Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2009, 14:57   #1
dikinson
Član
 
Član od: 2.7.2009.
Lokacija: Negotin
Poruke: 121
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Kako instalirati OS na laptop ?

Evo u cemu je moj problem : Imam Toshiba portege 7020CT laptop. To je inace pentium 2, krs u prevodu jer nema uz sebe ni CDrom ni floppy a ja bih sa njega skinuo nemacku 98 i instalirao na win 98 engleskom. Izvadio sam iz njega hard i preko adaptera ubacio u PC, formatirao postavio na njega folder Win98 sa instalacionog CDa i pokrenuo instalaciju. Kod prvog restarta sam ga izvadio i ubacio u laptop kako bi tu zavrsio instalaciju. Medjutim po pokretanju laptopa stoji mi jedna crtica na crnoj pozadini i ni mamac. Da li sam propustio nesto da odradim tj kako bih mogao da odradim svoju zamisao? U Biosu je namesteno da prvo butuje sa Harda. Hard je dobar jer na PCu se windows podigne a u laptopu nece. Jedino o cemu razmisljam je da li obican Win98 odgovara tom laptopu posto je na prethodno instaliranom stajalo i Toshiba pa mozda taj laptop koristi tipski Win98 ili mozda treba neki sistemski tosibin fajl da postoji kako bi se podigao Win ? On je sa prethodnim Win98 pri podizanju ispisivao par redova u DOSu i tek onda se pojavila slika WIN98.
Probao sam na njega da stavim i XP ali isto se desava
A o Linuxu jako malo znam: kao prvo gde ga kupiti ili downloadovati, koji je minimum zahteva za linux, koliko je slozena instalacija Linuxa, da li on u sebi sadrzi draivere ako ne da li cu naci draivere za linux zvuk,lan,video ???
dikinson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2009, 15:18   #2
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati OS na laptop ?

Ne znam koliko je zeznuto tesko naci drajvere za ovo NeoMagic MagicMedia 256AV (NM2200).. I kako bi ista radila u Linux okruzenju
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2009, 15:28   #3
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati OS na laptop ?

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
I kako bi ista radila u Linux okruzenju
A kako da radi u Windows 98 orkuzenju?

@dikinson

Puppy Linux je ono sto tebi treba. Optimizovan za stare kompjutere, i tezi samo 100mb.

Evo ti direktan link. Sacekaj sa skidanjem dok ti neko ne potvrdi da je to prava verzija, posto je ne koristim Puppy. Mada je i taj dobar sigurno. Sto se tice drajvera, ne treba ti nista. Sve je unutra.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 20:42   #4
DaySleeper
Veteran
 
Član od: 17.7.2007.
Lokacija: /usr/local/bin
Poruke: 806
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 513 puta na 235 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DaySleeper Slanje poruke preko Skypea korisniku DaySleeper
Određen forumom Re: Kako instalirati OS na laptop ?

Sry, malo kasnim
Puppy bi mogao al uzmes neku stariju verziju koja podrzava stariji hardver, recimo 2.x, mozda CE ili probaj 3.01 sa retro kernelom

puppy-215CE-Final.iso
puppy-3.01retro-k2.6.18.1-seamonkey.iso

Napisi i koliko RAM-a ima taj laptop i brzinu proc-a
DaySleeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2009, 2:03   #5
dikinson
Član
 
Član od: 2.7.2009.
Lokacija: Negotin
Poruke: 121
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati OS na laptop ?

Evo u cemu je moj problem : Imam Toshiba portege 7020CT laptop. To je inace pentium 2, krs u prevodu jer nema uz sebe ni CDrom ni floppy a ja bih sa njega skinuo nemacku 98 i instalirao na win 98 engleskom. Izvadio sam iz njega hard i preko adaptera ubacio u PC, formatirao postavio na njega folder Win98 sa instalacionog CDa i pokrenuo instalaciju. Kod prvog restarta sam ga izvadio i ubacio u laptop kako bi tu zavrsio instalaciju. Medjutim po pokretanju laptopa stoji mi jedna crtica na crnoj pozadini i ni mamac. Da li sam propustio nesto da odradim tj kako bih mogao da odradim svoju zamisao? U Biosu je namesteno da prvo butuje sa Harda. Hard je dobar jer na PCu se windows podigne a u laptopu nece. Jedino o cemu razmisljam je da li obican Win98 odgovara tom laptopu posto je na prethodno instaliranom stajalo i Toshiba pa mozda taj laptop koristi tipski Win98 ili mozda treba neki sistemski tosibin fajl da postoji kako bi se podigao Win ? On je sa prethodnim Win98 pri podizanju ispisivao par redova u DOSu i tek onda se pojavila slika WIN98
Probao sam na njega da stavim i XP ali isto se desava
A o Linuxu jako malo znam: kao prvo gde ga kupiti ili downloadovati, koji je minimum zahteva za linux, koliko je slozena instalacija Linuxa, da li on u sebi sadrzi draivere ako ne da li cu naci draivere za linux zvuk,lan,video ???

Ima li neko da moze da pomogne kao da probudim svoj laptop i instaliram na njega OS -WIN98. Ako mora da se instalira DOS molio bih da mi objasnite kako se to radi
dikinson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako instalirati OS na Sony Ericssonu? User Programi za mobilne telefone 5 14.10.2009 19:10
Kako da spojim laptop na internet bežično Daneman Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 8.10.2009 21:18
Ne mogu da instaliram XP na laptop AlexanderNN Operativni sistemi 2 20.9.2009 18:31
Laptop, Vista i podela na particije Purple Nosači podataka 7 30.11.2007 23:59
Kako instalirati xp na vistu laptop asus didi_sa Operativni sistemi 6 25.11.2007 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com