Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2011, 14:41   #1701
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne znam kako je sad ali ni tamo se nesto nisu "pretrgli" bilo je valjda 1/30 i 2/60 e sad ne znam nisam gled'o.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2011, 16:41   #1702
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Sada tu ima dva paketa, 40/2 za sitnih 6820 din i 80/4 opet za sitnih 13520 dinara. Odnos 20:1, a to je za poslovne korisnike sve osim dobre ponude. Njima upload je mnogo bitniji za rad nego nama kućnim korisnicima. Tako da je i to dosta promašen paket. Mada, nisam se nešto raspitivao šat se okolo dobija za 135 evra mesečno.

A ta priča o skorom prelasku na optiku pa zbog toga da je .... mačku o rep. Niti će oni skoro na optiku, niti se baca mreža koju imaš već iskorišćavaš najviše od nje što možeš. Jedino ako to nije nova bajka da se pravda nešto, kao i mnogo drugih bajki do sada.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 1:40   #1703
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om



Hmm, a isključen upload booster (još odavno).

Malo su se zaboravili, nadam se da su zaboravili i da naplate


Inače M paket uz ugovor.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 16:27   #1704
ElRa
Novi član
 
Član od: 9.9.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Evo šta radi SBB (tamo Telemach) u FBiH

http://www.telemach.ba/Internet/112/...i+cijene.shtml
ElRa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 16:46   #1705
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
ElRa kaže: Pregled poruke
Evo šta radi SBB (tamo Telemach) u FBiH

http://www.telemach.ba/Internet/112/...i+cijene.shtml
Isto što i ovde?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 19:10   #1706
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ajd opet malo bezobrazno, čisto da se vidi kako to ide kod komšija u Bugarskoj:

http://beta.mtel.bg/visokoskorosten-internet-za-doma

Cene u levima, to je otprilike pola u evrima. Pa idite na onaj tab gde piše Цени, pa pogledajte onu zadnju kolonu sa onim paketom koji ima cenu od ogromnih 18.90 leva na godinu dana ugovor (odmah da kažem to je promotivna cena, ali opet, bitno je ono oko brzine). Lično, ta cena i ta brzina, neka da SBB i ja potpisujem odmah ne na godinu dana već na 5 godina i ništa ne pitam, plaćam odmah i 6 meseci unapred.

A onaj paket na sredini ima cenu od oko 16 evra mesečno, ili ti naš početak za cene, dok je ona sirotinja na početku, baš to za sirote ljude sa cenom od jadnih 11 evra mesečno i nekom bedom od brzine.

P.S.

Brzine nesmeme da pišem jer će neko opet da me nakači da jurim bezveze SBB, a i zato što me samo na pogled hvata muka i dođe mi da bacim tastaturu i miša kroz prozor, pa zato ako ima neko hrabriji, neka postavi brzine ako sme. Ne odgovaram za posledice .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Budimir_Trajkovic (2.12.2011)
Stara 2.12.2011, 19:21   #1707
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Komentara bez..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 20:14   #1708
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
P.S.

Brzine ne smem da pišem jer će neko opet da me nakači da jurim bezveze SBB, a i zato što me samo na pogled hvata muka i dođe mi da bacim tastaturu i miša kroz prozor, pa zato ako ima neko hrabriji, neka postavi brzine ako sme. Ne odgovaram za posledice .
E pa, ja ću napisati!
GIGABIT/s za 10-ak evrića mesečno godinu dana a onda masovni pad na "smešnih" 100 Mbit/s
Tj. ako sam dobro razumeo, brzina ide do 1Gbit/s, nije garantovana.
Da stvar bude još gora, S.je.BB takav kakav je i dalje ima najbolju ponudu u Srbiji.
P.S. I ne, nisam zadovoljan našim pristupnim brzinama

Poslednja ispravka: Budimir_Trajkovic (2.12.2011 u 20:26)
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 20:35   #1709
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

I šta sad, SBB je kriv što u Bugarskoj imaju jeftin gigabitni net?

Idi krivi svakog provajdera u Srbiji, uključujući i SBB. Idi stavi ovo na Telekom ADSL temu.

1Gbit/s je toliko nepotrebna stvar ako nemaš firmu sa 1000 računara.
Velik broj korisnika koji uzme gigabit neće iskoristiti ni stoti deo toga. Evo ja sa 12mbit ne mogu da iskoristim pun potencijal jer uglavnom sajtovi daju 500kbps DL, jedino na nekom torentu navatam 1 do 1.2 megabajta po sekundi.
Sama mrežna oprema koja se koristi u kućnim uslovima u teoriji daje 100Mbitps protoka (LAN) ili duplo manje za wless. U kućnoj mreži preko Wlessa prebacivanje sa jednog na drugi komp dođe maksimalno do 2.5-3 megabajta po sekundi. U LAN-u bi bilo 5-6. To je 48Mbit/s. Dakle, kako god, u kućnim uslovima ne možeš iskoristiti preko 100mbit/s protoka pri maksimalnom opterećenju.

A imaš gigabit. A oni to znaju pa je tebi super što imaš brz net. Ako imaš para kupićeš gigabitnu mrežnu opremu i iskoristićeš više, ali pitam se za šta kad jednom prosečnom korisniku ne treba ni približna brzina.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 22:27   #1710
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne, SBB je kriv što mi imamo skup internet. Tačnije preskup.

Ne treba meni 1 Gbit, ali kad neko izjavljuje stalno kako je lider na Balkanu ..... pa valjda bi trebao da ima ako ne Mbit ono bar one brzine ispod toga. I one vrednosti uploada, za kojim ja kukam, kukam, kukam ..... I da naravno ima niže cene. Ne tražim ja njima da mi daju 5 realnih adresa, kao tamo, ali upload ..... upload ....

A čisto sumnjam da bi se ti nešto bunio da imaš i onaj najmanji paket, onaj od 11 evra, sa 30Mbit download i 20 Mbit upload u zemlji i 5 Mbit upload ka inostranstvu. Mislim, 1200 dinara mesto 2100 dinara, nije baš za baciti na godišnjem nivou, zar ne? Neka manja grafika tipa 6850 recimo. Mislim, šta je to za nas, mi ionako razgovaramo samo o onima preko 200 evra, sve ostalo nam je ionako prejeftino da bi i razmišljali, zar ne?

@Budimir:

1Gbit nije garantovan ali kad pogledamo, ni nama nije garantovana brzina koju imamo ovde. To je ona najveća brzina koju možeš da izvučeš. Jest da nisam siguran na čemu i kako, ali ajd, to je najviše što može. Mada je na sve ovo najbolje ono što je napisao Thaedass. Pa mi tražili rupe u ponudi, da li nama treba ili ne, da li je to samo da se kaže imam ili je realno potrebno, ovo je činjenica danas. 1 Gbit po ceni ispod našeg 12 Mbit paketa.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2011, 15:41   #1711
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Dodat je novi kanal 24kitchen. Samo je bilo pitanje vremena kada ce ubaciti tako nesto, i drago mi je sam kod SBB-a na ne na IPTV-u.
Sto se brzine neta tice, osim par ljudi kojima je potreban veci upload, vecini ne treba ni to. Kao sto rece SirDuck, ne mozemo mi iskoristiti tu brzinu nigde. Znate kako funkcionisu stvari kod nas i kako sve ide, a onda se jos zalite. Brzine ce nam povecavati po malo, i uvek cemo kaskati za ostalima. Sto se mene tice, mojih 6 MBita mi je i vise nego dovoljno, vecinu vremena ne mogu izvuci maksimalnu brzinu (kao kad skidam sa npr. NVIDIA sajta drajvere).
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2011, 16:40   #1712
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne znam da li ovde niko ne shvata šta pišem ili šta ...

Zašto ja potenciram uvekbrzine spolja i ovde? Zato što mi na kraju krajeva plaćamo upload i download u kompletu, dakle, plaćamo jedan opseg brzina. Ili ti, brzina 6/0.5 Mbita, koju imaš je opseg od ukupno 6.5 Mbita veze. I to plaćaš po najpovoljnijoj tarifi 15 evra. Opseg veze 35 do 50 Mbit na onom gornjem sajtu je 11 evra. Ili ti, ti plaćaš 5-7.5 puta skuplje internet nego oni. Ili ti, realna cena za tvoj net, u najboljem slučaju za SBB ovde treba da bude 300 dinara. Neka se stavi i 100% za neko održavanje i šta ja znam, to dođe 600 dinara maksimum. Dakle, velika razlika u ceni.

To da li ti možeš da iskorstiš ili ne nije tačka koju uopšte razmatram. Može li oni da iskoriste ovo što im se nudi? Nemam pojma, nisam imao prilike da budem tamo i da to proveravam u praksi.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2011, 20:47   #1713
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja mislim da vi svi treba da budete presrecni sto imamo ovakav net. Pobogu, pa znate gde zivite, kako mozete ocekivati da su stvari kod nas dovoljno dobre kao bilo gde drugde kad se zna ko su politicari i ko vodi velike firme? Ko visoko leti nisko pada, ja sam zadovoljan i ovime u odnosu na situaciju od pre par godina, a da ne pricam u odnosu na ADSL. Znam da se u dosta zemalja moze dobiti isti protok po nizoj ceni. Ali nit' smo mi tamo, nit' mozemo da uticemo na SBB da poveca protok. Tako da je ova prica totalno nepotrebna.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2011, 23:54   #1714
Pavle Rohalj
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Dodat je novi kanal 24kitchen. Samo je bilo pitanje vremena kada ce ubaciti tako nesto, i drago mi je sam kod SBB-a na ne na IPTV-u.
Sto se brzine neta tice, osim par ljudi kojima je potreban veci upload, vecini ne treba ni to. Kao sto rece SirDuck, ne mozemo mi iskoristiti tu brzinu nigde. Znate kako funkcionisu stvari kod nas i kako sve ide, a onda se jos zalite. Brzine ce nam povecavati po malo, i uvek cemo kaskati za ostalima. Sto se mene tice, mojih 6 MBita mi je i vise nego dovoljno, vecinu vremena ne mogu izvuci maksimalnu brzinu (kao kad skidam sa npr. NVIDIA sajta drajvere).
Nije to novi kanal, vec je DoQ kanal promenio koncepciju
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 1:56   #1715
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Ja mislim da vi svi treba da budete presrecni sto imamo ovakav net. Pobogu, pa znate gde zivite, kako mozete ocekivati da su stvari kod nas dovoljno dobre kao bilo gde drugde kad se zna ko su politicari i ko vodi velike firme? Ko visoko leti nisko pada, ja sam zadovoljan i ovime u odnosu na situaciju od pre par godina, a da ne pricam u odnosu na ADSL. Znam da se u dosta zemalja moze dobiti isti protok po nizoj ceni. Ali nit' smo mi tamo, nit' mozemo da uticemo na SBB da poveca protok. Tako da je ova prica totalno nepotrebna.
Ja zivim u 21. veku i ovo je sramno sto rade, svako iole realan treba da se slozi sa nama sto negodujemo.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 2:09   #1716
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Ja zivim u 21. veku i ovo je sramno sto rade, svako iole realan treba da se slozi sa nama sto negodujemo.
Ja sam samo realan. Sta imas od toga sto negodujes? SBB ce da podigne brzine jer se 10-ak ljudi na SK forumu pobunilo? Sve dok imaju vece brzine od ADSL provajdera nece dizati brzinu. Jeste, slazem se i ja da to nije posteno, ali mi tu nista ne mozemo uraditi. Zamisli tek koliko se zali ovi sto koriste ADSL i to vec godinama pa nikom nista. Sto manje ocekujes bice ti lakse. Imas dovoljno godina da shvatis je ovo negodovanje na forumu uzaludno, posebno u nasoj drzavi.

Citat:
Pavle Rohalj kaže: Pregled poruke
Nije to novi kanal, vec je DoQ kanal promenio koncepciju
I jezik.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 2:23   #1717
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Vasiljeviću, svi mi tebe razumemo. Jedina stvar koju ja ne razumem je što nastavljaš svoje besede u ovoj temi umesto da otvoriš novu u kojoj bi svi mogli lepo da kažemo šta imamo. Ali to je nebitno. Ono što ti ne razumeš je da stvari jednostavno ne funkcionišu tako kod nas. Porediš babe i žabe i zaboravljaš gomilu faktora, kao što su "Hoću bahate pare od firme koju sam napravio", "Mi smo država i uzećemo porez ko blesavi", "Mi smo konkurencija i sečemo kablove" i još mnogo drugih. Ja razumem da ti zaključuješ da može jeftinije tako što gledaš cene po drugim državama, ali ti faktori koji zavise i od sreće mogu gadno da zavrnu stvar. Obrati pažnju na cene interneta u Kanadi npr. Jedna velika zemlja sa više uslova od nas za ovakve stvari. Zašto oni nemaju flat profile na državnom nivou? Bre kod nas je tek počela da se širi svest o internetu, a kamoli broadband internetu. Do juče smo jahali na 1mbit DL a do prekjuče na 256kbit. Ne možeš da očekuješ da ćemo magično imati svi po 30 mbit početni paket za 1500 kinti za kratko vreme. Ono što ja vidim je poboljšanje, i ono ne staje. Polako ali sigurno, doživećemo i mi to o čemu ti pričaš. Hvala bogu ima dovoljno konkurencije na tržištu to da uslovi. Neće nam nigde pobeći ostatak sveta za to vreme jer je daleko implementacija gigabitnih veza u domovima, a preko nekih 60mbit/s je glupo razmatrati za kućne uslove i opremu. Svakako, videćemo, meni se stvarno ne diže kuka i motika na nekoga ko je bar kolko tolko korektan na našem tržištu samo zato što mi je upload spor. Telekomu ne bi dao ni dinara više. Jbg, postoji i nešto što se zove odnos prema korisnicima, a bar prema meni je SBB bio više nego korektan.

Sad sam već iskočio iz šina i izgubio koncepciju onoga što sam uopšte hteo da kažem i verujem da ću se sutra krstiti ovoj poruci, tako da je bolje da se zaustavim


Edit: Još nešto:
Bilo bi jako lepo da svi provajderi nude određen bandwidth sa mogućnosti raspodele DL i UL. Onda bi lepo uzeo paket od 6 mbit i turio 4/2 jedan mesec, 5/1 drugi etc.
Verujem da postoji tehničko-ekonomski razlog zašto se ovo ne radi nigde.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
blast beat (8.12.2011), player1 (9.12.2011)
Stara 8.12.2011, 2:49   #1718
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Ja sam samo realan. Sta imas od toga sto negodujes? SBB ce da podigne brzine jer se 10-ak ljudi na SK forumu pobunilo? Sve dok imaju vece brzine od ADSL provajdera nece dizati brzinu. Jeste, slazem se i ja da to nije posteno, ali mi tu nista ne mozemo uraditi. Zamisli tek koliko se zali ovi sto koriste ADSL i to vec godinama pa nikom nista. Sto manje ocekujes bice ti lakse. Imas dovoljno godina da shvatis je ovo negodovanje na forumu uzaludno, posebno u nasoj drzavi.



I jezik.
Naravno, ovde samo iznosimo nase stavove.Naravno da ne ocekujem da ce neko iz SBB-a ovo citati.
Ima dovoljno tamo na njihovom forumu sugestija
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 3:23   #1719
gimmethatcrystastyle
Član
 
Član od: 30.7.2011.
Poruke: 34
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

pa mi smo smece drzava, sta ocekujete ljudi...

zemlje naseg ranga su bih i albanija i sa njima treba da se poredimo. Koliko ljudima treba da shvate da su rumunija i bugarska x godina ispred nas po pitanju mrezne infrastrukture.

sto se tice sbb-a, ja sam zadovoljan kad vidim ove ostale.Mogli bi jos malo da poboljsaju ponudu u neko skorije vreme cisto da imamo utisak o nekom napredku...
gimmethatcrystastyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 17:29   #1720
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@Sir Duck:

Kad poredim cene kod nas i Bugara, to radim jer je to najpribližnije prema opsegu plata i ostalog i time se dobija jedna celokupna slika. Rezultat je da mi imamo po tome preskup internet. I to nema veze sa srećom ili šta ja znam već sa propisima. Tačka. Tako da ovo nije samo kritika SBBa već i onih koji treba da odrade posao pre dotičnih a nisu. Dalje, nema izgovora po sistemu šta mi možemo. Možemo. Ako se ne bunimo, i ako ne tražimo poboljšanje nečega, neće ga nikada biti. Što da ti daju kad si zadovoljan sa onime što si dobio. Nije to pitanje gigabitne veze, pre mesec dana sam govorio o brzinama koje su dosta mnanje od pomenute. I tebi sam pomenuo, ima kod njih 30 Mbita za 1000 dinara i lepo naveo šta godišnje njima poklanjaš.

Dalje, po pitanju Kanade, i onoga što je kod njih .... Da budem iskren, dosta mi je da se neko poziva uvek na najgore primere sa zapada sa tačkom ajd da opravdamo javašluk i krađu ovde. Tamo su telekomunikacione firme prodale priču državi da flatrate je opasan po infrastrukturu, i da je jedini način da se skupe pare za razvoj mreže da se uradi šta je urađeno, i slične baljezgarije, i da će time biti brži i jeftiniji net. Rezultat danas je jasan i na to je bilo upozoravano i onda, niti su oni dobili jeftiniji net, niti brži, niti je povećan kvalitet ... I po tome su oni postali izuzetak, i to loš, na zapadu. Plus, plate u Kanadi su kud i kamo veće nego ovde. Što tražiti najgore na zapadu i težiti da se upoređujemo sa time, a ne najbolje i da nam to bude cilj? E to mi nije jasan stav i način razmišljanja.

Konkurencija kod nas? E toga nema jer nema propisa. Kod nas je na snazi dogovorna ekonomija na monopolistički način. I to iz prve ruke poznato. Povučene su granice gde koja firma radi i drugi ne idu tamo. Nema logičnog objašnjenja da ne može da stigne mreža do susedne ulice u kojoj radi neki drugi kablovski operater. Izvini, ali tako je. I dok je tako nema tu konkurencije niti pada cena. I nama cene ne padaju, oni mesečno hoće minimum 15 evra i to je već deceniju kod nas. Rast brzina je mnogo manji od onoga koliko je njima pala cena zakupa opsega. Itd, itd, itd da ne ponavljam više.

Dalje, kod SBBa se ne zna ni šta se prodaje već se samo zna šta oni hoće da naplate od nas. Ili ti, imaš izbor hoćeš li da im plaćaš 1500 dinara mesečno ili šta više. A to nema nigde u svetu osim kod nas. Aman, da li iko od vas gleda one cenovnike na koje se pozivam? Tamo ne dominira cena, jer ona ne može nigde da bude osnova ponude, već određen paket interneta i prema dužini ugovora varira cena. Pokažite mi svi ovde gde je ovakav način prodaje neke usluge, kakav je kod SBBa, dozvoljen zakonom. Čisto član zakona koji to dozvoljava. Ne smeta nikome kršenje zakona i diskriminacija? Pa šta treba da urade da bi se počeli da bunimo?

Što bi se upoređivao sa Albanijom? Ako vam je to način razmišljanja, odmah da vam kažem, ne zaslužujete ni ovu brzinu po ovoj ceni. U Siera Leoneu je situacija verovatno gora, pa lepo da se upoređujemo sa njima. I da vičemo kako nam je lepo. Jedino treba da se zapitate gde će da nas to dovede.

Da li ih ja uvek prozivam za sve? Ne. Kad su ok, to kažem. Ali onaj deo oko cene, brzine neta i načina prodaje nije u redu i neću da kažem da jeste. I ne očekujem da oni ovo ozbiljno shvate, jer oni ni na njhovom forumu ne zarezuju nikoga ni za šta. Tako da je njihov odnos prema korisnicima daleko od fer. Niti je u zadnje vreme njihova podrška ono što treba. Nažalost iz godine u godinu, ili stagniraju ili nazaduju. I to je činjenica. I na to treba upozoravati. I na to imamo pravo jer mi plaćamo njima ne oni nama.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com