Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2006, 19:47   #41
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

He he he..imam JAK osećaj da je novac već legao ,ali na nečiji privatni račun....Samo osećaj..ništa više...Ako su imali para ,zašto baš RS...zašto nisu pokušali da kupe još 50 novih digitalnih centrala i nameste ih po Srbiji ( ad ne budem bezobrazan pa da kazem Beogradu)...I tamo ima ne zasićenih područja koja čak ni telefon nemaju o ADSLu da ne govorim....Ko zna ko je tu sa kim večerao...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 21:53   #42
pmiloica
Član
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Ali Telekom Srpske se prodavao sada, prilika se mora iskoristiti bez obzira na dvojnike i analogne centrale...
pmiloica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 22:20   #43
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
pmiloica kaže:
Ali Telekom Srpske se prodavao sada, prilika se mora iskoristiti bez obzira na dvojnike i analogne centrale...
Uvek smo mi gledali sta se radi u tudjem dvoristu.Ajde bre imaju jos bandera od bagrena,nakrivljenih.A tek koliko jos nemaju i telefon.Stvarno sam razocaran.
A neko mi je prebacio i dodelio crveni karton za rec pretplatili.U ovom slucaju rec pretplatili znaci da su dali vise nego sto vredi i 200 miliona eura od Austrijanaca i 246 miliona od procenjene vrednosti.

Poslednja ispravka: todos (8.12.2006 u 22:31)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 22:56   #44
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Cinjenica je da niko od nas nije totalno upucen u pricu i desavanja.
Ali stoji da nam je RS najbliza "drzava" na svetu. Njeni stanovnici se jedini izjasnjavaju kao srbi i nazivaju Srbiju svojom maticom, naravno jer i jesu Srbi. Ali osvrnite se malo natrag i setite se komentara vecine komsija iz CG-a, sta su pricali o nama, kako su se ophodili prema nama na primorju i kako su se izjasnjavali... prema nekima s razlogom ali... Sve to ima veze s politikom i situacijom koja nas je zadesila. Sta ako se Kosovo legalno odvoji, onda stupa na snagu proces pripajanja RS-a... Bar ja tako na to gledam. Sve se ovo radi promisljeno. To je investicija kao nekretnine. I rekao bih da su pare obezbedjene prodajom mobtela, jer je to sve pod upravom drzave.
E sada, jeste tacno da je kod nas stanje ocajno, i ja sam na dial-upu, jedino sam imao na kratko wireless i sada cekam novog provajdera za isti, i to vec pola godine. Ali meni je draze da kupe Telekom RS sada i utemelje se u jedinoj preostaloj srpskoj drzavi na ovome svetu pored Srbije a ostave sirenje adsl-a za malo kasnije. Koliko kasnije to niko ne zna ali sumnjam da bi u suprotnom bili preterano angazovani oko toga. Dvojnici i drvene bandere nemaju nikakve dodirne tacke s ovim.
Za to trebaju veze i kes, nemojte misliti da je samo kod nas tako...jer je za to najvise odgovorna lokalna samouprava, pod uslovom da se govori o manjim gradovima etc.

ps Hvala za kartoncic. Inace nekultura je nepotpisati se

btw Stalno se prica stranci ovo i ono, mi nula a oni bolji... Ne mislim na onu pricu nase skole su bolje a oni su svi glupi. Protivnik sam tog shvatanja. Ali znam da otkad je telenor uzeo mobtel mene izna***avaju svaki put kada pozovem call centar. Navodno vise nisu ovlasceni za slanje instalacijonih file-ova za auto pod. wapa, maila, i sta je vec moglo. Proverio sam da nije slucaj samo samnom, i nije.

Citat:
todos kaže:
A neko mi je prebacio i dodelio crveni karton za rec pretplatili.U ovom slucaju rec pretplatili znaci da su dali vise nego sto vredi i 200 miliona eura od Austrijanaca i 246 miliona od procenjene vrednosti.
Ja nisam, ako si mislio na mene pa i ti meni dao jedan
Reklo bi se da se moralo dati vise novca od suparnika da bi se opravdala prodaja nama. Jer ne bi bilo cudno gledati posle na CNN-u, BBC-u i slicnome kako "nacionalizam ponovo cveta itd." Zasto su dali toliko pitanje je? Mozda da bi u startu odvratili suparnike.

ps 2 Ja imam digitalnu centralu od 2002 god.

Poslednja ispravka: Nicolas (8.12.2006 u 23:12)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 23:22   #45
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
todos kaže:
A neko mi je prebacio i dodelio crveni karton za rec pretplatili.U ovom slucaju rec pretplatili znaci da su dali vise nego sto vredi i 200 miliona eura od Austrijanaca i 246 miliona od procenjene vrednosti.
Odmah da te razuverim, pretplata nema veze sa tim što hoćeš da kažeš, niti se termin može uoptrebljavati na taj način.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 23:45   #46
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Slazem se sa svima koji misle da je ovo glupa investicija

Umesto da uvedu red u domacu fiksnu telefoniju,oni jos kupuju i tudje korisnike fiksne telefonije...da nece mozda da im uvedu internet ogranicen na 19bps,konferencijsku vezu i kad je ne zelis,nemogucnost konekcije kada pada kisa i ostale pogodnosti do sada rezervisane iskljucivo za korisnike u Srbiji.
Doduse nisam upoznat sa kvalitetom usluga fiksne telefonije u RS,ali tesko da ce im gore pomenuti problemi predstavljati "korak napred"

Pitam se kad li ce ADSL doci u manje gradove Srbije Mission Impossible

Lepo kaze moj profesor sa faksa: u ovoj zemlji se najgluplji projekti najbrze realizuju pri tom misleci na most koji ce se kao graditi preko Ade...

Dalje necu...dobijem ospice i na samu pomisao na rec Telekom
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 1:03   #47
Kerber
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 104
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

@NikolaS

Mani se politike manje ce te boleti glava. O nekom (buducem) pripajanju moze samo da se sanja trenutno. Ono sto je ocigledno je da pare idu u drugu drzavu i to ne male pare.
Kerber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 2:38   #48
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
Kerber kaže:
@NikolaS

Mani se politike manje ce te boleti glava. O nekom (buducem) pripajanju moze samo da se sanja trenutno. Ono sto je ocigledno je da pare idu u drugu drzavu i to ne male pare.
Naravno, ne uzalim ja u taj svet, i sigurno je da ce se neki "obezbediti" manje-vise uz pomoc ove transakcije ali stoji da su pare ulozene i da je to investicija, prilika koja se mogla propustiti a da za ostalo ima vremena kao sto je imalo i para i vremena i do sada pa nije nista uradjeno. Kada se sabere i oduzme dobro je da su bilo sta uradili, i treba da budemo zadovoljni svakim korakom napred. A ja ovo smatram korakom napred.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 2:57   #49
Kerber
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 104
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Thumbs down Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Ja kao krajnji korisnik i kao neko ko je dosta toga pretrpeo od nasheg finog Lelekoma uopste ne mogu da budem zadovoljan ovim potezom niti da ga smatram korakom napred. Ja ovo vidim kao jos jedan muvatorski potez kako bi se stekli dodatni poeni pred izbore a i sama ovo pretplacivanje od 40% govori u prilog tome. Koliko puta sam samo cuo kako se nema para za nabavku adsl-a, kako ovo, kako ono, da bi odjednom iskocili milioni evrica pardon, vise od pola milijarde evra za kupovinu 65% akcija Telekoma Srpske.
Kerber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 20:48   #50
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
Marko_L kaže:
Pa ne treba biti nekakav expert za ekonomiju da bi se uvidelo da je to isplativ potez, jer je tržište RS izuzetno nezasićeno. Profitiraće Telekom tu itekako.
Ne mora se biti expert, ali svejedno sam siguran da su konsultantske usluge neke firme debelo placene.

Druga stvar, ako je potraznja za adsl-om velika,trziste bi vec odgovorilo dizanjem cena, sto nije slucaj(jer cene blago padaju sto zbog konkurencije,sto zbog pojeftinjena usluga).Mozda vas par ovde shizi sto nema uslova ili slicno, ali Pantu,Ziku,Peru i Miku bole **** za to, te je zakljucak (ne moj, vec tog ko je zaduzen za investiranje) da to nije od prioritetnog znacaja.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 22:01   #51
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
Magneto kaže:
Odmah da te razuverim, pretplata nema veze sa tim što hoćeš da kažeš, niti se termin može uoptrebljavati na taj način.
Drugo je pretplatili,a ne pretplata.Nerazumem kako ne razumete sta sam hteo reci.Bacili pare-narodski.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 22:09   #52
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Pretplatiti znači nešto platiti unapred, a preplatiti znači platiti previše za nešto. Primeti razliku. Uzgred nerazumem se piše odvojeno ne razumem, razumeš ? rečca "ne" se uvek piše odvojeno od glagola osim u slučajevima neću, nisam nemoj i Nenad
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 0:28   #53
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Znam gde sam pogresio,hvala na ispravci.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 1:32   #54
Che_
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 157
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Sta su se svi upalili oko telekoma i njegove kupovine telekoma srpske. Ne vidim sta tu ima vazno za nas kao korisnike usluga telekoma. Pretpostavljam da ce nam usluge biti losije nego do sada jer ce morati da ulaze u njihovu pretpostavljam jadnu mrezu, a nas ko pita.
Che_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 1:57   #55
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
Che_ kaže:
a nas ko pita.
Koga nas? Akcionare? Mislim stvarno, sta ti ocekujes? Referendum?

Poslednja ispravka: Iris (10.12.2006 u 3:03)
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 4:05   #56
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
SuperG kaže:
Posto ocigledno ne vidis nesto sto je mnogo dublje od samog spajanja dve firme, reci cu ti prvi najbanalniji primer koji mi pada na pamet: nece biti roaminga. I naravno Srbija je ulozila 646 miliona evra u RS od kojih ce tamo svi imati koristi.
Nismo se razumeli, pokusacu ponovo.

Sta ti imas od toga!!?? Jel me shvatas sad?


80% stanovnistva i ne ide u Bosnu, sta im vredi sto nemaju tamo roaming?
Da mozda ne radis u Telekomu RS pa zato kazes da ce ti biti dobro?

Poslednja ispravka: Iris (10.12.2006 u 13:39) Razlog: urla
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 10:51   #57
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
Kaiser Soze kaže:
Nismo se razumeli, pokusacu ponovo.
Sta ti imas od toga!!?? Jel me shvatas sad?
Evo ovako da ti pojednostavim..
Sta bi gradjanji jedne zemlje mogli da imaju od toga sto ekonomija njihove drzave raste?Zapitaj se.Sirenjem raznih firmi(korporacija) je nacin na koji zapocinje razvoj i dizanje standarda cele drzave.U danasnje vreme profit pokrece svet i razvoj uopste(ako nema profita, nema ni razvoja).
Dakle, poenta je da u srbiji napravimo sto vise ogromnih kompanija,koje bi postale okosnica tog ekonomskog razvoja.

Ovo nikako ne znaci da branim meni omrazen telekom,a pojedinac ko pojedinac nece imati nikakve fajde od ovoga. Isto ko sto ni tamo neki crnac u americi nema nikakve fajde od broadbenda, a ovde ljudi crkavaju i padaju u nesvest i pri samoj pomisli kako je to nemati dial-up (a koristiti internet i dalje). Ali gledano u globalu u buducnosti cemo videti sigurno neku korist(kad pocnu da se vracaju pare ulozene tamo).

Poslednja ispravka: Iris (10.12.2006 u 13:39)
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 20:22   #58
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
Shang Tsung kaže:
Evo ovako da ti pojednostavim..
Sta bi gradjanji jedne zemlje mogli da imaju od toga sto ekonomija njihove drzave raste?........ Ali gledano u globalu u buducnosti cemo videti sigurno neku korist(kad pocnu da se vracaju pare ulozene tamo).

EEeee..ja bih zaista voleo da vidim bilo kakvu korist od ovoga ali mislim da je nećemo videti...Da preciziram ni ti ni ja ni 99% stanoništva u OBE zemlje neće visdeti korist..neko će da nagoni vodu na svoju vodenicu i dalje a mi će mo da sedimo i nerviramo se zašto i dalje nema slobodnih ADSL priključaka,zašto je linija zauzeta,itd...
Živi bili pa videli...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 23:56   #59
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
Evo ovako da ti pojednostavim..
Sta bi gradjanji jedne zemlje mogli da imaju od toga sto ekonomija njihove drzave raste?Zapitaj se.Sirenjem raznih firmi(korporacija) je nacin na koji zapocinje razvoj i dizanje standarda cele drzave.U danasnje vreme profit pokrece svet i razvoj uopste(ako nema profita, nema ni razvoja).
Dakle, poenta je da u srbiji napravimo sto vise ogromnih kompanija,koje bi postale okosnica tog ekonomskog razvoja.
Da pojednostavim ja tebi. Da li je Telenor kupovinom Mobtela možda poboljšao ekonomiju Norveške za neki procenat ? Jok. Da li je tim potezom nešto uradio za građane Norveške ? Jok. Time je samo povećao svoj udeo na svetskom tržištu, a verovatno vremenom i svoj profit. Znaš, u normalnom svetu kompanije funkcionišu nezavisno od države, pa tako plaćaju porez onim državama u kojima pružaju svoje usluge ili prodaju svoju robu. Vezivanje za državu postoji još samo u post-komunističkim državama kao što je ova gde jedna Zastava godinama opstaje zahvaljujući našim parama, a da ne generiše nikakav profit, već samo minus. Isto tako Telekom ovim potezom donosi korist isključivo sebi, jer će ubuduće imati udeo na jednom prilično nezasićenom tržištu. Budžetu Srbije neće doprineti ništa više nego sad, pa samim tim ni građani Srbije neće imati nikakve koristi od toga. Ok, može im se... jer im se sigurno više isplati da pokriju jedno takvo tržište, nego da šire ADSL... samo kažem da je to ped**ski potez, jer imaju monopol i samo oni mogu da omoguće ADSL... pa bi samim tim trebalo da se pozabave tim tržištem koje su tako lepo prisvojili, a sad na njemu pružaju svoje usluge na kašičicu... Kao kad bih ja imao monopol na brašno i onda davao hleb samo onima koji žive na Dedinju, a za ostale nema tehničkih mogućnosti

Poslednja ispravka: Iris (11.12.2006 u 0:37)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 0:12   #60
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Telekom Srbija kupio Telekom Srpske

Citat:
Marko_L kaže:
Kao kad bih ja imao monopol na brašno i onda davao hleb samo onima koji žive na Dedinju, a za ostale nema tehničkih mogućnosti
OT: Jao vama ako ja dobijem monopol na vodu

Nego, možda se nešto (MOŽDA) promijeni nabolje. Možda im neka buba upadne u uho...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com