Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2006, 14:48   #41
cerakcity
Član
 
Član od: 2.8.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

pa ko zna koje su to mutljavine sve...ja cu da kupim igru i ostaje mi da sto pre cekam mod u kome ce biti ubacena srbija,kad malo prelistaju istoriju...do tada moracu da je igram takvu kakva je...
cerakcity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 20:03   #42
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
NjegovaWisost kaže:
Meni je prvi dio jedna od najboljih igara ikada. al zbog zagreba sam odlučio da je bojkotujem. ne prodajmo vjeru za večeru.
У што ће им засметат то што ми бојкотујемо игру када 99% наших игра на пиратима.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 20:09   #43
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Sta tripujete bre, zasto ne bi igrali igru zbog glupo postavljenih provincija
Fino igrate igru dok ne izadje mod koji sve popravlja i gotovo, potpuno logicno....

Igra se moze kupiti preko Steam-a za 50$
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Slide1.JPG
Viđeno:	402 puta
Veličina:	68,4 KB
ID:	4253  
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 20:13   #44
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
4th Dimension kaže:
У што ће им засметат то што ми бојкотујемо игру када 99% наших игра на пиратима.
Mudro zboris mi, u principu, bojkotujemo sve igre.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 20:33   #45
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Medieval Total Realism

Medieval Total Realism

Medieval Total Realism је модификација за Medieval II Total War. Сви модинг пројекти се раде бесплатно и потпуно су некомерцијални. Ни један члан тима, па ни ја, неће имати никакву материјалну корист од тога као и код свих модова. Дакле, није у питању само наш пројекат, већ је тако са свим пројектима.

Мод стартује 1066, али тренутно имамо интерну расправу да померимо стар на 1072. То сам ја покренуо да се помери када је објављено да ће бити 31 место за факције.

Мој статус у тиму:
Заменик PR-a (тренутно главни до краја године), Главни за Србију и Балкан (сем Ромејске Империје), можда и за још неке факције (воде се интерни разговори у вези тога) и ако будем имао времена Кодер (вероватноћа врло ниска). После Нове године ћу напустити тим на бар месец и по, због личних обавеза. Само ћу долазити да видим како ствари стоје.

Овде можете да посетите наш подфорум на twcenter.net-у: http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=225 а овде на totalwar.org-у: http://forums.totalwar.org/vb/forumdisplay.php?f=162 Имате на оба линка тему „Official list of factions and Q&A about them“ где се можете информисати о факцијама. Иначе, званични сајт нам је у изградњи, али Developer форум већ ради, а ја никако да се учланим.

Потврђено је да има 31 место за факције (једно место је обавезно резервисано за ребеле). Коначна листа још није готова.

Као заменик PR-a радо ћу одговарати на питања. Свима нам је циљ да се Србија представи у што бољем светлу. Ако ме питате када ће прва значајнија конверзија изаћи – немам појма, мада на основу интерних разговора, сигуран сам да неће пре лета. Кад кажем прва озбиљнија конверзија, то значи верзија у којој ће бити нове факције (Арагон, Кумани, Грузија и Србија), а одређене из ваниле избачене (Милан, Португал, Тимуриди и Ацтеци) са рескинованим и новим, историјски аутентичним јединицама, новом и много бољом мапом... И да, наша мапа неће имати Нови свет, већ ће ићи на исток. Колико далеко на исток, није решено, али највероварније до модерне источне Индије.

Пре месец и по, тему на twcenter.net-у су нам заспамовали Португалци који су безобразно инстистирали да Португал буде у моду. Тада сам увидео да ипак нисмо најгори... Португалци су тражили да се Србија, Грузија или Шкотска избаце, али лидер и заменик пројекта нису хтели ни да чују. И Чеси су били помало безобразни, али сам их као словенску браћу умирио. Па су нас заспамовали Јермени... Доста Португалаца је било избачено или суспендовано са форума.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 20:34   #46
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Medieval Total Realism

Постоји још један мод који ће бити тотална конверзија и базиран на што аутентичнијој реалистичности. У питању је Mediaeval Auctoriso. Када су објавили своју једину мапу, Србија је била на њој. Ја сам их питао пре недељу дана да ли ће Србија и даље бити једна од стартних факција, један члан екипе је откуцао да се воде разговори. То је било пре него што се знало да има 31 место. Да ли ће Србија бити, појма немам, али са 31 местом, ја се надам да хоће.

Србија
Ја сам своје истраживање скоро завршио (90%). О томе каква ће бити Србија, наредних дана. Открићу колико смем и мало више (што би рекли инсајдерске информације). Само укратко:
- Србија неће бити копија Ромејске империје
- Србија ће имати своје аутентичне јединице (14)
- Србија ће имати јединице које ће делити са још неким факцијама (15)
- Србија ће стартовати као Зета и Хум под кнезом (у моду краљем) Михаилом, а наследник ће бити чувени Константин Бодин


P.S.
Је ли вам сад боље?
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 20:59   #47
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Svaka čast, ali zašto tek od 1066 ili 1072, nevezano sa Srbijom, pre je Vizantija vodila ratove sa Bugarskom i Arabljanima ?

Citat:
DukeofSerbia kaže:
Па су нас заспамовали Јермени
I oni se prave blesavi ili jesu blesavi ? Pola vizantijske aristokratije su bili jermeni
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 21:47   #48
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Čak i jedna carska loza, i pojedini kasniji carevi.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 4:39   #49
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

A braco napacena, ako vam je najveci problem sto srbija u igri nije dobila adekvatno mesto, onda svako za sebe treba da se zapita oko teskih droga. To je igra. To ljudi igraju da se zabave. A ne da lece komplekse male nacije i hrana malog cara dusana u sebi. Opustite se...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 11:50   #50
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Uvek je lepo kada igra ima i istorijsku verodostojnost to mi omogucava da je bolje prihvatim a Total War serijali su najbolje potezne igre ikada.A sto se Srba i Istorije tice studirao sam Istoriju i sto sam procitao ovde vidim da je Vojvoda prilicno upoznat tako da u njega treba imati poverenja.Za izgled Srpskih jedinica postoji i literatura.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 19:03   #51
Ristić
Novi član
 
Član od: 13.11.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
telepatic kaže:
Jao boze zbog razlicitog izgleda vojnika,mogu da mislim kolika ce biti zahtevnost.....
MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:
- English version of Microsoft Windows 2000/XP
- Celeron 1.8GHz Pentium 4 (1500MHz) or equivalent AMD processor.
- 512MB RAM
- 8x Speed DVD-ROM drive (1200KB/sec sustained transfer rate) and latest drivers
- 11.0 Gigs of uncompressed free hard disk space
- 100% DirectX 9.0c compatible 16-bit sound card and latest drivers
- 100% Windows 2000/XP compatible mouse, keyboard and latest drivers
- DirectX 9.0c
- 128MB Hardware Accelerated video card with Shader 1 support and the latest drivers.
- Must be 100% DirectX 9.0c compatible.
- Monitor must be able to display 1024x768 resolution or above.
- Multiplayer: Internet (TCP / IP) play supported, internet play requires broadband connection and latest drivers, LAN play requires network card.
Ristić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 19:17   #52
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Pa ja ću ovo moći i da igram!
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 20:02   #53
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Pa,mislim moci cu i ja da igra....ali da bih se lepse osecao-kupicu jos 512 RAM-a i malo cu klokovati proceser i graficku,pa cemo videti...
Ne sumnjajte u sposobnosti Duke of Serbia,i vise je nego sposoban da napravi mod koji ce dostojno predstaviti nasu SRbiju!!!
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 22:06   #54
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

INSTALIRAO SAM IGRU I POCEO DA JE IGRAM I TO JOS NA SOPSTVENI RODJENDAN PA STA CES LEPSE.AKO NEKOG ZANIMAJU UTISCI I INFORMACIJE TU SAM PITAJTE.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 22:27   #55
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Pa naravno da nas zanimaju! Btw, srećan rođendan!
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 23:41   #56
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Milan Djurdjevic kaže:
INSTALIRAO SAM IGRU I POCEO DA JE IGRAM I TO JOS NA SOPSTVENI RODJENDAN PA STA CES LEPSE.AKO NEKOG ZANIMAJU UTISCI I INFORMACIJE TU SAM PITAJTE.
Srecan rodjendan Milane a naravno da nas interesuju utisci. Kakav je AI u bitkama? Izazov ili je degenerik kao u RTW gdje ni jednu jedinu bitku nikada nisam izgubio a u staro Medieval-u eeee...
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 0:50   #57
Santanista
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Medieval II Total War

pridruzujem se cestitkama
kakva je situacija sa jedinicama i njihovim plivanjem? je l' postoji nesto slicno kao BI? i je l' su katolicke drzave zavisne od pape na neki nacin? (tipa krstaski ratovi i tako to...posto mi se cini da sam to negde cuo/nacuo, procitao, etc...)
Santanista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 0:56   #58
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Zagreb? Pa imaju li ti ljudi istorijske atlase!?
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 1:06   #59
Santanista
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Medieval II Total War

zagreb, nego sta...
meni, uostalom kao i vecini ljudi na ovom forumu, je pomalo cudno zasto je to tako sa zagrebom...ali moram da se slozim sa textom iz nekoliko postova navise.

Citat:
...To je igra. To ljudi igraju da se zabave. A ne da lece komplekse male nacije i hrana malog cara dusana u sebi. Opustite se...
OK, u svakom od nas cuci mali car dusan, ali fak it...zamenis "zagreb" sa "srbija bre" ili kako god vec hoces i uzivas. samo kad neko provali kako se to menja
Santanista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 3:03   #60
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Moram priznati da sam se prilicno uplasio kada sam morao da za ovu igru izdvoijim nekih 10 GB prostora,ali kada sam usao u meni za grafiku video sam da mi je automatski izabrao skoro najbolje performanse i to sa 6600GT 256 mb i 1 GB ram memorije.Ma kome jos treba tutorijal pomislih ako je veteran jos od Shoguna ali se moja radoznalost u vezi tutorijala isplatila kada sam video odlican uvod i animacije, prosto se uzivis u radnju.Normani nadiru sa severa i u bitci protiv Saksonaca osvajaju Englesku.Poceh da igram i tutorijal kampanje i taman u osvajanju Londona pojavise se prvi bagovi vratih igru na pocetak ali ovaj put izmenivsi podesavanja na medium uglavnom i iskljucih ponesto kao refleksija vode i slicno.Sa tim performansama gotovo da nista nisam ni izgubio od fenomenalne grafike kao da je ostalo isto cak se i travke i cvetici na bojnome polju razlikuju a ljudi su kao zivi kada se sudare u borbi, pogodjeni ponekad prvo padaju na kolena hvataju se za stomak ili se izvrcu na ledja.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
medieval, patch, total war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval Total War + Viking Invasion DukeofSerbia Strateške igre 100 9.8.2012 11:25
Medieval II Total War - najava!!! DukeofSerbia Strateške igre 544 8.11.2006 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com