Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2014, 18:46   #21
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Available 31. march

http://store.steampowered.com/app/22...snr=1_7_15__13
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Apostrof (23.2.2014), C64freak (21.3.2014), perablenta (15.2.2014)
Stara 26.2.2014, 10:34   #22
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Poceo preorder + novi trailer.

http://store.steampowered.com/app/226840/
http://www.gog.com/game/age_of_wonders_3

AoW3
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2014, 22:36   #23
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Age of Wonders III: Theocrat Gameplay Trailer
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2014, 23:51   #24
Sceko
Član
 
Član od: 6.7.2011.
Poruke: 124
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sceko
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

U mnogo dobro izgleda ovo, mada i cijena je dobra http://www.gog.com/game/age_of_wonders_3

http://www.youtube.com/watch?v=KL_fhkSgwfs
Sceko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2014, 0:20   #25
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Steam verzija preko ruskih trejdera može da se uzme za 9 TF2 ključeva, to je oko 15€.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2014, 18:36   #26
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

MP mec: http://ageofwonders.com/first-online...ts-play-video/
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Apostrof (19.3.2014)
Stara 26.3.2014, 16:55   #27
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Warlord


To je to, ceka se 31.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 16:59   #28
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Ja ne mogu da je dočekam. Proveo sam već desetljeće i pol uz AOW igre, pa imam velika očekivanja sada.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 12:23   #29
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Ja ne mogu da je dočekam. Proveo sam već desetljeće i pol uz AOW igre, pa imam velika očekivanja sada.
I ja jedva cekam gledao sam kako neke snimke i mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Nisam igrao prvi i drugi deo pa ne znam sta da ocekujem ali mislim da cu da budem zadovoljan posebno kad nikad nisam igrao AOW igru.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 21:57   #30
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Samo mali bump pošto je igra izašla. Ko hoće da igra neka navali. ^^
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2014, 11:08   #31
Mudrac
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Šta bi? Niko nije probao nastavak jedne od najboljih i najbitnijih fantasy TBS-ova*? Evo, ja sam igrao par sati sinoć, pa da podelim utiske.

Igra se dešava posle Shadow Magic-a, Wood i Dark elves su ujedinjeni u High Elves, a ljudski komonvelt je postao vodeća sila na svetu. Nisam proveravao koliko ima kampanja, jer sam samo kliknuo na "Let`s get started", gde se automatski započinje priča sa Elven Court, tj. High Elfovima, tako da pretpostavljam da je to prva kampanja. Prva zamerka je da gotovo ne postoji tutorial, već igra povremeno izbaci neke kratke hintove koji imaju hyperlinkove ka tzv. "Tome of Wonders" koji je nešto kao Civpedia u Civilizations V. Taj Tome of Wonders je ogromna referenca bazičnih i naprednih pravila igre, skillova i jedinica i krajnje je neudobno što odatle mora da se uči mehanika igre. Ja sam se dobrim delom oslonio na znanje iz prethodnika, ali neko ko prvi put igra AoW, malo će se namučiti dok pohvata sve.

Dalje, u igri vaš glavni lik sada nije mag, već može da bude jedna od mogućih klasa, pa više nema mage tower-a kao univerzalne građevine koja proširuje vaš domain i omogućava bacanje magija u njemu. Sada je domain, i njegovo širenje, vezano za gradove koje posedujete. Što je veći grad, veći i domain oko njega. Sve neutralne građevine koje potpadnu pod vaš domain sada su automatski vaše i donose zaradu (ako ih pre toga očistite od creep-ova koji ih čuvaju), dok s druge strane nije moguće zauzeti građevine izvan vašeg domaina (možete samo da ih očistite od creep-ova, ali nisu vaše dok vam se domain ne proširi preko njih). Širenje domaina omogućavate gradjenjem novih gradova i fortress-a. Takođe, za razliku od dvojke, ovde možete da bacate magije u vašem domainu, bez obzira gde se nalazio vaš karakter, što verovatno znači da više neće čučati u jednom gradu celu partiju.

Sistem moralnosti je isto pretrpeo promene - nisam siguran, ali izgleda da svi počinju neutralni, ali određene akcije vas shift-uju ka dobrom ili zlom. Kakav to efekat ima na igru, nemam pojma, nisam toliko daleko stigao.

Borba je opet potezna sa heksagonalnim poljem, s tim što su sada jedinice predstavljene kao male grupe vojnika, a ne pojedinačni vojnici, pa deluju malo veće (ne nešto naročito). Bojna polja... mislim da su tu negde kao u dvojci po veličini -ima malih i velikih, mada mi se čini da su generalno nešto manja. Kada napadate grad, sada dolazite samo sa jedne strane (postoji samo jedan zid), ali je podugačak i ima par ulaza, tako da možete da upadnete sa više strana. Deluje da ima veliki broj različitih jedinica (u zavisnosti od rase i klase), tako da tu nema problema. Borba nije baš najpreglednija, jer kada se sukobe dve jedinice, sve se nekako prebrzo odigra, pa je teško pratiti koliko oštećenje je pretrpela jedinica u sukobu, mislim da je to mnogo bolje bilo odrađeno u AoW2. Mislim da bi trebali malo usporiti (i donekle poboljšati) animaciju. Na kraju, samo još da dodam da mi je interfejs u principu ok, ali mi je malo čudno što je lista jedinica koje imati u vojsci (na globalnoj mapi) i lista karakteristiak i napada jedinica (u borbi) postavljena na vrh ekrana (možda je glupa zamerka, ali praktično svaka strategija je imala ovo na dnu ekrana, pa malo treba navikavanja).

Uf... raspisah se. Uglavnom TL;DR - Utisak je generalno pozitivan, ali deluje kao da nedostaje to "nešto" što je učinilo AoW2 i SM čudesnim kada sam ga prvi put upalio, but then again, možda je to posledica odrastanja...

*po mom mišljenju
Mudrac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2014, 12:30   #32
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

ja sam već zapeo na drugoj misiji. goblin ima sve tier 3 ili jače jedinice i u proseku gubim više jedinica nego on. pogotovo me satire sa shadow stalker-ima.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2014, 15:31   #33
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Nisam stigao da igram puno,ali sam prelistao Tome da vidim sve jedinice i neke magije. Generalno nisam zadovoljan izborom jedinica...ni malo...

Mislim da je igra izgubila mnogo vise uvodjenjem klasa nego sto je dobila. Npr. moje tri omiljene rase nisu u igri sto ,bar za mene, igri daje veliki minus u odnosu na Shadow Magic.

PS
takodje su poceli sa nekim HoMM *****ima, dva tiera jedne te iste jedinice, vizuelna razlika pre svega u boji (onaj pakleni konj,duhovi itd...)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 16:01   #34
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Nisam igrao ovaj serijal, sad naletih na GOG sajtu na ovu igru , kakva je u odnosu na Heroes 3 koje sam davno igrao i koji su mi bili odlični? Da li je to taj tip igre ili je drugačije, i ako je drugačije da li je bolja ili lošija od Heroja? Zasad ima 82 na Metascore a 7.9 kao user review.

Koliko vidim AoW 2 je izašla davne 2002., dosta im je trebalo za nastavak
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 16:41   #35
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.615
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 16:49   #36
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Nisam igrao ovaj serijal, sad naletih na GOG sajtu na ovu igru , kakva je u odnosu na Heroes 3 koje sam davno igrao i koji su mi bili odlični? Da li je to taj tip igre ili je drugačije, i ako je drugačije da li je bolja ili lošija od Heroja? Zasad ima 82 na Metascore a 7.9 kao user review.

Koliko vidim AoW 2 je izašla davne 2002., dosta im je trebalo za nastavak
Ja sam Shadow Magic igrao više nego H3. U suštini je dosta slično, samo kod AoW ti je battlefield dosta veći nego kod heroja, i pogled na borbe je izometrijski. Plus što kod AoW i jedinice bez heroja mogu da hodaju po mapi. Kupio sam zimus AoW Trilogy na Steam-u (kec, Wizards Throne i Shadow Magic u paketu).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 14:15   #37
Emonac
Član
 
Član od: 3.10.2009.
Lokacija: Ljubljana
Poruke: 95
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Ne znam, meni se nakon odgledanja WTF... AOW3 ne sviđa baš. Žao mi je, ali srećom, postoji CinicalBrit, pa ču ovaj nastavak propustiti i radije ponovo instalirati AOW:SM. Smeta mi, što su je previše napravili u stilu Civ; pa još neke stvari, nedorečene...

Možda mi se sviđa jedino to, da domain raste se veličinom grada samog, mada i to može biti dvorezan mač.

Sve u svemu premalo, da bi me istinski privukla da je nabavim.
Emonac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 23:56   #38
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

iskreno da ti kažem, domain ne igra bitnu ulogu u igri, čak šta više taj rast više šteti nego što koristi.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 8:46   #39
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Igrao sam malo i nisam bas nesto zadovoljan brzo se preskace sa jedinicama tako da jedva stignes da iskoristis pocetne jedinice,isto me nervira sto sve klase imaju skoro iste jedinice pa tacno znas sta da ocekujes i uglavnom se svodi na spamovanje najjacih jedinica. Da su napravili da svaka rasa ima drugacije jedinice po klasama bilo bi mnogo bolje recimo goblin dreadnought ima svoje spravice etc.
kada bi usporili malo igru i zapravo dodali neke dodatne resource koji bi bili vitalni za proizvodju odredjenih jedinica/zgrada (recimo kao u HoMM3) pa da se borimo po mapi za to mislim da bi bilo mnogo bolje, jer cini mi se da nedostaje nekoliko slojeva kompleksnosti za ovakvu igru.

Inace ovo je moj dozivljaj iz par predjenih misija i 2 random mape. Igra je solidna
i definitivno vredno igrati. Ima veliki potencijal ako se jos malo poradi na igri sto definitvno ocekujem.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 11:57   #40
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of Wonders 3

Je li moguće da ova igra nema sinematika? Inače, na GOG - u se žale da tamošnja verzija nije DRM - free, pa treba dvaput razmisliti prije nego se iskešira $40.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Civilization V testera Upravljačke simulacije 899 12.12.2022 23:26
Cave of Wonders Pandemonium Male igre 0 10.9.2009 0:29
Age of Wonders Vlaad Strateške igre 27 13.1.2008 19:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com