Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Pregled rezultata glasanja: DA VAS CUJEMO
IGRE 89 14,86%
HARDVER 60 10,02%
SOFTVER 44 7,35%
pa... od svega pomalo (ne mogu da odlucim) 406 67,78%
Glasova: 599. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.10.2010, 15:12   #241
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Citam ga redovno,mada sam se tek nedavno zainteresovao za pce.A Screenfun je s****,
debilni opisi,jos debilniji komentari i najdebilniji oni koji to citaju...no offence...ja sam ga kupio samo par puta i tooooool'ko sam se smorio...Za razliku od SK-a koji ima savrsen sadrzaj,opis, i naravno, Qzmu...SK ne mogu da docekam da izadje...jedva cekam ponedeljak...
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 13:19   #242
Slavisa83
Član
 
Član od: 18.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 43
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Cool Re: Zbog čega kupujete SK?

Glasovao sam za: 'Od svega pomalo'.U njemu ima svega pomalo(i malo vise).Cena je pristojna u odnosu na druge slicne casopise kvalitetno je uradjen sto se tice papira,dizajna itd.Jedino bih volio nekakav umetak da se ubacuje kao sto je bilo u par navrata ili nekakav CD....
Slavisa83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 18:38   #243
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Najvise zbog igara. Softver preskocim. Harvder tu i tamo nesto pogledam oko grafickih kartica i procesora (i to zbog igara). Ali da nema dijela o igrama ne bih ga kupovao.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 14:53   #244
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Kupujem ga jer prosto ne mogu a da ga ne prelistam... u svakom broju ima nešto zanimljivo,uvek... Jedino što me raduje kad prolazi mesec je novi broj SK
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2011, 22:55   #245
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Wink Re: Zbog čega kupujete SK?

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Sk sam u jednom periodu uzimao iskljuchivo zbog recenzija video igara, koje su moram priznati bile na kulturniji nachin pisane, onda sam ga uzimao iskljuchivo zbog internet kutka(sad kako beshe pravo ime kolumne) zadnji put sam ga uzeo zbog informacija o pojedinom hardwer-u gde chika Sasha Uzelac detaljishe u sitna crevca
Vishe ga ne uzimam redovno(mozda se desi ako su zanimljive teme da ga uzmem jednom u pola godine-godinu).
Na kraju krajeva, dosta toga se preselilo na internet, a i tekstovi koji su zanimljivi budu dostupni posle odredjenog vremena, tako da se pomalo izgubila potreba za kupovinom chasopisa a na forumu imam shto bi ameri rekli "live support", gde dobijam informacije za minut
a sto bi rekao jedan moj drugar...mada za kladionicu..."sve je to ok, internet i to, ali papir je papir"
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2011, 0:33   #246
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Ja narednih 6 meseci neću moći da kupujem SK zato što ću biti u Nemačkoj, ali ipak ću zadužiti nekog da to radi za mene, pa kad se vratim da obnovim "gradivo"
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2011, 15:29   #247
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Nazalost, danas se desava da za neke igre ili programe preko interneta saznamo i do mjesec dana ranije nego sto se pojavi opis u SK. Vec ih isprobamo i dovoljno o njima saznamo, pa kada izadje SK nije uopste toliko interesantno.

Pored toga meni dobar dio tema koje SK pokriva uopste ne interesuju. Test Run, PD kutak, Phone zone, opisi monitora, laptopova, stampaca, skenera, tastatura i miseva itd. Sve to samo prelistam...

Ipak ja ne kupujem SK samo zbog golih cinjenica i informacija koje mogu da nadjem i na netu. Nego izbog "okusa" i "mirisa" samog SK. Miodrag je moj omiljeni autor. Njegove tekstove citam ne samo da bih saznao nesto o igri koju opisuju, vec da bih se malo zabavio i nasmijao. A nema mnogo danas takvih casopisa koji mogu da se pohvale smislom za humor kao sto je SK. Jednostavno volim to da citam zato sto mi popravi raspolozenje.

Drugi razlog je zato sto veoma postujem poslovnu filosofiju SK redakcije. Sve starije brojeve mozete da nadjete na netu, potpuno slobodne za citanje. Pored toga ima dosta malih rubrika koje nisu nesto posebno znacajne ali koje su "so" sveta kompjutera. Daju mu specifican ton. A to su recimo "Test of Time" ili "Staro za novo". Kupujem SK prosto da bih podrzao takve stvari. Da ukazem da i dalje to rade i o tome pisu, jer postoje ljudi kojima je to najsladji dio SK.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (25.1.2011 u 15:40)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
bokela (5.6.2011)
Stara 26.1.2011, 0:32   #248
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 268
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Zbog cene!
Kupovao sam sve casopise sa IT tematikom koje sam mogao da nadjem po trafikama do pre dve godine. Onda su se stvari iskristalisale. Ostao sam veran SK-u.
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 16:49   #249
RuF_TD
Novi član
 
Član od: 28.9.2010.
Poruke: 7
Zahvalnice: 129
Zahvaljeno 6 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Zbog toga što smatram da svako može naučiti i otkriti nešto novo, a pogotovu laici (poput mene). Baš mi se sviđa njihov pristup materiji, ništa ne bih menjao! Možda samo sugestija da spomenu (bar okvirno) cenu svakog parčeta hardvera koji im padne šaka.
P.s. Iako neki smatraju da su tekstovi površni, ja smatram da je časopis kompletan, i da bi duži tekstovi "smorili". Dovoljni su da pruže najbitnije detalje o proizvodu, a ako nekog baš zagolica mašta, na www može naći sve što ga zanima...
RuF_TD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 21:37   #250
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Čitam ga zato što nije još jedan generički produkt POP kulture i trulog kapitalizma. Zato što su tekstovi sadržajni, kompetentni i pismeni. Hajp sa velikim šarenim slikama i nezrelim stavovima autora mi ne treba, pa makar bio i na ultra fensi masnom papiru (koji je doduše odličan za burek ). Isto tako mi ne trebaju ni opisi igara na 6 strana, u kojima bih mogao saznati sve tračeve o razvojnom studiju, omiljeno jelo Hidea Kojime itd.

Keep it good, keep it simple.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2011, 13:43   #251
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Zbog cega? Zbog navike Sada se cak mnogo vise informacija moze naci direktno na netu za dz nego u SK ali nije lose imati jedan jeftin (samo cenom "jeftin") mesecnik ovog tipa na srpskom jeziku. Nisam u prilici da kupim svaki broj ali kada sam u Srbiji obavezno sebi uzmem primerak.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2011, 11:05   #252
mr.no.
Član
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: KG
Poruke: 215
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

SK čitam godinama, još davno pre pojave interneta. To je počelo sa interesovanjem za računare i igre kada su ovakvi časopisi bili jedini način da se nešto sazna. I ako se na netu može sve naći, kupujem ga i dalje, zbog svega po malo. Navika, nostalgija, osećaj papira u rukama i najviše, da bih pročitao još jedno mišljenje u vezi svega što pišu.
mr.no. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 17:32   #253
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Kupujem ga prvenstveno zbog testova hardware(orijentacije), ali i zbog realno opisanih igrica.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 10:13   #254
Nikola Mladenovic
Član
 
Član od: 11.1.2011.
Lokacija: Niš
Poruke: 170
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Mladenovic
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Ranije sam kupovao više časopisa, sada samo SK, zbog cene, zanimljive stranice PRE SVEGA, hard/soft scena, u rublici test drive volim da pročitam ponečto o nekoj novoj matičnoj, procesoru, mrežnoj opremi, hard disku, rublika test run je odlična u svakom pogledu, rublika phone zone je solidna, svidja mi se sto opisujete Linux, umete da nasmejete umereno, i/o port desi se da procitam nesto i da naidjem na računar koji ima isti oproblem. I jedan sa moje strane minus previše igara, taj deo ni ne čitam mnogo, budite i tu umereni.
Nikola Mladenovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 13:00   #255
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

SK je sto se tice kvaliteta tekstova odlican. Ali mu cena nije bas niska. Zato sto vecina ostalih casopisa kosta 250 din, ali oni imaju prateci DVD koji meni naravno ne treba.Ali u svakom slucaju, ja ne bih nista menjao(pa ni cenu)
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 17:21   #256
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Poverenje na prvom mestu,ne moram da proveravam informacije,ako na primer igra dobije preko 70 ocene znaci vredi da se proba,a ne kao u drugim casopisima 90 ocenu dobije igra koja je pojam izbagovanosti(Boiling Point,LockOn).

Da dodam da tekstovi nisu cenzurisani(Qzimna kolmuna na primer) i postoji zdrava doza patriotizma i anti-globalizma.

Autori tekstova vecina njih,su pravi veterani svog posla u najpozitivnijem smislu.


I na kraju tradicija i tiraz svakako!
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 22:00   #257
AngeR
Član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 433
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AngeR
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Uglavnom zbog igara ali procitam quzmu, deo o internetu i testrun a ponekad i io
AngeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 3:40   #258
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Citat:
nikola mladenovic kaže: Pregled poruke
i jedan sa moje strane minus previše igara, taj deo ni ne čitam mnogo, budite i tu umereni.
Па ја би тражио да се повећа број страна посвећених играма. Да се отвори рубрика за ручне конзоле, гејминг хардвер и тако даље... Све зависи од интересовања читаоца.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2011, 3:05   #259
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Ja ga kupujem iskljucivo zbog igara. Sve te igre vec ili imam, ili nameravam da kupim, ali volim eto da cuvam SK kao neki katalog. Pa kad mi nesto zatreba da procitam.
Opis igara je dosta dobar, prilicno realno opisuju igre, uz par izuzetaka.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2011, 10:23   #260
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Zbog čega kupujete SK?

Prvo zbog toga što SK ima "dušu", a to sam osetio još od prvog puta kada sam imao prilike da ga čitkam - kao mali Pored ovoga, naravno i zbog toga što su tekstovi vrlo kvalitetni i mislim da SK ima jedan poseban način pisanja odnosno stil koji mi odgovara. Takođe što nije klasičan marketinški časopis gde se naručuju tekstovi i rade klasične reklame, već zbog toga što ima svoj "stav" i svoje "mišljenje" o temi koju obrađuje, bilo da je hardver, softver ili nešto drugo u pitanju.

Ponekada mi deluje da imate i onaj "underground vybe" kada je časopis u pitanju Ovo ne može da se objasni, može samo da se oseti
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kupovina, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com