Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2008, 13:38   #1
BlahGoye
Novi član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Шабац
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Microsoft Windows XP x64

Nedavno sam završio jedan lep poslić i honorar sam uložio u sasvim pristojan računar (sa čim raspolažem možete videti u mom profilu). Elem, rešio sam da isprobam i druge sisteme pored Win XP-a. Tu podrazumevam Vistu 32 i 64 i XPx64. Na ovom forumu fali tema o ovom poslednjem, pa bih zamolio moderatore da ovu temu postave kao "lepljivu" kako bi se pokrenula i možda donela još jednu solidnu alternativu pomalo prevaziđenom 32bitnom XP-u i glomaznim Vista sistemima.

Za početak ove teme dajem dva linka ka sajtovima koji se bave ovom tematikom:
www.start64.com
www.64xsoft.com

Pa da počnemo...
BlahGoye je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 15:24   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

Solidan sistem. Ja ga imam kao "konzolu za igranje" uz Ubuntu koji koristim za sve ostalo, i sjajno radi - pravi 64-bit sistem sa smešno niskim zahtevima u odnosu na Vista parnjak. Plus nema SP3 već sve dolazi kroz redovne update, tako da GTA4 radi odmah lepo
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
galebns (8.12.2008)
Stara 8.12.2008, 15:49   #3
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

@Eniaroyah - Hvala za info o GTA IV

Ja vec duze vreme imam XP x64 i zadovoljan sam. Jedino sto nisam nikako uspeo da sredim da radi na njemu je dial-up modem tako da eto to je nedostatak. Ostalo sve radi i drajveri se mogu naci. Retko koji program ne radi na njemu, uglavnom su to neki iz "kucne" radinosti i stariji.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 16:58   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

Vista (SP1) ima jednu ogromnu prednost u odnosu na XP, a to je mnogo bolje urađen prefetch, odnosno superfetch (ako se ima dovoljno RAM-a, a ima se). Konkretno, nisam restartovao komp nedelju dana. Zauzeće memorije je prebacilo gigabajt RAM-a (imam 4 GB ukupno) ali mi sve programe koje sam palio u tih nedelju dana još uvek otvara trenutno i mogu bez bojazni da npr režem disk u ImgBurnu a tokom toga otvorim Firefox ili mi nešto stigne na MSN bez bojazni da hard krene da ore i upropasti rezanje, što se na XP-u dešavalo već posle tri dana negašenja MSN-a i desetak paljenja/gašenja Firefoxa dnevno.

Naravno sve ovo važi za računare sa dvojezgarnim procesorima i dosta memorije. Ako biram između nešto većeg zauzeća resursa i potpune slobode u obavljanju everyday poslova na kompjuteru i prvog i petnaestog dana bez slušanja tandrljanja po hard disku, biram ovo drugo. Naravno, koristim x64 Vistu SP1. Pobije se System Restore, Defender, UAC i ostale gluposti i dobije se savršeno agilan i hitar sistem koji radi kako treba na aktuelnom hardveru.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 17:07   #5
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

Što se tiče hardvera i softvera - sav hardver mi je deklarisan kao "works with windows vista" tako da sve radi i na xp64, svi drajveri se dobiju uz same proizvode, jedino nervira što moram da ih instaliram sam jer ih nema ugrađene (malo me razmazio Ubuntu, on sve uvek nađe i podesi)

Od programa, pa... ako nešto ne radi, onda znači da koristite verziju koja je bila zastarela i 2003. godine... Ako nero 6.5+ radi, onda sve radi

Za antivirus preporučujem NOD32 x64 (skroz uvrnuto, ne zove se NOD64)

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
@Eniaroyah - Hvala za info o GTA IV
Np.

@Voodoo:
Er, tema je o XP x64. Mogao sam i ja sad da uzmem i pričam da Ubuntu ne gasim po mesec dana, dok mi ne zatreba da igram neku igru, ali čemu sad to. Svaki os ima svoju temu, hajde da se koncentrišemo na ovaj, kad je čovek već otvorio temu o njemu.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 21:23   #6
BlahGoye
Novi član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Шабац
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

Ok evo me opet! Ovaj put pišem sa Win XP x64 sistema, sveže instaliranog. Posle kraće borbe sa drajverima sistem radi. Trenutno podešavam zamenu za TC u vidu SpeedCommander-a 12.20. Vrlo je dopadljiv i funkcionalan, onako na keca mislim da će biti dostojna zamena za TC. Primetio sam da mi programčići od zvučne (SoundMan.exe i RHTDCPL.exe) rade pod 32 bita pa ću da ih isključim a kad malo bolje pogledam i IE6 koji koristim u ovom trenutku takođe radi na 32 bita.
Je li moguće da u Redmondu rade komplet kreteni?
Javljam se kad poteram ovo na Firefox-u
BlahGoye je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 22:46   #7
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

=A sto menjas TC? Zbog 64bitne (ne) podrske? Meni TC radi sasvim ok. A sto se tice Realteka tj. zvuka trebalo bi da na sajtu prozivodjaca tvoje maticne ima i drajver za 64bitni XP.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 23:27   #8
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

TC radi bez problema, a drajveri dolaze na CDu, autorun prepozna XP x64 i ponudi ih...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2008, 16:00   #9
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Vista (SP1) ima jednu ogromnu prednost u odnosu na XP, a to je mnogo bolje urađen prefetch, odnosno superfetch (ako se ima dovoljno RAM-a, a ima se). Konkretno, nisam restartovao komp nedelju dana. Zauzeće memorije je prebacilo gigabajt RAM-a (imam 4 GB ukupno) ali mi sve programe koje sam palio u tih nedelju dana još uvek otvara trenutno i mogu bez bojazni da npr režem disk u ImgBurnu a tokom toga otvorim Firefox ili mi nešto stigne na MSN bez bojazni da hard krene da ore i upropasti rezanje, što se na XP-u dešavalo već posle tri dana negašenja MSN-a i desetak paljenja/gašenja Firefoxa dnevno.

Naravno sve ovo važi za računare sa dvojezgarnim procesorima i dosta memorije. Ako biram između nešto većeg zauzeća resursa i potpune slobode u obavljanju everyday poslova na kompjuteru i prvog i petnaestog dana bez slušanja tandrljanja po hard disku, biram ovo drugo. Naravno, koristim x64 Vistu SP1. Pobije se System Restore, Defender, UAC i ostale gluposti i dobije se savršeno agilan i hitar sistem koji radi kako treba na aktuelnom hardveru.
Slazem se sa svim samo ne za to da se gasi restore, defender i uac, to nishta ne usporava.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Windows Vista sasha vukelic Operativni sistemi 1583 25.7.2012 16:11
Microsoft Windows XP Service Pack 3 jagodanbg Operativni sistemi 4 12.12.2007 20:59
Microsoft Windows Starter Edition!!! Trickydi Operativni sistemi 19 6.11.2007 1:22
Microsoft pravi portabl konzolu... chris Konzole 4 13.5.2007 20:50
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com