Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2010, 13:04   #81
dusanbe93
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dusanbe93
Određen forumom Re: Nokia N8

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
http://www.youtube.com/watch?v=7rER1fnBrJg
ne znam dal je neko postavio ovaj video gde cika iz Nokie pojasnjava neke stvari u vezi sa ovim cedom .

Uff,generalno telefon je dobar.Cak mi se sad i dizajn svidja ,ali kao da mi nekako nije jos to uskladjeno sve lepo.Primetio sam kad skroluje mail ili tako nesto da secka slika tj tacno se vidi neka crtica (probajte to da primetite dok skroluje nesto).I bukvalno kao da nisu optimizovali do kraja OS ili da treba jos jaci CPU sto ne verujem jer iPhone i drugi telefoni rade super na toj frekvenci rada procesora.

Cini mi se cak i da su lepse odradili kucanje txt i da je lagodnije tj manje gresaka prilikom kucanja.I sto je super stvar za mene jeste uvodjenje SMILES hehe.Nije Bog zna sta ali lepa je novina,u svakom slucaju osvezavajuce od Nokie.

Slusanje muzike tj prelistavanje Album covers je u fazonu A LA iPhone.Znaci +

Da usminkaju jos malo i ispoliraju rad na N8ici i bombona

Da,malo secka,ali to nije finalna verzija softvera. Očekujem da će to NOKIA popraviti do izlaska telefona.
dusanbe93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 16:18   #82
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Nokia N8

Bice ovo malo manji promasaj od n97...
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 17:49   #83
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Citat:
srbdr kaže: Pregled poruke
Bice ovo malo manji promasaj od n97...
zbog symbian ??
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 18:20   #84
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Citat:
srbdr kaže: Pregled poruke
Bice ovo malo manji promasaj od n97...
Ako su ista naucili iz ocajne prodaje N97 mozda i nece biti promasaj. Poceli su preko neta kopkati potencijalne korisnike sa razlicitim video klipovima pa ko zna, mozda to i urodi plodom pa obezbede N8-ici dobru prodju.
Mada Symbian vapi za nekom ozbiljnijom promenom i osvezenjem i da prestanu smarati sa sertifikatima.
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 18:59   #85
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Citat:
IDzO kaže: Pregled poruke
Ako su ista naucili iz ocajne prodaje N97 mozda i nece biti promasaj. Poceli su preko neta kopkati potencijalne korisnike sa razlicitim video klipovima pa ko zna, mozda to i urodi plodom pa obezbede N8-ici dobru prodju.
Mada Symbian vapi za nekom ozbiljnijom promenom i osvezenjem i da prestanu smarati sa sertifikatima.
Po meni za sada jedino po cemu moze da se izdvoji iz ponude jeste to sto ima 12mpix cam i Usb Host.Ovo za usb mi je super korisna stvar ..

Da ,da to si u pravu za Symbian.Mada pocinju da rade na njemu tipa umesto dva klika da udjes na nesto sada je samo jedan,zoom sa dva prsta,neki lepsi efekti mada sve je to meni i dalje robusto.To sto oni primenjuju kaska za trendom samo tako.To skoro svi OS-ovi imaju jos odavno dok je to sad Nokiji inovacija.

Napreduju ali sporo . ..

ALI !! (Uvek postoji ono ali) ..
verujem da ce Nokia maximalno da isforsira N8 ( pocevsi od jake kampanje pa do pojavljivanja u spotovima poznatih pevaca itd ),tako da nece biti na gubitku sa ovim telefonom . .
To je moje misljenje da se odmah ogradim
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 19:32   #86
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Verujem da N8 nece biti jedini model sa Symbian^3 OS-om i da ce sa jos nekim modelima popularizovati novi Symbian (mozda neki N8 sa hardverskom QWERTY tastaturom).
Takodje, krajem ove godine ce se pojaviti Symbian^4 pa cemo videti kakav ce on biti i da li ce biti primamljiv kao sto je sada Android.
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2010, 11:28   #87
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Valjda Symbian 4 dolazi q1 2011.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2010, 14:21   #88
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Da, telefoni sa S4 dolaze pocetkom 2011, a najavili su da ce u drugoj polovini ove godine, do kraja biti zavrsen S4, pa pretpostavljam da ce biti neke prezentacije da bi se narod upoznao sa novim OS-om (ako bude ista novo ).
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 14:21   #89
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Nokia N8

Ovaj usb host moze da se koristi i n nexus one,gledao sam na netu. Ta kamera od 12 megapixela je prenaduvana. Ima na ovom forumu dosta o megapixelima. Nije bitna sama brojka,vec puno drugih detalja. Dobro,sigurno ce kvalitet slika biti vrlo dobar,mozda i nJbolji medju mobilnim telefonima.
Sve u svemu cena ce biti kljucna za kupovinu. A sumnjam da ce s3 biti na nivou androida 2.1 ili 2.2. U mom slucaju ja bih ga uzeo u razmatranje ako bi bio u cenovnom rangu ispod ili eventualno u klasi sa htc desire (pod uslovom da s3 bude mnooogo bolji od prethodnih verzija),a to sigurno nece biti. Kod nas ce biti mnooogo skup. Meni je ovde od svega navedenog jedino interesantan ovaj hdmi prikljucak.
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 16:32   #90
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Citat:
srbdr kaže: Pregled poruke
Ta kamera od 12 megapixela je prenaduvana. Ima na ovom forumu dosta o megapixelima. Nije bitna sama brojka,vec puno drugih detalja.
Sve je to tacno ali kada oni koji su slabije upuceni u foto materiju, cuju 12 mpx bice ono: "Vauuuu" i uz dobar marketing mogu obezbediti dobru prodaju. Meni se svidja sto je kamera "siroka" tj. pocinje od 28mm.
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 16:49   #91
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Nokia N8

Gde mogu da vidim detaljnu specifikaciju kamere N8?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 16:55   #92
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nokia N8

Citat:
dusanbe93 kaže: Pregled poruke
Pažljivo sam pogledao sve slike na
http://europe.nokia.com/find-product...kia-n8/gallery
i ni na jednoj slici nisam video gde su smešteni zvučnici Da li neko zna gde se oni nalaze na N8?
To je prototip...
Gledo sam ono igranje igrica ma'anjem..I ti tako mašeš mašeš i ode ti telefon u pi*ku materinu..
Vidim telefon ima HDMI..Hej,HDMI? Dal' to znači da ja sad preko HDMI kabla koje je isto i s jedne i druge strane mogu da povežem Xbox na telefon? Zamislite prizor,ja ,držim džojped od Xboxa,gledam u N8 i igram..
A softver.Nije finalna verzija ni Symbiana ni telefona. Vidim ,s jedne strane ,nema pju pju zum zum efekata u meniju ali u ostatku ima.. A za specifikaciju kamere,pa Nokija ima para ,plaćaju i imaju sajt.
A vidim da je Nokia konkurenciju žvajznula tamo gdje ovi i nisu baš mašala: u uklopljenosti svakog dijela telefona gdje nema nečega što ga koči kao što neki recimo imaju Android OS na telefonu ali imaju loš kvalitet poziva,slabu kameru (u onom smislu)..

Citat:
srbdr kaže: Pregled poruke
Ovaj usb host moze da se koristi i n nexus one,gledao sam na netu. Ta kamera od 12 megapixela je prenaduvana. Ima na ovom forumu dosta o megapixelima. Nije bitna sama brojka,vec puno drugih detalja. Dobro,sigurno ce kvalitet slika biti vrlo dobar,mozda i nJbolji medju mobilnim telefonima.
Sve u svemu cena ce biti kljucna za kupovinu. A sumnjam da ce s3 biti na nivou androida 2.1 ili 2.2. U mom slucaju ja bih ga uzeo u razmatranje ako bi bio u cenovnom rangu ispod ili eventualno u klasi sa htc desire (pod uslovom da s3 bude mnooogo bolji od prethodnih verzija),a to sigurno nece biti. Kod nas ce biti mnooogo skup. Meni je ovde od svega navedenog jedino interesantan ovaj hdmi prikljucak.
Ima autofokus,CarlZeiss optiku ima blic fin Xenon (ne znam šta je to),fin softver namenjen kameri..

EDIT :Našao sam dlaku u jajetu (moj brat je našao ali bukvalno) : Jel primjećujete nešto čudno? Pogledajte ispod Need For Speed Shift igre. Ispod piše ACTION. Da,NFS je oduvjek bio akcijska igra ,brutalni shooter,nego šta.

Poslednja ispravka: federer (8.6.2010 u 17:04)
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 17:18   #93
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Nokia N8

Federer, to sto si ti naveo za ovu optiku su,kako ti to zoves,PJU PJU ZUM ZUM efekti,na koje se siroke narodne mase pale. Evo ti uzmi aparat od 14megapixela,ja cu neki od 5,ali koji ima druhe ozbiljne stvari,pa ces da vidis da ti zum zum efekti pasu travu. Da ne budem pogresno shvacen,nisam expert ni za mobilne ni za fotoaparate,cituckao sam skoro nesto,pa sam se informisao. Veci broj megapixela ne znaci i veci kvalitet slike.
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 17:55   #94
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Gde mogu da vidim detaljnu specifikaciju kamere N8?
Zvanicna prezentacija Nokie N8 (foto detalji) -> KLIK

Sto se tice kamere nisu bitni samo megapikseli, jer je velicina senzora mnogo vaznija od broja mpx. Manji senzor sa velikom rezolucijom uz neadekvatnu obradu u aparatu moze dovesti do pojave suma. Bitan je i raspon objektiva, a izgleda da ovaj pocinje od 28 pa se moze nazvati srokougaonim. Jako bitna stvar je svetlosna moc tj. ono "f" sto stoji na svakoj kamerici i to je koliko moze "progutati" svetlosti.
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IDzO na korisnoj poruci:
srbdr (8.6.2010)
Stara 8.6.2010, 18:01   #95
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Nokia N8

E,tacno tako. Na te stvari sam mislio.
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 20:14   #96
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nokia N8

Ma kao sto rekoh naci ce nacina da Nokia izgura ovaj telefon.Jel ima negde da se nadje statistika koliko je koji proizvodjac prodao telefona ??

Bas me zanima koliko su prodali n97 ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 20:16   #97
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Nokia N8

Naravno da ce naci,ako neki telefon ima te pju pju zum zum efekte onda je to ovaj. Kamera,usb host,hdmi,graf akcelerator...hm
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 20:20   #98
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Nokia N8

Da, da. Znam da megapikseli ne znače ništa. Određuju samo veličinu fotografije. Bitna je žižna daljina tj. taj raspon objektiva.

Više se isplati da se uzme neki dSLR ili jači Prosumer nego ovaj telefon ako se uzima zbog multimedije i kamere.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 20:37   #99
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Nokia N8

Pa nokia cilja na siroke narodne mase,doduse nije mi jasna cena, kojima je samo bitan broj megapixela.
Miso,pa po specifikacijama,on je i napravljen kao multimedijalni telefon. U eu ce on zaista i biti dostupan mnogima,ako ne u slobodnoj prodaji,onda uz ugovore.
Lepo su oni isplanirali,hteli su da potuku sa ovim modelom svu konkurenciju: desire,galaxy 9000, xperiu,i ostale,naravno i iphone4. Videcemo kako ce proci
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 20:45   #100
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Nokia N8

Citat:
srbdr kaže: Pregled poruke
Pa nokia cilja na siroke narodne mase,doduse nije mi jasna cena, kojima je samo bitan broj megapixela.
Miso,pa po specifikacijama,on je i napravljen kao multimedijalni telefon. U eu ce on zaista i biti dostupan mnogima,ako ne u slobodnoj prodaji,onda uz ugovore.
Lepo su oni isplanirali,hteli su da potuku sa ovim modelom svu konkurenciju: desire,galaxy 9000, xperiu,i ostale,naravno i iphone4. Videcemo kako ce proci
Da u EU ali ne i kod nas
Mada se uvek nađe neko ko će za džepni računar da baci poveću količinu novca.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Nokia 6120 Classic DukeofSerbia Opisi, recenzije i testovi 38 24.4.2011 19:42
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com