Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2006, 18:11   #1
Cheguevara
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 189
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cheguevara
Određen forumom Tenkići sa SEGE na PC

Pre jedno desetak godina kupio sam Sega mega drive, i na njoj su bile razne igre kao sto je mario, clay shot, billiar, duck hunt, TENKICI itd.
Omiljena igra su mi bili tenkici: moze se igrati u 2 igraca (zuti i zeleni tenk), i oni cuvaju orla koji je ogracen ciglama. tako se prelaze table i skuplaju zvezde koje cine tenkove jacim. u kasnijim verzijama su napravljeni pistolji pa moze da se sisha trava...

Ima li neko ovu igru na PC-u ili zna gde se moze na netu naci?
Koji emulator treba da koristim?
Cheguevara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 18:44   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: tenkici sa SEGE na PC

Legendo!

To što si ti kupio je popularni "sega lažnjak", "terminator", ili kako god hoćeš - NES (Nintendo entertainment system)... Imaš već temu Nintendo na forumu, mislim da tamo imaš i link na emulator... igra je "TANK 1990"

(Da neko pametan sad ne kaže kako ja znam šta on ima bolje od njega - po igrama koje je naveo. Sve su osmobitne sa NESa, ni jednu nije naveo za SEGA system...)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Kisr (4.7.2009)
Stara 8.12.2006, 22:09   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: tenkici sa SEGE na PC

Citat:
Eniaroyah kaže:
To što si ti kupio je popularni "sega lažnjak", "terminator", ili kako god hoćeš - NES (Nintendo entertainment system)
Cekaj,hoces da kazes da je Nintendo Entertainment System isto sto i "Sega laznjak"

Imao sam NES,a to nije "pijacarska Sega" koja se prodavala kod nas...sa onim jadnim zutim kertridzima od bedne plastike i sa jos bednijim nalepnicama

E sad,mozda sam i ja prolupao,pa ne znam sta pricam ...ako gresim,ispravite me...

Ali,igru si pogodio,a to je ono sto je bitno
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 20:26   #4
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Recimo da je NES isto sto i sega "laznjak",barem ispod haube.Naime obe su koristile 8-bitni graf proc,te su daklem pokretale igre sa 8-bitnom grafikom.SNES ti je nesto drugo(16-bit)...
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 20:58   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Citat:
Shang Tsung kaže:
Recimo da je NES isto sto i sega "laznjak",barem ispod haube.Naime obe su koristile 8-bitni graf proc,te su daklem pokretale igre sa 8-bitnom grafikom.SNES ti je nesto drugo(16-bit)...
Znam ja razliku izmedju SNES-a i NES-a(igrao sam se na obe konzole,steta sto nisu bile moje )

Hteo sam samo da kazem da Nintendo konzolu ne mozes nazvati "Sega laznjakom"
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 14:34   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

8-bitni Nintendo (prvi, dakle NES) je imao izuzetno prost hardver pa su Kinezi to koristili i pravili klonove ali sa drugačijim "kućištima", u zavisnosti od trenutno aktuelne konzole. Recimo, pre par godina je na buvljaku mogao da se nađe klon NES-a ali sada u "oklopu" PlejStejšna. Dakle, nisi imao Segu nego Nintendo. Ja to imam još uvek, kupio sam '96 za nekih 60-70 maraka, a buržujska deca su igrala pravu Segu koja je koštala 200+
Detalje pogledaj NA OVOM SAJTU, u sekciji "Hardware clones".

Uglavnom, treba ti emulator pod imenom VirtuaNES a ROM nađi na rom-world.com
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 15:43   #7
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: tenkici sa SEGE na PC

Citat:
DeCoy kaže:
Cekaj,hoces da kazes da je Nintendo Entertainment System isto sto i "Sega laznjak"
Ne, hoću da kažem da su "sega lažnjak", "terminator2", "sony lažnjak" koji neko poemnu - kopije NES-a...

Nema šta da se zbunjuješ, ono što košta 120 dinara je očigledno kopija onog od 100 maraka (sece iz decembra '95.). kao što ti neko već reče, nevažno je kućište, znamo to dobro svi koji imamo komp, ako je unutra ista starudija. A svi su primali iste "osmobitne kertridže sa trideset pari kontaktnih nožica" dok su SEGA MEGA DRIVE 2 (pa i stariji GENESIS) koristili "šesnaestobitne kertridže sa trideset i dva para kontaktnih nožica" kao i SNES! Ta-da!
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 16:00   #8
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Igre na "terminatoru" i slicnim klonovima jesu bile iste kao na NES-u(ciji sam ja ponositi vlasnik negde je supi sa sve Super Mario World ketridzom velicine A5 sveske ) ali kvalitet izrade ne moze da se poredi....
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 16:05   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: tenkici sa SEGE na PC

Citat:
Eniaroyah kaže:
Ne, hoću da kažem da su "sega lažnjak", "terminator2", "sony lažnjak" koji neko poemnu - kopije NES-a...
OK ovako vec moze
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 23:32   #10
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: tenkici sa SEGE na PC

Citat:
Eniaroyah kaže:
A svi su primali iste "osmobitne kertridže sa trideset pari kontaktnih nožica" dok su SEGA MEGA DRIVE 2 (pa i stariji GENESIS) koristili "šesnaestobitne kertridže sa trideset i dva para kontaktnih nožica" kao i SNES! Ta-da!
Zapravo, Genesis i Mega Drive (2) su isti, razlika je u imenu (Genesis se zvao na američkom kontinentu) i "oklopu".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 0:04   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: tenkici sa SEGE na PC

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Zapravo, Genesis i Mega Drive (2) su isti, razlika je u imenu (Genesis se zvao na američkom kontinentu) i "oklopu".
Ma znam, hvala na ispravci, razmišljao sam o džojsticima pa napisao glupost, jer je uz genesis u USA dolazio kod nas popularni "stari" Joypad, sa samo 3 tastera, a MD2 je u evropi išao sa "novim" koji je imao sive "x", "y", i "z" tastere... mada se kod nas (kao i uvek) moglo kupiti sve i svašta...

To stari/novi su popularni nazivi bili kod nas u segotekama... daj mi novi za mortal evo tebi stari za toy story...

A mislio sam na "stariji" sega saturn čini mi se, koji je imao neku igricu sličnu mariu za NES... i bio osmobitan...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 0:07   #12
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: tenkici sa SEGE na PC

Ah sećam se koja je patnja bila igrati MK3 na trotasternom džojpedu, visoka ruka bila na A+B a visoka noga na B+C, polomiš sve prste dok uradiš neki combo i fatality
Al zato sad trsim MK na tastaturi i super mi je
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 3:33   #13
KRUSADER
Novi član
 
Član od: 13.1.2008.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Jeste da je tema stara 2 godine, ali moram da se umešam.

Kada sam imao 8 godina kupio sam đubre "terminator", koji je tada bio hit (moj brat od strica(bužoazija) je naravno imao SEGA Mega Drive 2). Pamtim da su se tada džojpedi za "terminator" prodavali ko' alva jer su se kvarili max posle 2 dana, mada mi do dan danas nije jasno od ČEGA?! su kinezi pravili kablove koji su povezivali džojped i konzolu(verovatno od putera ), sećam se da je tada mom ocu prešlo preko glave i uzeo je lemelicu u ruke i zamenio kablove na džojpedima, koji su kasnije radili dok nisam prestao da se igram sa tom konzolom(do kraja). Ja sam inače '88 god. i bio sam u svojih 8 godina u potpunosti zadovoljan igrom Super Mario Bros(1985) ali kada sam se dokopao Super Mario Bros 2(1988) to je za mene bilo čudo tehnologije. Ali zašto se ja uopšte bunim kada sam se samo 2 godine pre toga igrao na Atariju 2600 iz 1977(verovatno isto kopija(ujak doneo iz Bugarske), pamtim da su dojstici pucali posle max. 3 sata korišćenja, pa je opet mom ocu puklo pa je od njih napravio džojpede). Kada sam pre nekoliko godina shvatio šta sam igrao, tada mi je bilo jasno koliko je naš narod zaostao.
P.S. Juče sam skinuo sve romove za Atari 2600(čisto da ih imam)... 2800 romova... pogodite veličinu arhive... 3MB
KRUSADER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 15:40   #14
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Battle City(aka Tank 1990)
Igra moze da se skine na komp kao swf. i da se igra u full screen-u,a moze i u NES emulatoru.Eh kad se samo setim,ovo me vraca u neka bolja vremena.Ovo i lode runner sam igrao samo tako.
I contra,da ne zaboravim.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 16:00   #15
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Terminator:
http://en.wikipedia.org/wiki/Termina...game_system%29
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 19:27   #16
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Moja mašina je još uvek ispravna, pištolj radi, a imam i par originala (Jungle Book, 100% isti kao na Segi, lol) - ne pitajte odakle mi.

Zanimljivo je da je većina igara bila potpuno ista kao na game boy prenosnoj konzoli, samo u boji - Duck tales 1+2, Tiny Toons, i tako dalje...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 21:15   #17
donmarko
Član
 
Član od: 9.6.2006.
Poruke: 312
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

imas tu igru za mame 32 skini emulator i rom evo linkova:http://emu-russia.net/ru/
http://www.rom-world.com/
donmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 0:36   #18
driver
Član
 
Član od: 4.5.2008.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ja to imam još uvek, kupio sam '96 za nekih 60-70 maraka, a buržujska deca su igrala pravu Segu koja je koštala 200+
Kakva burzujska deca, pa ja sam '96 imao PS1, a nisam bio nikakav burzuj, i sam sam ga zaradio u to krsh vreme
driver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 0:38   #19
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Hehe,nisam imao terminatora ali sam zato imao Ramba,moja prva igracka konzola.Mislim da je imala i neki broj u nazivu,ne mogu tacno da se setim Rambo 2000 ili nesto u tom fazonu.Od igara samo se secam nekog lika koji se pentra uz zgradu tako sto ispali neko uze pa se zakaci i onda se podigne,a sa prozora ga vrebaju da mu otkace uze. Bilo je smesno kako izgledaju likovi,vise su licili na skup kockica nego na ljude.Na zalost nisam uspeo na netu da pronadjem info o ovoj konzoli,zato sto se ne secam tacnog naziva.Uglavnom djojstici su se razdrndali,tj. polomili posle par dana igranja.
E posle je stigao Super Nintendo look-a-like,to jest famiclone:
http://www.replicagalore.com/2008/06...lones/#more-18
Ovako je izgledala ta konzola,sa dva kontrolera i pistolja i sa dvadesetak ugradjenih igara.Nisam potpuno siguran ali po slici na kutiji bih rekao da je to bas ta konzola,secam se odlicno ovog crvenog providnog dugmeta na sredini.Stajala mi je do pre par godina u stanu u nekom budzaku skroz razdrndana,jer se bila pokvarila pa sam je otvarao da probam cackanjem nesto da popravim,sve dok je nisam bacio u djubre.
Secam se menija sa dvadesetak igara poredjanih u dve kolone i prva na spisku je bila Contra,pa onda dve mario igre,valjda Super mario world i SM bros.
Od ostalih igara secam se samo Lode runner-a,Battle City,Bomberman,Chack 'n' pop,Donkey Kong,Mappy,Popeye,Duck Hunt,Wild Gunman,Baseball,F-1 Race,Pac Man.
Ovaj video mi je pomogao da se prisetim nekih od igara.
Najvise sam igrao Maria,Contru i Lode Runner-a.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kisr na korisnoj poruci:
Yonai (10.7.2014)
Stara 5.7.2009, 19:23   #20
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Tenkići sa SEGE na PC

Ja sam imao taj Rambo, ako mislis na ovo > http://ultimateconsoledatabase.com/others/rambo.htm U pitanju je Atari 2600 klon
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ninoslav na korisnoj poruci:
Kisr (6.7.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
battle city, tank 1990


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje sajta sa servera na server tarantula Internet usluge 3 9.12.2006 21:36
PROBLEM INSTALACIJE WMP NA COMPU SA 2 XP-a Djedai Operativni sistemi 5 20.10.2006 12:58
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com