Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2011, 1:23   #1
Jamiroquai
Veteran
 
Član od: 19.2.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 610
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 96 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jamiroquai
Određen forumom Problem sa ruterom (WR841ND)

Uh...ovako. Od pre nekih mesec dana, počela je konekcija dosta puta da mi puca (malo pre toga su povećali brzinu interneta na 9mb pa sam mislio da je zbog toga), i posle zvanja servisa sjbb-a i kukanja kako puca često uverili su me da je signal odličan

Pa pre nego što krenem drvljem i kamenjem po njima, rekoh da pogledam da nije prvo do mene. To mi i ne bi palo na pamet da slučajno tokom pucanja konekcije nisam otvorio admin panel rutera. U trenutku kada mi je pukao internet, ruter se restartovao. Log potpuno očišćen, ali podešavanja i dalje na mestu. Nakon što sam ga još jednom restartovao, uradim update firmware-a i podesim ga opet. Ali na svakih 30-40 minuta, net opet pukne (neki put i ranije). E sad, ne restartuje se svaki put ruter, nego recimo svaki treći put...ostala dva mi prijavi kao žuti uzvičnik na konekciji i ruter mi uhvati novi IP (to verovatno znači da zeza kod providera?), mada i nisam siguran da li se razlikuje IP, ali to ću proveriti u narednih sat vremena pa ću editovati post. Izgleda da ipak hvata stari IP.

Ajd da pojasnim još malo...Internet sam podelio na 2 računara :
10 ip adresa jednom računaru
10 ip adresa drugom računaru (po 4608kbps dl i 256kbps upl)
takođe sam pomoću DHCP-a stavio 10 ip adresa za nekog bude dolazio kod mene a treba da uhvati wireless na fonu (1000kbps dl,78kbps upl)

U čemu bi mogao da bude problem? Da nije ruter na izdisaju, ili možda ipak jeste problem do provajdera?

Poslednja ispravka: Jamiroquai (26.3.2011 u 16:33)
Jamiroquai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Dlink drl G684t wlan adsl2 ruterom JovanK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 7.5.2010 9:53
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa ruterom pesoholicar015 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 12.12.2008 18:16
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
problem oko konekcije sa ruterom DAP 1160 Stevie Wonder Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 2.3.2008 22:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com