Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2006, 20:53   #61
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Marko_L kaže:
Jedno od osnovnih pravila marketinga jeste da nije bitno koliko je reklama dobra ili loša, odnosno da li će je ljudi voleti ili će ih iritirati...bitno je da izazove reakciju. Ono što ne valja za jednu reklamu, jeste kada je čovek posmatra ravnodušno i kada ne izazove nikakvu reakciju i tako nešto se smatra apsolutnim marketinškim promašajem. Mislim, nije marketing tako jednostavna nauka kako se čini i tu mnogo veliku ulogu igra pre svega poznavaljanje ljudske psihe. Prema tome, kada vidite neku reklamu koja vas iritira, znajte da je 95% ista i napravljena da iziritira gledaoca. Znam da zvuči glupavo, ali tako je.
Upravo tako.

Pošto skoro završavam menadžment, smer na kome sam se poprilično bavila marketingom, ovo mogu samo da potvrdim. Marko L je u pravu kad kaže da marketing nije tako jednostavna nauka (mada se svima tako čini), ima tu dosta podela, psihologije, aktivnosti... itd., da ne davim puno sa definicijama, rećiću samo kako sistem funkcioniše i šta se tu zapravo radi i kako.
Okuplja se tim ljudi koji radi na marketing informacionom sistemu preduzeća (firme, kompanije). Prikupljaju se podaci (raznim tehnikama) o željama kupaca, a zatim se planira vrsta propagande za određeni proizvod. E sad, onako po definiciji,svrha propagande može biti:
informisanje,
ubeđivanje i
podsećanje.
Propagandna poruka mora biti kratka, jasna, precizna i pamtljiva. Propagandna poruka se prožima apelima koji mogu biti emocionalni i racionalni. E sad, koliko god se to vama činilo neverovatno, sve ove reklame koje ste izneli ovde u svojim postovima (na negativan način), ispunili ste želju kompanije. Ne mislite valjda da u jednoj kompaniji kao što je " Colgate" ili " Fanta" rade debili koji ne znaju za humor??! Fantine "Bambuća" reklame su više debilne sa ona dva tipa nego što su interesantne. Ali, cilj jakih kompanija nije (bar ne u tolikoj meri) da izazovu smeh i time svore simpatiju (jer je pokazano da nemaju dovoljno efekta), već naprotiv, da iziritiraju samo toliko da upamtite proizvod.
Hteli mi to ili ne, kupićemo taj proizvod. Jer već je negde u malom mozgu, a da toga nismo ni svesni. Tu radi psihologija i ništa više. Ljudi će upamtiti strah, neprijatnost, glupost... agresivnu propagandu.
Kompanija će ostvariti cilj.
To je cela filozofija.

p.s. verujem da, kada bi neko iz tima za marketing neke kompanije pročitao ove postove, zabeležio bi pozitivan efekat svojih reklama (baš zato što je reklama već upamćena).
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 21:25   #62
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Imzadi kaže:
informisanje,
ubeđivanje i
podsećanje.
Upravo tako, samo ne mogu da se složim da iritirajuće reklame privlače kupce, već samo ljudima SKREĆU PAŽNJU NA POSTOJANJE PROIZVODA! Kad si već pomenula Fantu, ja je ne kupujem, ne svidja mi se i nijedan BATICA me ne može ubediti da je uzmem. Ali zahvaljujući njima ja znam da se može kupiti! Razumete?
Citat:
bobi kaže:
Ili ti i losa reklama je reklama.
Ne slazem se sa tim. Ja, recimo u inat nikad necu kupiti mr. Propera, toliko, ali toliko mi se smucio. Ljudi iako tako izgledaju, nisu bas tolike ovce, pa da na njihovu podsvest mozes tako lako da utices. Pre ili kasnije dobar proizvod uvek ispliva na povrsinu, a ako ima iritirajucu reklamu, samo ce smanjiti broj kupaca.
Kupićeš ako ti treba, zato ga i drugi kupuju! Misliš da je jedna prosečna domaćica kupuje Propera zbog nabildovanog ćelavog crtanog lika, ili debilnog šegrta? Neeee, to radi zato što postoji nešto što se zove Photoshop, koji uklanja onoliku prljavštinu, naslage masti i ko zna šta još!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 21:57   #63
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Za Imzadi: Slucajno ne zavrsavam menadžment nego sam završio ekonomski fakultet, i smer marketing koji sigurno ima malo više veze sa marketingom od tvog smera i mogu da ti poručim da imaš još puno toga da naučiš o regionalnim navikama i ponašanju potrošača, a da ne prepisuješ na ispitima....a tim stručnjacima koji čitaju postove da nas više ne dave

najiskrenije ona dva kretena iz "bambooche" su mi mnogo dobri, pogotovo kada onaj prihvati cupi za guzu, ali fantu u zivotu ne bih kupio

Poslednja ispravka: taximetar (9.2.2006 u 22:07)
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 22:07   #64
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
taximetar kaže:
Za Imzadi: Slucajno ne zavrsavam menadžment nego sam završio ekonomski fakultet, i smer marketing koji sigurno ima malo više veze sa marketingom od tvog smera i mogu da ti poručim da imaš još puno toga da naučiš o regionalnim navikama i ponašanju potrošača, a da ne prepisuješ na ispitima....
Pa onda i sam znaš koliko je marketing širok pojam. Sad mi, molim te, kao čovek koji je to učio, kaži: da li misliš da u jednom skromnom postu može da se objasni u kratkim crtama marketing, značaj marketinga i propagande?
Pisala sam najbanalnije što sam mogla i u najkraćim crtama, da bih objasnila ljudima koje to ne interesuje i koji se time ne bave šta su ustvari reklame i kako utiču na ljude... A sad kada bih zalazila u regionalne navike, ponašanje potrošača i sl., skrenula bih (malo više) off topic i smarala bih nekoga koca to ne zanima.

Ok?
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 22:08   #65
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Highlander kaže:
Kupićeš ako ti treba, zato ga i drugi kupuju!
Ne bih ga kupio ni kad mi treba!

Potrazio bih isti proizvod drugog proizvodjaca,i mislim da nisam jedini koji tako razmislja.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 22:12   #66
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Imzadi kaže:
Pa onda i sam znaš koliko je marketing širok pojam. Sad mi, molim te, kao čovek koji je to učio, kaži: da li misliš da u jednom skromnom postu može da se objasni u kratkim crtama marketing, značaj marketinga i propagande?
Pisala sam najbanalnije što sam mogla i u najkraćim crtama, da bih objasnila ljudima koje to ne interesuje i koji se time ne bave šta su ustvari reklame i kako utiču na ljude... A sad kada bih zalazila u regionalne navike, ponašanje potrošača i sl., skrenula bih (malo više) off topic i smarala bih nekoga koga to ne zanima.

Ok?
A slučajno su se najveća koplja lomila oko toga za kakve debile nas smatraju kada samo sihronizuju reklame, ..da ne citiram.., pregledaj postove,
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 22:53   #67
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Simke kaže:
Nije TV reklama ali nije isključeno da se neće pojaviti uskoro...

Video sam i nisam mogao da verujem...
odštampan kartončić sa trakicom za lepljenje da lebdi u prostoru na kome se reklamira neki lek, koji pazite ovo: povećava muški polni organ 30% u širinu i 33% u dužinu...

Prvo mi je palo na pamet šta sa tim kad se postigne metar dužine?
Drugo da li to ko kupuje i koliko košta?
Odgovor na drugo pitanje je DA kupuje se i košta oko 5-6 hiljada dinara...

Da ne poveruješ, inače kartončić je potpisala neka svetska farmaceutska kuća,
plus otisak je kvalitetan i skup,
ako još imaju tu reklamicu u apoteci, skeniraću je i poslati da vidite...
Pitaj zeku sta se s' tim postize... Nema bezanja lijo...
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 23:26   #68
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Meni su najbolje reklame od the books of knjige,i radio i tv(to se u CG pustalo)

offtopic
Ima li dje da se skinu mp3 njihovih radio reklama?Najvise me interesuje ona za Ribopromet
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 23:28   #69
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Ona Intesina fora sa pesmama nije losa...originalna je...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 23:44   #70
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Nemojte da se tripujete, nisu ove reklame napravljene namerno da
nas iritiraju, već je to posledica totalno drugačijeg podneblja.

Većina reklama koje se vrte kod nas su stvorene za Nemačko, Poljsko, Italijansko, Rumunsko i druga veća tržišta, a kada ih prebace kod nas, naš mentalitet ne može da ih svari tako lako.

Ima reklama koje su namenski napravljene da iritiraju, ali ove za Mr.Proper, Bonux itd. nisu te.

Druga situacija je sa domaćim reklamama od kojih ponovo, retko koja ima namenu da vas iritira. Uglavnom su stvorene da evociraju neka lepa sećanja i atmosferu, ali tu je problem nevešte režije i scenarija ( copywritinga ) koje dovode do toga da neke reklame budu totalno retardirane.

Iz tog razloga ćete često videti domaće reklame koje pokušavaju nevešto da ispričaju neku "duhovitu" pričicu, neke će pokušati da vam uvale neku poznatu ličnost, ali sve će biti užasno odradjene, te možete da primetite i kako ih često ponovo montiraju, skraćuju, izbacuju delove itd.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 23:58   #71
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

U pravu si , ali za raliku od drugih tržišta ovde ne postoji feedback, već gomila uvoznika i distibutera (banaka) koje ti kao potrošač ne interesuješ, već prosta jednačina bez i jedne nepoznate (a mislili smo da smo im velika nepoznanica), ..reći ću ti samo primer jedne reklame za hajneken koja je prikazivala zezanje u nekom underground okruženju mladih negde u beneluxu, i koja je puštena u Grčkoj..posle nekoliko dana je povučena jer su grčki snobovi počeli da troše drugo vopi, to se kod nas nikada ne bi desilo...
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 0:08   #72
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Da, upravo tako... strane reklame promašuju mentalitet,
a visokobudžetne domaće reklame kopiraju inostrane fazone.

Za naš mentalitet ne odgovara taj mlaki Nemački nehumor,
ne pale kod nas feminizirani tridesetogodišnjaci koji idu u lov na jelena ( za koga kažu da ne znaju kako izgleda ) bez oružja.

Kod nas su malo veći ekstremi, balkanski mačizam,
direktniji humor. Umesto što kopiraju Švapske reklame, naši kreatori reklama bi trebali malo da odgledaju epizode Mućki.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 0:14   #73
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Nemoj molim te, ako čitaju postove još da im damo recept...bolje da im poručimo : Dok ima baterija nema ni reklama
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 0:16   #74
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...



Mogli bi malo da pogledaju neku Noć Reklamoždera,
mada, nisu ni te reklame za naš narod.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 0:20   #75
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Ali tu kao i svi možeš ako ništa drugo da pružiš nešto svojstveno sopstvenom mentalitetu, totalno nerazumljivo za druge...odosmo off topic, nešto razmišljam da li me više nervira spam koji ne mogu da kontrolišem kao program na tv, ali opet kontam bar mogu da guglam i nadjem pravi informaciju...
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 0:51   #76
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Highlander kaže:
Upravo tako, samo ne mogu da se složim da iritirajuće reklame privlače kupce, već samo ljudima SKREĆU PAŽNJU...
KAD CE PLATA, KAD CE PLATA?
NIJE LEGLA, NIJE LEGLA!
Odo sutra u meridijan banku.... psihologija je cudo... Inace da i ja potvrdim da je tacno sto Imzadi kaze, vazno je da proizvod ostane u malom mozgu. Pa kad dodjes u kafanu, konobar u guzvi dolazi do vas i brzo moras da narucis, narucis prvo sto ti padne na pamet, pa posle shvatis da uopste to neces. To se meni desilo par puta. Sedamo za sto, konobar dolazi: "momci sta cete?"
"lav", "lav", "lav", "lav", "milane sta ces?" "pa lav"... i kad konobar ode, shvatim da ja i ne volim pivo!
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 1:36   #77
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
MilanSM kaže:
To se meni desilo par puta. Sedamo za sto, konobar dolazi: "momci sta cete?"
"lav", "lav", "lav", "lav", "milane sta ces?" "pa lav"... i kad konobar ode, shvatim da ja i ne volim pivo!
Bez uvrede si amater i za pivo i za ove pojmove, tebi netreba autosugestija tebi su dovoljni pijani drugari i konobar vaćaroš
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 2:28   #78
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

@ taximetar
sto jes, jes
amater jesam, ali ako ne zivis od tih pojmova i ne zaradjus na njima, i ti si.... a studiram mendadzment (za sad), a psihologiju volim i zanimam se yime slobodno vreme, tako da ipak znam nesto.
autosugestija je druga stvar, kad sam sebe ubedjujes u nesto (da tako kazem) a kad te neko drugi u to ubedjuje to onda ne moze tako da se nazove, zar ne?
a primer koji sam naveo je dobar, malo karikiran, ali na mestu... to je kao kad se kola narucuje skoro automatski kad konobar dodje, osim ako nisi bas razmislio i smoslio sta ces piti...

Poslednja ispravka: MilanSM (1.3.2006 u 21:43)
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 23:04   #79
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Pre nekoliko dana, bio sam sa društvom u kafiću. Nas desetak je naručilo piće,
i kad smo uzeli da nazdravimo, jedan od nas je rekao:
"Rogonja za sve"

Na šta su se svi nasmejali.

Niko od nas nije pio Jelen pivo.

Mislim da je ta reklama uspela samo
da proda glupu izvalu, a ne i pivo.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 3:30   #80
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Evo proverio sam ono za Pentium 5, ali me onaj lik što tamo radi malo zbunio. Da li ovi novi procesori i matične ploče nose tu oznaku "P5" kao najnovija tehnologija i bla....bla...bla....
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com