Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.10.2013, 21:32   #101
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Posto vidim da pojedinci cesto pominju octacore procesore za mobilne telefone ne mogu a da ne dodam da je sve to lepo jedino sto jos treba znati da tih 8 jezgra nikad ne rade zajedno vec u zavisnosti od zahtevnosti posla koji se odradjuje rade ili samo prva cetiri jezgra ili samo druga grupa od cetiri jezgra. Prva grupa su obicno manje slaba jezgra (kod S4 octacore su to Cortex A7 i A15 jezgra - prva grupa za jednostavnije poslove a druga grupa za slozenije poslove). Znaci, ono sto mnogi grese jeste da misle da octacore procesori rade odjednom sa svih 8 jezgra cime se cini da je sam procesor/telefon daleko mocniji nego kada je slucaj kada radi sa samo cetiri jezgra.

E ovde dolazimo do same srzi ovoga sto pricamo - ako snaznija cetiri jezgra u toj kopiji nisu snaznija od ona cetiri jezgra kod originalnog S4 - a imajuci u vidu cenu samih procesora i sa druge strane cenu samog takvog telefona (kopije) u sta imam apsolutno pravo da sumnjam da jeste (osim ako ne stave Snapdragon 800 kako bi nadjacao Snapdragon 600 koji je u S4), onda apsolutno ne vidim svrhu telefona sa osam jezgra. OK, ne kazem ja da ce on biti slab ili spor ali opet kazem - koja je svrha takvog telefona osim pohvaliti se nekom da se ima telefon sa 8 jezgra!? I da, svestan sam da MediaTec kaze da je uspeo da usvoji pravo octacore resenje u kom rade svih osam procesora ali je to jos uvek faza razvoja ciji proizvod jos uvek nije zaziveo ni u jednom mobilnom uredjaju tako da raspravljati o tome u ovoj temi je mislim bespredmetno jos dugo vremena - osim u domenu neke daleke teorije.

Kopije brendiranih telefona - OK ako nekom pricinjava zadovoljstvo da ima kopiju telefona ciji original ne moze sebi da priusti a opet je isti dovoljno snazan da zadovolji sve njegove potrebe, pa uz to jos za mali novac, naravno da necu da ga kudim niti kritikujem - to je apsolutno njegov izbor i slozicu se sa tim.

Ja se pak licno apsolutno slazem sa zajchikovim komentarom da ne bi uzeo kopiju nikad pa makar bila i dzaba. Zasto? Ne zato sto je losa (nikako to nisam rekao tako da molim da se niko ne hvata za to) vec iskljucivo zato sto nikad, ali nikad i ni u kom segmentu nisam voleo/zeleo da koristim kopije necega bez obzira koliko one bile dobre i povrh toga jos i jeftine. Sta cu, takvi su mi razmisljanje i stav i to niti mogu niti zelim da menjam.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (18.10.2013 u 22:13)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Sh0m1 (18.10.2013)
Stara 18.10.2013, 22:14   #102
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

^To. A sto se tice kineskih telefona tu su Zopo, Jiayu, TCL (iliti Alcatel), Xiaomi, Cubot itd. A ZTE, sem grand x-a, ima dobre telefone.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2013, 22:19   #103
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Hahahaha to je nas Marti ,zakleti neprijatelj kopija.Ima ih jos ...sad ce da se jave i oni.
@rade
Po naski to mu dodje, (IPS) vrsta ekrana sa (PPI) tačaka po inču kod l9 234 na 4.7",moram da priznam da me ovaj podatak na koji ranije nisam obraćao pažnju razočarao.Mislio sam da je bar 320.Kod tvog je sličan PPI ali na 5" pa mu tače dodju krupnije.To znači da sto vise tačaka po inču ima ekran, bolji je prikaz.Sad to opet zavisi od vrste matrice koja može biti LCD,IPS,SLCD,AMOLED,SAMOLED,a oni se medjusobno razlikuju po prikazu boja, nacinu osvetljenja,uglovima gledanja, i ihaha čemu sve ne.
Za kameru si me shvatio,ali nije HD već FHD 1080p sa 30fps.
Nadogradnja softvera znači da proizvodjač izbaci update androida na sledeću verziju koja se zove kao cokoladica Kite-Kat,sto se kinezima ne moze desiti.
Custom rom je takodje nadogradnja androida,ali ga ne pravi proizvodjč uredjaja, vec develuperi ljudi koji se razumeju u LINUX na osnovama proizvodjacevog androida,ali ga friziraju raznim skriptama za ubrzanje,i kernelima da bi digli clock CPU-a.Medjutim za njega je potreban i root i CWM,ali meni jedan od najbitnijih uslova da bih uzeo neki fon.O ova dva zadnja se raspitaj sam da ne bih vise davio.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2013, 23:18   #104
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
^To. A sto se tice kineskih telefona tu su Zopo, Jiayu, TCL (iliti Alcatel), Xiaomi, Cubot itd. A ZTE, sem grand x-a, ima dobre telefone.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
Dobro, od kineskih telefona bi valjalo najpre pomenuti Lenovo ciji telefoni su upravo dosli kod nas, zatim Vivo, Oppo...

Licno bih voleo da mogu da imam neki od kineskih brend telefona, narocito kada se uzme u obzir odnos performanse/cene, ali na zalost njih kod nas nema niti ce ih biti. Jedan od najzanimljivijih telefona koji bih vrlo rado posedovao je npr. Xiaomi Mi3, a o kakvom se telefonu radi najbolje se moze videti na sledecim linkovima:

Link sa zvanicnog sajta

Link sa GSM Arene

U sustini jedan od razloga sto bih vrlo rado imao jedan od ovakvih telefona je sto me apsolutno nije briga sto bi neki (citaj vecina) mislila da nosim neki jeftini telefon kupljen na buvljaku niti mi je bitno sto bi neko mislio da nosim/posedujem nesto skupo/superkvalitetno. Smatram da bi svako trebao da kupuje telefon (i sve ostalo) prvenstveno zbog sebe, u skladu sa svojim potrebama, afinitetima i zeljom za udobnim koriscenjem, ne brinuci sta ce neko drugi da misli o njemu na osnovu tog gadgeta.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 12:45   #105
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Potpuno si u pravu, a sto se tice lenova jbg zaboravio sam da ih navedem. P780 deluje kao masincina 4000mAh baterija.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 13:43   #106
rade039
Banned
 
Član od: 12.10.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

@ Marti - ovaj telefon xiaomi mi3 uopšte nije jeftin, cena mu je oko 450$.

Poenta onoga što sam pisao je da se za male pare može kupiti telefon koji je dobar, a pritom je i kopija najpopularnijeg telefona, tako da može da zadovolji i one ljude koji nemaju novca za original koji košta 500e, već za tri puta manje para kupe vizuelno identičan originalu i relativno dobar telefon.

To je i tema, Kopije brendiranih telefona... Žao mi je što svi vi koji sumnjate u kvalitet ovakvih telefona nemate priliku da ih testirate...jer mislim da biste promenili mišljenje! I je l' može neko da mi kaže na koji način mogu da proverim pravu konfiguraciju telefona, da to nisu aplikacije poput Antutu?

@ zajchik - hvala na objašnjenju. Već sam negde napisao da je ekran najbolja stvar na ovom telefonu, po meni. Zato što se ne razlikuje od originala. Gledao sam neke HD klipove, i mogu ti reći da vrhunski izgleda. Upoređivao sam sa originalom, golim okom se ne može videti razlika u ekranu, e sad...po karakteristikama je možda lošiji, ali ponavljam, mene karakteristike ne zanimaju, kao ni kupce ovakvih telefona...bitan je taj utisak kao korisnika, koji je vrhunski!

Poslednja ispravka: Aibo (22.10.2013 u 1:24)
rade039 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 14:11   #107
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Rade, sve ja razumem sto si rekao ali poenta je da bih pre imao telefon koji je 450$ sa ovakvim performansama, bez obzira sto ga niko zivi nije video i sto ne bih bio meta zadivljenih pogleda (stavise pre bih bio meta podsmesljivih kad bih rekao da imam "kineza") nego sto bih koristio kopiju, eto zato sto podseca na S4, One ili slicno, ma koliko god ona dobra bila.

Ne znam kako si zakljucio da mi sumnjamo u kvalitet takvih telefona pa je potrebno da ih testiramo, posto sam ja par postova iznad i naglasio da ne mislim da je kopija losa i cak sam zamolio da se ne izvlace takvi zakljuci (samo malo drugim recima)?

Niposto, ja ne da verujem da te kopije vrede tih para vec sam apsolutno siguran u to da one vrede i vise nego sto kostaju i ta isplativost apsolutno nikad nije kod mene ni dosla u pitanje vec je stvar sto ja, a verujem i jos dosta ljudi ovde, jednostavno ne zelimo da koristimo kopije nicega, pa ni telefona...

Drugim recima, nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari i volim da znam sta sam kupio, bez obzira i sto znam da se i to novo moze pokvariti posle samo par dana. Ne kritikujem nikog ko kupuje kopije brendiranih telefona, ali ponavljam ja ne vidim svrhu toga da se ima nesto sto opet lici na nesto drugo-poznato a opet svakako nije to...

Uostalom sam si lepo definisao kome trebaju ovakvi telefoni rekavsi

Citat:
rade039 kaže: Pregled poruke
... mene karakteristike ne zanimaju, kao ni kupce ovakvih telefona...bitan je taj utisak kao korisnika, koji je vrhunski!
Jbg, nekom su bitne karakteristike pa makar placene i dosta vise a nekom je dovoljno da ostavi utisak na druge da poseduje nesto skupo (iako znam da si mislio na drugi utisak)...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 15:06   #108
rade039
Banned
 
Član od: 12.10.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Marti, kad kažeš da ne bi nosio kopiju, je l' to zbog toga što ne želiš da povrediš nečije autorsko pravo, u ovom slučaju Samsung-a ili zbog svojih ubeđenja? Ako je ovo prvo, onda i mogu nešto da odgovorim...ako je ovo drugo, onda poštujem!
rade039 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 15:22   #109
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Iskljucivo iz ubedjenja, ali to je samo iskljucivo moj lican stav a svakom ko nema problema sa tim sto se radi o kopiji i svestan je sta dobija a sta gubi time, nemam da kazem nista protiv kupovine kopije.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 15:27   #110
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Rade, da proveris 100% koji je procesor koristi ovaj program CPU / RAM / DEVICE Identifier
A verujem da ce ti i ovaj program reci sta tacno poseduje taj telefon Android System Info
Kod kvalitetnijih kopija je sistem dobro odradjen da "lazu" sve programe, sto se tice rama i kakaciteta interne memeorije.
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 22:46   #111
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Ma nije samo kod kvalitetnijih, sve su napravljene na isti kalup.Prepisane stavke od originala i upisane u bildprop.Jedini način da se vidi sta je stvarno unutra je da se pogleda u setings/aplikations/run za RAM,a u all za ROM memoriju.A jedini način da se vidi koji je CPU je da se odradi antutu,pa na osnovu rez da se vidi koji je.
Ja sam to uradio sa burazerovim note2 koji je plaćen 120€.U antutu mi pokazivao prepisku iz pravog notea,a kad sam pogledao na onaj način sve je bilo drugačije.MTK6575(po rez koji mi je pokazao antutu oko 4100), 4gbROM, 512gbRAM.Ekran katastrofa,400x800 na 5.5" pikseli ko na katodnim televizorima.
Marti jedan od glavnih razloga zašto se mnogo ljudi ne usudjuje da kupi ove kopije je lažna soecifikacija istih,a puno njih se uopste ne razume, i zato plaćaju visoku cenu,koja se ogleda u nemanju 3g,bledom ekranu,nemogućnošću da instaliraju g.play i t d.Zato ni ti, apogotovu ne Rade kao prodavac istih ,ne može reći da ta čuda nisu skupa.OK možda jesu solidno uradjena,ali one nikako ne ni smele koštati vise od zte976s koji dolazi Bogu iza nogu za 130€,a prošle kroz sito i rašeto.Naravno o poredjenju istih ne treba trošiti reči.




Poslato sa roamera koristeći TT 2

Poslednja ispravka: zajchik (21.10.2013 u 23:37)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Sh0m1 (21.10.2013)
Stara 22.10.2013, 0:22   #112
petsrdjan
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kopija Galaxy s4 ili ne ?

Molim vas pomozite
kupio sam pre 10ak dana navodno nov Galaxy S4 i platio ga 420 eura...u orginalnoj kutiji sve u full-u , s tim sto je kutija bila otvorena,12 meseci kao garancija na telefon.
E sad posto sam video da ima mnogo dobrih kopija S4 da je stvarno tesko uociti razliku,zanima me da li postoji nekakva sansa da 100% budem siguran da ovaj moj tel nije kopija?
Najvise od svega sto me buni je izuzetno los download i na mobilnoj mrezi i na WiFi...
Na kucnom WiFi gde mi meri download na racunaru 6 Mbps na telefonu izmeri jedva 2 Mbps ....
Radio sam i neke bencmark testove...u poredjenju sa tamo datim rezultatima moj uredjaj je malcice slabiji od tamo predstavljenog S4...sad ne znam dal je to normalno...?
Inace moja verzija je I9505...
petsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2013, 0:53   #113
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Ja samo ostavljam mogucnost da ako je u njemu stvarno neki DC koji radi na 1,2 GHz, 512 MB RAM i neki krsteni Mali procesor koje ste pominjali, sa nekim solidnim ekranom i 3G/BT koji radi kako Bog zapoveda to i vredi 130 evrica, za onog ko je spreman da da toliki novac da bi izgledalo kao da ima S4 a opet da mu ne laguje ili bar da mu ne laguje puno, to nije prevelika cena.

Ponavljam, samo u slucaju da je sve to kako se prica da je tako, u suprotnom naravno da ne vredi tih para ali posto nisam video takav telefon i nemam potrebu, niti sam i najmanje zainteresovan za isti, onda cu da verujem da je tako kako se kaze...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2013, 0:59   #114
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

@Rade
Ma sve to pije vodu,ali dual core telefon čak i da ima 1gbRAMA ,i HD ekran ne bi smeo da košta vise od 130€.Znam o čemu pričam.Visim po raznim forumima,i online prodavnicama po ceo dan i vrlo dobro znam koliko sta može da košta.Ovo nikako ne mislim samo na tebe već uopsteno.Pa pogledaj koliko kostaju prestigio,gigabait koji opet imaju neko ime a i garanciju na dve godine sto priznaćeš dosta košta.
Bez ikakvog kompromisa kad su kopije u pitanju,170€ bih isključivo,ali samo isključivo, dao za quadcore mtk6589 sa 1gbRAM, i 4gb ROM,i najmanje qhd rezolucije.Da ne spominjem da tu nema IPS-a sto je sad standard kod kineza,a gubitak veliki.No to su već finese kada se gledaju druge mogućnosti za iste pare,pa se upredi-sta dobiješ ,a sta gubiš.
Evo nadam se da si me razumeo, nikako nisam protivnik kopija,čak sta vise voleo bih da mi fon liči na neki snobovski brend,ali bih ga kupio isključivo zbog performansi,a izgled bi bio bonus,i nikako obavezan.

Poslato sa roamera koristeći TT 2

Poslednja ispravka: zajchik (22.10.2013 u 1:06)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2013, 1:09   #115
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Kopija Galaxy s4 ili ne ?

Citat:
petsrdjan kaže: Pregled poruke
Molim vas pomozite
kupio sam pre 10ak dana navodno nov Galaxy S4 i platio ga 420 eura...u orginalnoj kutiji sve u full-u , s tim sto je kutija bila otvorena,12 meseci kao garancija na telefon.
E sad posto sam video da ima mnogo dobrih kopija S4 da je stvarno tesko uociti razliku,zanima me da li postoji nekakva sansa da 100% budem siguran da ovaj moj tel nije kopija?
Najvise od svega sto me buni je izuzetno los download i na mobilnoj mrezi i na WiFi...
Na kucnom WiFi gde mi meri download na racunaru 6 Mbps na telefonu izmeri jedva 2 Mbps ....
Radio sam i neke bencmark testove...u poredjenju sa tamo datim rezultatima moj uredjaj je malcice slabiji od tamo predstavljenog S4...sad ne znam dal je to normalno...?
Inace moja verzija je I9505...
Kopije mogu da slažu programe koji isčitavaju specifikacije (CPU i sl.) pa zato evo par ideja ovako iz glave:

Jedna stvar koju nema ni jedna kopija je FullHD amoled oštar kao žilet, sa slikom koja izgleda aman kao da pluta na površini a ne da je ispod nekog sloja stakla. Ako nisi siguran kako to treba da izgleda prosto ponesi svoj telefon do prve Vip ili Telenor poslovnice i uporedi ga sa izloženim telefonom, koliko god da je dobar ekran na kopiji neće moći da prismrdi pravom S4. Takođe, Samsung u podešavanjima za displej ima opciju Display mod: Dynamic, Standard, Natural i Movie. Prvi ima ludo jake boje a svaki sledeći ih sve više ublažuje, kopije koje sam imao priliku da vidim ne poseduju ove opcije.

Druga stvar, S4 ima odličnu kameru od 13 Mp, pogledaj koja je maksimalna rezolucija koju možeš da uslikaš, kopija sigurno nema kameru od 13 Mp.

Poslednja ispravka: Aibo (22.10.2013 u 1:27)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2013, 1:16   #116
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

8500 u antutu 4.0? Jbt pa moj S Advance ima oko 10.000 a u njemu je dual core na samo 1ghz. Ako te kopije imaju dual core, znaci imaju MTK6577, a zajedno sa njim i SGX531 graficku, koja je bas slaba.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2013, 1:34   #117
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
...Pa pogledaj koliko kostaju prestigio,gigabait koji opet imaju neko ime a i garanciju na dve godine sto priznaćeš dosta košta.
Ali nemaju zato onaj osecaj kada se izvadi "Samsung S4" i stavi na sto a svi pogledi upereni u njega...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
zajchik (22.10.2013)
Stara 22.10.2013, 2:08   #118
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

A zanimljivo je da mnogi koji kupe kopiju brendiranog telefona tvrde da to nije samo zato da se hvale i pokažu u društvu. Pa zbog čega li je? Inače ni ja ne volim kopije. I zainteresovan sam sa prave kineske brendove, kao što su OPPO, ZOPO, Xiaomi, iOcean, ZTE, Huawei i ostali koji imaju poštene cijene i nisu pohlepni kao veliki proizvođači.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2013, 17:21   #119
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
8500 u antutu 4.0? Jbt pa moj S Advance ima oko 10.000 a u njemu je dual core na samo 1ghz. Ako te kopije imaju dual core, znaci imaju MTK6577, a zajedno sa njim i SGX531 graficku, koja je bas slaba.
Napisao je danpil par posta gore da je to dualcore mtk 6572 koji je zapravo savremenija zamena za 6577.Ima mali 400, 28nm proces proizvodnje i nikako nije los soc.Sa 6577 bi rez bio oko 5.5-6.5k.Ali ovde nije o tome rec, vec o ceni koja ne pozocionira ove telefone cenovno ,tamo gde im je mesto.
Zapravo jedan jedini razlog je neznanja prodavaca koji plate fon mnogo vise nego sto bi rtebalo,a onda su primorani da mu drze cenu.Ne ulazim u to koliko zaradjuju,ali bi svi morali da koriguju cene bar za po 30-40€.U tom slucaju mogu se kladiti u 20€ da bi takvi telefoni bili mnogo popularniji.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Sh0m1 (22.10.2013)
Stara 23.10.2013, 5:21   #120
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: KOPIJE brendiranih telefona

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
8500 u antutu 4.0? Jbt pa moj S Advance ima oko 10.000 a u njemu je dual core na samo 1ghz. Ako te kopije imaju dual core, znaci imaju MTK6577, a zajedno sa njim i SGX531 graficku, koja je bas slaba.
Svi ti kinezi imaju 531T (overklokovanu) koja uopšte nije toliko slaba, Gunzone radi sjajno... Barem na mom alcatelu. E sad, kontam da bi se mučila na većoj rezoluciji. A gamingujem i to baš mnogo... Blitz brigade takođe radi. Real Racing 3 zna da zašteka, ali čini se da nije dobro optimizovan.
Nema šta da se priča, kršteni Kinezi nisu ni malo loši telefoni. Nisu baš kao galaxy ili slične po cijeni serije, ali su daaaaleko ispred mnogih ostalih androida koji su izlazili prije samo godinu i po dana (razni HTCovi sa 2.3 androidom, čovjek sada skonta kako su nas drali i zašto propadaju).
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
zajchik (23.10.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina dual sim mobilnog telefona S-man Aparati i oprema 7 5.2.2013 19:56
Gmail traži broj telefona real022 Internet tehnologije 44 17.1.2013 0:37
U servisu zamenili IMEI i serijski broj telefona?!?!?! matke Aparati i oprema 4 22.6.2012 12:24
Izračunajte broj svog mobilnog telefona! A M G Cvet kompjutera 21 9.10.2008 12:55
Čudna stvar sa prodajom telefona akobasmora Aparati i oprema 14 6.9.2008 5:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com