Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2014, 18:02   #1
sHad0w
Novi član
 
Član od: 1.5.2013.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa tastaturom na laptopu

Kao prvo pozdrav svima sa nadom da ćete mi doista pomoći da riješim problem sa laptopom.
Naime problem je sljedeći, na laptopu sam pokvasio tastaturu ne prilikom čišćenja ili slično nego je par kapi vode palo ili više ne sjećam se tačno nisam obraćao pažnju samo sam ih obrisao i sve je nakon toga radilo kako treba. To je bilo uveče, ujutro kad sam upalio laptop nastaju problemi. Pokušao sam upisati nešto u browseru i primjetio sam da tastatura ne radi dok neko dugme ne pritisnem jače onda umjesto npr pritiskanja slova "M" u browseru ili negdje drugdje očita mi dva, tri ili čak više znakova tipa "[ ] [" i slično dok npr slova "T" i "B" ako se ne varam rade sasvim u redu, ne znam tačno jer su vremenom i ta dva slova prestala radit. Onda sam priključio externu tastaturu na USB koja je isto tako radila određeni period. Počelo mi je izbacivati grešku u sistemu ono za gennius pa sam ponovo uradio sistem nadajući se da je u pitanju neki virus ali se ispostavilo da je problem sa tastaturom kako sam ja mogao da zaključim. Dakle prilikom pritiskanja nekog dugmeta kao da mi je stalno "uključena" tipka "alt gr" tj ovaj alt sa desne strane "space"-a. I da, to nije sve prilikom otvaranja nekog foldera ili my computera sa dva klika na mišu ne otvori mi prozor od tog foldera nego mi ode na propertis od tog foldera. Isto tako ako hoću kliknut npr prvo na my computer na desktopu i na još niz nekih fileova ili foldera isto tako na desktopu samo ih selektuje kao da drzim tipku "Ctrl" iako je ne drzim. Ali dok drzim tipku "shift" onda nemam taj "Ctrl" problem i tad (dok drzim shift) radi dosta tipki. Dakle bez obzira da li se nalazio u Word-u ili u Chrome-u ili preimenovao file i sl. imam ovaj navedeni problem sa tastaturom. Sad me zanima da li bih to mogao nekako software-ski riješiti iako sumnjam da postoji takvo rješenje ako je u pitanju kvar na tastaturi (hardware-ski) ili je ipak u pitanju onaj "virus" sa početka priče.
P.S. Nisam surfao po netu ili po vašem forumu kako bih našao rješenje problema, jesam ali očigledno nedovoljno stoga se izvinjavam u slučaju da imate rješenje na svom forumu, jer nemam puno vremena laptop mi je hitno potreban.
Hvala unaprijed svima koji učestvuju u bilo kom vidu rješavanju mog problema
sHad0w je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2014, 20:06   #2
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Problem sa tastaturom na laptopu

Kada se to desilo? Ako voda nije dosla do maticne ploce ispod najcesce je dovoljno da prodje neko vreme tj da se tastatura prosusi i radice kako treba.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2014, 21:31   #3
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Problem sa tastaturom na laptopu

Nije dovoljno da se prosusi,teba da se rastura ceo da se opere u alkoholu i tek onda susenje u rasturenom stanju.
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 11:15   #4
Urban_KM
Novi član
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa tastaturom na laptopu

Znaces da je tastature ako je skines i otkacis flet kabal, a onda prikaci externu . Ako je onda sve OK, treba ciscenje tastature alkoholom. Potrazi po netu nacina koji su ljudi resavali taj problem. Ja mislim da imas neke klipove na yout.....
Urban_KM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte! Isko Operativni sistemi 11 8.3.2014 16:44
Windows 8 starx Operativni sistemi 4257 11.2.2014 9:18
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Problem sa poklopcem na laptopu vlajko3200 Prenosni računari 2 3.9.2008 22:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com