Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2014, 18:09   #61
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
meni je iskreno drago sto je Microsoft resio da se otarasi aera, nepotrebnih senki, providnosti, efekata za ovo i ono. Sve je to u sustini sminka koja malo do nimalo koristi. Ono sto zaista valja od Sedmice je i ostalo - taskbar. Start meni je tu sto je bitno (valjda ce biti moguce izbaciti ove plocice) mada i da nije classic shell ga vraca bez problema a verovatno ce moci i da zameni ovaj ako ne bude bilo moguce menjati ga u vecoj meri. Nije toliko dizajn wina 8 (i 9) problem vec najvise glup izbor boja. Kada bi preuzeli paletu boja iz win XP (luna tema) to bi sve izgledalo mnogo prijatnije oku.
8.1 jedino što nema u odnosu na 7 (što se efekata tiče) je senka oko prozora i providnost prozora (koju možeš isključiti u 7). Taskbar je u 8.1 takođe bespotrebno providan samo što tu providnost ne možeš isključiti bez pomoći ClassicShella. Ostali efekti i animacije su i dalje tu samo izgledaju manje šareno. Druga stvar, crna slova na crnoj naslovnoj traci na 7 su dosta čitljivija od tamnosivih slova na crnoj naslovnoj traci u 8.1. Što se tiče Lune, samo Silver varijanta valja, ostale bodu oči.
Meni su oku najprijatnije Classic i Aero teme i meni se čini da će Microsoft morati da vrati i jednu i drugu kao i da omogući korišćenje Classic teme sa uključenom 2D akceleracijom (koja je u 7 rezervisana samo za Aero teme koliko sam primjetio).

Nego, više me interesuje da li će 9 imati opciju trajnog isključivanja MS naloga i MS account related servisa.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 18:41   #62
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
KDE je pokusaj da se Vista/7 okruzenje kopira (docara) koliko se god moze. .... a pritom je i sporo okruzenje.....
Mislim da baš i nije tako, četvorka je po izgledu prirodni naslednik trojke koja je jelte iz 2002. godine, nema veze sa vista izgledom. Plus KDE je bio spor na početku, sada je daleko od toga.
Back on topic, definitivno im treba stari izgled, jer možda od 5-10% ljudi sam čuo da im se sviđa izgled osmice. Meni lično su podešavanja zakomplikovana, jedva sam ih iskopao kod druga. Moraju malo na jednostavnosti da porade.

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Nego, više me interesuje da li će 9 imati opciju trajnog isključivanja MS naloga i MS account related servisa.
Za ovo sam saznao juče kada sam pričao sa drugaricom koja koristi osmicu, kaže ne može kod dečka da se uloguje na skajp jer je vezan za nalog. Prosto za ne poverovati da su ovo uveli.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 19:48   #63
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Windows 9

Pozdrav svima, evo da se i ja uključim u priču o devetki, gledam postove od prve stranice do kraja i vidim onu Cortana aplikaciju pa mi se sve to čini nekako orijentisano ka tabletima ili mobilnim uređajima, jer mi je malo (pre)futuristički i nepotrebno takvo nešto. Ako budu previše brzali sa izbacivanjem novog Windowsa, ljudi iz Microsofta će morati da izbace besplatnu Lite verziju novog sistema da bi zadržali bar jedan tržišni segment pod svojom kontrolom. Kupovina Nokie bila je potpuni fijasko, a mislim da će Windows 9 donijeti isto ono što sam mislio i za Windows 8: ušminkanu Windows sedmicu sa nekim zanemarljivim efektima, dodacima ili novotarijama bez kojih se, ipak, može.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 20:01   #64
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Za ovo sam saznao juče kada sam pričao sa drugaricom koja koristi osmicu, kaže ne može kod dečka da se uloguje na skajp jer je vezan za nalog. Prosto za ne poverovati da su ovo uveli.
Tacno, da bi neko drugi koristio skype na tvojoj windows osmici, mora da ide u pc settings i da doda novi akount. Za novi akount drugi korisnik mora da ima MS nalog. Trebalo mi 5 minuta da namestim za druga novi akaunt da bi mogao da se uloguje u skype zbog par poruka.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 20:09   #65
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Za ovo sam saznao juče kada sam pričao sa drugaricom koja koristi osmicu, kaže ne može kod dečka da se uloguje na skajp jer je vezan za nalog. Prosto za ne poverovati da su ovo uveli.
Nek instalira klasični Skype i neka ga pokreće pomoću prečice na Desktopu. Onaj u Metru te vodi u Skype za Metro.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 20:09   #66
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

A uvek mozete jednostavno da koristite desktop verziju skypea kao i uvek..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 20:46   #67
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Naravno - taj Skype za Metro je i inace tezak krs. Nije ni desktop varijanta sjajna ali je od onoga cuda bolja.
@Sass Drake: u pravu si sto se efekata u 8.1 tice ali ocigledna je tendencija Majkrosofta da pojednostavi interfejs. Sedmica (i Vista delimicno) je jednostavno prenatrpana nepotrebnim sarenisem i efektima.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.9.2014 u 21:29)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 21:57   #68
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Mislim da baš i nije tako, četvorka je po izgledu prirodni naslednik trojke koja je jelte iz 2002. godine, nema veze sa vista izgledom. Plus KDE je bio spor na početku, sada je daleko od toga.
---
KDE baš nikakve sličnosti nema sa Vistom/7 osim nešto malo app launcher. A sam način setupa i mogućnosti istog nisu ni iz daleka uporedive da bi se reklo da su išta mimikovali.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 0:16   #69
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Ma pola aplikacija joj ne radi od kada je jednom nestala struja i komp se ugasio, mislim da ima i problem sa pokretanjem i instalacijom novih aplikacija. A win originalan. Ja ću joj ovo preneti pa ona ako bude htela neka se igra i pokušava na taj način.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 2:01   #70
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Nije mi jasno zašto se ljudima ne sviđa flat dizajn, stvarno lepo izgleda kad se lepo odradi. Pogledajte samo neke od aplikacija za Android koje su već dizajnirane u L fazonu, lepota. I funkcionalne su, na nivou mobilnih uređaja.

Ovde Microsoft ima takav problem da gura novi vizuelni dizajn a sve što su uradili jeste da su odabrali šemu boja i ubacili Metro. Nisu značajnije (čitaj: funkcionalno) redizajnirali strukturu prozora, GUI strukturu sistemskih prozora i aplikacija, rekreirali sve ikonice, prilagodili novi dizajn mouse+keyboard okruženju itd.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 2:34   #71
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Ma pola aplikacija joj ne radi od kada je jednom nestala struja i komp se ugasio, mislim da ima i problem sa pokretanjem i instalacijom novih aplikacija. A win originalan. Ja ću joj ovo preneti pa ona ako bude htela neka se igra i pokušava na taj način.
Možda ga je moguće povratiti restore-om? Deluje da se registry skrljao tom prigodom.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 8:50   #72
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Nije mi jasno zašto se ljudima ne sviđa flat dizajn
Nisi čuo za sitnicu zvanu "ukus"? Eto, meni je čudno da se nekome sviđa flat dizajn (Win 3, Win 8, Android L, Asusov ZenUI...), ali sam siguran da postoji puno ljudi kojima se to ipak sviđa Jednostavno, to je stvar ukusa - jeste najvažnije da je UI funkcionalan, ali bilo bi lepo da postoji jednostavna mogućnost izbora "flat vs. non-flat", kako bi (skoro) svi bili zadovoljni.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 11:07   #73
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Možda ga je moguće povratiti restore-om? Deluje da se registry skrljao tom prigodom.
Nije mi ni palo to na pamet. Ali jbg, ona nije nešto vična kompovima, a s obzirom da je u Norveškoj, ja sigurno neću ići da joj to uradim.

Što se flat dizajna tiče, ja ga recimo prvi volim, ali mi je ovaj na winu nekako odbojan, valjda mi ne odgovara kombinacija boja.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 13:26   #74
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ne spamujes ti namerno, takva ti je linuksaska priroda
KDE je pokusaj da se Vista/7 okruzenje kopira (docara) koliko se god moze. Gnome (MATE), XFCE. LXDE su svi mnogo orijentisaniji ka efikasnosti a ne "lepoti". KDE ima podesavanja malo tu, malo ovde, malo onde (KDE univerzalna (prilicno nabacana) + svaki distro svoja podesavanja posebno negde) a pritom je i sporo okruzenje. U sustini, sva "mainstream" linux okruzenja teze da lice na windows a KDE najvise od svih njih. Da se vratimo na windows - meni je iskreno drago sto je Microsoft resio da se otarasi aera, nepotrebnih senki, providnosti, efekata za ovo i ono. Sve je to u sustini sminka koja malo do nimalo koristi. Ono sto zaista valja od Sedmice je i ostalo - taskbar. Start meni je tu sto je bitno (valjda ce biti moguce izbaciti ove plocice) mada i da nije classic shell ga vraca bez problema a verovatno ce moci i da zameni ovaj ako ne bude bilo moguce menjati ga u vecoj meri. Nije toliko dizajn wina 8 (i 9) problem vec najvise glup izbor boja. Kada bi preuzeli paletu boja iz win XP (luna tema) to bi sve izgledalo mnogo prijatnije oku.
Dobra ideja, sve bi delovalo za klasu ili dve bolje, ali teško da ćemo to videti, jedino ako neka treća strana ne izbaci custom temu.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 17:22   #75
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Ma Luna tema postoji vec za win 8 ali je nekako nedoradjena i ne pokriva bas sve objekte (prozore tj menije). Kada bi je lepo Majkrosft uradio i smestio medju zvanicne "default" teme bila bi to sigurno jedna od najpopularnijih. Boja aktivnog elementa (izabranog) je prosto grozna od Viste pa nadalje i ne moze se tako lako izmeniti.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 18:51   #76
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

http://live.theverge.com/microsoft-w...ent-live-blog/

Sad u 19h.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 19:12   #77
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Ipak nije 9 nego 10 XD

http://www.engadget.com/2014/09/30/m...ft-windows-10/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 20:12   #78
slaks
Član
 
Član od: 21.9.2012.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Microsoftov naredni OS je Windows 10

Umesto najavljivanja naredne verzije legendarnog operativnog sistema pred velikom publikom, Microsoft se odlučio za nešto intimniju atmosferu za lansiranje Windowsa 10.

Kompanija na novi broj (da, preskočila je jedan broj) gleda kao na indikaciju pravca u kom je krenula sa svojim operativnim sistemom.

Microsoft tvrdi da će u pitanju biti „najsveobuhvatnija platforma do sada“, kao i da će „sadržati širok spektar proizvoda koji će bit smešteni ispot Windows 10 kišobrana u okviru jednog glatkog korisničkog iskustva“.

Na dugoiščekivanom „start“ meniju se nalazi „me“ pločica zajedno sa opcijama za gašenje i restartovanje sistema.

Tu je i opcija većeg broja desktopa. Korisnici sada mogu da se prebacuju sa jednog desktopa na drugi sa različitim aplikacijama koje rade u odvojenim delovima i više nije potrebno razmišljati o aplikacijama koje zauzimaju ceo ekran. Windows se sada vrti oko prozora, i aplikacije je sada moguće koristiti unutar prozora.

Kada je dodir u pitanju, Microsoft je želeo da napravi kompromis između korisnika koji dobro poznaju Windows 7 i onih koji dobro poznaju dodir na Windowsu 8. Očigledno je da kompanija želi da održi mali delić Windowsa 8, kao što su komande dodirom, u životu. Tako sada korisnici svojim prstima mogu da pozivaju task view, charms bar i druge menije. Naravno tu su i brojni noviteti za one „nestandardne“ korisnike pa je tako sada moguće kopirati direktorijume u komandi prompt uz pomoć komande Ctrl+V.

Sudeći po kompaniji, novi OS daje prepoznatljivost Windowsa 7 sa nekim elementima osmice i sve se vrti oko personalizacije. Microsoft korisnicima WIndowsa 7 želi da pruži osećaj da su do juče vozili Prijus prve generacije, a da sada sa Windowsom 10 zapravo sede za volanom Tesle.

Kompanija je takođe naglasila da je novi OS prvenstveno namenjen poslovnim korisnicima zbog velikih mogućnosti personalizacije i integracije. Novi OS trebalo bi da pokreće desktop računare i laptopove ali i tablete i telefone.

Windows 10 bi trebalo da bude u prodaji tokom 2015, a kompanija nije dala više detalja u vezi sa cenom i opcijama za nadogradnju.

Izvor: B92
slaks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 20:28   #79
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

.


preview.windows.com
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 20:43   #80
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Мала надоградња осмице, заиста не знам како ће изгледати финална верзија али ово је само мали помак унапред али већини обичних корисника сигурно огроман. Што се тиче самих могућности:

Сваки power user је сугурно аутоматски инсталирао StartIsBack на 8-цу чиме је добио знатно бржи и респонзивнији систем.

Виртуелни декстоп и прозори за модерн апликације јесу лепи али опет на овај или онај начин су већ постојали као могућности у разним програмима.

Једина корисна новина јесу нове snap могућности. Искрено се надам да се испод хаубе крије још новина а да ће нове функционалности полако пристизати током развоја самог система. Интересује ме како ће он функционисати и да ли ће решити проблематичан систем унапређења који се није мењао одавно.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com