Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2011, 21:17   #1
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Povezivanje modema i routera

Pozdrav svima, molim nekog da mi kaze ukratko ili da mi da gde mogu naci uputstvo za povezivanje modema i routera. Imam telekomov modem/router Jet Speed IAD, i router Linksys wrt54gl, kabl ide iz modema u ovaj router linksys u wan, ili gde pise internet, a onda iz njega mi ide jedan kabl iz lan 1.na komp i iz lan 2 na jedan satelitski risiver, ali nikako da ovaj linksys pusta internet u ova dva uredjaja....ako neko moze da mi objasni kako to da izvedem ili gde da nadjem uputstvo za to, ili ovaj router linksys da postavim da radi kao swich, i tako bi mi odgovarao...izvinjavam se svima ako nisam uspeo tako dobro da objasnim moj problem, sve najbolje.
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 21:34   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje modema i routera

Možeš Linksys da namestiš da radi kao svič, ako znaš kako. Ili, da namestiš Linksys da WAN adresu dobija automatski od prethodnog uređaja (Telekomovog modem/rutera), s tim što mogu nastati konflikti ako su WAN i LAN adresa na Linksysu iz istog opsega (recimo 192.168.1.x), a još gore ako se neke od njih poklope. To možeš da rešiš tako što ćeš podesiti Linksys tako da su njegove LAN adrese iz nekog drugog opsega, recimo 192.168.100.x.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 22:06   #3
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje modema i routera

Hvala druze, probacu nesto sad....
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
povezivanje na 2 laptopa preko usb modema? dzonic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 5.7.2010 1:28
Povezivanje SBB modema na desktop i notebook (bežično) miticfam Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 18.8.2009 17:28
Umrežavanje dva računara i povezivanje preko ADSL modema Jotke85 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 18.8.2009 0:40
Manji problem oko podešavanja D-Link DI-524 wireless routera ikiM Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 25.6.2009 0:50
Kako do modema preko rutera dare023 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 5.3.2009 22:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com