Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2017, 1:08   #521
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Sve isto kao kad je Wii U izlazio, samo sto ovaj put ja nisam na strani Nintenda, nekako se osecam kao EA, dajem sansu Switch-u, ali aj da vidimo sta ce biti u prvoj godini.

Mislim da konstruktivna kritika nikako nije losa kritika i iskreno nisam stekao utisak da dex preteruje i da ima neke nerazumne kritike na racun konzole. Jeste kacio sve negativno, ali trenutno oko Switch-a je vise negativnog nego pozitivnog i to jeste realnost.

Pozitivno je eto sto je Switch mozda najace parce hardvera u tom cenovnom rangu koji je napravljen prvenstveno za igre. Kad kazes da je konzola eto mogla da bude jeftinija, nema bas igara i online nije morao bas da se placa i nije ni blizu vrednosti koje daje konkurencija, onda su najvaznije stvari u vezi konzole pogresene.

80+ igara od kojih je pokazano 12 ne znaci nista. Gde je tih 80+ igara? Nintendo sutra moze da izbaci 80+ igara, sve virtual konzolni naslovi! Mogu da budu modifikovane mobilne igre. Moze da bude svasta. Nemojte da se lozite na to, nintendo je bas zasrao motku po pitanju igara i nema druge... A kao sto sam uvek pricao, konzola bez igara ne znaci NISTA. Dzaba hardver do sutra!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
doctor (21.1.2017), M.C. (21.1.2017), player1 (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 1:40   #522
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Mislim da konstruktivna kritika nikako nije losa kritika i iskreno nisam stekao utisak da dex preteruje i da ima neke nerazumne kritike na racun konzole. Jeste kacio sve negativno, ali trenutno oko Switch-a je vise negativnog nego pozitivnog i to jeste realnost.


Kad kazes da je konzola eto mogla da bude jeftinija, nema bas igara i online nije morao bas da se placa i nije ni blizu vrednosti koje daje konkurencija, onda su najvaznije stvari u vezi konzole pogresene.


80+ igara od kojih je pokazano 12 ne znaci nista. Gde je tih 80+ igara? Nintendo sutra moze da izbaci 80+ igara, sve virtual konzolni naslovi! Mogu da budu modifikovane mobilne igre. Moze da bude svasta. Nemojte da se lozite na to, nintendo je bas zasrao motku po pitanju igara i nema druge... A kao sto sam uvek pricao, konzola bez igara ne znaci NISTA. Dzaba hardver do sutra!
Kritika će uvek postajati i kritika je neophodna, ali kao što sam naveo, koja je poenta ako nemaš nameru da kupiš konzolu i realno ne voliš kompaniju koja pravi tu konzolu da budeš najaktivniji u temi te konzole i konstantno pljuješ po njoj i iznosiš samo negativne stvari, i čak spinuješ stvari da bi izgledale gore nego što jesu!?

Online nikako ne spada u najbitnije stvari, za Nintendo konzolu su najbitniji koncept i igre, pa cena, a naravno ogromnu ulogu igra i marketing.
Koncept je odličan, igara ima malo za sada ali zato ima veoma jaku system seller igru na launchu, cena jeste viša ali nemojmo reagovati kao da je cena $500 kad je cena $299, za Amere to definitivno nije mnogo a Switch kao hibrid defintivno ima vrednost, slična čak i niža cena je u Japanu, jedino Evropa ima malo jaču cenu i uglavnom se i Evropa žali na cenu. Brending za Switch je veoma dobar i trebao bi da bude i marketing dobar.

Igara je za sada malo, ali to ne znači da ih kasnije neće biti više, Nintendo definitivno nije pokazao sve što ima za Switch, čuvaju neke stvari za kasnije i E3 recimo (Pokemon, Metroid, Pikmin 4, Retro igra, Next Level igra, Monster Hunter, Smash Bros 4 port...sve je to manje više realno).
I ako ništa sa Switchom bar sada gledaju da rasporede jače naslove, koliko smo videli za sada na oko svakih mesec dana će izaći po jedan jači naslov, a ti najbolje znaš da to nikako nije bio slučaj sa Wii U-em,
Wii U jeste imao više igara na launchu ali zato je prvoj godini prolazilo i po nekoliko meseci bez i jedne nove igre, od launcha do naredne igre (Lego City) je prošlo 4 meseca što je bilo katastrofa,
i nije naravno Wii U nije imao system seller igru a ni jačih igara u prvoj godini, dok Switch ima fenomenalnu novu 3D Zeldu koja će definitivno biti system seller i defintivno mnogo jačih igara u prvoj godini.

Poslednja ispravka: vetar. (21.1.2017 u 2:05)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 2:21   #523
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Kritika je dobro dosla ako je realna a ne budalastina, ako je iko kritikovao stvari to sam ja prvi , kritikovao sam sve zivo od telefona\konzola do ostalih stvari.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 6:50   #524
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Džabe i da izdaju i 100 igara mesečno ako su igre trulex (što većina u poslednje vreme jeste) i nemaju dušu. Ko se još raduje Call of Duty, Battlefield, Assassin Creed i ostalim naslovima? Napaljeni klinci. Oni koji su odrastali uz Nintendo će kupiti Nintendo. I znaju zašto ga kupuju. Pa makar taj Nintendo imao samo novi Mario, Mario Kart i Zeldu. To su tri naslovna dovoljna da se kupi nova konzola, za onog ko zna šta ove igre mogu da pruže. A ako bude još neka usput, super.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
C64freak (21.1.2017), NjegovaWisost (21.1.2017), vetar. (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 9:44   #525
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Oni koji su odrastali uz Nintendo će kupiti Nintendo. I znaju zašto ga kupuju. Pa makar taj Nintendo imao samo novi Mario, Mario Kart i Zeldu.
Nemojte ovo da mi uzmete za zlo, ali sa sam uvek dozivljavao Nintendo fanbojizam kao "sektu". 30+ kusur godina vernost istim likovima u igrama, bez ikakve naznake smorenosti posle toliko vremena.

Skidam kapu, ali ja ovo nikad necu moci da razumem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 10:59   #526
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Džabe i da izdaju i 100 igara mesečno ako su igre trulex (što većina u poslednje vreme jeste) i nemaju dušu. Ko se još raduje Call of Duty, Battlefield, Assassin Creed i ostalim naslovima? Napaljeni klinci. Oni koji su odrastali uz Nintendo će kupiti Nintendo. I znaju zašto ga kupuju. Pa makar taj Nintendo imao samo novi Mario, Mario Kart i Zeldu. To su tri naslovna dovoljna da se kupi nova konzola, za onog ko zna šta ove igre mogu da pruže. A ako bude još neka usput, super.
E tu je sav problem Nintenda. Mi zivimo u Minecraft generaciji gdje su prioriteti mladjih igraca potpuno drugaciji. Nintendo ne moze da zivi i opstane prodajuci konzole jednoj te istoj publici iz generacije u generaciju.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
djuras (24.1.2017), Matches Malone (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 11:19   #527
maki83
Član
 
Član od: 11.12.2010.
Poruke: 296
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 54 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Nemojte ovo da mi uzmete za zlo, ali sa sam uvek dozivljavao Nintendo fanbojizam kao "sektu". 30+ kusur godina vernost istim likovima u igrama, bez ikakve naznake smorenosti posle toliko vremena.

Skidam kapu, ali ja ovo nikad necu moci da razumem.
Evo ja cu probati da objasnim. Kako da se smoris na super marija kad svaki put kad izbace igru oni izbace nesto novo? Ili mario kart..ili pikmin. Koliko vidim i novi mario je sasvim nesto novo.
Odigrao sam sve assassins creed-ove...posle Ezia je sve reciklirana glupost, o COD da ne pricamo, to je tek umetnost ko to kupuje i dalje Battlefield-u trebalo jedno 7 godina da osvezi fransizu a to su sve ogromni studiji. Neko pomenuo EA, najgori studio ikad...nisu izbacili dobru igru 10 godina, ali i dalje fanovi balave na fifu, smejurija....
maki83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maki83 na korisnoj poruci:
vetar. (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 12:55   #528
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Sa druge strane su tu indie naslovi gde se dešavaju inovacije i čiji bum traje već više od 5 godina na PC platformi, koji nude istu zabavu kao i Nintendo naslovi za 3-4 puta manje para.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 13:39   #529
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Nemojte ovo da mi uzmete za zlo, ali sa sam uvek dozivljavao Nintendo fanbojizam kao "sektu". 30+ kusur godina vernost istim likovima u igrama, bez ikakve naznake smorenosti posle toliko vremena.

Skidam kapu, ali ja ovo nikad necu moci da razumem.
Naravno da neki ljudi ne vole Nintendo igre, ali stvarno nije teško razumeti zašto ih drugi ljudi vole i zašto se i dalje Nintendo igre smatraju jednim od najboljih na tržištu.
Nintendo igre retko kad imaju jaku ili ozbiljnu priču, Nintendo uvek stavlja fokus da im igre budu zabavne, konstantno ubacuju nove stvari i inovacije u svoje igre što čini ne samo da igra bude zabavna već i veoma sveža bez obzira što je u pitanu 10. Mario po redu. Nintendo za igru uvek prvo smišlja novu ideju, koncept ili inovaciju, i tek onda kreće da gradi ostatak igre oko nje uključujući i priču,
dok ogromna većina na tržištu prvo rade na priči pa grade ostatak igre oko priče, i to pravi ogromnu razliku.
Naravno tu je i maksimalna ispoliranost igara i odlične performanse (većina Wii U Nintendo igara radi na zaključanih 60-FPS-a) koje retko koja igra ima na tržištu,
a same igre izgledaju mnogo lepo uprkos što nisu tehnički napredne ili rade na snažnom hardveru.
Sve to utiče da su njihove igre vrlo kvalitetne i zabavne, unikatne, i zato ih i neki ljudi i toliko vole i zato zbog njih i kupuju hardver.



Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Sa druge strane su tu indie naslovi gde se dešavaju inovacije i čiji bum traje već više od 5 godina na PC platformi, koji nude istu zabavu kao i Nintendo naslovi za 3-4 puta manje para.
Ovo možeš da tvrdiš jedino ako nisu igrao Nintendo igre u skorije vreme, koja to Indie igra može da ponudi istu zabavu kao NSMBU, Super Mario 3D World, 3D Zelda, Mario Kart, Smash Bros, Splatoon, Pikmin...ni jedna Indie igra ne može ni da priđe blizu čak je malo i igara koje nisu Indie igre a koje mogu da priđu navedenim igrama što se tiče zabave (pogotovo ako se igraju u lokalnom multiplayeru).
Takođe nije u pitanju samo inovacija i zabava, svaka Nintendo igra je maksimalno ispolirana u svakom pogledu, i igre izgledaju mnogo lepo uprkos što nisu tehnički napredne ili rade na snažnom hardveru.

Tako da Indie igre nikako ne mogu da nude istu zabavu kao Nintendo igre, jedino što Indie igre nude su inovacije, ali ništa drugo se ne može porediti sa Nintendo igrama.

Poslednja ispravka: vetar. (21.1.2017 u 13:57)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 14:00   #530
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Pa to je super, oslanjaj se na te fransize i na stare fanove, ignorisi razvoj tehnologije i to sta radi konkurencija, ali svakako udari premium cenu, sa takvim pristupom ni Gamecube brojke nisu daleko
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 14:11   #531
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Pa to je super, oslanjaj se na te fransize i na stare fanove, ignorisi razvoj tehnologije i to sta radi konkurencija, ali svakako udari premium cenu, sa takvim pristupom ni Gamecube brojke nisu daleko
Prvo, Nintendo ima i nove franšize, Splatoon je definitivno fenomenalna i veoma uspešna nova franžiza, ARMS je isto novi IP i on može biti prilično uspešan, par ovih casual i party igara tipa 1.2 Switch bez obzira što su u pitanju smešne i male igre su ipak novi IP, sigurno Nintendo sprema još neki novi IP, ali naravno da je se ništa ne može uporediti sa jačinom IP-a kao što su Pokemon, Mario, Zelda.
Drugo, Switch je nova tehnologija, vrlo moderan tech/arhitektura, ceo concept je produkt razvoja tehnologije (ranije tako nešto nije bilo moguće), Yoy Con ima isto par novih tehnologija ugrađenih.
Treće, cena nije premium (ne košta Switch $500-600 pa da kažeš premum cena), košta $299 to je malo viša cena ali samo $50 od IMO perfektne cene za Switch.
Četvrto, oni gledaju šta radi konkurencija i pokušavaju da ponude neki novi i drugačiji proizvod na tržištu koji bi mogao da se prodaje uz konkurenciju umesto da ponude istu stvar.
Takav pristup im je inače doneo i Wii i DS brojke koje su njihove najprodavanije konzole ikada, nema nikakvog razloga to ignorisati,
a sa GameCube-om su upravo imali drugačiji pristup u odnosu na Wii i do Wii U-a im je to bila najlošija prodavana konzola.

Poslednja ispravka: vetar. (21.1.2017 u 14:22)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 14:16   #532
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nintendo Switch Has Incredible Demand In Japan; Online & In-Store Pre-Orders Sold Out In Minutes
http://thisgengaming.com/2017/01/21/...ut-in-minutes/
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 14:36   #533
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
...ni jedna Indie igra ne može ni da priđe blizu...
...Indie igre nikako ne mogu da nude istu zabavu kao Nintendo igre...
...ništa drugo se ne može porediti sa Nintendo igrama.
Mislim da je nakon ovih izjava svima sve jasno.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
doctor (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 14:46   #534
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nije problem sto nintendo zeli da bude drugaciji, ali se zna gde treba da budes drugaciji a gde treba da budes sto slicniji. Odbacivanje dobrih strana i nepokusavanje da se priblizis konkurenciji u onome sto konkurencija radi najbolje u svakom poslu znaci propast, a kamoli u igrackoj industriji gde se sve menja na cikluse od nekoliko godina i sve krece od nule.

Nintendo da je hteo istinski da bude drugaciji ne bi naplacivao online ili bi za placenje online-a pruzili znatno vise nego konkurencija kao sto je to recimo uradio Sony kad je poceo da naplacuje online i izasao sa PS+ igrama. Oni su umesto toga drugaciji tako sto imaju pustanje u prodaju konzole sa ubedljivo najmanje igara u istoriji igracke industrije (Virtual Boy je imao vise...)...

Nintendo je trebao da gleda kako da bude isti po pitanju 3rd party podrske i da ponudi sve sto ima konkurencija ili barem najznacajniji deo, kako da svojim korisnicima ponudi uslugu koja je sto slicnija zlatnim standardima industrije po pitanju online mogucnosti, da Switch ne bude samo konzola za igranje jer je to prevazidjen koncept, da sve resurse posveti konzoli i omoguci da najaci moguci lineup izadje na trziste u prvih 6 meseci zivotnog veka i sve to da ponudi po najmanjoj mogucoj ceni. Sta je Nintendo umesto toga uradio, pogledao Wii, razmiljale cicice zasto je Wii bio uspesan i zakljucili da je to zato sto je imao motion kontrole i Zeldu i Marija u prvoj godini potpuno promasivsi najbitniji razlog zasto je Wii osvojio svet, a to je da je izasao u pravo vreme i da ta blue ocean strategija nece dati rezultate ako pokusavas da plovis u isusenom okeanu!

I za neverovati je da 3DS dobija vise igara u 2017 nego Switch! To je takav clusterfuck da je to neverovatno...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
djuras (24.1.2017)
Stara 21.1.2017, 15:07   #535
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Mislim da je nakon ovih izjava svima sve jasno.

vetar. kaže:
...ni jedna Indie igra ne može ni da priđe blizu...
...Indie igre nikako ne mogu da nude istu zabavu kao Nintendo igre...
...ništa drugo se ne može porediti sa Nintendo igrama.


Kako stvari izgledaju drugačije kad ih izvučeš iz konteksta.

-Naravno da nijedna Indie igra ne može da priđe Nintendo igrama koje sam naveo.
-Indie igre nikako ne mogu ponuditi istu zabavu kao Nintendo igre iz razloga koje sam naveo.
-Ništa drugo od stvari koje sam naveo osim inovacija kod Indie igara se ne može porediti sa Nintendo igrama.

Sve je ovo naravno istina. Realno, Indie igre imaju inovacije ali su suštini realno neprimetne na tržištu i teško dolaze do izražaja, ogromna većina ljudi na tržištu nikada nije ni čula za većinu Indie igara.

Poslednja ispravka: vetar. (21.1.2017 u 15:48)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 15:16   #536
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Kakvo izvlačenje iz konteksta, samo sam malo skratio, a ti si u suštini sve to isto ponovio i u postu iznad. "Naravno da nijedna igra ne može da priđe Nintendo igrama"

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Sve je ovo naravno istina.
Ne, sve to je samo tvoje mišljenje.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
doctor (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 15:32   #537
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Nije problem sto nintendo zeli da bude drugaciji, ali se zna gde treba da budes drugaciji a gde treba da budes sto slicniji. Odbacivanje dobrih strana i nepokusavanje da se priblizis konkurenciji u onome sto konkurencija radi najbolje u svakom poslu znaci propast, a kamoli u igrackoj industriji gde se sve menja na cikluse od nekoliko godina i sve krece od nule.

Nintendo da je hteo istinski da bude drugaciji ne bi naplacivao online ili bi za placenje online-a pruzili znatno vise nego konkurencija kao sto je to recimo uradio Sony kad je poceo da naplacuje online i izasao sa PS+ igrama. Oni su umesto toga drugaciji tako sto imaju pustanje u prodaju konzole sa ubedljivo najmanje igara u istoriji igracke industrije (Virtual Boy je imao vise...)...

Nintendo je trebao da gleda kako da bude isti po pitanju 3rd party podrske i da ponudi sve sto ima konkurencija ili barem najznacajniji deo, kako da svojim korisnicima ponudi uslugu koja je sto slicnija zlatnim standardima industrije po pitanju online mogucnosti, da Switch ne bude samo konzola za igranje jer je to prevazidjen koncept, da sve resurse posveti konzoli i omoguci da najaci moguci lineup izadje na trziste u prvih 6 meseci zivotnog veka i sve to da ponudi po najmanjoj mogucoj ceni. Sta je Nintendo umesto toga uradio, pogledao Wii, razmiljale cicice zasto je Wii bio uspesan i zakljucili da je to zato sto je imao motion kontrole i Zeldu i Marija u prvoj godini potpuno promasivsi najbitniji razlog zasto je Wii osvojio svet, a to je da je izasao u pravo vreme i da ta blue ocean strategija nece dati rezultate ako pokusavas da plovis u isusenom okeanu!

I za neverovati je da 3DS dobija vise igara u 2017 nego Switch! To je takav clusterfuck da je to neverovatno...
Slažem se da Nintendo treba neke konkurencije stvari koje su dobre da iskopira a da pri tom i dalje fura svoj fazon.
Narvno da trentuni pristup ne znači propast, opet Wii i DS su im najprodavanije konzole ikada a nikakve baš veze nisu imali sa konkurencijom.
Poenta sa Switchom, jednom platformom, spojenim Nintendo timovima, je da više neće kretati od nule, već biti samo upgrade postojeću platformu.

Plaćanje za online je u stvari dokaz da Nintendo gleda šta radi i konkurencija, samo što će naravno biti nešto drugačije.
Nintendo DS je isto imao malo igara na lunchu.

Nintendo čak i da ponudi bukvalno istu PS4 konzolu opet bi imao manje 3rd party podršku nego PS4, zato što se 3rd party igre prodaju najlošije na Nintendu hardveru zato što svi kupuju Nintenod konzole prvenstveno zbog Nintendo igara.
Wii je upravo bio uspešan baš zbog tih motion kontrola, jakih launch igara i cene.

Kao prvo ne znamo šta će sve Switch imati od igara u celoj 2017, drugo 3DS je još ovu godinu na tržištu i dalje se dobro prodaje i ima instal base od preko 60m, tako da će 3DS dobijati igre i ove godine, ali sve slabije Nintendo igre.

Poslednja ispravka: vetar. (21.1.2017 u 15:44)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 15:43   #538
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Kakvo izvlačenje iz konteksta, samo sam malo skratio, a ti si u suštini sve to isto ponovio i u postu iznad. "Naravno da nijedna igra ne može da priđe Nintendo igrama"



Ne, sve to je samo tvoje mišljenje.
Lol, ne da si sve izvukao iz konteksta, već si sad opet to uradio ovo je originalna rečenica:

"koja to Indie igra može da ponudi istu zabavu kao NSMBU, Super Mario 3D World, 3D Zelda, Mario Kart, Smash Bros, Splatoon, Pikmin...ni jedna Indie igra ne može ni da priđe blizu čak je malo i igara koje nisu Indie igre a koje mogu da priđu navedenim igrama što se tiče zabave (pogotovo ako se igraju u lokalnom multiplayeru)."

Znači govorio sam o zabavi, Indie igrama i konkretnim Nintendo igrama koje sam naveo za poređenje.
A ovo što si ti izvukao iz konteksta: "Naravno da nijedna igra ne može da priđe Nintendo igrama",
deluje kao da sam rekao da nijedna igra (ne samo Indie), po bilo kom osnovu, ne može da priđe nijednoj Nintendo igri, što naravno nema veze sa onim što sam ja napisao.


Slobodno napiši konkretan primer ako se ne slažeš umesto što izvlačiš stvari iz konteksta i spinuješ ono šta sam napisao.

Poslednja ispravka: vetar. (21.1.2017 u 15:53)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 15:45   #539
maki83
Član
 
Član od: 11.12.2010.
Poruke: 296
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 54 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Znaci kad soni uzme da pravi novu konzolu i kaze "hej ajde da napravimo isto sto i PS3, samo da ubacimo jaci hardver, ali da napravimo losiji dzjostik"..to je tako inovativno i napredno..a kad nintendo kaze "hej ajd da napravimo konzolu koju mozes i da nosis"..mnogo glupi sto ne rade kao Soni?
maki83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maki83 na korisnoj poruci:
vetar. (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 16:05   #540
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

To je poenta, većina ljudi koji ne vole Nintendo i njihove igre zameraju Nintendu što nije isti kao Sony ili MS, a ne kapiraju da je svaka PS konzola (PS1, PS2, PS3, PS4) u suštini isto samo jači hardver, izgledaju slično i imaju iste kontrolere, dok je Nintendo taj koji pokušava da nešto promeni i donese nešto novo i drugačije na tržište.



Sad pokušajte to da uporedite sa Nintendo konzolama (NES, SNES, N64, GC, Wii, WiiU i Switch), svaka konzola i kontroleri su drugačiji.




Ja stvarno ne vidim poentu 3 identične kompanije na tržištu koje će isto razmišljati i izbacivati identične proizvode koje imaju identične mogućnosti,
već mi je drago što imamo Nintendo koji razmišlja drugačije i nudi drugačije prozvode sa drugačijm mogučnostima u odnosu na konkurenciju.

Poslednja ispravka: vetar. (21.1.2017 u 16:14)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com