Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2007, 2:10   #1
Djedai
Novi član
 
Član od: 12.10.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom noob PITANJE VEZANO ZA IZBOR PLOČE

Poštovane kompjuterdžije, nisam neki hardveraš, bavim se komponovanjem muzike na kompjuteru i..imam jedno noob pitanje za vas hardveraše.
Imam staru mašinu sa GA-7VT600-L pločom, AMD Athlon XP2400+ procesorom itd. i Creamware LUNA II audio kartama.Međutim, ploča je počela da pravi probleme... Pošto štedim za neku buduću investiciju (laptop) , ne bih da menjam ceo komp za novi, napredniji desktop nego bih da promenim samo ploču.
Znam da se moje audio karte ne vole sa nekim chipsetovima na pločama, što još više otežava da nađem odgovarajuću staru ploču. Pitanje glasi: DA LI uopšte moram da tražim staru ploču u toj klasi ili mogu da uzmem i neku ploču novije generacije a da mi to ne pravi nikakve probleme? Znam da je pitanje malo glupo, jer mislim da ne mogu da stavim matorog Athlona i matori DDR tip RAM-a i sve ostalo... na novu ploču, ali stvarno, ne mogu da se setim kako to ide ...zbunih se malo, pomozite?!!?
Djedai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 2:45   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: noob PITANJE VEZANO ZA IZBOR PLOČE

Citat:
Djedai kaže: Pregled poruke
Poštovane kompjuterdžije, nisam neki hardveraš, bavim se komponovanjem muzike na kompjuteru i..imam jedno noob pitanje za vas hardveraše.
Imam staru mašinu sa GA-7VT600-L pločom, AMD Athlon XP2400+ procesorom itd. i Creamware LUNA II audio kartama.Međutim, ploča je počela da pravi probleme... Pošto štedim za neku buduću investiciju (laptop) , ne bih da menjam ceo komp za novi, napredniji desktop nego bih da promenim samo ploču.
Znam da se moje audio karte ne vole sa nekim chipsetovima na pločama, što još više otežava da nađem odgovarajuću staru ploču. Pitanje glasi: DA LI uopšte moram da tražim staru ploču u toj klasi ili mogu da uzmem i neku ploču novije generacije a da mi to ne pravi nikakve probleme? Znam da je pitanje malo glupo, jer mislim da ne mogu da stavim matorog Athlona i matori DDR tip RAM-a i sve ostalo... na novu ploču, ali stvarno, ne mogu da se setim kako to ide ...zbunih se malo, pomozite?!!?
"Najnovija" matična ploča koji možeš da upariš sa tim Athlonom je neka ploča bazirana na NF2 (NForce2) setu čipova. Sve nakon toga NF3...NF4 su čipsetovi namenjeni novijim procesorima (Athlon64/Sempron64/FX) koji su u odnosu na tog Athlona znatno noviji ... Takvih ploča (NF2) nema odavno u prodavnicama (novih) . Jedino što ti ostaje je da vidiš dali po oglasima možeš da nađeš nekog ko prodaje neku ploču bez procesora.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Djedai (1.6.2007)
Stara 1.6.2007, 20:31   #3
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: noob PITANJE VEZANO ZA IZBOR PLOČE

Tj Socket A ploca, znaci jedino ako uspes da nadjes neku nF2 ili Via KT880 polovnjacu,
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 20:46   #4
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: noob PITANJE VEZANO ZA IZBOR PLOČE

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Tj Socket A ploca, znaci jedino ako uspes da nadjes neku nF2 ili Via KT880 polovnjacu,
Jos bih dodao da je nForce 2 cipset mnogo bolji izbor od VIA cipseta.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Rezolucije kod TFT monitora sasha vukelic Grafika 9 15.9.2006 19:56
Pitanje vezano za Nero dzambo Aplikativni softver 18 31.7.2006 18:35
Konkretno pitanje (AL ili...) dekili ŠDK - Zvuk na računaru 2 19.6.2006 22:40
Pitanje vezano za Real message center zvucnjak Video/TV softver 0 7.3.2006 0:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com