Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2011, 12:56   #1
dzena
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 409
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 31 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzena
Određen forumom Multimedia-lan laptop

Devojka je u Americi, i merka sebi neki laptop.
Znajuci za sta ce se koristi taj laptop ja joj preporucih HP Pavilion g4. Neverovatna mi je ova niska cena, ali stvarno kosta toliko.
Dakle, trazio sam neki multimedia-lan laptop. Bitno je samo da ne zabada dok su joj recimo otvoreni Word+Skype+Chrome (nekoliko tabova). Najzahtevnije stvari koju ce ovaj laptop da tera su FullHD filmovi i flash igrice, i kao sto sam gore pomenuo za neki "light multitasking".
Ono sto mene muci je pitanje vezano za CPU. Googlajuci nisam nasao puno detalja vezanih za CPU. Jedino sam pogledao kako se kotira na notebookchek.com benchmark listi, i mogu reci da i ne stoji tako lose. Po njihovoj listi odmah je uz Intel Core i3 330M. Ono sto me interesuje su vasa misljenja vezano konkretno za CPU a na kraju i za laptop.
dzena je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 13:41   #2
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Pa pazi, posto kupuje u USA tesko cemo moci da joj preporucimo nesto konkretno posto laptopovi tamo (i ne samo laptopovi) najcesce imaju sasvim drugacije oznake nego sto je to slucaj u Evropi.

Konkretno, za ono sto si naveo procesor je sasvim OK mada ja za prenosne racunare ipak vise gotivim Intelova resenja. Ono sto mi se generalno ne dopada jeste integrisana grafika no dobro... Ja bih ipak pre uzeo neki laptop sa standalone grafikom.

Opet za te novce je laptop i vise nego dobar a posto word/excel nisu zahtevni programi, na Skype vise utice brzina interneta nego bilo sta drugo onda ne bi trebalo da sa te strane bude problema. Ipak ja stvarno ne mogu da ti kazem kako bi taj laptop sa integrisanom grafikom terao FullHD filmove jer se stvarno nisam susretao sa tim slucajevima mada nisam bas neki optimista da ce ugodjaj biti pravi i da nece biti bas nikakvog seckanja, kao sto mi ni 14" nije bas neka velicina ekrana za uzivanje u FullHD filmovima, narocito uz rezoluciju od 1366x768.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 13:48   #3
dzena
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 409
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 31 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzena
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Realno, nema nikakve potrebe za boljom grafickom. Citajuci po webu, naisao sam na to da ova "graficka" sama enkoduje FullHD, samim tim, filmovi ne bi trebalo da budu problem. Ah da, filmovi ce se gledati na FullHD TVeu.
Ja sam misljenja da je 4GB sasvim dovoljno za neki light multitasking. Ne znam sada koliku ulogu ima procesor kod ovakve vrste multitaskinga?
dzena je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 13:54   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Hm, ja bih preporučio da pogleda neke jeftinije 17" laptopove (osim ako joj prenosivost nije veoma bitna).

Ovaj laptop svakako deluje super povoljno, osim već pomenute činjenice da je 14" (možda) suviše malo. Nedostatak ugrađenog BTa bi mogao da bude smor, ako će ga često koristiti... U svakom slučaju, voleo bih da nešto ovako (i po ovoj ceni ) može da se kupi u Srbiji.

Citat:
Ja sam misljenja da je 4GB sasvim dovoljno za neki light multitasking.
Kako brzo rastu prohtevi - za navedene potrebe, sasvim dovoljno bi bilo čak i 2GB
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 13:54   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Citat:
dzena kaže: Pregled poruke
Ah da, filmovi ce se gledati na FullHD TVeu.
Tek sad nisam siguran da ce ta "graficka" biti dovoljno jaka da potera film na FullHD TV-u u max rezoluciji - u stvari rekao bih da sam gotovo siguran da nema sanse da to bude glatko kako se ocekuje da bude ali dobro, nemoj da me drzis za rec posto stvarno nisam siguran... Nadam se da ce se brzo pojaviti da odgovori i neko sa vise iskustva sa integrisanim grafickim i pustanjem filmova putem njih na FullHD TV-ima i da ce iz prve ruke moci da kaze kako to izgleda posto sada i mene zivo interesuje.

Za memoriju i procesor ne brini - dovoljno su dobri.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 14:03   #6
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Radeon HD4250 je savršeno sposoban za dekodiranje 1080p materijala.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Marti Misterija (24.8.2011)
Stara 24.8.2011, 14:13   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Kao sto rekoh nisam siguran moze li ili ne jer u vremenu kada sam ja kupovao ovu moju (sada vec krsinu) od laptopa integruse nisu bile sposobne da odrade tako nesto a filmove inace i ne gledam preko laptopa vec putem BDPlayera tako da je to jos jedan razlog zasto nisam bio siguran.

Ipak hvala na razjasnjenju dileme, dobro je da za ubuduce znam kako stoje stvari - ako me slucajno neko bude pitao istu stvar tet-a-tet.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 14:20   #8
dzena
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 409
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 31 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzena
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Zahvaljujem se svima na trudu. Odluka je pala, uzece pomenuti laptop. 14" uzima zbog cestog nosakanja. Laptop je sweet spot, prevedeno u evre je tacno 242,75, sto ga cini izuzetno povoljnim.

dzena je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 14:29   #9
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Cak bih rekao i vise nego povoljnim! Kad bih nasao neki takav za tu cenu ovde kod nas uzeo bih ga odmah, bez razmisljanja.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2011, 12:13   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Multimedia-lan laptop

Eh, kad je riječ o Pavilion liniji i američkom tržištu, uz mogućnost detaljnog konfigurisanja vlastitog laptopa na samom sajtu proizvođača, tu zaista mogu da se nađu fantastični dilovi.

Dok smo se mi u Srbiji i Crnoj Gori prije manje od dvije godine ćuškali sa primjercima poput HP 6715s/b, HP 500 i sličnim komadima plastike za tržišta trećeg svijeta, u Americi si za ~500$ (free shipping included) mogao da priuštiš takav Pavilion dv5 kakav ovdje ne bi mogao da sanjaš ispod 800 evra. U to vrijeme sam bio još uvijek prilično aktivan na NotebookReview forumu i činilo mi se da skačem u paralelnu realnost kad sam prelazio sa Sveta Kompjutera na dotični board.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji laptop kupiti znemanja Prenosni računari 41 17.12.2011 1:32
Laptop 400-500e. BrutaLiS ŠDK - Prenosni računari 128 17.12.2010 18:41
Laptop za dizajn entrarkia ŠDK - Prenosni računari 14 25.6.2010 22:24
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com