Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2011, 5:04   #1
Laki00
Član
 
Član od: 8.12.2007.
Poruke: 75
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Pomoc-xperia x10

Kratko i jednostavno. Pokusao sam da rutujem telefon preko flashtool-a. Prvi put sam sve uradio kako treba po pustvu sa xda foruma,nije bilo problema nakon rutovanja,ali nisam ni uspeo da rutujem telefon. Onda sam pokusao da ponovim postupak i tu je sve krenulo po zlu. Negde na pola puta. Sve sto sada vidim je sony ericsson logo(onaj sto stoji par sekundi kada se ukljuci telefon) i tako stoji sve vreme. Nekako sam uspeo da instaliram xrecovery preko flashtoola i sada mogu da udjem u njega ali nista posebno ne mogu da uradim s obzirom da moram da imam neke fajlove na sd kartici da bih mogao da instaliram custom rom,a iz nekog razloga ne mogu da ih sada prebacim na sd karticu...
Da li imate bilo kakvih predloga? Neverovatno bi mi znacilo ako biste mogli nekako da mi pomognete da popravim ovo. I takodje da li znate koji je ovlasceni sony ericsson servis?
Laki00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 11:15   #2
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Pomoc-xperia x10

jesi li probao da ubacish SD card u card reader, ili neki drugi uredjaj pa da ga nakachish na komp kao 'usb disk' i onda prebacish ROM.zip na nju?
probaj to, pa onda vrati karticu u svoj telefon, i preko recovery-a instaliraj taj rom!
i ubuduce, i ti i svi ostali koji chitaju ovo, pre nego shto pochnete da chachkate bilo shta, NAPRAVITE BACKUP!!! u recovery-u!
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 16:54   #3
Laki00
Član
 
Član od: 8.12.2007.
Poruke: 75
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc-xperia x10

Nemam citac kartica,ali videcu da ga nabavim danas ili sutra. Palo mi je na pamet da to pokusam pa cu da javim da li je uspelo. Pa zato sto sam neiskusni mento,koji odjednom hoce da rutuje svoj telefon,zato nisam napravio backup u recovery-u.
Inace zvao sam com trade centar,pitao ih da li mogu da poprave telefon koji se pokvario usled rutovanja,i kazu mi da ne mogu ako je neko pokusao da rutuje telefon,da mogu samo ako nije vrseno rutovanje na telefonu. Je li znate neke likove po bg-u koji bi mogli to da urade?
Laki00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2011, 18:41   #4
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Pomoc-xperia x10

To moze da ti odradi bilo koji iole ozbiljniji servis alo naravno uz novcanu nadoknadu, jer root-ovanje telefona spada pod krsenje garancije.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2011, 0:29   #5
gavranpero
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 200
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero
Određen forumom Re: Pomoc-xperia x10

Ma kakav bre servis. Možeš sam to da središ. Skini ovo

http://www.sonyericsson.com/cws/supp...10?cc=gb&lc=en
ili ovo
http://www.mediafire.com/?zijsgva86f1dbfd *

Ako ti PC Companion ne instalira drajvere potrebne za flesovanje telefona, instaliraj ovaj drugi program. Znači ideš samo na update, slijedi upustvo i program ce skinuti zadnji 2.3.3 Gingerbread na tel. Možeš poslije opet da ga rutuješ i odradiš recover.

Imaš upustvo ovdje. Ako ti nešto podje po zlu, opet ga flešuj i ponovi. Neće mu ništa biti. Postoji oficijelna verzija 2.3.3 koja se može skinuti na računar i preko Flash tools-a staviti na tel, ali ovako je jednostavnije. Kad budeš se uhodao sa flešovanjem, root-om i drugim zanimljivim stvarčicama, potraži upustvo za to. Naravno ako ti bude trebalo.

Napomena: Link koji sam postavio (mediafire) ne sadrži nkakav piratski softwer, već oficijelni SE program za update, ali pošto mi se nije dalo tražiti na njihovoj stranici, stavio sam ovaj link.
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2011, 2:55   #6
Laki00
Član
 
Član od: 8.12.2007.
Poruke: 75
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc-xperia x10

Uspeo sam da uradim pre nego sto sam stigao da vidim zadnji post,ali hvala u svakom slucaju. A sada cu da dam link kao pomoc nekome ko bi mogao da se nadje u slicnoj situaciji:
http://www.mod2xtreme.com/showthread.php?t=11076
Pokusavao sam i to sa SE update servisom,ali nisam mogao nista jer mi se telefon preko kompa uopste nije registrovao. Stoga sam uradio po upustvu ljudi sa mod2extreme,ali takodje ako se neko nadje u nekoj zeznutoj situaciji moze da pogleda i xda forum,ima zaista puno korisnih saveta.
Inace mislim da sam u toku rutovanja napravio neku skroz glupu gresku. U toku rutovanja kada se pomocu flashtool-a radi drugi deo procesa i kada se vadi baterija,zatim vraca i onda se ubacuje kabal i drzi back dugme na telefonu, ja nisam to odradio kako treba. Barem mi se cini da sam tu negde pogresio,ali sam onda ispravio stvar kada sam radio po ovom gore upustvu. Tako da dobro procitajte upustvo pre nego sto krenete da radite,a onda jos jednom
Upustvo za rad sa flashtool-om:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=928343
Laki00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2011, 6:57   #7
gavranpero
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 200
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero
Određen forumom Re: Pomoc-xperia x10

Racunar ti nije prepoznao telefon vjerovatno zato sto nisu bili instalirani drajveri. Inace, mora ga prijaviti. Drago mi je da si uspio srediti .
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procena računara alien Šta da kupim? 6942 17.12.2023 10:28
Pomoc oko izbora plottera braca86 Grafički softver i radovi 0 30.3.2009 17:51
Potrebna pomoc oko High End konfiguracije - Xtreme Gaming - Mandrak ŠDK - Osnovne komponente 2 27.8.2008 9:30
Molim za pomoc sweps Osnovne komponente 15 31.5.2008 2:21
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com