Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2020, 0:39   #1
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Zvucna kartica-Interface (PreSonus, Focusrite)?

Poz drugari, posto se dosta mucim sa snimanjem zvuka iz klavijature itd, guglao sam i ocigledno mi fali jedan ovakav interface. Dakle snimam Aranzer korgov + snimam mikrofon, tj vokal. Do sada sam isao Mikrofon u klavijaturu, gde prolazi kroz Vocalist obradu, dodajem mu efekat u klavijaturi, tercu po potrebi itd, sve to posle iz klavijature ide mono kablom u komp i tako se snima. Posto hocu da odvojim klavijaturu od vokala, vecina ostaje ista, znaci mikrofon u klavijaturi, kroz vokalist, ali iz klavijature bih razdvojio Vokal i sam aranzer, znaci Line 1 bih isao "matricu" tj aranzer, a Line 2 Vokal tj mikrofon, dobijam dva kabla koja bi isla u tu zvucnu kartu, i na kraju bih dobio dva odvojena snimka koja bih posle mogao da obradjujem posebno sto do sad nisam mogao.
Ako uzmem Focusrite Scarlett 2i2 recimo, da li ona ima stereo ili mono input? Jer bih aranzer snimao u stereo rezimu. Sem njega mi po ceni vise odgovara Presonus AudioBox USB koji kosta oko 95€. Da li za moje potrebe postoji jeftinije resenje? Snimam dinamickim mikrofonom i oprema nije high end, zbog toga me zanima da li ima svrhe ulagati u ovakvo nesto, ukoliko postoji neka druga varijanta? Hvala unapred.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 1:28   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zvucna kartica-Interface (PreSonus, Focusrite)?

Mozes da uzmes i najobicniju dvokanalnu miksetu za smijesno male pare, mix odvaja zvuk sa klavijature i mikrofona na odvojene kanale a isto tako mozes da ostavis 2 i vise dodatnih kanala dodijeljenih za terce/popune, bas, bubanj i sl. pa sve snimis na odvojene trake, importujes u Cubase i sl. i aranziraj do sutra

Ima i opcija aktivnog mikrofona, Shure na audio/usb koji snima vokal nezavisno i direktno u svoju traku, pa bi tako klavijaturni input bio nezavisan od njega.

Ako kupujes miksetu, od starijih modela preporucujem Dynacord, od novijih pogledaj M-Audio, Technics i slicne brendove. Ima ih od 20-100€ po oglasima polovnih. To se i ne uzima novo
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 1:42   #3
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Zvucna kartica-Interface (PreSonus, Focusrite)?

Meni treba u realtime da snimim 2 (ili vise) odvojenih kanala u racunaru zbog eventualnih dodatnih stimovanja zvuka.
Da vidim jesam te razumeo (posto mixetu imam i koristim je na Live svirci ali nema USB povezivanje). Ja iz klavijature mogu da imam recimo 4 odvojena kanala (solo, ritam sekciju, bass i vokal) koji mogu da ubacim u 4 kanala na mixeti i onda ta 4 stelujem nezavisno i onda to sve nastelovano izlazi na razglas, isto to mogu da uradim i da ulazi u PC, ali dobijam stereo (ili mono nebitno) traku u kojoj ne mogu ako zelim recimo da pojacam vokal, da dodam jos reverba itd jer je traka zajednicka sa svim instrumentima. Znaci ja hocu u realnom vremenu da to snimim u racunar i da nakon toga imam dve ili vise odvojenih snimljenih nezavisnih traka koje mogu dalje sa obradjujem, a za to mi treba interface?
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 10:33   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zvucna kartica-Interface (PreSonus, Focusrite)?

Možeš to i miksetom, ali ako nema USB onda ti treba ili interfejs ili konvertor koji bi omogućio mikseti da ima modernije izlaze, nešto kao docking station za laptop
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Bujosh (15.4.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nastavak za zvučnik (USB) - USB zvučna kartica nikola 99 Zvuk na računaru 12 5.8.2009 7:09
Zvucna kartica ForteMedia FM801-AU - problem Sasa Nikolic Zvuk na računaru 2 25.4.2008 10:04
Mis i Zvucna Kartica pavlem Kvarovi 8 10.11.2007 23:00
Zvucna kartica TRUST SC-5250 5.1 Leonn ŠDK - Zvuk na računaru 1 21.6.2007 0:44
Zvucna Kartica i 5.1 Sistem The Godfather ŠDK - Zvuk na računaru 1 15.6.2007 21:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com