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
@Hacker_aca Kako to zemljace,pa evo svakog ljeta gomile stranaca imate dolje?Da meljete do mile volje.
Jesu stranci ali kad ne znaju engleski pa onda mašemo rukama i nogama i vičemo:"Ja ne panjimajem ruski!".

Naleti koji Englez ali slabo da pričam sa njima pošto brzo "odlepršaju".

Aj skrim, ju skrim, vi ol skrim for ajskrim! (Neka reklama sa radija)
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 23:45   #22
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Писање ми иде ОК, само је изговор мало слабији И ужасавам се енглеског... из, па Енглеске Никако не могу да разумем тај њихов нагласак

Citat:
Naleti koji Englez ali slabo da pričam sa njima pošto brzo "odlepršaju".


Надам се да Енглескиње не одлепршају тако брзо па успеш да размениш речцу, две
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 23:53   #23
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Mogao bih da slusam ceo dan coveka koji govori engleskim jezikom i razumeo bih ga (na taj nacin pratim neke od satelitskih TV kanala) ali da ja sastavljam recenice e to mi je problem, jer sam jednostavno navikao da primam informacije a s druge strane nisam imao neke narocite prilike da uzvratim i tom prilikom iskoristim engleski jezik (u osnovnoj sam ucio ruski). Sve je to stvar prakse i treninga. Nedelju dana da se nadjem u nekom engleskom drustvu savladao bih problem.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 23:54   #24
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Ja, gledajući đačku knjižicu, bolje pričam engleski nego srpski
Sa sporazumijevanjem nikad nisam imao problema, ali me zeza naglasak, te izgovor
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 23:57   #25
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Ne spadam u poliglote, ali engleski pricam tecno bez zastajkivanja (dokazao sam to sebi i drugima na vise letovanja i boravaka u stranim zemljama). Pisem takodje (skoro) bez greske...

A, sada samome sebi upucujem
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 1:44   #26
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Snipe kaže: Pregled poruke
Mogao bih da slusam ceo dan coveka koji govori engleskim jezikom i razumeo bih ga (na taj nacin pratim neke od satelitskih TV kanala) ali da ja sastavljam recenice e to mi je problem, jer sam jednostavno navikao da primam informacije a s druge strane nisam imao neke narocite prilike da uzvratim i tom prilikom iskoristim engleski jezik (u osnovnoj sam ucio ruski). Sve je to stvar prakse i treninga. Nedelju dana da se nadjem u nekom engleskom drustvu savladao bih problem.
To je ono sto se zove "pasivno znanje". Znaci, razumes ali se ne snalazis bas najbolje sa govorom. Upravo manjak konverzacije... Imam dobrog druga iz kraja koji ima pasivno znanje srpskog


Jesmo i sada zajedno?

Poslednja ispravka: glitch (4.4.2007 u 2:49)
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 1:47   #27
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Govorim i razumem... Engleski, Srpski, Makedonski, Hrvatski, Bosanski, Crnogorski, Vojvođanski, Leskovački, a razumem pomalo i Slovenački.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 15:36   #28
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

ocekivao sam ovakve rezultate... ko se jos zamlacuje kompom a da ne zna engleski... retki su to primerci
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 16:52   #29
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

How about we actually start posting in English as well, instead of just bragging around with our endless Anglo-linguistic knowledge and yet-to-be-uncovered potential? Now, that would be something rather amusing, wouldn't it?

Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 17:07   #30
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Magneto kaže: Pregled poruke
How about we actually start posting in English as well, instead of just bragging around with our endless Anglo-linguistic knowledge and yet-to-be-uncovered potential? Now, that would be something rather amusing, wouldn't it?

Showoff. Who's bragging now? But anyway.
Anyway, keep posting comments like this, and soon everyone will learn English good enough to master the Internet.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 17:27   #31
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Afterwards, you could organize online lessons and an introductory or intermediate how-to course for less educated...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 18:16   #32
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Pa evo ovi kreteni političari u CG upravo vode raspravu o tome koji službeni jezik da upotrebljavamo. Neko moje mišljenje je da bi nam najpametnije bilo da engleski proglasimo za službeni, i po hitnom postupku počnemo da učimo djecu od malih nogu, državne službenike, privrednike, političare i bivše švercere. Naravno, nema šanse da se ovaj pametni predlog usvoji, a mislim da bi doprinio razvoju jedne turističke zemlje više nego milioni investicija.
Enlgeski je latinski današnjice, svako iole obrazovan čovjek bi morao da ga govori jer je govoto nemoguće dalje se usavršavati na bilo kojem polju bez njega. Mislim da su nas ovdje upropastile poratne doktrine zbog kojih su čitave generacije učile danas beskorisni ruski jezik. Ipak, vjerujem, da se protiv svjetskog trenda ne može i da će to sve doći na svoje, prije ili kasnije.
Dobro, Corwine, postoje neke stvari koje se zovu tradicija i kultura. Drugo, bilo ko ko se bavi turizmom bi morao da zna vise od jednog stranog jezika.

Trece, moras da racunas odakle ce gro turista da dolazi, a na zapadnu evropu ( i englesku samim tim) mozete da zaboravite. Po tome kako rusi ulazu u CG, cini mi se da ce stariji zazaliti sto nisu bolje pazili na casovima ruskog a mladji sto nisu imali ni priliku da ga uce.

Uostalom, znati engleski danas nije nikakav podvig i moze se reci da se to vise ne smatra stranim jezikom. Kada te neki stranac pita koje jezike govoris ne misli na engleski. Na engleskom te pita koje jezike govoris... Znanje engleskog je danas manje-vise standard.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 18:21   #33
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Dobro, Corwine, postoje neke stvari koje se zovu tradicija i kultura. Drugo, bilo ko ko se bavi turizmom bi morao da zna vise od jednog stranog jezika.

Trece, moras da racunas odakle ce gro turista da dolazi, a na zapadnu evropu ( i englesku samim tim) mozete da zaboravite. Po tome kako rusi ulazu u CG, cini mi se da ce stariji zazaliti sto nisu bolje pazili na casovima ruskog a mladji sto nisu imali ni priliku da ga uce.

Uostalom, znati engleski danas nije nikakav podvig i moze se reci da se to vise ne smatra stranim jezikom. Kada te neki stranac pita koje jezike govoris ne misli na engleski. Na engleskom te pita koje jezike govoris... Znanje engleskog je danas manje-vise standard.
Translate this, i can't understand you.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 18:53   #34
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Dobro, Corwine, postoje neke stvari koje se zovu tradicija i kultura. Drugo, bilo ko ko se bavi turizmom bi morao da zna vise od jednog stranog jezika.

Trece, moras da racunas odakle ce gro turista da dolazi, a na zapadnu evropu ( i englesku samim tim) mozete da zaboravite. Po tome kako rusi ulazu u CG, cini mi se da ce stariji zazaliti sto nisu bolje pazili na casovima ruskog a mladji sto nisu imali ni priliku da ga uce.

Uostalom, znati engleski danas nije nikakav podvig i moze se reci da se to vise ne smatra stranim jezikom. Kada te neki stranac pita koje jezike govoris ne misli na engleski. Na engleskom te pita koje jezike govoris... Znanje engleskog je danas manje-vise standard.
Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Translate this, i can't understand you.
Allright Corwin, there are some things called tradition and culture. Second, anyone who's in tourism could know more than one foreign language.
Third, you have to count from where will the gro tourist come, and for western europe (England with it) you can forget. And for that how are russians coming to CG, older will be sorry for paying small attention on russian classes, and the younger for not having a chance to learn it.
After all, to know english is not a big problem today and you can say that it's not considered a foreign language anymore. When some foreigner asks you whitch languages you speak, he doesn't mean english. He asks you in english whitch languages you speak... Knowing english today is, less or more, a standard.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Dio37 (4.4.2007)
Stara 4.4.2007, 19:46   #35
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

For some reason, I feel the need to translate the text in another way, in order to keep the complete meaning So here's a different version:

Alright Corwin, you mustn't forget about tradition and culture. Also, anyone who works in tourism should know more than one foreign language.

Furthermore, you have to think about where the biggest number of tourists will come from, and you can forget about Western Europe, along with England. What's more, when we take into consideration how much Russians are investing into Montenegro, it seems that older people will regret they hadn't payed attention while learning Russian, and the younger ones that they hadn't had the opportunity to learn it.

After all, knowing how to speak English isn't a special skill nowadays, and you can even say that it's not a foreign language. When a foreigner asks you what languages you speak, he doesn't want to know about English. In fact, that is the language he will use to ask you this question. Knowing English is somewhat a standard today.


I hope there aren't any mistakes
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 20:03   #36
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Sarmatian, how did the accident happen?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 20:06   #37
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

@pyost
Allright, I tried to keep it as close as possible to the original, but that's ok too
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 20:11   #38
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Sarmatian, how did the accident happen?
What accident?
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 20:21   #39
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

The one that killed his sense of humor.
@SirDuck91
You don't have to stick to a literal translation like a drunken man to a fence. Pyost's translation is much better. Sorry, but it is.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 20:32   #40
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Stop it, all of you! This is Serbia, not USA or UK! We have our language, which is most perfect language ever spoken! Wake up!
Muahahahahahahahaha!
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com