Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2019, 9:42   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Elden Ring



Citat:
ELDEN RING, developed by FromSoftware, Inc. and BANDAI NAMCO Entertainment Inc., is a fantasy action-RPG adventure set within a world created by Hidetaka Miyazaki – creator of the influential DARK SOULS video game series; and George R.R. Martin – author of The New York Times best-selling fantasy series, A Song of Ice and Fire. Danger and discovery lurk around every corner in FromSoftware’s largest game to-date. Hidetaka Miyazaki, President and Game Director of FromSoftware Inc. known for directing critically-acclaimed games in beloved franchises including Armored Core, Dark Souls, and Sekiro: Shadows Die Twice. George R.R. Martin is the #1 New York Times bestselling author of many novels, including the acclaimed series A Song of Ice and Fire - A Game of Thrones, A Clash of Kings, A Storm of Swords, A Feast For Crows, and A Dance with Dragons. As a writer-producer, he has worked on The Twilight Zone, Beauty and the Beast, and various feature films and pilots that were never made.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Apostrof (17.6.2019)
Stara 9.6.2019, 23:48   #2
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

E3 trailer
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Apostrof (17.6.2019), Ichigo222 (2.10.2019)
Stara 2.3.2021, 0:14   #3
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.355
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 635 puta na 296 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Leaked trailer


Leakovan navodno godinu dana star footage trailer. Javni novi trailer bi trebao ovog meseca da izađe.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
Apostrof (2.3.2021), Bascelik (2.3.2021), filpan (2.3.2021), Vladimirus86 (2.3.2021)
Stara 2.3.2021, 7:23   #4
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Final Fantasy meets Dark Souls.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2021, 20:41   #5
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Kakav parkour na 1:19-1:20!!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2021, 2:02   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

r/Eldenring na aparatima
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 14:54   #7
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ima jedna zanimljiva stvar u svemu ovome.
Za Džordža Martina i njegove knjige o "pesmi vatre i leda" znali su samo isti oni zaluđenici koji su čitali, na primer, "Silmarilion" pre filma "Gospodar Prstenova" ili oni kojima je "Poslednja želja" bila značajnija od pojave "The Witcher" igara i serije. Ali je, kao i prethodnike, "Igra prestola" bacila Martina u medijsku mašineriju.

Baš kao i Šapkovski (Tolkin nije među živima) i Martin sad uživa pod svetlima slave i ni jedan ni drugi nisu napisali išta vredno pažnje zadnih nekoliko godina. Dok su bili nepoznati pisali su, maltene, jednu knjigu godišnje, a u zadnjih desetak godina mlate pare na prazne priče.
I razumljivo je to. Niko bogat i zadovoljan nije napisao dobru pesmu, priču ili bilo šta. Vrhunska dela književnosti i poezije su napisali bednici i paćenici, a ne oni koji kažu "Bolje živjeti sto dodina kao bogatun, nego sedam dana u bijedi".

Zato ne sumnjam ni sekunda da će Elden Ring LITERARNO (mislim na priču igre) biti uveliko prežvakana priča sa (možda) par zanimljivih detalja. Kao i da će biti daleko do ranijih Mijazakijevih igara.
Zašto?
Pa, upali su u korporacijsku mašinu. U igru je uloženo baš mnogo para, a oni, opet, nisu Rockstar, nemaju tu slobodu da nešto rade 7-8 godina, kao što je Rockstar radio RDR2.
I ako se smanji doživljaj biće mnogo bolje, jer preveliki hajp od ovoga može mirno da napravi i goru stvar od Cyberpunk 2077.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 17:29   #8
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Koliko sam ja razumeo Martin je tu samo kao neka osnova, dok Mijazaki i From Software odatle prosiruju pricu.

Sama prica u Souls igrama i nije nesto preterano VAU originalno i neprezvakano, svaka igra se vrti oko istog koncepta....Sitni detalji i te pojedinacne price uz predivan svet je ono sto daje smek ovakvim igrama.

Iskreno me ne brine previse hajp, kada Sekiro nije ubiVen (a imao je dosta vise "kontroverzi" tj. promena kojih su se ljudi pribojavali) onda nece ni ovo.


CP 2077 je poplasio dosta ljudi, ali problem te igre je mnogo veci od samog hajpa. Sam Elden (osim par kvalitetnih memeova ) i nema neki ogroman hajp.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 17:42   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Baš kao i Šapkovski
Prezime autora se čita Sapkovski a ne Šapkovski.

U poljskom jeziku slovo "s" ispred samoglasnika se uvek čita kao čisto "s".

Slovo "š" se dobija samo kada z prati s - sz (primer: Tomasz = Tomaš).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 18:37   #10
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Martin, koliko ja znam, stvara svet u kom ce se igra odigravati... zaduzen je za lore...

Jedino sto moze da bude negativna stvar u ovom udruzivanju, po meni, je da se zanesu i da se to sve oduzi kao sto jeste.

Ostaje cinjenica da su igru odavno najavili a osim ovog leak-a nema nista.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 18:39   #11
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ima jedna zanimljiva stvar u svemu ovome.
Za Džordža Martina i njegove knjige o "pesmi vatre i leda" znali su samo isti oni zaluđenici koji su čitali, na primer, "Silmarilion" pre filma "Gospodar Prstenova" ili oni kojima je "Poslednja želja" bila značajnija od pojave "The Witcher" igara i serije. Ali je, kao i prethodnike, "Igra prestola" bacila Martina u medijsku mašineriju.

Baš kao i Šapkovski (Tolkin nije među živima) i Martin sad uživa pod svetlima slave i ni jedan ni drugi nisu napisali išta vredno pažnje zadnih nekoliko godina. Dok su bili nepoznati pisali su, maltene, jednu knjigu godišnje, a u zadnjih desetak godina mlate pare na prazne priče.
I razumljivo je to. Niko bogat i zadovoljan nije napisao dobru pesmu, priču ili bilo šta. Vrhunska dela književnosti i poezije su napisali bednici i paćenici, a ne oni koji kažu "Bolje živjeti sto dodina kao bogatun, nego sedam dana u bijedi".

Zato ne sumnjam ni sekunda da će Elden Ring LITERARNO (mislim na priču igre) biti uveliko prežvakana priča sa (možda) par zanimljivih detalja. Kao i da će biti daleko do ranijih Mijazakijevih igara.
Zašto?
Pa, upali su u korporacijsku mašinu. U igru je uloženo baš mnogo para, a oni, opet, nisu Rockstar, nemaju tu slobodu da nešto rade 7-8 godina, kao što je Rockstar radio RDR2.
I ako se smanji doživljaj biće mnogo bolje, jer preveliki hajp od ovoga može mirno da napravi i goru stvar od Cyberpunk 2077.

Da, a Witcher serijal je bio popularan širom sveta u 3 p.m.

Što pokazuje činjenica da je trebalo samo 15 godina (čitaj kad je izašla igra) da prva knjiga dobije englesku verziju.

Na kraju krajeva, poslednja knjiga iz te sage je izašla 1999, a 2012-13 je napisao Sezonu Oluja koji dođe neki prequel.

I da, Sapkowski sad ima preko 70 godina, baš je u punoj snazi i ima želju da grize i kida kao i kada je počinjao.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 23:17   #12
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Jedino sto moze da bude negativna stvar u ovom udruzivanju, po meni, je da se zanesu i da se to sve oduzi kao sto jeste.

Ostaje cinjenica da su igru odavno najavili a osim ovog leak-a nema nista.
Na igri se radi oko 4 godine koliko ja znam sto i nije toliko dugo, imajuci u vidu da su ostale igre radjene oko tri (plus ovo je navodno njihova najambicioznija igra, plus COVID-19 i ostalo).

From nikada nije pokazivao gomilu klipova i ostalog ali slazem se da se oduzilo od onog prvog i jedinog trejlera.

Leak malo vraca nadu ali je kvalitet samog snimka jako los. A jos vise ubija cinjenica da ovo izgleda nije trejler planiran za javnost (tj. nece ni u buducnosti biti pusten u promet) vec je samo za investitore i internu upotrebu. Jos je dosta star.

Bojim se da cemo se nacekati do sledeceg pravog trejlera
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 23:43   #13
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Da, a Witcher serijal je bio popularan širom sveta u 3 p.m.
Što pokazuje činjenica da je trebalo samo 15 godina (čitaj kad je izašla igra) da prva knjiga dobije englesku verziju.
Na kraju krajeva, poslednja knjiga iz te sage je izašla 1999, a 2012-13 je napisao Sezonu Oluja koji dođe neki prequel.
I da, Sapkowski sad ima preko 70 godina, baš je u punoj snazi i ima želju da grize i kida kao i kada je počinjao.
Upravo o tome sam i pisao. Za knjige o Geraltu niko nije čuo dok se nije pojavila prva igra. Od tada Sapkovski postaje popularan i umesto jedne knjige godišnje piše jednu u deset. I to, verovatno, sumnjivog kvaliteta, ali to ne znam, jer nisam čitao.
Drugo, kakve veze ima što ima 70 godina, ne kopa ugalj u rudniku nego kucka na kompjuteru ili pisaćoj mašini. I Stiven King ima 73 godine pa mu izlaze knjige i scenariji za filmove/serije kao nekad.
Samo kažem da su za ovu igru zbog Martina i što je radi From podiže hajp baš kao sa Cyberpunk 2077. Apsolutno nepotreban.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2021, 1:13   #14
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.126
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

I to se podize hajp na osnovu edgefest one linera
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2021, 2:44   #15
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Drugo, kakve veze ima što ima 70 godina, ne kopa ugalj u rudniku nego kucka na kompjuteru ili pisaćoj mašini. I Stiven King ima 73 godine pa mu izlaze knjige i scenariji za filmove/serije kao nekad.
Pisanje nije samo fizicki posao vec je umno i mentalno jako tezak, neko sa 70 godina sigurno nece pisati sa istim zarom kao i neki mladic u punoj snazi, makar ne u velikom broju slucajeva. Ostrina uma, inspiracija, vokabular, sve to ume drasticno da opadne sa godinama.

Sam si pomenuo Stiven Kinga, tacno je da ima 73 godine i da mu izlaze knjige i scenariji za filmove i serije.....Samo sto je velika vecina tih knjiga i scenarija samo bleda senka onoga sto je nekada pisao, mozda izlaze "kao nekad" po kvantitetu ali po kvalitetu nikako......sto si tice serija i filmova on scenario ni ne pise sam, u najboljem sllucaju je samo savetnik.

Ima pisaca koji sa godinama pisu jos bolje, ali isto tako pero ume da otupi sa godinama kod mnogih.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2021, 12:38   #16
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Samo kažem da su za ovu igru zbog Martina i što je radi From podiže hajp baš kao sa Cyberpunk 2077. Apsolutno nepotreban.
Mislim da ovo ne mora da bude slučaj.CP je ipak više mainstream od ER-a i čekalo ga je mnogo više ljudi nego što čeka ER.Po ovim objavama koje su na YT, malo malo, čak nešto nisam ni primetio da su ljudi ne znam koliko nahajpovani zbog Martina.Većinu hajpa sam shvatio kao hajp mazohistički orijentisanih gejmera zbog nove From Software igre i zbog onakvog trejlera.Komuna jeste manja ali očekivanja nisu.Ja se, konkretno, radujem novoj From igri. Skeptičan sam povodom otvorenog sveta, ali sam bio i užasno skeptičan kada sam video kako Sekiro skakuće po drveću a ispao je... pa, itekako zasluženo, igra godine!! Knjige nisam čitao ali sam veliki fan GoT serije bez obzira na poslednju sezonu.Nekako sam stekao utisak da je Martin odradio vrhunski posao sa tim razmiricama među kućama, spletkama, a ne vidim kako se tako nešto uklapa u jednu From igru.Svakako se radujem saradnji i mislim da ima potencijala.Trenutno igram Nioh 2, sa balicama na ustima povremeno sa setom pogledam malo Demon Souls na YT i baaaaaaš bi mi legla neka konkretna objava što se tiče Elden Ring-a.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
filpan (10.3.2021), pentraksil (11.3.2021)
Stara 10.6.2021, 21:47   #17
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Konacno trejler, valjda ce i zvanicno da ga uploaduju


EDIT:


https://www.youtube.com/watch?v=l6pC...46GHVtIQz71hQx
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
filpan (10.6.2021), m1aden (10.6.2021), Schwabsteiger (10.6.2021), Vladimirus86 (10.6.2021)
Stara 10.6.2021, 21:51   #18
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Datum izlaska 21.01.2022.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
SK HQ (10.6.2021)
Stara 10.6.2021, 22:04   #19
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.887
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Konacno trejler, valjda ce i zvanicno da ga uploaduju


EDIT:


https://www.youtube.com/watch?v=l6pC...46GHVtIQz71hQx
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2021, 23:02   #20
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Zanimljivo da se vizuelno nisu odmakli od DS3, možda je do youtube kompresije ali teksture ne izgledaju nešto impresivno.
Gameplay ima taj tipičan souls fazon, deluje dinamičnije, zanima me kako će primeniti tu open world formulu iako sam uvek skeptičan kad igra ode u open world vode.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com