Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2007, 19:15   #1
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem?

Ovako ocu da instaliram Vistu x64 Ultimate na drugi hard disk.
Ima dva HDD jedan je WD 250 GB koji je SATA2 i na njemu postoje 3 particije na jednoj od njih je Win XP SP2 (C,
I pitanje je dali je moguce i kako bi radilo ako bi stavio vistu na Maxtor 80GB koji je IDE i Master je na jedinoj IDE grani jos sa rezacem? Neka neko napise kako da to uradim korektno.

Zanima me dali bi radio multi-boot tj. dali bi se pojavljivao onaj meni sa izborom operativnih sistema ... ajde da kazem nije mi tesko da biram sa kojeg harda ce da bootuje sistem jer nemoram da to radim iz biosa... ali ako zaboravim a digne se OS koji netreba.

Na instaliranje Viste sam se odlucio cisto da vidim kakva je i posto mi je Win XP nesto ubaguvan tj. nemogu da instaliram Heroes of Might & Magic V znaci lepo pokrene se instalacija i na kraju same instalacije (kad kliknem Finish) ostane crni ekran i nista se ne desava , kad stisenm Alt+Ctrl+Del vidim da je proces IKernel.exe zaglavljen tj. na instalaciji (pod Applications) pise Not Responding znaci samo End Task mi ostaje... i posle igra ostaje instalirana ali nije ispravno znaci ne mogu da dam ni jedan Patch a ni da je uninstaliram korektno (tj. moram da je obrisem rucno).

Ako je neko imao slican problem sa nekom instalcijom neka napise kako je resio
a ako nema resennja (znam reinstal Win-a) onda neka odgovori na prvo pitanje. Tj. onda bi Vistu koristio za Heroes V.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 1:44   #2
MarkoZ
Veteran
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Smed.Palanka
Poruke: 684
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 96 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem?

Imaces boot meni kada instaliras vistu posle xp-a tako da mozes da koristis oba sistema.
MarkoZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 1:53   #3
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem?

Evo mene posle instalacije Viste ... znaci sve je proslo dobro ali u smislu sto nisam unistio Win XP sistem ... znaci napravio sam mesto na onom Maxtoru 80GB i napravio tamo jos jednu particiju od oko 50GB koju sam stavio na kraju harda (pravio sam je sa Partition Magic 8.05 sa Hirens Boot Diska) medjutim kad sam je napravio tj. lepo formatirao nije htela Vista tamo da se instalira nesto je javljala da nije dobara particija ...
Pa sam je ostavio ne formatiranu i posle je uspela instalacija ... medjutim nema multi-boota znaci moram sa F8 da biram koji cu hard kao boot-abilni sve lepo udje u sistem ali slova paticija su razlicita u Visti nego u XP-u tamoj e C: (Vistin-a Particija) sto je trebalo da bude I: i itd...
Probacu jos jednom , imam vremena samo da to radi (tj. vaznije je da Win XP ostane citav).
I da sta ako mi cefne da necu vise vistu kako da je otklonim tj. sta ce se desiti onim setovanjima za boot koje su verovatno stavljen na C: ( tamo gde je XP) ?
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 2:25   #4
MarkoZ
Veteran
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Smed.Palanka
Poruke: 684
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 96 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem?

U Visti je normalno da ona bude na c: (voli da bude glavna ) Ako hoces da obrises Vistu obrises partriciju gde je ona instalirana i u xp instaliras Easy BCD ili Vista Boot Pro i obrises njen boot.
MarkoZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 2:56   #5
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem?

Citat:
MarkoZ kaže: Pregled poruke
U Visti je normalno da ona bude na c:
Vista će svoju sistemsku particiju označiti uvek kao C,samo ako se instalira butovanjem sa cd-a.Ako se instalira iz xp-a,"naslediće" njegove slovne oznake za
particije,pa i za svoju sistemsku.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 3:07   #6
MarkoZ
Veteran
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Smed.Palanka
Poruke: 684
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 96 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem?

Na to sam mislio uvek je bolje bootovati sa cd-a i lepo sve instalirati postupno nego ici na nekakav upgrade (to je bar moje misljenje )
MarkoZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 12:31   #7
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem?

E hvala vam, cisto da javim da sam drugi put pokusao da instaliram Vistu ali DVD je takav da nemogu da pokrenem instalciju iz Win XP-a tako da sam i drugi put to uradio iz boot-a. Sada moram da biram sa kojeg harda ce se boot-ovati sistem ako nista ne diram dize se Win XP ako drzim F8 za vreme post-a onda biram koji cu hard i lepo dam Vistim hard i sve lepo radi...

Aj sad onaj meni (dula boot) bi bio lepse resenja ali ovako cu lakse da se otarasim Viste ako bude potreba.
Jedino jos nemogu da provalim sta su mi dva uredja tj. moram da vidim sta sam na WIn XP instalirao u vezi toga.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05
PROBLEM INSTALACIJE WMP NA COMPU SA 2 XP-a Djedai Operativni sistemi 5 20.10.2006 12:58
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37
Manji problem sa DVD rezačem Benq DW1640 Kostarum Rex Persia Nosači podataka 3 17.2.2006 0:35
Problem za povezivanje graficcke na TV komunista Kvarovi 1 13.2.2006 12:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com