Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2006, 18:03   #1
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Pomerene boje u media plejeru

Znaci potpuno suluda situacija... zakacim ja tako neke viruse, te uradih full reinstalaciju WinXP SP1, sa sve formatiranjem sistemske particije... instaliram rutinski sve po spisku kao sto radim vec godinu dana, dakle proverene stvari koje mi nikada nisu pravile probleme, i sve je bilo ok, OSIM sto su mi SVI video zapisi, nevezano za format, iz cista mira isli strogo u crno-beloj varijanti.

Deinstalirao sam i reinstalirao sve kodeke koji su mi pali saka, drajvere za grafiku, itd... ali dzabe. Onda poludim i opet reinstaliram sve iz pocetka, i gle cuda - dobijem boje, ali ovog puta sa ektremno pojacanom crvenom bojom??? Pri cemu su boje u windowsu, igrama itd skroz ok, odnosno pomerene su u crveno jedino u filmovima tako da intervencije na gami i saturaciji ne dolaze u obzir - korekcijom boja u video zapisima, tj. smanjenjem intenziteta crvene izazivam ****** na drugoj strani.

Ima li neko ideju o cemu se radi?
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 18:14   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Pomerene boje u media plejeru

Koji player koristis? Probaj nekoliko njih.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 18:47   #3
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Pomerene boje u media plejeru

Windows media player, MicroDVD, M2Vplayer, PowerDVD. To bi bilo otprilike sve... i u svima su boje pobrljane. Hmgr.
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 21:34   #4
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomerene boje u media plejeru

Drajver grafičke ne valja ! Dešavalo se razlivanje . Nisi rekao koja je grafička i koja verzija drajvera. Ako je nVidia koristi 84.21 ili 91.47 ako je ATI probaj sa 6.5 (ako je 9250) ili novije ako je jača ! Za ffdshow koristi verziju 20050909.
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 21:52   #5
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Pomerene boje u media plejeru

Graficka je 6800... drajveri su trenutno 91.36, instalirao sam ih bas zato da pokusam i na taj nacin da resim problem, a inace sam vec duze vreme u zdravlju i veselju koristio... hm... e jbg vise nemam pojma koju verziju ali u svakom slucaju sa Digitalovog CD-a iz broja negde tamo sa pocetka godine, znaci verovatnu neku 8x.xx (ne mogu sad da nadjem CD da proverim)

Hvala na savetima, probacu i 91.37, ili rollback na stare, mozda upali. Mada generalno ne kapiram zasto i kako je naprasno doslo do ovih problema, a apsolutno nista nisam menjao ni u pogledu hardvera niti softvera tj. drajvera koje sam imao. Da bar jos nesto zeza, pa da pretpostavim da imam neki ozbiljniji problem, ali jok, sve je stabilno... cak mi i Gothic 3 leti ko zmaj
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 18:06   #6
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pomerene boje u media plejeru

Citat:
SG_I kaže:
Z OSIM sto su mi SVI video zapisi, nevezano za format, iz cista mira isli strogo u crno-beloj varijanti...
...ali ovog puta sa ektremno pojacanom crvenom bojom??? Pri cemu su boje u windowsu, igrama itd skroz ok, odnosno pomerene su u crveno jedino u filmovima tako da intervencije na gami i saturaciji ne dolaze u obzir - korekcijom boja u video zapisima, tj. smanjenjem intenziteta crvene izazivam ****** na drugoj strani.
Ako ćeš da podešavaš boje, onda treba da podešavaš samo boje za OVERLAY, a ne za sve (ALL). Možda ćeš naći da su ti se te OVERLAY boje i pokarabasile. Time podešavaš samo sliku pri reprodukciji iz plejera, a ne i sliku iz Windowsa itd.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Media Player Classic titlovi XAKCOP Aplikativni softver 8 3.7.2014 19:02
Windows media player nikolaf7 Aplikativni softver 12 15.11.2006 20:33
Media Player Classic sub-rip Roronoa Zoro Video/TV softver 0 8.8.2006 1:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com