Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2019, 19:15   #101
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Control

Ja na igru uopste nisam obracao paznju dok su bile najave i nije mi uopste ulivala poverenje, a kad sam poceo da igram toliko me je smarao prvi ozbiljniji protivnik da nisam mogao da verujem koliko ne mogu da ga predjem! Bio sam pred brisanje igre. Zavrsio sam je ipak i odlicna je! S obzirom da se skoro sve desava u jednoj zgradi sa izletima u astralno polje igra je i te kako interesantna. Neprijatelji nisu preterano raznoliki ali se vecina sastoji od osoblja, agenata pa to i ne cudi toliko. Ukoliko se prati samo glavna prica dovoljno je "dugacka" da ne bude dosadna. Oruzije je samo jedno ali sa varijacijama a opet nije bilo potrebe za drugim. Moci i fiziku treba stvarno osetiti. Kao sto je neko na pocetku rekao, trebalo bi da naprave sw igru. U moru igara koje podbacuju, jako dobra igra! I tako...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2019, 19:23   #102
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
...ali ovo im je igra sa najveci ocenama jos od Makse. ...
Pogledaj na Metacriticu razliku između user score i critic score... Kritičarima danas ništa ne verujem osim kad su u pitanju Youtuberi - tamo znam ko šta voli od igara, znam ko nije potplaćen, znam ko šta ceni kod igara.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2019, 19:54   #103
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Control

Nisam jos probao Control, ali im se se mora odati priznanje za implementaciju RayTracinga. Metro i ova igra su jedine osetno lepse vizuelno sa RT on. Performanse su i dalje ocaj, ali igra sa RTom izgleda neuporedivo bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2019, 23:01   #104
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 955
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Control

Control je najbolji primer koliko je zapravo fizika i sam dizajn nivoa mnogo bitniji od grafike. Sve opcije možete pogasiti i dalje igra izgleda fenomenalno i najmanje na sto će neko obratiti pažnju su refleksije.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
doctor (29.9.2019), filpan (30.9.2019)
Stara 29.9.2019, 23:54   #105
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Control

Da, destrukcija i fizika su fenomenalni i ovo je nešto što sam očekivao kad su se pojavile next-gen konzole a ne stanje koje sada imamo na tržištu... RTX je okej bonus ali i na mojoj RX480 izgleda fenomenalno na med-high.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2019, 6:13   #106
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Control je najbolji primer koliko je zapravo fizika i sam dizajn nivoa mnogo bitniji od grafike. Sve opcije možete pogasiti i dalje igra izgleda fenomenalno i najmanje na sto će neko obratiti pažnju su refleksije.
Za ovo se slazem kada je u pitanju Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider... ali za ovu igru jednostavno nije tacno. Bez RT refleksija igra izgleda NEUPOREDIVO losije (iako je to i dalje lepo). Verovatno zato sto su skoro sve povrsine u igri reflektivne, stakla, ogledala na sve strane, pod...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2019, 7:55   #107
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Control

Control je najbolje pokazao sta RayTracing moze da ponudi u ovom trenutku. Moze RT jos stosta ali hardware nije spreman.

Sto se prodaje tice ne znam koliko puta izdavacima I developerima treba ponoviti da je marketing kljucan. Nije marketing samo dati streamer-ima da igraju igru. To narocito nije dobra taktika za SP igre. Demo bi mnogo vise pomogao ovoj igri nego svi streamer-i ovog svijeta.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2019, 8:10   #108
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Control

Realno igra kao da je demo za RayTracing, sve ostalo je blago receno lose.
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2019, 12:16   #109
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Control

Boze gospode!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2019, 12:21   #110
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.455
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
Realno igra kao da je demo za RayTracing, sve ostalo je blago receno lose.
Vidim da je i tebe dohvatio ovaj stomačni virus koji hara
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
doctor (1.10.2019)
Stara 30.9.2019, 19:33   #111
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Control

Odigrao. Bas sam iznenadjen kako je dobra. Sve do samog kraja sam se zabavljao, od price do gameplay-a i grafike bas fino zaokruzena. Jedina mana mi je sam kraj.

Igra je primer kako moze da se izgleda fenomenalno bez RT-a i onda naravno RT koji to podigne na jos jedan nivo. Refleksije i bez RT-a su jedne od najboljih koje sam video.
Kada upalim transparency RT i vidim kako izgleda svako moguce staklo u igri bude mi lose sto ne mogu da teram to
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2019, 20:37   #112
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Vidim da je i tebe dohvatio ovaj stomačni virus koji hara
Ne vidim u cemu je tvoj problem? Prica je smesna, do te mere je kvazi zamrsena da nema smisla (da ne bude zabune, presao sam je) i da shvatio poentu ali nasumicno upucavanje protivnika koji su genericki manje vise isti sa par varijacija talenata koje sticete na nekakvim poligonima...bez veze...Meni je iskreno smesno do koje mere su pali kriterijumi za dobru igru. Prvi utisak jeste wow dok ne shvatis da se to ponavlja iznova i iznova i tako u krug. Uostalom i sami vidite da su je "ishvalili" igraci. RT jeste impresivan zato i kazem da je demo za ovu tehnologiju, ostalo sasvim prosecna zanimacija ako ne i ispod toga.
Opet kazem to je neki moj stav, sto ne znaci da je ispravan, daleko od toga, ukusi su razliciti.
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2019, 22:48   #113
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
Meni je iskreno smesno do koje mere su pali kriterijumi za dobru igru.
Naprotiv. Ja mislim da je danas bas obrnuto. Traze se kule i gradovi od jedne igre. Pahuljica je sve vise i svima mora da se udovolji...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Filip89x (1.10.2019), filpan (1.10.2019)
Stara 1.10.2019, 14:32   #114
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Naprotiv. Ja mislim da je danas bas obrnuto. Traze se kule i gradovi od jedne igre. Pahuljica je sve vise i svima mora da se udovolji...
U pravu si, mozda sam trebao da napise: Sta sve spada u kriterijume za dobru igru )

Ne znam, ja posle odigranog Metroa mozda imam gorak ukus u ustima oko tih Open World zahteva kod novijih igara, mada je tu RT takodje impresivan. Ali opet ja na igre gledam jednostavno: daj dobru pricu i gameplay sve ostalo je nebitno.
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
Shonkas (1.10.2019)
Stara 1.10.2019, 21:34   #115
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Control

Bas tako...pocetak je obecavao, no nesto nije ispalo ni po mom ukusu...Aninstal na 85% price (bez razmisljanja) , kad je ripit poceo ucestalo da cepa! Mozda je do nas starijih, ali cim namirisem da me vrti 'u krug' produzavajuci igru i bespotrebno pocne da trosi moje vreme..cao! Kontam da je igra tog momenta pokazala svoju magiju (domete)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
maska (1.10.2019)
Stara 3.10.2019, 11:34   #116
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Za ovo se slazem kada je u pitanju Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider... ali za ovu igru jednostavno nije tacno. Bez RT refleksija igra izgleda NEUPOREDIVO losije (iako je to i dalje lepo). Verovatno zato sto su skoro sve povrsine u igri reflektivne, stakla, ogledala na sve strane, pod...
Pa varali su. Namjerno su napravili da refleksije bez RT izgledaju losije , a da bi se RT prikazao kao nesto superiornije.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku S.t.a.r.a.c. na korisnoj poruci:
Aibo (3.10.2019)
Stara 3.10.2019, 13:38   #117
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Pa varali su. Namjerno su napravili da refleksije bez RT izgledaju losije , a da bi se RT prikazao kao nesto superiornije.
To me ne bi cudilo, ipak je u pitanju Nvidia. Iskreno, mislim da ni sledeca generacija karti nece biti dovoljno jaka da RT postane mainstream. Sto me navodi na razmisljanje... ako 2080TI ne moze da izgura >60 FPS na Ultra sa RTX ON u novijim naslovima, a Cyberpunk 2077 koristi RT i izlazi za pola godine - da li 3080TI izlazi paralelelno ili jako blizu Cyberpunka?

Kako god, SUPER malo vadi situaciju, ali nadam se da ce se sa sledecim generacijama Nv opet vratiti na one klasicne skokove u performansama - x60=x80 iz prethodne serije, x70=80ti, i naravno ti verzija bar 50-60% jaca od prethodne Ti varijante. To bi ubrzalo adapticaju RT-a u igrama mnogo, pogotovo sto ce biti podrzan i na novim konzolama.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2019, 18:57   #118
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Pa varali su. Namjerno su napravili da refleksije bez RT izgledaju losije , a da bi se RT prikazao kao nesto superiornije.
Meni si ti car stvarno. RT i jeste superiorniji. Iza RTX-a stoji gigant pa normalno da ce developeri to da koriste sve vise i vise jer u saradnji sa strucnjacima mogu brze i bolje da naprave svoju igru. A gde je saradnju tu su i pare. Nema tu varanja.
Potpuno je preterivanje da izgleda neuopredivo losije bez RT-a. SSR u Control vam je los? Gde su vam oci? Odlican je.

A i tvoji komentari, moze sve to lagano bolje SSR + Planar ref, evo ja nisam 3d artist ali ono dovoljno malo da izguglam

Citat:
Planar reflections require to render the scene once for each plane normal, so if you have two windows side by side, but both have a slightly different angle, you'd need to render once for each window.
See the recent Hitman game. They implement this method for planar reflections (windows share the same plane). Half Life 2 used it for water (just one plane), i guess it has been used even before that.

So, for perfect reflections on a sphere, you would need to raster the whole scene for each pixel of the sphere, because normals differ everywhere.
Of course you can just render a cube map, so 'only' 6 times the scene, but then although you can fetch along the correct normal direction, the origin is not at the surface. Hard to notice for a convex object like a sphere, but on a torus it would fail pretty badly (it would miss self reflections of the torus in the best case).
Actual games 'solve' this with projection tricks, often requiring manual artist work like placing a box together with the reflection probe, and this box is used to 'fix' projections a bit.

So, cases where planar reflections can work at all are rare, and ray tracing quickly becomes faster if geometry is complex.
Po tebi ispada sve je to laganica, RT nevidjeni scam... ja mislim da preterujes bas.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2019, 20:33   #119
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Control

Cak i da su varali, dok rtx ne pocne masovnije da se prodaje, cene starih kartica nece pasti dole
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2019, 12:18   #120
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Control

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Meni si ti car stvarno. RT i jeste superiorniji. Iza RTX-a stoji gigant pa normalno da ce developeri to da koriste sve vise i vise jer u saradnji sa strucnjacima mogu brze i bolje da naprave svoju igru. A gde je saradnju tu su i pare. Nema tu varanja.
Potpuno je preterivanje da izgleda neuopredivo losije bez RT-a. SSR u Control vam je los? Gde su vam oci? Odlican je.

A i tvoji komentari, moze sve to lagano bolje SSR + Planar ref, evo ja nisam 3d artist ali ono dovoljno malo da izguglam



Po tebi ispada sve je to laganica, RT nevidjeni scam... ja mislim da preterujes bas.
Nije bitno je li RT superiorniji, jer naravno da jeste. Stvar je u tome da se radi o varanju, i to se vidi u ovoj igri i u Metrou isto.
Ovdje se RT koristi samo za refleksije, u Metrou za GI. U Metrou kada iskljucis RT nemas vise AO, i igra u mnogim situacijama izgleda kao nesto iz 2005.
I nije tacno da developeri mogu brze i bolje da naprave igru jer sada moraju imati dvije implementacije, jednu za ljude sa RT hardwerom i jednu za ljude bez.

Ja nigdje nikad nisam izjavio da sa SSR + Planar moze bolje, to jest preciznije. Rekao sam da moze slicno uz dosta bolje performanse. I to je cinjenica. Dalje, kako ce to sve raditi zavisi prije svega od engina, jer svi engini nisu isti po pitanju performansi. Razlike su drasticne, i to znam 100%.
Isto tako bitno je koliko truda developeri uloze u optimizaciju. Mnogi to ne rade dobro.

RT nije scam. Btw, ray tracing imamo vec godinama na sceni u vidu SVOGI implementacije u Cryenginu recimo. Princip rada je isti, samo sto se informacije kupe iz voxela. Zato je Crytek u rekordnom vremenu napravio svoj nedavno prikazan ray tracing demo.
Nvidia RTX je scam. Ne nudi nista novo i radi lose. To je i dalje daleko od necega sto bi mogli nazvati pravim ray tracingom. Zbog ovoga su digli cijene i to drasticno u svim segmentima. Nekad je high end kostao 700$, a sada je 1200+.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Star Control: Origins player1 Role-Play 26 18.6.2019 1:27
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Control Center Ubuntu laikexpert Slobodni softver 0 28.12.2008 15:58
We want our Control Panel back! voodoo_ Grafika 4 28.12.2005 15:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com