Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2010, 2:23   #81
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Unthinkable


Odgledah ga juče, još sam pod utiskom . Jedan od boljih filmova koje sam pogledao ove godine, mogu slobodno reći u da je u prva tri, ali mogu sa sigurnošću reći da se neće svima svideti posto se radnja vrti oko veoma delikatne stvari. Film drži pažnju svaki svoj minut, čak i od samog početka i volim što se u glavi gledaoca javlja pitanje šta će se sledeće desiti, a ne šta će se na kraju desiti. Gluma iznenađujuće dobra, što je naravno za očekivati od ovakve postave, ali stvarno izvukli su maksimum.

Samuel Jackson u ulozi CIA ispitivača, psihijatra i mučitelja, koji veoma efikasno obavlja svoj posao sa apsolutnom slobodom, bez obzira na moralna načela i posledice. Radnja filma se vrti oko njegovih metoda i koliko je on spreman, a koliko bi stvarno trebalo daleko da ide. Većina se sa njegovim likom koji glumi neće složiti, neki hoće, ali ja baš mislim da film šalje poruku teroristima da prestanu da se glupiraju, pošto, ma koliko neko bio kriv za trenutno stanje u većini muslimanskih zemalja (kako ratove tako i indirektan uticaj Amerike i još par država kroz kontrolu njihovih vlasti), civili ne treba da ispaštaju i njihove vlade su spremne da ih brane na sve načine. Veoma brutalan film, ne baš kako Srbi "znaju" da ga "urade" , ali brutalan.
Veoma veoma mala ocena na IMDBu, sramota što većina komedija i akcija punih retardiranog humora ima veću ocenu od ovakvog filma. Po drugim ocenama iz ove teme ovaj film bi rankirao iznad svih, pa tako po meni dobija ocenu 9.0. Mogao je da izvuče i više da je kraj malo bolji, očekivao sam kraj dostojan ovakvom filmu, ali je za klasu niži. Ne kažem da na kraju upropaštavaju ceo film ili da ne valja, ali moglo je malkice bolje.
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Supreme.50 na korisnoj poruci:
Game fever (5.8.2010)
Stara 28.7.2010, 13:32   #82
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dobar je Invention of lying, ali ja ga ne bi poredio sa Pleasenville, taj film mi je bash vrh vrhova.

AnywayZ,

A Film with Me in It

Ako volite ekipu koja je radila Shaun of the dead, Hot Fuzz, Black Books ili uopshte ako volite mrachne komedije, evo vam prave poslastice. Film je jednostavno genijalan. Glavnu ulogu glumi Dylan Moran (Bernard iz Black Books) koji je dodushe isti kao i uvek, sto ce reci fantastican.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 12:49   #83
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Inglorious Basterds



Odgledao ga sinoc u blu-reju. PROKLETO SJAJNO! Gluma, prica, kamera, rezija, sve je sjajno. Ocekivao sam film prepun brutalne akcije, a akcenat je zapravo bio na silnim dijalozima (i sedenju). To cini nekih 90% filma koji traje oko 2 i po sata, i ono sto je maestralno je- ni u jednom trenutku ne dosadi. Apsolutna prepruka!

Poslednja ispravka: Iris (29.7.2010 u 13:26) Razlog: prevelika slika
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Srlandand na korisnoj poruci:
Belfegor (1.8.2010), kikko (16.8.2010), sharlo_03 (3.8.2010)
Stara 29.7.2010, 13:29   #84
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mislim da sam to napisala i u prosloj temi, ali originalna verzija ovog filma je takodje vredna gledanja, moje misljenje je da je cak i bolja od Tarantinovog pokusaja.

Vise o originalnoj, italijanskoj verziji: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Inglorious_Bastards
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Srlandand (29.7.2010)
Stara 29.7.2010, 18:52   #85
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Shutter Island



Evo pogledah i ja ovaj film. Mogu reći da je film dobar ali ništa više od toga, po mom mišljenju. Što se radnje tiče, nije je teško naslutiti i pretpostaviti (meni je pošlo za rukom negde oko 45-og minuta) ako imate nešto iskustva sa ovakvim tipom filma. Sve u svemu, film je OK. U skladu sa tipom ovog filma preporučio bih svima Fight Club, koji je ipak neprevaziđen.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 8:44   #86
Virus
Novi član
 
Član od: 8.2.2008.
Lokacija: Becej
Poruke: 23
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Samo da preporucim:
Date Night
Odlican film za opustanje. Akciona komedija, ako to postoji.
Virus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 11:14   #87
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sinoć sam odgledao Inception i mogu reći da je vrlo dobar film. Zanimljiva priča, ima i dobre akcije za onoga ko se prima na takve stvari. Vrlo tripozno i za svaku preporuku. Malo sam bio skeptičan kada sam video Gordon-Levita i Elen Pejdž, ali se ispostavilo da nemaju tako značajne uloge u filmu (po desetak rečenica, malo tuče sa njegove strane i to je to). Zanimljiv, iako predvidiv kraj.

Zanimljiv detalj u vezi sa omotom (malo veća slika):

Spoiler za inception vs batman:
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 20:38   #88
Borislav Vuckovic
Član
 
Član od: 6.1.2007.
Poruke: 298
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 60 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pre neki dan ponovo pogledah film Dejana Zecevica: Decak iz Junkovca
http://www.imdb.com/title/tt0254254/

Dokumentarno-igrani film o Radomiru Belacevicu (knjizevniku, reziseru, glumcu...)
Prvo i za mene najbolje ostvarenje Zecevica, koje ce vas nasmejati do suza i rastuziti u isto vreme. Film je pre desetak godina prikazan na RTS-u a otprilike u isto vreme Belacevic je svoje dugometrazne igrane filmove prikazivao na Trgu Republike. Bio je to nezaboravan dozivljaj

Poslednja ispravka: Borislav Vuckovic (30.7.2010 u 20:48)
Borislav Vuckovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 22:48   #89
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Svedski film. (Låt den rätte komma in)

Ni sam nisam siguran da li je ovaj film glup, dosadan, nezanimljiv ili nesto trece. Mesavina horora, trilera, romantike... Prica se odvija jako sporo, i zbog nedostatka brutalnih (strasnih) scena moze da dosadi. Imao sam utisak kao da gledam "Twilight" ali "ozbiljnije" uradjen. Za obrt cu reci samo WTF? a kraj mi se nije svideo. Film sam odgledao zato sto Ameri rade rimejk koji izlazi u oktobru, pa sam kontao da je originalna verzija bolja.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
pentraksil (30.7.2010)
Stara 30.7.2010, 22:57   #90
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zato što nisi skapirao suštinu, njen lični horor. Nema akcije jer nije ni potrebna naspram onoga što se dešava u njenom malom, a ipak previše starom mozgu. Takođe je prikazano dosta folklorskih verovanja o vampirima koja se ne sreću ni u jednom drugom filmu sa ovom tematikom (tekuća voda, pozivanje vampira u zatvoren prostor (po čemu je film i dobio ime) itd.).

Nema brutalnih scena?
Spoiler za a kako se zove...:
A kako se zove kada desetogodišnja devojčica (valjda toliko ima godina, davno sam gledao film) prekolje muškarca od četr'es' godina? I to ne samo jednog, moliću lepo.
Uostalom, kao što sam i rekao, akcenat nije na tome, no dobro. Tačno je da je početak dosadan, makar to se slažemo.

Poslednja ispravka: Maladikt (30.7.2010 u 23:02) Razlog: ubačen spoiler tag, se izvinjavamo Supreme-u :P
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Mikica86 (31.7.2010), Thunder (31.7.2010)
Stara 30.7.2010, 23:11   #91
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nema brutalnih scena?
Spoiler za a kako se zove...:
A kako se zove kada desetogodišnja devojčica (valjda toliko ima godina, davno sam gledao film) prekolje muškarca od četr'es' godina? I to ne samo jednog, moliću lepo.



Spoiler za Nema brutalnih scena?:
Meni u celom filmu nema strasne scene. Je*es horor ako se barem jednom ne najezis? To je neko moje shvatanje horora.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 0:57   #92
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mogu li te pitati ovo lol.Sta ti podrazumevas pod Horor filmom? Ako mislis da se uplasis od filma,ne znam kako je to uopste moguce,sem da se cimnes kad ti nesto iskoci,ebes takav film gde se sve svodi na to da li ce ti nesto iskociti ili ne,to nije horor to je tolika glupost da to nije zdravo.Ako mislis na brutalne scene,odnosno na krvcinu i sve to......ne mora svaki horor to da sadrzi.Verovatno si jednostavno zeleo nesto drugo od filma,ali to ne znaci da je film los.Licno ga nisam gledao,ali ranije su ga nahvalili,sad ga ti napljuva,najbolje je da pisete sa neke neutralne tacke gledanja,a tek na kraju posta da iznesete misljenje.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku RUSuper na korisnoj poruci:
Maladikt (31.7.2010), pentraksil (1.8.2010), Thunder (31.7.2010)
Stara 31.7.2010, 1:13   #93
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

"sem da se cimnes kad ti nesto iskoci"
Upravo to ocekujem od horor filma. Ali ovo nije cist horor, nego mesavina svega. I ja sam izneo svoje misljenje, ti ako hoces pogledaj film, to je na tebi.
Milion puta je neko napisao da je neki film vrh a meni je sr*nje, i obratno. Ovde i jeste cilj da izneses svoje misljenje o filmu.

Znam da ce Iris sve pobrisati ali...
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 11:14   #94
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa ok, očigledno nisi dobio od filma ono što si očekivao, ali to ne znači da je glup, dosadan i nezanimljiv, nego da je TEBI glup, dosadan i nezanimljiv. Meni je ono "nešto treće". Verujem da će ti se rimejk više dopasti, jer su ameri čuveni po tome da sve nabijaju nepotrebnom akcijom i eto ti klasičnog splash horora.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 13:47   #95
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Låt den rätte komma in je super film, a mislim da ce americki rimejk da bude sr*nje. Jer kad oduzmes originalnu, jezivu skandinavsku atmosferu i okruzenje nece ostati mnogo toga. Jos kad ubace njihove "talentovane" glumce.. Ima da bude kao epizoda Buffy i zaboravljen za mesec dana.

I povuci rec za ovo sto si rekao da je kao Twilight, to je teska uvreda!

Poslednja ispravka: Nash Knight (31.7.2010 u 15:55)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Borowatz (31.7.2010), Maladikt (31.7.2010)
Stara 31.7.2010, 22:09   #96
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kick Ass

Nesto sje6anije i uvrnutije dugo nisam gledao. O.o Sve preporuke!
Prica je zanimljiva, radnja takodje, kraj pomalo ocekivan od neke sredine filma, ali opet je jako zabavno iskustvo. Jedino je bilo par nelogicnosti (u sklopu nelogicnih desavanja) koja su me malo iznervirala, ali kao sto rekoh- sve preporuke, jer ovaj film je nesto stvarno posebno!
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 23:38   #97
Fiky
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Paranormal Activity
http://www.imdb.com/title/tt1179904/


sad sam ga gledao i nikad vise!xD
gadan horor, kao dokumentarac, obavezno pogledati.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2010, 1:17   #98
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Srlandand kaže: Pregled poruke
Kick Ass

Nesto sje6anije i uvrnutije dugo nisam gledao. O.o Sve preporuke!
Prica je zanimljiva, radnja takodje, kraj pomalo ocekivan od neke sredine filma, ali opet je jako zabavno iskustvo. Jedino je bilo par nelogicnosti (u sklopu nelogicnih desavanja) koja su me malo iznervirala, ali kao sto rekoh- sve preporuke, jer ovaj film je nesto stvarno posebno!
i ja sam isto odgledao KA...film je poceo po starom dobrom americkom teen-movies kalupu...al onda BUM...totalno neocekivano...

drugi deo najavljen...a i znalo se...ima potencijala
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2010, 11:33   #99
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nesto o desavanjima u drugom delu:

MovieWeb had an exclusive interview with Mark Millar where he reveals to them the plot Details for ‘Kick Ass 2: Balls to the Wall.’

Here it is:
Spoiler za trolololo:

“Kick-Ass 2: Balls to the Wall begins with Hit Girl living with her newly adoptive father, who used to be Big Daddy’s ex-partner on the police force. She has retired her guns and is no longer killing people. Meanwhile, Red Mist has hired a Russian Assassin to murder Hit Girl, while also assembling a group of super villains on-line who decide to hunt Kick-Ass down in a storyline that is similar to the one seen in The Warriors, which climaxes with a huge rumble in Times Square, where costumed heroes battle costumed villains to the death.”
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2010, 18:33   #100
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
i ja sam isto odgledao KA...film je poceo po starom dobrom americkom teen-movies kalupu...al onda BUM...totalno neocekivano...

drugi deo najavljen...a i znalo se...ima potencijala
Procitajte strip. Film nije los ali su izmenjene neke stvari koje i karakterisu strip kao pravo malo moderno remek delo. Samo sto su reditelji to potpuno promenili ne znam zbog cega.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com