Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.7.2021, 8:53   #1661
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Mozda podsecaju boje na boje sa nekih naslovnica, ipak je drugaciji artwork. Svakako su lepe slike.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 20:42   #1662
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Onaj momenat kad provedes 100+ sati u igri i ponovo otkrijes nesto novo xD

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Shonkas (26.7.2021)
Stara 26.7.2021, 22:30   #1663
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Odigrao sam na laptopu i upoznao sistem ove igre, sada sa novom masinom znam kako i kojim tempom se igra za drugi detaljan prelaz...Nakon jos par naslova
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2021, 9:31   #1664
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Meni se sve vise mota po glavi drugi prelazak. Ali ne znam, nesto mi depresivna igra, mislim da cu je ostaviti za zimu ( i nov hardver, fingers crossed)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2021, 13:52   #1665
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Onaj momenat kad provedes 100+ sati u igri i ponovo otkrijes nesto novo xD
Pojavljuju se i u Strawberry-ju ako ih ovde "omašiš". A kad si tamo u Strawberry-ju gvirni der u prozor ispod prodavnice, ako već nisi.

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Odigrao sam na laptopu i upoznao sistem ove igre, sada sa novom masinom znam kako i kojim tempom se igra za drugi detaljan prelaz...Nakon jos par naslova
Čim se pokrene 2. chapter momentalno promeni odeću (da Dutch prođe). Kada se okreneš i razgovaraš sa njim tražiće ti da mu doneseš lulu, a kad je nađeš tu ima i nešto zanimljivo.

Bar ja to radim ovako:
1. Prvo odem do onog manjeg saluna u Valentajnu da pokupim 4 fotke sa revolverašima (pre toga svraćanje u Limpany po zlatnu polugu i prvu mapu sa blagom)
2. Misija u salunu sa Havijerom i Čarlsom
3. Misija sa Hozeom i lovom (čime se dobija pristup štali).
4. Odlazak do Lake Isabelle i hvatanje belog Arabiana. Nedaleko odatle je i Flaco Hernandez (jedan od 4 revolveraša) u čijoj kabini se nalazi mapa sa blagom.
5. Misija sa Hoseom u Emerald Ranch čime se otvara FENCE gde možeš da prodaješ, kupuješ i kraftuješ bitne stvari.
6. Potraga sa blagom iz Flacove kolibe, kada se nađe 4 zlatne poluge i ona iz Limpanyja prodam fenceru i unapredim sve što se može, od kampa do oružja.
6. E, onda mi je prioritet pravljenje LEGEND OF THE EAST SATCHEL lovom uz odigranih par misija.
7. Ne završavam 2. chapter pre nego što nabavim satchel, ukrasim kamp svim dostupnim stvarima, pronađem sve CARVING STONES i otkrijem celu mapu.
8. U 3. chapteru između misija nalovim i napecam sve što se može i otkrijem 24 od 30 praistorijskih kostiju,
9. U 4. chateru između misija odradim sve izazove (achievements) koji mogu pre prologa.
10. Kroz ostatak igre protutnjam misiju za misijom.

Poslednja ispravka: NastyB (29.7.2021 u 14:20)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Shonkas (29.7.2021)
Stara 12.8.2021, 23:49   #1666
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Da li neko zna neki nacin da igra bude teza ? Nema mi smisla ni zelje da prelazim opet ako nema neki pouzdan mod za tezinu gunfight ? Takodje dead eye ogranicenje i slicno.
Nisam siguran ni da znam sta bi bilo resenje i da znam da modujem . Najlakse verovatno povecanje/smanjenje "zivota" a ni to ne valja ako je neprijatelj sundjer a Artur odapne ako mu dovolujno blizu prohuji zrno.
Mozda da ima neki mod da headshot ostane sto je i bio, da neprijatelji budu duplo jaci, 2x vise energije od vrata pa nanize . Artur da ne moze da izdrzi vise od 3,4 pogodaka sa tim da nikad nema mnogo pomoci . Jednom za jedan fajt recimo.
P.S Sto se tice deadeye mozda i da se ugasi skroz. Znam da moze i da se prosto ne koristi ali nije to isto ko da nema uopste opcije, meni bar .
Neki deo , a bice ih , vise ce da se gine i bice smisla da se ukljuci usporeni snimak, samo taj put , samo da ne ucitava opet 10. put...Zato mozda bolje da nema uopste.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2021, 16:09   #1667
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja mislim da bi ti mozda ovaj mod odgovarao.....Ja sam ga probao i igra jeste malo teza. Nista preterano ali ja mislim da moze da se steluje pomalo

https://www.nexusmods.com/reddeadredemption2/mods/184
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Koreli A. (13.8.2021)
Stara 13.8.2021, 23:07   #1668
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

A da li ima samo za Dead Eye i da nista vise nije dirano od fajlova ? Ne mogu da nadjem za Dead Eye nista sto nije kako da bude bolji. Ja bi da ga ubijem ili bar osakatim znacajno. to bi bilo dovoljno pogotovo za "sedlo" a i mnoge situacije. Nekako mi kvari dead eye sve. Poslednju trecinu me ubilo napacuavanje. Skorz jedno mucenje kad znas da mozes da se izvuces iz napete situacije prelako i nema one dinamike ,akicje kad znas da mozes da skocis u 4. dimenziju u svakom momentu. Posle koliko bese, 5 napitaka ima ako se secam dobro.Uz ostale napitke vise sam ginuo sto sam padao sa litica i tako nesto nego od metka . Ok je u pocetku i ako je malo sekundi usporeno. Igra je suvise duga. Na pola si 10 puta bolji nego na pocetku na kom isto imas teske okrsaje kad istrazuujes i lutas narocito.

Za ovaj mod je odlicno sto je postavio lik taj vanila fajl i mozes da ukljucujes jedno po jedno da malo tvikujes dozivljaj i ostavi kako ko zeli samo nema za prokleto usporeno vreme .
Ovo za pucanj u nogu mi je dovoljno da vidim kako ce da se uklopi bez obzira kako utice na tezinu. Ono gomile neprijatelja koji pokusava da bezi pada i vristi ,umosto headshot idemo svima u nogu i jos opcija da se obilno krvari i da gore duze a ostanu zivi
Ma samo se igramo to je sve kobajagi

ps - Nasao sam za kill off dead eye jednostavan mod ali ubija i eagle eye za pracenje.( to je samo za efekat i dallje se vreme usporava ali ima mod za rank da se menja pozelji sto moze biti ok)

Poslednja ispravka: Koreli A. (13.8.2021 u 23:23)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2021, 7:19   #1669
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Da li neko zna neki nacin da igra bude teza ? Nema mi smisla ni zelje da prelazim opet ako nema neki pouzdan mod za tezinu gunfight ? Takodje dead eye ogranicenje i slicno.
Jednu stvar ne razumem. Zaista. Dead Eye nije nešto što se automatski uključuje, već ga igrač aktivira. Ne želiš DE - jednostavno ga ne uključuješ. Sasvim prosta stvar.

Hoćeš da ti bude teže?? Koristiš najslabiji revolver i Varmint pušku, sve ostalo u locker. Ništa jednostavnije.

Pa kad ti zatreba jedno 4-5 metaka da bi geknuo jednog od njih 7-8 koji te napadaju, a ti bez DeadEye videćeš šta je težina. Ili kad ti zatreba jedno 20+ metaka iz varminta da bi oborio grizlija koji te ganja...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2021, 23:06   #1670
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nije to isto. Nadjes se u frci i pogines a imao si Dead Eye. Nije intuitivno. U Days Gone mogao sam da odlazem perk da vidim neprijatelje kroz zidove a kad uzmes tu osobinu onda kako da je ne koristis a istovremeno ne pogines ili imas problema samo zato sto si sam odlucio. Ne nekom delu igre postaviti sebi ogranicenje radi izazova ili unosa u igru je totalno drugacije nego "zaboravim" nesto ovako celu igru. Znam da mnogi samo odbace neki deo ( u igrama generalno) , uglavnom laserski vid, zvizdanje tokom stelta i usporavanje vremena i cepaju celu igru , zavisi kako kome odgovara .
Nije mi problem sam Dead Eye on je ugradjen u igru nemati ga je ogromna promena samo ima ga previse pogotvo kasnije . Ipak nasao sam zlatno resenje , mod koji odlaze regeneraciju i sam odredjujes. 10 sekundi na 100% core i progresivno ide gore do 120 na 0% sa tim da pocetna vrednost moze da bude najvise ili cak ( kako se uzme) 1 minut . Sa nekim elementima iz Ped Damage mod moze bolje da se prilagodi tezina u oba smera nego pola igara inace. Tako mi deluje bar.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2021, 18:07   #1671
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Kad sam pročitao tvoj post uzeo sam i u podešavanjima isključio taster za Dead Eye čisto da vidim kako to izgleda. Uf, dvojicu, eventualno trojicu sam mogao da skinem, ako su pešaka, ali na konjima nema šanse da ih pogodim, jer ne idu pravolinijski i po nekoj šemi. Onu misiju kad sa Dačom i indijancima se pravi zaseda nema šanse da pređem, izrešetaju me kao švajcarski sir za nekoliko sekundi.

Tako da igra MOŽE da bude prokleto teška.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2021, 2:13   #1672
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Moze , i jeste u pravu si. Pogotovo na konju . Zato i nema mod za tako nesto. Mislio sam da bi uz oprezniji pristup moglo bez DE ali tesko . Cim sam poceo ponovo da igram vidi se. Odlaganje regeneracije je nesto drugo.Dobar je Dead Eye pogotovo kasnije kad zapamti pucnje pa izvede odjednom. Zeljan sam te sirove pucacine u realnom vremenu jer koristio sam izgleda previse DE u prvom prelazu. Sve je nekako na mestu samo previse napitaka i hrane to izgleda cini razliku izmedju pretesko i nepotrebno lako.

Ti si naso najbolji moguci mod za kill off DE i najjednostavniji , nisam uopste petljao kontrole ,obicno svaka igra trazi da stavis neku tipku obavezno a ako moze da su ugasi skroz pa to je mod

Moram da napomenem da sam vecinu igre igrao sa jos losijom optimizacijom i izgubio mnogo vremena da najdem balans jer sto radi u sumi ne radi u gradu pa i delovi sami od sebe menjaju FPS i ostalo. Nije pomoglo ni sto sam igrao sa Pentium 2/4 i 8gb RAM .
Sad mi je sve na high ,senke high/medium , globalno osvetljenje na ultra , fizika vode ugasena i FXAA i to sto ne treba jer TAA na high i skoro do kraja ona linija je dovoljno.

I nesto sto nisam skoro video a mozda nikad .
Na svim tim podesavanjima u 1080p stoji zakucano 59 fps .
Ne mrda ni na 58 ni na 60 . Stoji na 59 probao sam da ga poremetim, da brzo okrecem kameru i te fore nema sanse. Neverovatno ! A izgleda neuporedivo sa prvim prelazom . Samo volumetriq fog razlika izmedju low i high je nebo i zemlja i tako mnogo dodaje.
Mozda bih stavio teksture na ultra , ima razlike a onda se VRAM dopuni na oko 3900 a ima oko 4100 bolje malo da "dise" , hocu da kazem da je optimizovano fenomenalno jer nemam neku karticu , aj procesor i RAM su solidni ali GTX 1650 nije nista posebno , vise dovoljno ok za manje rezulucije bez fensi mogucnosti koje imaju RTX kartice i AMD novije su daleko bolje naravno.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2021, 13:43   #1673
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke

I nesto sto nisam skoro video a mozda nikad .
Na svim tim podesavanjima u 1080p stoji zakucano 59 fps .
Ne mrda ni na 58 ni na 60 . Stoji na 59 probao sam da ga poremetim, da brzo okrecem kameru i te fore nema sanse. Neverovatno ! A izgleda neuporedivo sa prvim prelazom . Samo volumetriq fog razlika izmedju low i high je nebo i zemlja i tako mnogo dodaje.
Mozda bih stavio teksture na ultra , ima razlike a onda se VRAM dopuni na oko 3900 a ima oko 4100 bolje malo da "dise" , hocu da kazem da je optimizovano fenomenalno jer nemam neku karticu , aj procesor i RAM su solidni ali GTX 1650 nije nista posebno , vise dovoljno ok za manje rezulucije bez fensi mogucnosti koje imaju RTX kartice i AMD novije su daleko bolje naravno.
Zamisli razliku kada sa laptop grafike se spremam na novom KOMPu drugi prelaz Ruku na srce, sasvim pristojno mi bilo i na MEDIUM, 720p

Poslednja ispravka: Shonkas (16.8.2021 u 13:53)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2021, 23:45   #1674
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Sa monitorom 760p mislim "Sta ce mi vise u zivotu" , predjem na 1080p ide " Ne mogu da zamislim manje " , i jedno i drugo je tacno .
Meni su ona prva dva podesavanja za svetlo najbitnija i TAA . Cak TAA bar moje iskustvo nije po principu sto vise to bolje u ovom slucaju , nego jednostavno kako najbolje izgleda tako .A sve na medium je gotovo u svakoj igri sasvim dovoljno , vec na low se sakati ispod mere.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2021, 14:27   #1675
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Zamisli razliku kada sa laptop grafike se spremam na novom KOMPu drugi prelaz Ruku na srce, sasvim pristojno mi bilo i na MEDIUM, 720p
Počeo sa 1060, uzeo 5700XT zbog iste i tek sa 6800 uživam u punom sjaju na 1440p.

Mada, ja sam specifičan slučaj. Imam Valhalu Siege of Paris nedovršenu, Horizon koji razvlačim već godinu dana, Cyberpank sam tek zagrebao, ali sam najsrećniji kada po osmi put prelazim RDR2.

Toliko da kad sam na Aliju video nešto vezano za igru morao da preuredim sebi da bar nosim majicu da ljudi znaju...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Maja 1.jpg
Viđeno:	62 puta
Veličina:	27,9 KB
ID:	58043  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
bokela (25.9.2021)
Stara 25.9.2021, 22:18   #1676
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Vratio se i ja malo na divlji zapad dok ne odlucim sta igrati sljedece XD



Lenny?! Lenny! LENNY!!!
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
bokela (25.9.2021), MasterChief2 (5.12.2021)
Stara 28.9.2021, 12:23   #1677
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Vratio se i ja malo na divlji zapad dok ne odlucim sta igrati sljedece XD
I ja sam tako.

Pa batalio sve sledeće.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2021, 2:57   #1678
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Oak Alley Plantation
https://maps.app.goo.gl/YZdY5JZyy5YYNcdx7

Real life Braithwaite Manor
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2021, 19:32   #1679
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Vratio se i ja malo na divlji zapad dok ne odlucim sta igrati sljedece XD



Lenny?! Lenny! LENNY!!!
Za koji dan stize Halo
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2021, 20:38   #1680
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Za koji dan stize Halo
Fun Fact, iako imam MCC na Pc-ju preko godinu dana (ako ne i dvije) jos nisam ni jedan Halo odigrao XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com