Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2012, 12:25   #101
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

koristi velike turnire i lov da bi nabudzio dodatno lika obicno se nabudze samo martil skilovi ali cesto cesh imati i ostale u izboru tipa temperate ili poboznost u ovom zdnjem cini se da mrtil skilovi znace vise u boju
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 16:38   #102
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

kako je moguce da imam ovako malo kesa ajd na sve sam se navikao ali bas malo kesa dobijam i kao kralj i kao vazal....zaista mi nije jasno gradjevine kostaju 750 ili koliko vec a ja da bi dosao do te svote + podmicivanje svojih vazala nema sile...ako moze neko da napise kako ovo da se "sredi" odnosno kako da dobijam vise novca posto mi je ovo 1. igrica ovakvog tipa posle europe univerzalis tipa 1. deo tako da sam do sad igrao samo real time strategije i malo sengoku...pomagajte!!
dulezmaj je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 17:01   #103
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
director kaže: Pregled poruke
back to topic, kako ide ovo sa edukovanjem dece. Meni se čini da to uopšte ne radi kako treba. Dam neko dete čoveku sa odličnim statistikama a od njega isapdne klošar, s druge strane dam ga klošaru sa svim osobinama ispod 10 on napravi haos sa nekim osobinama kod tog deteta preko 20.

Jel zna neko nešto više o ovome ? Da li osobine roditelja uopšte utiču na dete ?

Trenutno sam edukujem naslednike ali tek nakon 4-5 generacija uspem da napravim ličnosti sa osobinama preko 10.
Овако.
Деца наслеђују само особине родитеља, и то наравно не све. По коју од родитеља, по коју током каријере...
Од родитеља могу наследити такође особине по рођењу. Попут атрактивности, јачине, генијалности...
Атрибути нису наследни 100%. Јер док сам учио игру и зезао се са едитовањем, имао сам преко 100 на сваки атрибут код лика којег сам водио, а слична је била и његова супруга. Давали су просечну децу. Ретко ко је имао преко 20 неки атрибут. Били су већином као обични смртници, са којом особином више.

Citat:
ak47 kaže: Pregled poruke
dobio sam od brata juce gift(crusader kings 2) na gamers-gate,ali to nije moj tip igrice . Hteo bih da ga zamenim za nesto . Saljite na pm.
Јбг, да имам са чиме да тргујем, јавио бих се радо...

Citat:
dulezmaj kaže: Pregled poruke
kako je moguce da imam ovako malo kesa ajd na sve sam se navikao ali bas malo kesa dobijam i kao kralj i kao vazal....zaista mi nije jasno gradjevine kostaju 750 ili koliko vec a ja da bi dosao do te svote + podmicivanje svojih vazala nema sile...ako moze neko da napise kako ovo da se "sredi" odnosno kako da dobijam vise novca posto mi je ovo 1. Igrica ovakvog tipa posle europe univerzalis tipa 1. Deo tako da sam do sad igrao samo real time strategije i malo sengoku...pomagajte!!
Са киме играш?
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FreeMayk na korisnoj poruci:
director (21.2.2012)
Stara 20.2.2012, 18:11   #104
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

@FreeMayk- iskreno jos se nisam odlucio ali sam probao od zete do engleske,norveske,jedne od apeninskih krareljivina....i nikako da predjem famoznu cifru da mogu nesto da sagradim cak i kad ne dizem vosku odbijam pozive saveznika sve najnormalnije ali opet nikako da krenem sa dobrom cifrom...pokusao da menjam zakone,pokusao sa istrazivanjima pokusao da posaljem svog izaslanika da istazuje tehnlologiju ekonomsku nista
dulezmaj je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 23:18   #105
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Realno, vrlo je tesko zaradjivati puno kesa licno.

Kao kralj Rusije koja je imala cca 450 feudalnih poseda (ukljucujuci tu baronije), oko 1420. godine zaradjivao sam izmedju 25 i 35 mesecno. Ako igras sa Raskom na primer, u pocetku ce ti zarade biti od 7 do 12, okvirno.

Od cega zavisi? E tu je caka - ova igra nikako ne sme da se igra kao EU3, odnoso, gomilanje poseda je kontraproduktivno. Cim predjes demesne limit, dobijas zestok penal na zarade. Recimo kada krenes da igras kao vojvoda od Kijeva, koji ima oko 12 provincija, a demesne limit mu je 6, zaradjivaces 1 do 2 mesecno. Kada podelis 6 poseda grofovima, zarada ce ti skociti na 10-12 mesecno. Znaci vise nije bolje. Gledaj da uvek budes ispod ili tacno na demesne limitu. Sto je jos bolje, posle toga trosis svojih 10-12 na unapredjenje 6 poseda umesto 12. Ostalih 6 poseda unapredjuju grofovi kojima si ih podelio, od njihove zarade.

Jedan slabo razvijen zamak, kakvi su vecina cca 1100. godine ti donosi 10 godisnje, sto ce reci manje od 1 mesecno. Gradovi zaradjuju vise (oko 25) a manastiri slicno kao zamkovi.

Sto se tice poseda, ti dobijas zaradu samo od poseda koji su direktno tvoji. Ostali vazali placaju porez u zavisnosti od tvojih zakona. Obicno drugi feudalci ne placaju nista ali ti daju vojsku. Guverneri (mayor) ti placaju 25%, mislim da toliko placaju i vladike (bishop). To se odnosi na tvoje direktne vazale naravno - ukoliko si ti vojvoda i ima grofa kao vazala, on ti ne placa ama bas nista sa svojih poseda, zato sto je kao feudalac oslobodjen poreza, a guverneri i vladike koji su njegovi vazali placaju svojih 25% njemu. Samo guverneri i vladike iz tvojih grofovija placaju porez tebi.

Sad, ti mozes da menjas zakone, da namestis da vladike i guverneri placaju vise, cak i da feudalci placaju jedan deo poreza ali pazi na odnose - ukoliko opteretis previse feudalce i vojnom obavezom i porezima, mogu lako da se pobune. Treba da nadjes balans.

Najbolja strategija je pravo feudalno ponasanje - nemoj kompulsivno skupljati posede. Podeli ih vazalima i neka oni trose pare na unapredjivanje a ti ostavi sebi nekoliko bogatih poseda i njih unapredjuj. Sa malo vezbe, videces koliko je lako imati i 2000-3000 u riznici (sa pristojno velikom drzavom i pristojno bogatim provincijama, naravno).

Osim toga, sto je veci Stewardship vladara, muza/zena i Stewarda, to vise para dobijas...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
dulezmaj (20.2.2012)
Stara 20.2.2012, 23:25   #106
Parafraz
Novi član
 
Član od: 14.2.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Играм са Србијом, тренутно је 1322, и зарађујем 35 месечно. Имам кинте, само правим градове и не дајем војводске титуле (осим једне) да се не би бунили.
Играм без едитовања - јер га ни не знам - и без варања. И повлачим оно што сам рекао у ранијем посту да се Византија и Мађарска не расцепкају - Мађарска је буквално нестала и распала се у гомилу кнежевина и војводстава, а тренутно се слично дешава и у Византији. Док нисам могао да се борим са њима, улизивао сам им се. Сада могу да окупим 32000 војника, и можда сам и најјачи од Пољске па до Селџукаца. Све ми се поклопило - Бугари имају 3 провинције, Хрвати који су заменили Мађаре имају 7-8, Византинци су у грађанском рату... Игра стварно показује сјајне стране.
Ускоро ћу да пробам да ударим на Турке у светој борби за Карвуну.

Poslednja ispravka: DeCoy (20.2.2012 u 23:48)
Parafraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 23:31   #107
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Lepo, lepo . Ja sam sa Srbijom kao kralj zaradjivao najvise 22 mesecno, ali sam imao svega 5-6 grofovija.

Madjarska i Vizantija su stvarno nekad problem. Mislim ima tu dosta previranja ali vrlo cesto se svede na to da umesto jednog kralja Madjarske dodje drugi, sto znatno menja odnose u Madjarskoj ali tebi kao drzavici pored to ne znaci mnogo (osim ako drugi nije ozenjem tvojom sestrom na primer ).

Treba cekati pravi trenutak da udaris, a kada ce ga biti i da li ce ga biti zavisi od partije do partije.

Poslednja ispravka: DeCoy (20.2.2012 u 23:48)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 0:53   #108
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

problem je što AI nikad ne predlaže white peace tako da svi ti ratovi za nasledstvo na kraju završe tako da država ipak ostane u celini. Jedina šansa je da kada krene totalno rasulo u tim velikim državama da udarite na neku od tih otcepljenih i iskoristite situaciju da otmete koju regiju.

Jednom sam samo video da se pocepala Francuska, jer se digla gomila buna i sve državice su pogubile vojsku od pobunjenika i morale su da se pomire da je Frnacuska podeljena.

Mislim da je tu EU3 za klasu kvalitetniji. Tamo se velike imperije često podele na manje zemlje i to tako ostane. No ipak je ovo igra za održavanje imperije, vođenje unutrašnje politike. ratovanje je tu samo da olakša neke stvari. I u tom delu igra briljira.

Ja sam sa irskom i srbijom osvajao ali ipak prelazim na neku veću naciju gde će mi cilj biti da održavam sve neverne vasale u svojim granicama. Kontam da uzmem Španiju, ujedinim je i onda da se zavitlavam sa vazalima i muslimanima.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 2:56   #109
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

najboje je osvojiti siciliju na pocetku ili makar palermo zato sto ima dosta slotova prilicno lako moze da se osvoji a imaju veliku tehnologiju i sve provincije izlaze na more pa mozesh graditi harbor koji donosi najvise novca za desetak godina kad predju u tvoju veru i kulturu bice prava riznica takodje i veniecija se lako moze osvojiti a ima cak 6 slota a takodje izlazi na more preporucio bi i da spymstera stavite na jednu od muslimanskih drzavica na siciliji obicno 1 ima veoma malu spijunsku vestinu
jel neko zna dali homoseksualnost ima penala kod vazala moj kralj koji je napravio sedmoro dece ima chak 2 geja i jednog retarda svasta
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 9:02   #110
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
mikicaa kaže: Pregled poruke
najboje je osvojiti siciliju na pocetku ili makar palermo zato sto ima dosta slotova prilicno lako moze da se osvoji a imaju veliku tehnologiju i sve provincije izlaze na more pa mozesh graditi harbor koji donosi najvise novca za desetak godina kad predju u tvoju veru i kulturu bice prava riznica takodje i veniecija se lako moze osvojiti a ima cak 6 slota a takodje izlazi na more preporucio bi i da spymstera stavite na jednu od muslimanskih drzavica na siciliji obicno 1 ima veoma malu spijunsku vestinu
jel neko zna dali homoseksualnost ima penala kod vazala moj kralj koji je napravio sedmoro dece ima chak 2 geja i jednog retarda svasta
Ima penal, osim ako nisu obojica "topla braca". Onda se vole i cene
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 17:54   #111
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Za sve koji imaju problema sa parama - zadrzavajte muslimanske gradove za sebe kao direktne vazale!

Kada se osvoji muslimanska provincija, sve potpada pod tvoju kontrolu, tj domesne, i crkva i tvrdjava i grad. Kada se nekome daje land titula, (tj zemlja,county), svi vazali koji su vezani za tu titulu automatski postaju vazali onoga ko titulu dobija, ali teritorije koje su pod tvojom direktnom kontrolom ostaju kod tebe ako ne stikliras give all asociated titles (ili sl, ne znam tacno kako su to napisali). Kada se osvoji muslimanska provincija napravis od crkve vazala, a zatim dodelis taj county nekom feudalcu koji nema nikakve posede. County i zamak odlaze kod vazala na direktno upravljanje, crkva postaje vazal feudalca koji je zemlju dobio, ali grad ostaje tvoje vlasnistvo. Posle toga samo od grada napraviti vazala, i grad ostaje tvoj direktni vazal a ne onoga ko drzi provinciju. Nadam se da sam bio jasan

Jedini problem je u tome sto se dobija -25 na odnose sa vazalom koji drzi provinciju, zato sto bi kontrola nad baronijom po pravu trebala da bude njegova. To stvara dosta problema, pobune, eventove da mu se to vrati, a negativan odgovor ima posledice po prestiz i odnose sa svim vazalima. Zato sve te countije dodelis nekom baronu i problem resen, vise nisi njihov direktni vladar ti kao kralj nego baron, kome u sustini i nemaju sta da prebace tako da nije nikakav problem da tebe licno mrze posto su sada na lancu ishrane u feudalnom drustvu dva stepenika ispod tebe.

Jedini pravi problem je to sto zbog jako losih direktnih odnose nece hteti da glasaju za zakone, sto je ok ako se krene sa manjom drzavom da se zakoni nameste kako odgovara pre neke vece ekspanzije, ali kada se npr oformi de jure Africko kraljevstvo ili egipat dizanje crown autority postaje nemoguc (cak i ako je primarna titula npr. King of England ili King of Sicily sa apsolutnim autoritetom, sve provincije koje ulaze u de jure Africko kraljevstvo postuju crown autority Africkog kraljevstva. U menuiju za zakone ima u gornjem levom uglu da se izabere grb svakog kraljevstva koje kontrolises i da se posebno za svako menja papal institution i autority.)

Jedini nacin da se ovo resi je da se u isto vreme objavi rat sa vise muslimanskih drzava, tako da odmah mozes da oformis kraljevstno i istog dana, tj dok jos ne raspodelis vazale dignes crown autority dok je celo kraljevstvo pod tvojim direktnim upravljanjem, tj dok drzis sve zivo kao svoj domesne. (ovo moze da se izvede samo sa Africkim kraljevstvom posto je ono podeljeno, za egipat koji je ceo pod kontrolom jedne drzave potrebno je vise ratova za svaki dutchy i ovo je nemoguce izvesti). Africko kraljevstvo ima medium crown autority i tako da ovako moze samo do high, ako bas hoces apsolute crown control mozes ili da izdrzis sve pobune, eventove i ostalo koje ce ti 5x veci domesne doneti dok ne umres i tvoj sin postane novi kralj koji moze ponovo da digne autority. Ovo verovatno nece uspeti, ali uvek mozes da ubrzas proces tako sto ces da pokusas da ubijes nekog kalifa, posle fejla usledice spam assasina od strane AI koji ce sigurno uspeti. (btw postoji li neki normalniji nacin da se abdicira ?)

Iako su provincije u africi jadne, malo slotova itd. jako su razvijene i jedan grad zaradjuje preko 30g godisnje. Sa harsh city tax i 15-ak gradova kao direktnim vazalima to je oko 20g mesecno (bez stewardship bonusa), samo od tih gradova koji ti ne povecavaju domesne. Za dvadesetak godina kada se gradovi jos malo razviju, smire problemi zbog razlicite kulture, pokrstavanja i sl. pare vise apsolutno nisu nikakav problem.

PS> ovo naravno moze da se izvede i u evropi ali onda mora revoke title majoru grada sto daje -20 na odnose sa svima.

Poslednja ispravka: Apostrof (21.2.2012 u 18:12)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 22:36   #112
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Obzirom da ovde i najgori vladar može po 6-7 provincija da ima one kad se nadograde vrlo brzo se zarađuje kinta. Tako da to manevrisanje nema neku veću dobit, jer ono što ćeš dobiti od tog grada kao vazala to ćeš izgubiti na slabijem odnosu sa vazalima.

U suštini osvajanje je peace of cake u ovoj igri i uopšte nije izazov, samo na početku treba uštekati 500 golda i to čuvati za ratove i za plaćenike. Sa jednim jakim saveznikom, što je opet jako lako imati samo treba strpljivo čekati neudate prinčeve i princeze , ne mogu vam ništa ni najjače zemlje.

Ono što ja volim sa gradovima da odradim jeste da sebi jedan uzmem, ili dva sa većim zemljama, jer oni prave više brodova koji su problem kada se krene preko mora. A za zaradu dosta je i 7-8 tvrđava, jer donose izuzetno mnogo novca u odnosu na troškove vojske. Ja kad svu vojsku dignem još uvek sam u plusu. Pare jedino trošim kada uzmem mnogo plaćenika.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 8:21   #113
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Grad zaradjuje tri puta vise nego tvrdjava, a sa harsh city tax dobijas pola od toga tako da ti svakako znaci. Ja sad sa Sicilijom imam domesne 4, Palermo u kome su izgradjene 3 tvrdjave i Maltu, a sa stalno zaposlenim templarima i hospitalerima imam +15 mesecno. Negativan odnos sa countovima provincija ne znaci nista posto ionako nisu tvoji direktni vazali, nisu cak ni tvoj court tako da ne mogu da plotuju i smaraju.

Poslednja ispravka: Apostrof (22.2.2012 u 9:47) Razlog: greskica
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 9:04   #114
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
director kaže: Pregled poruke

U suštini osvajanje je peace of cake u ovoj igri i uopšte nije izazov, samo na početku treba uštekati 500 golda i to čuvati za ratove i za plaćenike. Sa jednim jakim saveznikom, što je opet jako lako imati samo treba strpljivo čekati neudate prinčeve i princeze , ne mogu vam ništa ni najjače zemlje.
Cikam te da probas Abisiniju. Tamo dole nema placenika, nemas nijednog saveznika, siromasnu teritoriju i 0/0/0 tehnologiju u svim provincijama.

Ako prezivis 20 godina, uspeh je.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 11:20   #115
MilosM
Član
 
Član od: 11.10.2011.
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

I ja sam mislio da tako mogu svaku drzavu da sredim, a onda sam se zaleteo na prokletu hordu i oduvali su me.
MilosM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 13:26   #116
Yanosh
Član
 
Član od: 30.3.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 77
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Da li bi neko mogao da mi preporuci nekog Grofa ili Vojvodu sa kojim je zaimljivo igrati?

Prva partija koju sam igrao bila je sa Munsterom, i u njoj sam osnovao Irsku, i uspeo da ujedinim celu Britaniju i Irsku, i bilo mi je bas
zanimljivo dok sam igrao.

Medjutim svi kasniji pokusaju su se lose zavrsili. Probao sam da igram sa Grofom Bearn-a (valjda se tako pise, u juznoj francuskoj je),
ali je kralj trazio da mu predam neke od grofovija koje sam teskom mukom osvojio, i bukvalno me vratio skoro na pocetak.

Isto mi se desilo i sa Grofom Raske. Tek sto sam osvojio Hum i jos jednu teritoriju, car je trazio da mu predam Hum.
Pa kako da se bar malo rasirim kad mi stalno uzimaju teritorije?

Osim toga probao sam da igram sa Capuom, ali me je kalif iz Palerma koji je imao samo dve teritorije napao sa 6 hiljada vojnika???
A ja sam sa svoje 3 teritorije mogao sa skupim oko 800.

Dakle koja je interesantna teritorija da se uzme za pocetak, ali da nije velika (1-3 provincije) i da nisam okruzen daleko jacim i brojnijim neprijateljem?
Takodje da nije u britanskim ostrvima, tu sam se naigrao. Jako mi je zanimljiva igra, i zaista ne bih zeleo da odustanem od igranja.

P.S. Igram sa verzijom 1.02
Yanosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 21:24   #117
lucasbarrios
Novi član
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 26
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

ja imam jedno pocetnicko pitanje: na koji jos nacin mogu objaviti rat nekom, sem ono da falsifikujem dokumenta o mom pravu polaganja na teritoriju odredjenu? ako moze neko malo opjsirno da mi objasni fore sa ratovanjem i objavom rata i nacine na koji mogu postaviti "claim" na neku teritoriju koju ja ocu da osvojim?
lucasbarrios je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 21:50   #118
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
lucasbarrios kaže: Pregled poruke
ja imam jedno pocetnicko pitanje: na koji jos nacin mogu objaviti rat nekom, sem ono da falsifikujem dokumenta o mom pravu polaganja na teritoriju odredjenu? ako moze neko malo opjsirno da mi objasni fore sa ratovanjem i objavom rata i nacine na koji mogu postaviti "claim" na neku teritoriju koju ja ocu da osvojim?
Koliko ja znam u Evropi uvek mora da postoji "claim"...zavisi od drzave do drzave, neka teritorija je recimo tradicionalno bila u posedu tvoje nacije ili postoji neki tvoj naslednik koji zakonom ima pravo na to parce teritorije. Sve zavisi od toga kako se dinastije smenjuju, kako se drzave raspadaju, moras da pratis situaciju, ali u vecini slucajeva moraces da nameces "claim" preko kancelara. Pojavice ti se u gornjem delu ekrana Claim De Jure ikonica i tu ti pise da imas pravo na neku teritoriju i da mozes objaviti rat bez gubitka prestiza itd.
Sa muslimanskom drzavom ti ne treba nikakav razlog, samo napadnes kada zelis.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 22:46   #119
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Evo guide za CK 2 !!! dosta stvari objasnjava !!!

http://forum.paradoxplaza.com/forum/...-Guide-to-CKII
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Skepi na korisnoj poruci:
dulezmaj (24.2.2012), pentraksil (23.2.2012), simets (24.2.2012)
Stara 24.2.2012, 19:44   #120
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Presao sam sve tutoriale i boli me glava kao da sam orao njivu.

Povraticu se sutra i pokusati da savladam igru koliko mogu. Neke stvari su mi jasne ali sam se suvise navikao da igram igre po turnovima.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com