Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2019, 14:15   #1
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom GTX 750 ti - problem

Graficka se jako cudno ponasa. Kad god ukljucim racunar ventilator na gpu se tek ukljuci po podizanju sistema, ranije nije tako bilo, i kad se ukluci zvekne na maksimalne obrtaje. Nakon toga dokle god je u mirovanju i pod slabim opterecenjem desava se kao da ventilator zaglavi i nakon toga opet se pokrene pri maksimalnim obrtajima i onda se smiri. Ono sto sam primetio jeste cesto pir tom zastoju skoce memory i gpu frekvence na max (ali ne uvek), temperatura se ne menja, Tokom opterecenja i igranja nikakvih problema nema... Sta bi moglo da bude?
Evo i parametara https://imgur.com/a/V1PYnt9
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2019, 15:45   #2
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Cool Re: GTX 750 ti - problem

Citat:
NikolaDzoni kaže: Pregled poruke
Graficka se jako cudno ponasa. Kad god ukljucim racunar ventilator na gpu se tek ukljuci po podizanju sistema, ranije nije tako bilo, i kad se ukluci zvekne na maksimalne obrtaje. Nakon toga dokle god je u mirovanju i pod slabim opterecenjem desava se kao da ventilator zaglavi i nakon toga opet se pokrene pri maksimalnim obrtajima i onda se smiri. Ono sto sam primetio jeste cesto pir tom zastoju skoce memory i gpu frekvence na max (ali ne uvek), temperatura se ne menja, Tokom opterecenja i igranja nikakvih problema nema... Sta bi moglo da bude?
Evo i parametara https://imgur.com/a/V1PYnt9
Taj problem sam i ja imao posle godinu i nesto na 750 Ti i nista nije resilo problem sto sam pokusao, a onda sam nasao na netu da je problem sto pobrljavi senzor itd, i nema tu spasa. Samo pici tako gore, dole.
Jedinooo, sto mozes da uradis jer verovatno nemas garanciju je da rucno namestis da radi stalno na recimo minimum 50% i to je to. Onda gore/dole sa ventovima itd, neces imati problem. Ja sam svoju reklamirao i imao srece, da dobijem tada 1050.
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filnibg na korisnoj poruci:
NikolaDzoni (6.2.2019)
Stara 6.2.2019, 16:55   #3
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: GTX 750 ti - problem

Hvala! Predpostavio sam da je tu problem, citajuci iskustva ostalih po netu.Bude bolje kad tignem fan na 50% ali onda vec kartica postaje bucna, sto mi iskreno smeta. Kartica je u garanciji jos 10 dana, tako da cu probati da reklamiram
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2019, 15:37   #4
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: GTX 750 ti - problem

Citat:
NikolaDzoni kaže: Pregled poruke
Hvala! Predpostavio sam da je tu problem, citajuci iskustva ostalih po netu.Bude bolje kad tignem fan na 50% ali onda vec kartica postaje bucna, sto mi iskreno smeta. Kartica je u garanciji jos 10 dana, tako da cu probati da reklamiram
Nema sta da probas, odmah nosi. 10 dana, 10 dana.
Javi sta si uradio.
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 14:25   #5
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: GTX 750 ti - problem

Evo da javim sta je bilo, za slucaj da neko ima slican problem sa karticom ili sa reklamacijom uopste. Ispostavilo se da je stvarno problem u tom nekom senzoru za ventilatore i da tu nema popravke. Pozvali su me iz radnje i rekli su da mogu da uzmem bilo koju novu karticu iste vrednosti, to jest nekoliko modela gtx1050 ili rx560.
Iskreno bio sam vrlo skeptican da cu uspeti ista da resim, pogotovu sto je garancija maltene istekla, a i poucen nekim ranijim iskustvima gde se obicno ti serviseri i prodavci prave pametni i gledaju na sve moguce nacine da izvrdaju i oslobode se odgovornosti. Ali eto to ovde nije bio slucaj
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 15:44   #6
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Smile Re: GTX 750 ti - problem

Citat:
NikolaDzoni kaže: Pregled poruke
Evo da javim sta je bilo, za slucaj da neko ima slican problem sa karticom ili sa reklamacijom uopste. Ispostavilo se da je stvarno problem u tom nekom senzoru za ventilatore i da tu nema popravke. Pozvali su me iz radnje i rekli su da mogu da uzmem bilo koju novu karticu iste vrednosti, to jest nekoliko modela gtx1050 ili rx560.
Iskreno bio sam vrlo skeptican da cu uspeti ista da resim, pogotovu sto je garancija maltene istekla, a i poucen nekim ranijim iskustvima gde se obicno ti serviseri i prodavci prave pametni i gledaju na sve moguce nacine da izvrdaju i oslobode se odgovornosti. Ali eto to ovde nije bio slucaj
Meni su tad ponudili 460 ili 1050 (560 jos nije izasla ili bila skuplja dosta) i uzeo sam 1050. Nisam pozalio, a i dobra kartica. Svakako mnogo bolja od 750Ti. Ako ti nude 560 sa 4gb (mada sumnjam) onda uzmi nju.
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 64bit mouse problem MiljanX Ostale komponente 3 1.7.2014 14:36
Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte! Isko Operativni sistemi 11 8.3.2014 16:44
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com