Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2009, 15:53   #1
phobos
Novi član
 
Član od: 4.11.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

Pozz svima...
Imam jedan problem...
Dakle, u mrezi od 13 rachunara na poslu, na mom se nalazi Win7 x32 Ultimate, kao i na josh jednom, svi ostali imaju xp sp2, svi su originali...
Adsl ide preko LAN-a...
E sad, konekcija sa mrezom je ok, imam internet, ali ne mogu da pristupim ni jednom kompjuteru u mrezi...Odnosno, ako kucam \\ime kompa, ne radi uopste osim za onaj racunar koji ima win7, a ako kucam \\192.168.0.xxx ona mogu da jos dva koja su pod xp-om, dok meni ne moze niko da pristupi nikako...
Totalno sam zbunjen, proveravao sam sve parametre koje inace kucam za mrezu, gateway, ip, dns, iskljucem mi je firewall, nema antivirusa, sve je sharovano, kablovi su ok, nema shifri nikakvih, workgroup je svima isti... Tako da sam ostao bez ideja... Pa ako neko zna bilo bi lepo da pomogne, izgubio sam skoro dva dana i apsolutno nemam resenje...
Hvala unapred

aj u zdravlje!
phobos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 22:05   #2
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

E kod mene je obrnuto: iz Win7 vidim XP a iz XP ne vidim Win7! Povezani su preko wirelessa.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 22:36   #3
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

U svojoj kućnoj mreži imam 3 računara i sa svog kompa šerujem internet na ostala dva (nemam ruter, nego običan adsl usb modem, a lokalnu mrežu povezujem preko sviča). Sva tri kompa su XP i sve u mreži radi odlično. Ali kad sam na svom kompu instalirao Win7 (kao drugi sistem na dual-boot) onda su nastale muke u mreži! Dešavalo mi se otprilike sve kao i tebi, samo nisam mogao da primetim neki obrazac u ponašanju mreže - nekada su druga dva kompa imala net (koji šerujem), nekada nisu. Nekada nismo mogli međusobno da se vidimo, zatim nekada se lokalna mreža nije formirala sa regularnim 192.168.x.x adresama, već sa nekim skroz bezveze ciframa...
Video sam po forumima da su to česti problemi u kombinaciji 7+XP u mreži i isprobavao sam svakojaka rešenja - i statične IP adrese i razna podešavanja, reinstalaciju drajvera za mrežni adapter... i sve to nije mnogo pomoglo. Očigledno da je M$ sa namerom zakomplikovao povezivanje XP računara sa sedmicom, dok istovremeno na sva usta hvali kako se računari sa sedmicom povezuju u mrežu "nikad lakše"! Ali to je verovatno samo kad su svi sedmice. Baš lepo.
Zato ja već više od mesec dana ne uključujem sedmicu, još uvek mi ne treba i sve radi baš dobro pod matorim XP-om.
E sad, tebi je frka na poslu i verovatno nemaš mogućnosti da svaki čas menjaš OS-ove, ali ne znam da ti dam nijedan savet koji će sasvim da otkloni problem (a probao sam ih na desetine). Googlaj, čitaj forume i... srećno.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2010, 14:09   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

Phobose, ja sam prilikom instalacije Win7 (64bit, ultimate) dobio kod koji kao moram da upamtim jer će biti potreban kada neki računar bude hteo da se konektuje na moj računar. Da li si ti to zapisao?

I jesi li pokušao preko network troubleshooter-a da rešiš problem?
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2010, 0:35   #5
the 1st one
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bor
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku the 1st one Slanje poruke preko Yahooa korisniku the 1st one
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

Instaliraj na svim XP masinama WindowsXP-KB922120-v5-x86-ENU.exe zakrpu, koja ce ti omoguciti da Win7 vidi XP...

Nadam se da ces ga naci na MS Update sajtu...

Pozz
the 1st one je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2010, 18:44   #6
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

Da obnovimo temu malo..
Imam Win7 a komsija XP SP3, ja njega vidim u Networku on mene ne. Kad probam da udjem kod njega izbaci mi prozor gde trebam da upisem user name i pass. Ubacim user od mog accounta a za pass stavim generisanu sifru koju je napravio sam Win7 za mrezu...ali nece nikako da je prihvati! Uvak izbacuje da je pogresan user ili pass. Sta da radim?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2010, 20:00   #7
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

Citat:
Eddie kaže: Pregled poruke
Da obnovimo temu malo..
Imam Win7 a komsija XP SP3, ja njega vidim u Networku on mene ne. Kad probam da udjem kod njega izbaci mi prozor gde trebam da upisem user name i pass. Ubacim user od mog accounta a za pass stavim generisanu sifru koju je napravio sam Win7 za mrezu...ali nece nikako da je prihvati! Uvak izbacuje da je pogresan user ili pass. Sta da radim?
Komšija mora instalirati hotfix za XP koji će mu omogućiti da vidi računar sa Sedmicom.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2010, 12:40   #8
dufko
Član
 
Član od: 29.3.2008.
Lokacija: Silbaš
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dufko
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

Evo ovako, juče sam instalirao Win 7 i, pošto sam u studentskom domu, na mreži vidim samo jedan kompjuter sa Win 7 i nekoliko sa Vistom. Ponekad mi se pojavi i neki sa XP-om ali ne mogu da mu pristupim, iako ima share-ovano na tim računarima. Što se tiče drugih, ovaj sa Win 7 pristupa mojim šerovanim stvarima bez problema, a ko ima XP ne može da me pronađe na mreži.
Ono sa hotfixom ne vredi jer su svi kompovi sa SP3 i svi, kad to pokušaju instalirati napiše da je to već instalirano ...
E, sad, taj što ima Win 7 može da pristupa XP-u i XP mogu kod njega (on ima Professional a ja Ultimate verziju) ...
Ima li neko ideju šta i kako da se uradi, ja sad već sumnjam da je do domske mreže tj servera ...
dufko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2010, 18:13   #9
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

1. Workgroup mora svima da bude isti
2. mreza mora biti Home
3. iskljucite pass protection u Advance sharing options i za Home i za Public mrezu
ovo naravno vazi za Win7.
Mada je ovaj Win7 traljavo uradjen sto se tice mreze, posle restarta zna da vrati stari defolt WORKGROUP i namesti se opet na Public mrezu umesto na Home.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 9:34   #10
Phylon
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

U mrezi imam 30 racunara od kojih 3 ima Windows 7 i 32 i 64bitni mada to nema nikakve veze.
Sto se tice mreze samo sledis uputstva i nema sanse da ne proradi mreza:
1. Drajveri za mrezne mogu da zezaju, narocito ako niste instalirali drajver nego prihvatate WIN7 drajvere. Znaci skinuti nove drajvere i apdejtovati

2. Podesavanje IP adrese tek nakon redovnog instaliranja drajvera

3. My Computer desni klik Properties i podesite Computer Name, domain, and Workgroup settings na odredjeno ime mreze koja je u pitanju napr KUCNA ili FIRMA ili stagod

4. Dole iz traya pokrenuti Network and Sharing Center i podesiti mrezu na Home Network i obavezno iskljuciti opciju Treat all future networks that i connect to as public, and don't ask me again

5. Opcija Change Advanced sharing settings - i za Home or Work i za Public podesiti sledece parametre:

- Turn On Network Discovery
- Turn On File and Printer Sharing
- Turn On Sharing So Anyone with Network access can read and write files in the Public folders
- Media Streamin - moze da bude ON ali nije bitno
- Use 128bit encyption to help protect file sharing connections
- Turn Off Password protected sharing
- Allow Windows To Manage Homegroup connections

Ako imate Kaspersky onda ce i on traziti konfirmaciju za mrezu (Trusted Network)
Radite restart kadgod se trazi, napravite par foldera Share for everyone (read/write) i to je to
Phylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dear Windows Live Hotmail Customer... (what about linux users?) stepanov Slobodni softver 10 19.8.2009 14:28
Windows Vista SP2 vs Windows 7 RC/RTM Predrag Stankovic Operativni sistemi 16 28.7.2009 10:31
Tutorial: instalacija Windows viste iz XP-a DonCorleone91 Operativni sistemi 1 10.8.2008 9:12
Novi Windows - "Windows 7" MG-RAY Operativni sistemi 94 18.6.2008 16:25
Windows XP ne vidi modem, pomozite!!! Astor Kvarovi 11 5.10.2006 1:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com