Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2021, 9:23   #14221
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Neko gore reče, pogledaj trejler (čitaj, navlakušu) i gledao si film.
Ma... naivno do koske. Pomalo SF scenario, da nikome ne klikne da su u pitanju montirane stvari... šta rade sve službe za kontrolu, policije nigde. A Pajkova sama sređuje rusku mafiju, piš živi. Gadno je to što ostaje utisak da su svi akteri u filmu truli. Kome ovo uopšte treba da zgađuje ljudima život...
Suade, provjeri šta ti je sa prevodom ovog filma na filmovi.me. Ti se navodiš kao autor na kraju filma, a uradak je... katastrofalan. Ne kažem da si ti kriv, vrlo moguće da je neko prčkao po prevodu i samo ostavio tvoje ime na kraju.

U svakom slučaju, do pola sam nekako i trpio (zbog supruge), a od po' filma sam potpuno isključio prevod jer samo odvlači pažnju. Rečenice bez smisla, pomiješan muški i ženski rod, jednina i množina, bukvalan prevod slenga, linije kasne... Ukratko, blagi užas.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
zerb (1.3.2021)
Stara 1.3.2021, 16:30   #14222
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Ma moj je, samo nisam imao volje da "peglam" glupost. Izvini ako sam ti pokvario gledanje, iskreno i ne zaslužuje bolji prevod.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
zerb (1.3.2021)
Stara 3.3.2021, 19:39   #14223
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Cosmic Sin (2021)



reklamni klip

Gledanje = gubljenje vremena.

Ovde najočigledniji problem nisu specijalni efekti, ili slaba gluma već nešto sasvim treće - scenario se (nakon četrdesetog minuta) rasplinuo u besmislenim dijalozima. Za njim, ubrzo, krenuše režija i montaža. Šteta, polazna pričica je mogla biti uobličena u nešto zaista gledljivo.

Za kraj bizarnost: scena u kojoj Brus Vilis, tupeći neke filozofske pouke mladoj pripadnici inžinjerije, pušta suzice (neutemeljene u izgovorenom). Da li ga je ponela emocija što se izborom filmova u kojima glumi pretvorio u ćelavog Nikolasa Kejdža, ili shvatanje da je Kejdž čak i u filmovima šklj-kvaliteta bolji glumac, nikada nećemo saznati.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2021, 17:50   #14224
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mad City (1997)
https://www.imdb.com/title/tt0119592/?ref_=ttsnd_snd_tt



Kad nema ništa dobrog novog, vredi se podsetiti starog, dobrog. Nekadašnja Američka TV-mreža, viđena očima Koste Gavrasa.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Mad City (1997) 720p.BluRay.H264.AAC-RARBG.zip (49,2 KB, 3 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2021, 11:51   #14225
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE VANISHED



https://www.imdb.com/title/tt6955298/

Dobar korejanski murder-mystery triler, sa zanimljivom postavkom i interesantnim pravcima u kojima priča odmiče, odličnom glumom, solidno montiranim i režiranim scenama, i najvećim kvalitetom u vidu činjenice da se najveći deo priče odvija tokom jedne noći, na ograničnom lokalitetu (ne računajući nekoliko frešbekova pride).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2021, 4:01   #14226
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.001
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 954 puta na 580 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

pip ti u nekom korejskom opusu?

imas neke horore njihove (ne racunajuci the wailing i train to busan, koje sam pogledao i dobri su) da preporucis?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2021, 23:28   #14227
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ništa mi ne pada na pamet, The Chaser istog režisera kao i fenomenalni The Wailing možda, po definiciji je triler, ali je prilično hororičan i napet. Isto važi i za I Saw the Devil, of korz.

SENTINELLE

https://www.imdb.com/title/tt11734264/




I Olga Kurilenko dobila svoj film u kojem, onako neuhranjena i tanka kao grana, slaže bilmeze tri puta veće od sebe, i onda....zzzzzzzz zzzzzz zzzzz.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
polarnimeda (10.3.2021), zerb (8.3.2021)
Stara 8.3.2021, 11:47   #14228
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I Care a Lot




Ne secam se kada me je neki film ovako iznervirao pred kraj

Gluma vrhunska, scenario, prica i likovi zaista zanimljivi.....I onda pred kraj filma par neverovatnih gluposti bas pokvari utisak.....Sam kraj pomalo vadi stvar ali opet, sve tik pre toga je moglo mnogo bolje i manje naivno.

Sve u svemu, film drzi paznju i zanimljiv je....ali zbog tih par nebuloza u raspletu bas ostavlja gorak ukus u ustima.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 13:19   #14229
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni sve tu funkcioniše kako treba, ako se film posmatra kao satira i burleska modernih vremena, sa čime je u skladu i glavna poenta filma: gde smo i šta smo kad smo kao društvo došli do toga da bona fide kriminalci deluju časnije i poštenije od kojekakvih mešetara i muljatora koji se kriju pod krinkom prava i propisa. Zato je genijalna scena u kojoj Pajkov lik kaže krimosima: "Dođite u sudnicu (na moje teren), da to rešimo kako treba, a ne ovako...."
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 16:57   #14230
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Meni sve tu funkcioniše kako treba, ako se film posmatra kao satira i burleska modernih vremena, sa čime je u skladu i glavna poenta filma: gde smo i šta smo kad smo kao društvo došli do toga da bona fide kriminalci deluju časnije i poštenije od kojekakvih mešetara i muljatora koji se kriju pod krinkom prava i propisa. Zato je genijalna scena u kojoj Pajkov lik kaže krimosima: "Dođite u sudnicu (na moje teren), da to rešimo kako treba, a ne ovako...."
Svakako jeste satira, i jasna je poenta filma. Kao sto sam i rekao meni je film i dalje bio zanimljiv i drzao je paznju, dopada mi se i sam kraj i poruka.

Ali u jako puno slucajeva film sebe zeli da shvati mnogo ozbiljnije od jednostavne satire i burleske nekim scenama, tako se bar meni cini. Naravno satira ne mora uvek da ide na humor, cak naprotiv, ali ipak nisam ocekivao tolike nelogicnosti i naivnosti pred sam kraj, pre toga je sve bilo u nekim (filmskim) granicama verovatnoce.

Ali je film svakako interesantan i ne bih ga nazvao losim, nikako. Drzao paznju i zabavio (ali i nervirao ) vise nego sto sam ocekivao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 21:42   #14231
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Eto sta znaci kad ne stavim i sliku uz tekst...

Iskreno secam se da me je Pajkova isto ovako nervirala u Gone Girl, a sve vreme ovog filma sam se pitao da li bi imao istu reakciju da je ovo bio neki sa di kapriom u glavnoj ulozi recimo, tj. da li bi mi akcije glavnog protagoniste bile i dalje toliko ogavne da je bio muskarac u pitanju. Da se ne lazemo nije ovo nikakav sf, siguran sam da se ovakve stvari i te kako rade. Mozda ne toliko ocigledno, ali nije prvi put da gledamo kako i zakonodavstvo i ustanove raznorazne zakazu maestralno.Film ne moze da bude los ako sam o njemu mislio mnogo vise i analizirao ga par dana posle gledanja. Uloga Pajkove je odvratna ali je po meni ona, svojom glumom, napravila jos odvratnijom, tako da...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 23:19   #14232
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gone Girl je odlican film, a Pajkova je vrhunska glumica. Mislim da je odlicna za ovakve uloge.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
ZoNi (9.3.2021)
Stara 8.3.2021, 23:34   #14233
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE DECLINE

https://www.imdb.com/title/tt10307440/



Odličan kanadski triler o grupi zaluđenika Sudnjeg dana koji dolaze na preživljavanje u divljinu, i onda se desi šta se desi kada gomili nepoznatih ljudi daš oružje sa bojevom municijom i da sklapaju minsko-eksplozivna sredstva. Film pre svega krasi maksimalna fokusiranost na ono što hoće da postigne, bez nepotrebnih razglabanja i gubljenja vremena (zbog čega i ne traje predugo, što je pozitivan aspekt), sa hirurški precizno odrađenom režijom i nekoliko prilično efektnih, brzih, realističnih i brutalnih scena nasilja, što dodatno podiže kvalitetnu amosferu i postavku.

Poslednja ispravka: Pipboy (9.3.2021 u 1:38)
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ZoNi (9.3.2021)
Stara 9.3.2021, 1:10   #14234
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Odličan francuski triler
Potpuno uzgred, slučajno sam pročitao pre par dana: u pitanju je kanadski (kvebečki) film.

Nije bitno, ali eto da kažem (u svakom slučaju, ja više volim te kanadske nego baš francuske filmove).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Pipboy (9.3.2021)
Stara 9.3.2021, 1:37   #14235
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Potpuno uzgred, slučajno sam pročitao pre par dana: u pitanju je kanadski (kvebečki) film.

Nije bitno, ali eto da kažem (u svakom slučaju, ja više volim te kanadske nego baš francuske filmove).
Viš', baš mi bilo nešto blago sumnjivo otkud u Francuskoj baš tolike zabiti zavejane snegom, a i u jednom trenutku kad su likovi počeli da pričaju, kao da je odjednom bila neka meštavina akcenata i dijalekta, baš je zaparalo uši.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ZoNi (9.3.2021)
Stara 10.3.2021, 15:01   #14236
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The United States vs. Billie Holiday (2021)
https://www.imdb.com/title/tt8521718/



Skoro su mi pošle suze zbog tragedije Bili Holidej. Za Patak Daču ajd' još i nekako ali heroin..., nije nažalost ni prva ni poslednja koju su pokidali unutrašnji demoni. Suština je da je bila plemenito biće, ali i nemoćna da prevaziđe skromno poreklo i svoj animalizam, čega je, sudeći po filmu bila svesna, i užasno patila zbog toga.
Još jedan dokaz kolika je zver bio peder Huver (kraj scene u bolnici na samrtnoj postelji, ostaće trajno urezan u pamćenje svakome ko pogleda film).
Ne mogu a da se ne cerekam zlurado na muke Amera pred Međunarodnom zajednicom oko
https://en.wikipedia.org/wiki/Emmett...tilynching_Act
Redigovanje teksa zakona malo morgen, izgleda da je Kongresu došlo iz ****** u glavu da de facto predstavlja dokaz postojanja rasnih granica, i da im je Ustav i busanje u pogledu jedakih prava teško licemerje. Po svom statusu dakle, Crnci treba da povedu rat za svoju samostalnu državu, ako država mora zakonom da ih štiti od linča, što je ujedno i priznanje da Amerika pliva na moru Crnačke krvi. Ima to i dublji značaj, no i ovo što sam rekao je puno za sobu u kojoj smo.
Muzika je integralni deo filma, nisam bio svuda dobar sa njenim prevodom.
Treba pogledati i
Lady Sings the Blues (1972)
https://www.imdb.com/title/tt0068828/?ref_=fn_al_tt_1
premda se radi o ublaženoj verziji koja je izgleda daleko od stvarnih dešavanja, i što je interesantno, mislim da Andra Dej mnogo ubedljivije peva od Dajane Ros i više fizički liči na nju.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The United States vs. Billie Holiday (2021) WEBRip.x264-ION10 .zip (45,2 KB, 4 puta viđeno)
Tip fajla: zip Lady Sings the Blues (1972).zip (46,1 KB, 2 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (12.3.2021 u 11:21)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
dragisa ladjevac (14.3.2021)
Stara 14.3.2021, 9:44   #14237
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

ERREMENTARI: THE BLACKSMITH AND THE DEVIL

https://www.imdb.com/title/tt5592878/



Simpatična španska bajkovito-istorijska priča urađena gotovo potpunosti u stilu Pripovedača (The Storyteller), legendarne lutkarsko-igrane TV-serije Džima Hensona iz 80-ih, sa jednostavnom i efektnom pričom i naravoučenijem, interesantnim likovima, kvalitetnom atmosferom i upečatljivom vizuelnom stranom filma, naročito u finalnom delu.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ZoNi (16.3.2021)
Stara 16.3.2021, 18:13   #14238
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dead Reckoning (1947)
https://www.imdb.com/title/tt0039305/



Stari dobri Bogi. Dobar noir, gde se do samog kraja ništa ne zna.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Dead Reckoning (1947).zip (40,6 KB, 6 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2021, 18:34   #14239
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Simpatična, ali ne i suptilna alegorija o tinejdžerskom angstu:

Spontaneous (2020)



Wikipedia
YT-trailer

Film je zasnovan na istoimenom književnom predlošku izvesnog Aaron Starmer-a, ali klinci kod njega nestaju procesom spontanog sagorevanja, dok ovde imamo iznenadne eksplozije nakon koje ostanu litri i litri krvi, te zidovi željni svežeg krečenja. Uprkos tome, film nije skliznuo u klasične horor vode.

Na stranu zaplet, pogledajte ako ste se uželeli pristojno ispričane pričice o iskrenoj mladalačkoj ljubavi, začinjene povremeno vickastim dijalozima. Hemija između dvoje klinaca je uverljiva.
Kritičari hvale debeljuškastu lepojku Katherine Langford, ali zaboravljaju njoj ravnog Charlie Plummer-a, bez koga bi čitava priča bila 3 klase slabija. To se dobro vidi u poslednjoj trećini filma, tokom koje Langford-ova solira.

Nekako u to vreme i režija Brian Duffield-a labavi, meandrirajući od ljige do ultra-liberalnog pro***avanja (otac i majka koji maloletnoj kćeri nude gandžu, jer znaju "koliko joj je stresna svakodnevica" i sl.), ali ne uspeva (prvenstveno zbog kvaliteta prve 2/3 filma) da upropasti delo. Odrasli loše glume, ali su svi klinci sasvim pristojni. Da nema pomenute poslednje trećine, rekao bih da je ovo odličan, a ovako (uz nategnutu odjavnu scenu) je samo vrlo dobar film. Svakako treba u budućnosti obratiti pažnju na dvoje glavnih glumaca.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
perablenta (17.3.2021)
Stara 16.3.2021, 22:41   #14240
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE MAURITANIAN

https://www.imdb.com/title/tt4761112/



Korektna (ali i ništa više od toga) pravna drama o dugogodišnjem zatočeništvu Muhamedua Slahija, osumnjičenog za učešće u 9/11 napadima, bespravno držanog u Gvantamo bazi bez podignute optužnice zbog nedostatka dokaza, ali sa američkom administracijom naoštrenom da ga skrate za glavu zbog javnosti žedne krvi.

Umešno ispričan i izrežiran, film krasi (u većoj meri) izostanak patetike i melodrame, proceduralan pristup temi, kvalitetno i gotovo dokumentaristički odrađeni momenti sa isleđivanjima zatvorenika, kao i dobra gluma Tahara Rahima u glavnoj ulozi.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com