Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2012, 13:02   #1
D.J.Quimby
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 335
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 46 puta na 25 poruka
Određen forumom Telefon do 150 evra

Koji mobilni telefon mi preporucujete, da kosta do 150 evra, jedine stvari koje su mi vazne su da je kvalitetna izrada, da baterija sto duze drzi i da je zvuk zvona dovoljno glasan? Naravno, kvalitet signala se podrazumeva. Kamera, memorija, procesor i vrsta OS-a su mi totalno nebitni.

Znaci, nesto ovog tipa http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2512/Samsung/E2370 samo da je malo kvalitetnija izrada i moderniji dizajn.

Hvala.
D.J.Quimby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 13:11   #2
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

samsung wave
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 13:14   #3
D.J.Quimby
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 335
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 46 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
samsung wave
Na koji model si mislio?
D.J.Quimby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 15:26   #4
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

izvinjavam se samo sam na brzaka bio pogledao temu i napisao,pa mi se ucinilo da si rekao da je kamera bitna,a ostalo nebitno
elem,ako zelis "moderniji" telefon,zaista je po tvom kirterijum dobar izbor samsung wave s8500,koji ima odlican ekran,fantasticnu izradu,dobar kvalitet slike,a baterija drzi neka 3 dana klasicne upotrebe.
ako trazis nesto klasicnije,tu nisam bas jak jer vec neko vreme ne pratim ponudu takvih telefona,koji doduse nesto slabo i izlaze.mada mislim da ako vec trazis telefon sa jakom baterijom,a ne zelis neki touchscreen kao sto je gore navedeni,najbolja varijata da uzmes neki jeftiniji samsung/nokiu koji mogu da drze po 10ak dana lagano,i da se ne isplati davati dosta vise para zbog recimo izrade,koja je diskutabilan kriterijum medju ovakvim telefonima
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (21.9.2012)
Stara 21.9.2012, 16:05   #5
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Nokia C5... koristio sam je 2 godine, baterija drzi 4-7 dana (prosek je jaci od 5 dana). Kamera je dobra, signal hvata odlicno, visina tona odlicna... Mnogo dobar telefon...
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GagiPappa na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (21.9.2012)
Stara 21.9.2012, 16:19   #6
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Ja razmisljam da uzmem ovo

http://mobilnisvet.com/mobilni/2581/Nokia/C3-00

eto to ti je recimo predlog od mene, a sad bi mogli zajedno da cujemo misljenja

Takodje me zanimaju Asha modeli... eventualne mane.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 17:46   #7
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Ja razmisljam da uzmem ovo

http://mobilnisvet.com/mobilni/2581/Nokia/C3-00

eto to ti je recimo predlog od mene, a sad bi mogli zajedno da cujemo misljenja

Takodje me zanimaju Asha modeli... eventualne mane.
Mislim da Asha 302 (zaboravio sam tacno model) ima flamingos ,pa ce ti on reci malo poblize o njemu.Takodje mislim da su C3 i C5 odlicni telefoni za to sto vama treba.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Osbourne (21.9.2012)
Stara 21.9.2012, 18:04   #8
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

nisu losi ovi navedeni modeli,ali ni jedan od njih nije posebno jeftiniji od samsug wave-a,i zato sam njega predlozio kao prvog,jer daje mnogo vise od njih.
naravno,ko ne voli touch...plus,mislim da nije tako lako naci nov wave
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 20:37   #9
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Kome treba dumb ili feature phone za 100e moze da uzme savrseno ocuvan Wave I ili II (cene idu od 80e za Wave I star 2 godine do 120e za prakticno nov Wave) a ta 2 modela brisu patos sa svim navedenim.

Jednostavno ne postoji bolja kupovina ako necete android a ko ocekuje feature phone kao C5 za isti kes moze da dobije duplo bolju kameru, zvuk, kuciste i mnogo toga jos + kakav-takav os i pristojan broj aplikacija, igrica itd.

Ko bas zahteva autonomiju kao kod feature telefona lepo vrati na badu 1.2 i ukuca ap uart kod za recim rada procesora u idle i moze da racuna na 4 dana upotrebe.

ps Ja skoro 2 godine imam Wave, jedino sto mi fali je Android- u smislu da mi fale neke aplikacije koje bih stvarno koristio, mozda do 30 njih i sto bih voleo da imam 4'' super amoled, to je sve, bukvalno. I naravno 1080p video, mada je ovaj 720p na Wave-u jedan do najboljih 720p a kamera kida koliko je dobra.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 20:57   #10
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

A po cemu to brisu patos? Koje su mu to prednosti? Ako mislite na ove telefone:

http://mobilnisvet.com/mobilni/2782/.../S8530-Wave-II
http://mobilnisvet.com/mobilni/2506/Samsung/S8500-Wave

ovo nikad u zivotu ne bih kupio. Touch screen mi se gadi. I ne zanima me skype, google, youtube i ostale gluposti, razne aplikacije, telefon mi sluzi za poruke i poziv. Da baterija drzi sto duze moze, da se lepo cuje... C3 mi se svidja zbog izgleda i zbog qwerty tastature.

Jedino mi se vise svidja E72 ali je mnogo brate to para za telefon, i ovo mi je mnogo nego ajde eto da budem u korak sa vremenom :P Trenutno koristim Nokiu 1662

Poslednja ispravka: Osbourne (21.9.2012 u 21:06)
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Osbourne na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (21.9.2012)
Stara 21.9.2012, 21:12   #11
D.J.Quimby
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 335
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 46 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Ja razmisljam da uzmem ovo

http://mobilnisvet.com/mobilni/2581/Nokia/C3-00

eto to ti je recimo predlog od mene, a sad bi mogli zajedno da cujemo misljenja

Takodje me zanimaju Asha modeli... eventualne mane.
C3 je ok telefon, ali su mu tasteri suvise sitni za moje prste tj. desi se da zakacim susedni taster kad kucam poruku.

@GagiPappa - C5 stvarno deluje kao idealno resenje za mene, ali upravo procitah recenziju sa jednog sajta:

"Utisci

Jačina melodija zvona je dovoljna u većini situacija ali sam zvuk nije dovoljno jasan. Isto se može reći i za performanse mikrofona tokom razgovora. Postoje blage vibracije a zvuk nije dovoljno jasan. Vršio sam testiranje sa velikim brojim uređaja i svaki put sam dobio iste rezultate. Kvalitet uspostavljanja veze je normalan ali zvučnik kvari celokupni utisak. "
D.J.Quimby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 21:16   #12
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Pa fazon je sto Wave I/II na 1.2 badi mozes da koristis kao dumb ili feature phone a da baterija uz kod koji se ukuca za pola sekunde traje 4,5 dana.

Ko te tera da koristis aplikacije?

Pa ja Wave uglavnom tako i koristim, 70% vremena za pozive, poruke, kalkulator, alarm i malo surfa ali i kao vrhunski muzicki plejer i kameru koja preko dana prakticno moze da zameni jeftiniji kompakt aparat, 720p je odlican a imas i power led blic/lampu. Takodje je i wifi solidan. Izrada vrhunska, u rangu IPhone 4. Telefon je jeftin samo zato sto nije Android i jer tehnologija napreduje velikom brzinom.

A taj touch screen koji ti se gadi, pa gadili su se i meni ali rezistivni - zastarela i prevazidjena tehnologija koju vise niko ne koristi, ovo danas (a i na wave-u) su savrseno precizni kapacitivni ekranu koji ne reaguju na silu tj jacinu pritiska vec na elektricitet iz ljudskog tela, posle 2 god koriscenja touch screena ne bih se vratio na raspalu tastaturu da mi neko da 1000e.

Odluka je na tebi a tvrdoglavost se cesto ne isplati.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 21:19   #13
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Citat:
D.J.Quimby kaže: Pregled poruke
C3 je ok telefon, ali su mu tasteri suvise sitni za moje prste tj. desi se da zakacim susedni taster kad kucam poruku.

@GagiPappa - C5 stvarno deluje kao idealno resenje za mene, ali upravo procitah recenziju sa jednog sajta:

"Utisci

Jačina melodija zvona je dovoljna u većini situacija ali sam zvuk nije dovoljno jasan. Isto se može reći i za performanse mikrofona tokom razgovora. Postoje blage vibracije a zvuk nije dovoljno jasan. Vršio sam testiranje sa velikim brojim uređaja i svaki put sam dobio iste rezultate. Kvalitet uspostavljanja veze je normalan ali zvučnik kvari celokupni utisak. "
Moj kum ima C5, nije los telefon ali ne vredi te pare, pregazen je odavno.

I inace, taj rus sa mobil review-a (nasi samo prevode za mobilni svet) cesto lupeta, 80% je u pravu ali kada mu dune ispljuje neke telefone bez ikakvog osnova.

Nema logike davati toliki kes za te stare i prevazidjene Nokie, do 50e max vrede samo ako su savrsseno ocuvane ili nove.

A sto se tice kvaliteta zvucnika i zvuka.. samo da vam kazem da je zvucnik na Wave-u jedan od najboljih koje sam ikada cuo a za obradu/reprodukciju zvuka je zaduzen Wolfson audio chip koji je veoma cenjen kod audiofila
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (21.9.2012)
Stara 21.9.2012, 21:42   #14
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Citat:
D.J.Quimby kaže: Pregled poruke
Koji mobilni telefon mi preporucujete, da kosta do 150 evra, jedine stvari koje su mi vazne su da je kvalitetna izrada, da baterija sto duze drzi i da je zvuk zvona dovoljno glasan? Naravno, kvalitet signala se podrazumeva. Kamera, memorija, procesor i vrsta OS-a su mi totalno nebitni.

Znaci, nesto ovog tipa http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2512/Samsung/E2370 samo da je malo kvalitetnija izrada i moderniji dizajn.

Hvala.
Ne bih da ispadne da sam advokat Nokie ili nesto slicno, kao sto vidimo decko nije napomenuo da li mu je bitno da li je touch screen ili ne ali na osnovu ovako predstavljenog pitanja deluje mi kao da bi mu vise odgovarao tel sa tastaturom. Ono sto je taj rus ili ko vec napisao za C5 je glupost jer jednostavno nije tacno. Mozda je tako bilo na modelu sto je bio kod njega ali opet ponavljam-nije u pravu nikako! Da C5 ima WiFi bio bi best buy u svojoj klasi i vredi 15-16000 koliko se sada krecu novi. Da jos dodam odlicnu izradu telefona, toliko puta mi je ispadao na razne povrsine, par puta kisnuo na kisi i nista, neunistiv...
U svakom slucaju sada ima par predloga pa mislim da moze sam da odluci.
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 23:01   #15
D.J.Quimby
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 335
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 46 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Citat:
GagiPappa kaže: Pregled poruke
Ne bih da ispadne da sam advokat Nokie ili nesto slicno, kao sto vidimo decko nije napomenuo da li mu je bitno da li je touch screen ili ne ali na osnovu ovako predstavljenog pitanja deluje mi kao da bi mu vise odgovarao tel sa tastaturom. Ono sto je taj rus ili ko vec napisao za C5 je glupost jer jednostavno nije tacno. Mozda je tako bilo na modelu sto je bio kod njega ali opet ponavljam-nije u pravu nikako! Da C5 ima WiFi bio bi best buy u svojoj klasi i vredi 15-16000 koliko se sada krecu novi. Da jos dodam odlicnu izradu telefona, toliko puta mi je ispadao na razne povrsine, par puta kisnuo na kisi i nista, neunistiv...
U svakom slucaju sada ima par predloga pa mislim da moze sam da odluci.
Ovako, do sada sam od telefona imao uglanom Nokie, 5530 express music, n73, n95, tako da, ako gledamo na ime firme, Nokia mi najvise lezi. Mada, otvoren sam za bilo koje druge firme, zaista mi je nebitno ime. Touch screen nacelno vise volim, ali to samo po sebi vuce vecu cenu, jer za kvalitetan touch mora vise da se plati. ( moj 5530 express music me je izludjivao sa touch-om ). Sta mislite o HTC ChaCha? http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2882/HTC/ChaCha
D.J.Quimby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 23:22   #16
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Imam ja ashu ali 201,a ne 302,mada su slicni prakticno,mogu ti reci da ima prilicno slab zvucnik pa se desava nekada da sagovornika ne cujes,kamera m uej upotrebljiva za slike po dnevnom svetlu,i to prilicno dobro,zvuk sam muzike ili kad svira je prilicno jak,prilicno lako i brzo se ogrebe pa je pozeljno nabviti neku futrolu ili barem vrecicu. Tastatura je odlicna,ali malo sitnija pa ko ima krupnije prste moze da se desi da zakaci dva prsta,inace je slicna kao na laptopu,moze se kucati poruka ukoliko ga postavis na sto sa tri prsta
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Osbourne (23.9.2012)
Stara 21.9.2012, 23:57   #17
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Citat:
D.J.Quimby kaže: Pregled poruke
Ovako, do sada sam od telefona imao uglanom Nokie, 5530 express music, n73, n95, tako da, ako gledamo na ime firme, Nokia mi najvise lezi. Mada, otvoren sam za bilo koje druge firme, zaista mi je nebitno ime. Touch screen nacelno vise volim, ali to samo po sebi vuce vecu cenu, jer za kvalitetan touch mora vise da se plati. ( moj 5530 express music me je izludjivao sa touch-om ). Sta mislite o HTC ChaCha? http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2882/HTC/ChaCha

svaki kapacitivan ekran ne moze da se poredi sa 5530,i mnogo je bolji.
ukoliko ti je baterija bitna stavka,android ce te tesko zadovoljiti,i po navedenim kriterijumima ti nije potreban.ima jos solidnih modela u ovom cenovnom rangu,ali mislim da ni jedan ne prilazi ni blizu wave-u
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2012, 17:34   #18
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Citat:
D.J.Quimby kaže: Pregled poruke
Vrlo sam zadovoljan. Ima odlicnu tastaturu (meni barem), ima android, i odlicnu izradu.

Mane su:

Poklopac. Mnogo zeznuto otvaranje istog. Ima na YT o tome. Ali zbog takve izrade nista ne krcka.

Manja memorija. Posto ima brdo svojih aplikacija neke non stop aktivne nemate bas dosta prostora da instalirate brdo drugih aplikacija. Doduse dobar deo ne mora na memoriju telefona. Meni memorija do sad nije pravila problem jer imam svega par aplikacija, busplus, kursna lista, flashlight, Task killer i App2Sd.

Neke aplikacije nisu radjene za landscape pa to eto moze biti jos jedna falinka, jer moras okrenes telefon a slika je prilicno mala u portait na ekranu od 2.6"

Baterija ko kod drugih androida koji nemaju neku mrcinu od iste.

Kamera mi nikad nije bila toliko bitna, nisam primetio probleme dok sam je koristio.

Muziku nisam do sad ni slusao tako da nemam pojma kako zvuci preko sluski.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mean_Machine na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (26.9.2012)
Stara 26.9.2012, 16:07   #19
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Nisam odavno aktivan u low-end segmentu, a treba nekom da kupim telefon, pa mi treba mala pomoc/savet.
Kao sto tema kaze treba da kosta do 150e, nov ne polovan, bez ugovora sa provajderom (jer kupujem za poklon), da ima neki mail klijent (da li preinstaliran ili kasnije download-ovan, nebitno) i da baterija traje sto duze. To su tih 5 uslova koje mora da ispunjava. Sve ostalo je nebitno.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 16:24   #20
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Telefon do 150 evra

Mozda neki od ovih: nokia c5-06,e63,samsung gaalxy mini 2,alkatel ot 990 oni su tu svi do 130e i za 150e imas ako nije frka u pogledu win7 odnosno mango i to nokija lumia 610

Androidima,i sam znas mozes skinuti mai klijent koji god hoces,imas ugradjen i gmail

Mislim da po autonomiji verovtano nokije defintiivno ce dati bolji odnos ulozenogu odnosu na male zelene,ti bolje od mene znas licno kakva je autonomija na win7 fonovima
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Mr.Simpson (26.9.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
napajanje do 35 evra. kefalo ŠDK - Ostale komponente 3 1.12.2010 19:32
cooler do 20 evra redbull82 ŠDK - Osnovne komponente 49 20.9.2010 15:29
konfiguracija za igre do 1100 evra marko-marko ŠDK - Osnovne komponente 16 7.7.2010 13:21
Konfiguracija od 450 do 500 evra Bodibiber Šta da kupim? 58 3.3.2009 2:02
TFT do 250 evra !!! cerakcity Šta da kupim? 7 22.5.2007 16:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com