Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2020, 14:37   #1
selmaa
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 41
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Bijele pruge i siv ekran, laptop Asus

Vjerovatno je već negdje pisano na temu al...
Asus laptop kod mame, star je nekih možda pola godine. Pre par dana joj se na ekranu u ćošku pojavila crna linija i ekran je posivio sa bijelim prugama. Kontam da je garant mehanički kvar, možda ga udarila, ili sestriću ispao, ili kako god. Promijenimo ekran, stavili su nov, i 24 sata kasnije u sred rada siv ekran sa bijelim prugama. ODnijela sam ga u drugi servis jer sam mislila da je možda flat, da nije dobro povezan, al rekoše mi da je tu sve ok, da je ili ekran il neki mehanički kvar, pa pošto je u garanciji da odnesem gdje je kupljen. Odnijela sam ga al u međuvremenu da me ne ošišaju ko ovcu za još jedn ekran, da li može da bude nešto sa konektorima, ili neki drugi hardverski kvar?
selmaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2020, 15:37   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bijele pruge i siv ekran, laptop Asus

A jesti li priključili laptop na neki monitor ili TV da vidite kakvu sliku daje? Ako su linije i dalje prisutne onda je verovatno do grafičke kartice.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2020, 15:56   #3
selmaa
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 41
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bijele pruge i siv ekran, laptop Asus

E nažalost ja nisam provjeravala, odmah sam ga odnijela u servis. Prvi put je bila crna linija u ćošku, i isto tako siv ekran sa bijelim prugama, i kontala sam da je možda slomljen, mada mama kaze da joj nije pao. Al sad je nov ekran, radio je samo 24h kad je opet posivio i sa bijelim prugama. Negdje sam pročitala da moze da bude inverter, al nemam iskustva s tim.
selmaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2020, 11:57   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Bijele pruge i siv ekran, laptop Asus

1. Poveži laptop na TV ili neki monitor preko HDMI-ja ili kog god priključka da taj laptop ima (HDMI, VGA, DisplayPort). Ako se iste te linije i problemi javljaju na tom TV-u ili monitoru na koji je laptop zakačen onda je problem do grafičke kartice ili njene memorije i to znači da su vas u servisu nepotrebno ošišali za novi panel i da treba neko da ode prste da im izlomi tamo.

Ako se problem ne javlja na eksternom displeju onda znači da je problem sa panelom na laptopu. Pošto su vam, navodno, promenili sam panel znači da je problem u nekoj elektronici i za to treba sposoban serviser koji ume da prepozna u čemu je problem.

2. Da li problem nestaje nakon što isključiš laptop pa ga posle nekog vremena ponovo uključiš? Proveri da li problem nastaje nakon što isključiš laptop, isključiš ga sa baterije (ako može da se izvadi) i punjača pa ga posle pola sata-sad ponovo uključiš.
Ako se na taj način problem gubi pa se kasnije ponovo javi to znači da je možda neki kondenzator negde riknuo ili da se nešto pregreva itd. Svakako prvo probaj ovo pod 1.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2020, 12:17   #5
selmaa
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 41
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bijele pruge i siv ekran, laptop Asus

Provjericu zajedno sa ovima u servisu, da ga povezem. Znajuci kako su nesposobni kod nas ovde... Nema promjena kad se iskljuci pa ukljuci, probala sam to.
selmaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ASUS laptop CD ROM pelezinho90 Prenosni računari 12 28.7.2015 21:36
“Display driver stopped responding and has recovered” ASUS LAPTOP Matejic Kvarovi 1 6.11.2014 21:40
laptop asus x55vd-hdmi Stefanvr Prenosni računari 5 26.9.2013 12:30
Asus overclocker 2010 (25.07.2010 - 25.08.2010) Spacemaster Dešavanja i događaji 9 8.9.2010 16:55
laptop ASUS K50ABseries problem graficka markoo Kvarovi 1 10.11.2009 13:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com