Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2005, 18:29   #1
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Question Pirati???

Molim modove da ovu temu ne zaključavaju...
Sigurno ste primetili da nestaje klasični crack.Sad sve nove piratske igre moraju da se krekuju sa nekim alkoholima i drugim glupostima...Šta mislite,da li će jednog dana da skidanje zaštite postane tako komplikovano da će ljudi početi da kupuju originale...
Molim modove da ovu temu ne zaključavaju...
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 1.11.2005, 0:18   #2
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Ne. Makar se mucio sat vremena da pokrenem igru pre cu to raditi nego da kupim originale po (za nas) astronomskim cenama. Ne moze u EU i kod nas igre po istoj ceni.

A sto se tice emulacije preko DT-a i Alcohola, to je boza. Cak je i prostije od crackovanja a i ne moras da skidas novi crack kad patchujes...
Reloader je offline  
Stara 1.11.2005, 1:09   #3
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Ja se ne bih toliko brinuo za to da ce u buducnosti svi morati da kupuju originale.Vise me plasi to sto se trziste igara iz godine u godinu pretvara u trziste
"zaraditi sto vise para sa sto manje truda".
aRTi je offline  
Stara 1.11.2005, 1:52   #4
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Pirati???

Ja se plasim upravo suprotnog sto se i u svetu desava. Sve je vise "mracnih" igrica poput Warcrafta, nadmocnih u svetu gde sse to ne moze uopste desiti. Ja to ne volim da igram, a toga najvise ima. Igracka indrustrija se polako raspada. Nije vise to sto je nekad bio.. Ziveo Caesar III!
vladale je offline  
Stara 1.11.2005, 2:30   #5
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

"Sve je vise "mracnih" igrica poput Warcrafta, nadmocnih u svetu gde sse to ne moze uopste desiti."

Nisam bas potpuno razumeo ovu recenicu,ali se potpuno slazem sa konstatacijom
da su sad "hit" igre sa temom fantazije.Ni ja ih uopste ne volim. Ali tako to ide....Unistavanje zanrova jedan po jedan...ne kazem da fantazijske igre unistavaju znar strategije,nego se kompanije sluze tehnikom "Aha sada smo smorili narod nasim glupim srednjovekovnim strategijama,ajde da predjemo na drugu temu,pa kad i tom temom smorimo ljude jer smo napravili dosta glupavih fantazijskih strategija,precicemo na nesto trece i tako cemo uvek zaradjivati pare na glupim strategijama,a samo cemo menjati temu igre."
aRTi je offline  
Stara 1.11.2005, 3:44   #6
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Bash neshto i nisam primetio da nestaje klasichni crack... Ni kad su igrice bile niti bilo kakav drugi software u pitanju. I mislim da ce i najkomplikovanije metode zashtite biti crackovane tako da se ne brinem.
Johny Atos je offline  
Stara 1.11.2005, 13:13   #7
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Pirati???

Bogami, u pravu je. Nije bukvalno nestao, ali sve vise i vise igara ne moze da se krekuje na klasican nacin. The Suffering 2, Panzers: Phaze two, ovo su samo dve novije igre koje zelim da igram a ne mogu iz pomenutog razloga. Imam slican osecaj kao CJ i mislim da ce se igre sve teze i teze pokretati (piratske) ali ne mislim da ce kod nas ljudi ikada poceti da kupuju originale.
Ogi je offline  
Stara 1.11.2005, 14:22   #8
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pirati???

Da,pa verovatno ste u pravu...
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 1.11.2005, 15:55   #9
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Angry Re: Pirati???

Pirati samo omogucavaju jeftin softver nikom nista nisu zgresili!!!!! I kao uzeli su necija prava pa kad igram piratizovanu Activisionovu igru ona je idalje Activisionova
Wolverine je offline  
Stara 1.11.2005, 16:39   #10
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Pirati???

Ko Ima Nesto Protiv Pirata!!!
B@NE je offline  
Stara 1.11.2005, 18:54   #11
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Wolverine kaže:
I kao uzeli su necija prava pa kad igram piratizovanu Activisionovu igru ona je idalje Activisionova
Da, ali nisi naplatio neciji trud i znanje koji su ulozeni pri pravljenju te igre.
BTW. kolko imas godina?

@topic

Ma ja se ne brinem za zastite... kao sto rece jedan lik "sve je pocelo od 0 i 1 pa i je6ene zastite" - sve ce biti razbijeno...

Poslednja ispravka: VojaM (1.11.2005 u 19:08)
Reloader je offline  
Stara 2.11.2005, 12:25   #12
Golemi Rajko
Novi član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

PODRZAVAM b@neta!!!
Golemi Rajko je offline  
Stara 2.11.2005, 14:24   #13
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Pa i programeri koji prave igre moraju da izdrzavaju porodicu, ali nek izdrzavaju preko onih koji imaju para za originale i svi su srecni.
A uostalom danas je tesko i naci pirata, nema ih vise toliko na ulicama, a na netu je muka naci za download... sve te vrte u krug... zar ne?
Sale013 je offline  
Stara 2.11.2005, 14:34   #14
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
aRTi kaže:
"Sve je vise "mracnih" igrica poput Warcrafta, nadmocnih u svetu gde sse to ne moze uopste desiti."

Nisam bas potpuno razumeo ovu recenicu,ali se potpuno slazem sa konstatacijom
da su sad "hit" igre sa temom fantazije.Ni ja ih uopste ne volim. Ali tako to ide....Unistavanje zanrova jedan po jedan...ne kazem da fantazijske igre unistavaju znar strategije,nego se kompanije sluze tehnikom "Aha sada smo smorili narod nasim glupim srednjovekovnim strategijama,ajde da predjemo na drugu temu,pa kad i tom temom smorimo ljude jer smo napravili dosta glupavih fantazijskih strategija,precicemo na nesto trece i tako cemo uvek zaradjivati pare na glupim strategijama,a samo cemo menjati temu igre."
Pa na to sam mislio. Na temu fantazije. Mene uopste nisu smorile igre tipa strategije u srednjovekovnom periodu to je bas zanimljivo ali sta ces.. Sada po jedna po dve izadju u godini(dobre). Videcemo kako ce biti sa AOE III. Ziveo AOE II!
vladale je offline  
Stara 2.11.2005, 15:06   #15
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Nek su nama Pirati zivi i zdravi, bez njih nebi bilo ni nas.
nighthawk je offline  
Stara 2.11.2005, 17:02   #16
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Sale013 kaže:
Pa i programeri koji prave igre moraju da izdrzavaju porodicu, ali nek izdrzavaju preko onih koji imaju para za originale i svi su srecni.
A sto bi neko davao pare kad moze i za dzabe? Znaci neko je budala da kupuje originale a mi cemo vecno pirate?

Nemoj da mislis da sam protiv piraterije, samo logicki rasudjujem

Citat:
Sale013 kaže:
A uostalom danas je tesko i naci pirata, nema ih vise toliko na ulicama, a na netu je muka naci za download... sve te vrte u krug... zar ne?
Pa, ne bih se bas slozio s tobom...
Igre mozes kupiti na svakom cosku...
Reloader je offline  
Stara 2.11.2005, 17:41   #17
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Meni je problem u drugoj stvari, zašto bi neko davao toliko para za određeni program. Shvatam ja da je uloženo mnogo vremena u vrhunsku igru i da je neko proveo nedelje (čuj nedelje) kraj ekrana, i da na kraju taj neko očekuje dobit od svog rada, ali što je mnogo, mnogo je.

Mi nemamo standard dovoljno visok da sada tu nešto kupujemo originale kada nam se ćefne, a decenija/e piraterije su nas navikle na mnogo stvari koje su prefinjenim zapadnjacima nepojmljive, pa ja imam par hiljada eura u softveru na mom računaru od dvesto evrića, volim brate da se zezam u photoshopu.
A uz to volim da isprobam sve nove igrarije (izinjavam se - umetnička dela) na tržištu, kada mogu da ih pokrenem, još jedan bonus, nema tu silnog kopanja po netu za recenzijama i novim prikazia da bi odlučio u šta da uložim svojih, krvavo stečenih, pedesetak evra
Ovako dam dvesto kinti, valja - super, nevalja - kanta, i milina.
Kuzma je svojevremeno tako lepo pisao o ovoj problematici, udare mi suze na oči dok naviru sećanja.

Crack neće nestati, nikada, rekoh i nastavih da igram novi Barbarian Invasion bez ikakve griže savesti.
A novi način (uslovno) crackovanja, sa minidiscom, mi se i onako više sviđa, bez džaranja exe fajla, k'o da igraš original , daj bože da zaživi.
Viper je offline  
Stara 2.11.2005, 19:02   #18
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Viper kaže:
Meni je problem u drugoj stvari, zašto bi neko davao toliko para za određeni program.
Zato sto ce, uz pametno koriscenje doticnog, visestruko zaraditi s tim programom

Citat:
Viper kaže:
Shvatam ja da je uloženo mnogo vremena u vrhunsku igru i da je neko proveo nedelje (čuj nedelje) kraj ekrana, i da na kraju taj neko očekuje dobit od svog rada, ali što je mnogo, mnogo je.
Jeste za Srbe i srpske plate...

Citat:
Viper kaže:
decenija/e piraterije su nas navikle na mnogo stvari koje su prefinjenim zapadnjacima nepojmljive, pa ja imam par hiljada eura u softveru na mom računaru od dvesto evrića, volim brate da se zezam u photoshopu.
E pa moraces (moracemo ) da menjamo navike. Prosecni Srbin mora da ima Photoshop iako je jedino sto u njemu radi resize ili crop... mislim daaaaj... to moze i u Paintu...

Citat:
Viper kaže:
A uz to volim da isprobam sve nove igrarije (izinjavam se - umetnička dela) na tržištu, kada mogu da ih pokrenem, još jedan bonus, nema tu silnog kopanja po netu za recenzijama i novim prikazia da bi odlučio u šta da uložim svojih, krvavo stečenih, pedesetak evra
Ovako dam dvesto kinti, valja - super, nevalja - kanta, i milina.
Kao sto rekoh, moracemo da menjamo navike... je6iga... ko se omastio za ovih 10-20 godina- omastio se, ko nije - zalim slucaj...
Reloader je offline  
Stara 2.11.2005, 20:36   #19
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Ne bih da flejmujem, ali uvek mi pripadne muka kad za korišćenje piraterije čujem opravdanja tipa "Nema se para", "Neću da plaćam zlim korporacijama" ili pak "Svi koriste pirate, pa zašto ne bih i ja" i slične nebuloze.Kaži lepo, "Koristim zato što mogu i zato što me još nisu uhvatili i kaznili".Mislim, ono, ako nemaš para, valjda je pametnije utrošiti vreme na popravku finansijskog stanja, nego igrati piratske igre, gledati piratske filmove ili žvrljkati nešto u piratskom Photoshop-u.A tek ono "Koriste svi, pa zašto ne bih i ja", pa to je čisto pravdanje kriminala kriminalom, kao kad bi rekao, "E moj komšija je ukrao auto, idem i ja da ukradem jedan".Da me neko ne shvati pogrešno, nisam ni ja neki čistunac i ne smatram da je takozvana kućna piraterija neki greh, jer toga ima i na mnogo bogatijem i razvijenijem zapadu, ali tamo ljudi bar imaju neku svest o tome da je to loše i šta može da ih zadesi ako ih neko navata, pa zbog toga oni koji je koriste to kriju kao zmija noge, dok ovde te svesti generalno nema, čak ni po firmama (čik nađite u bilo kojoj razvijenijoj zemlji firmu koja posluje koristeći piratski softver, dok je ovde to normalna pojava) i o pirateriji se priča kao o nečemu normalnom i legalnom, iako ona to nije i to je ono što je najveći problem.Ajde nekako i da razumem ljude koji instaliraju piratski OS, i po koju piratsku igru, ali šta reći ljude ili još gore vlasnike firmi koji na računarima imaju instalirane gigabajte i gigabajte piratskog softvera, od kojih više od polovine ne znaju ni čemu služi, a 90% od toga nikada neće ni startovati.To je po meni vrhunac gluposti.Uostalom, to je i jedan od najvećih razloga zašto Srbija ima izuzetno slabu softversku industriju, a o gaming industriji i da ne pričamo, jer ona praktično ne postoji, što dovodi do toga da mnogi talentovani ljudi (programeri, dizajneri, pixel artisti i ostali iz branše) odlaze odavde čim dobiju priliku.
Marko_L je offline  
Stara 2.11.2005, 20:59   #20
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
Ne bih da flejmujem, ali uvek mi pripadne muka kad za korišćenje piraterije čujem opravdanja tipa "Nema se para"
Da li ti zaista ali zaista mislis da se u zemlji u kojoj je prosecna plata ~10.000 dinara ima para za video igre koje kostaju kao u zemljama gde je prosecna plata isto toliko evra?

Citat:
Marko_L kaže:
Mislim, ono, ako nemaš para, valjda je pametnije utrošiti vreme na popravku finansijskog stanja, nego igrati piratske igre, gledati piratske filmove ili žvrljkati nešto u piratskom Photoshop-u.

Dobar si.
Za tu "popravku finansijskog stanja"
Reloader je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com