Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2018, 13:33   #1
Oleg
Novi član
 
Član od: 5.4.2016.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Odakle početi?

Zdravo svima,

naziv teme jeste pomalo šaljiv, ali zaista imam prilično veliku nedoumicu i problem..

Radi se o tome da ne znam kojim delom programiranja želim da se bavim, ali zaista, a verujem da mnogi koji su u ovome godinama i daleko iskusniji mogu da udele konkretne savete i pomognu..


Sebe ne mogu zamisliti kao programera koji kuca kodove satima, jer bih verovatno prolupao.. Svaki posao koji sam radio do sada, i koji sada radim je izrazito dinamičan i kreativan, te be kodiranje dnevno duže od 4h bilo ubijanje u pojam za mene. Imam neku kreativnu stranu, iako nisam radio nikada dizajn, ali mislim da mi to može leći i da imam smisla za to.

To bi mogao biti neki kreativan posao, padao mi je na um i game design, ali o tome ne znam apsolutno ništa (što naravno ne znači da ne mogu da počnem), ali mi tek to deluje potpuno neistraženo.

Padalo mi je napamet i nešto poput project management-a za IT (nešto nalik ovome i sada radim, samo nije u vezi sa IT), ali za to treba dovoljno iskustva kako bi mogao voditi projekte, kao i u bilo kojem PM .. Možda i ovo dolazi u obzir, ali kada steknem iskustva u nečemu što bih radio.

Odgovaralo bi mi nešto gde postoji velika doza slobode, kreativnosti, istraživanja i svakako konstantnog učenja i rada na sebi, ali je IT svakako takav po sebi.

I da, ono što je najbitnije, imam u planu da za par godina odem u inostranstvo i da se ovim pozivom bavim tamo. Namerno sam naveo par godina, jer znam da se ne uče ove stvari preko noći, ali sam takođe svestan svojih sposobnosti. Za posao koji obavljam uopšte nisam bio "obrazovan", ali sam ga učio učio i naučio, takođe sam i svestan žrtve, vremena i truda kojI treba da se uloži da bi se nešto postiglo, i novac mi nije bitan faktor, niti "programer su plaćeni" , već da radim nešto što ću da volim.

Takođe, ako neko ima neko "rešenje" bilo bi izuzetno lepo kada bi napisao gde mogu da krenem, materijal za učenje, sajtove, kurseve, literaturu, bilo šta korisno..

I da, pitanje zašto ne odem kod psihologa na savetovanje ili testove profesionalne orijentacije je potpuno na mestu, ali su to testovi i savetovanja opšteg tipa, a ja znam i želim da se bavim IT-jem.

Svakako hvala svima na pomoći i komentarima.
Oleg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2018, 20:03   #2
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Odakle početi?

Citat:
Oleg kaže: Pregled poruke
Radi se o tome da ne znam kojim delom programiranja želim da se bavim.
Citat:
Oleg kaže: Pregled poruke
Sebe ne mogu zamisliti kao programera koji kuca kodove satima, jer bih verovatno prolupao..
Dve potpuno nespojive stvari. Kao da si rekao da želiš da budeš hirurg ali ne podnosiš krv. Programiranje prosto zahteva gubljenje vida ispred monitora i gomilu vremena provedenog buljeći u kod.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2018, 20:50   #3
Oleg
Novi član
 
Član od: 5.4.2016.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Odakle početi?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Dve potpuno nespojive stvari. Kao da si rekao da želiš da budeš hirurg ali ne podnosiš krv. Programiranje prosto zahteva gubljenje vida ispred monitora i gomilu vremena provedenog buljeći u kod.
Dakle, ne postoji niti jedan vid IT-ja koji ne podrazumeva isključivo kodiranje?
Oleg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2018, 20:57   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Odakle početi?

Citat:
Oleg kaže: Pregled poruke
Dakle, ne postoji niti jedan vid IT-ja koji ne podrazumeva isključivo kodiranje?
Pa ne postoji programiranje koje ne podrazumeva kodiranje. To je ono što si pitao.

Čak i da pokušaš da se baviš nekim apstraktnijim vidom IT-a tipa softverskog inženjerstva prosto ne možeš da budeš dobar u svom poslu ukoliko ne stekneš dobru predstavu o tome kako prašinarski deo posla funkcioniše.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2018, 13:50   #5
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Odakle početi?

Pa ne znam što svi podrazumevaju da ceo dan sediš i kodiraš, ja efektivno kodiram dva sata ako i toliko, ostalo prodje u sastancima, planiranju, crtanju i slično.

Al ako ti ne leži i mučenje ti je da kodiraš, bolje nemoj da se mučiš i nastavi dalje
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2018, 15:49   #6
Oleg
Novi član
 
Član od: 5.4.2016.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Odakle početi?

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Pa ne znam što svi podrazumevaju da ceo dan sediš i kodiraš, ja efektivno kodiram dva sata ako i toliko, ostalo prodje u sastancima, planiranju, crtanju i slično.

Al ako ti ne leži i mučenje ti je da kodiraš, bolje nemoj da se mučiš i nastavi dalje


Ja sam rekao da bih mogao, kao i ti, do dva-tri sata, preko toga ne..

A čime se ti tačno baviš, ako bi želeo da me uputiš?
Oleg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
odakle skinuti androin sistem zexxxx Programi za mobilne telefone 2 9.2.2014 14:07
Tearstone - ili kako početi chaami Pravljenje igara 5 10.6.2011 12:49
Odakle početi? Schnak3 Programiranje 3 30.10.2008 10:35
[PHP] Kako početi sa učenjem PHP-a? MilanSM Serverske aplikacije i baze podataka 20 29.12.2006 3:13
kako da saznam odakle je dosao napad nighthawk Internet tehnologije 1 6.10.2006 12:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com