Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2013, 22:05   #6581
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
After Earth (2013), http://www.imdb.com/title/tt1815862/
Volim SF i ne smetaju mi manji propusti u priči, ali ovde se jednostavno smenjuju rupa za rupom. Moglo je to da bude mnogo bolje.

5.6/10



WTF momenti u filmu...
Spoiler za .:

WTF? Klinac je, prilikom jurnjave po šumi, brži od čopora majmuna! Uz to, majmuni se toliko plaše vode, da se bukvalno zakucaju na korak od reke? A ptičurina mu se oduži tako što ga spasi od smrzavanja, umesto da ga oglođe? Kao, u znak zahvalnosti što joj je branio ptiće? Naravno, ptići su se igrali s njim u gnezdu, umesto da mu pokljucaju lice? Maske sa kiseonikom u super naprednom vasionskom brodu deli neki "stjuard", iako danas u prosečnom avionu one automaCki ispadaju? Ako Urse osećaju ljudski strah iz feromona, zašto vojnike ne upakuju u neke skafandere? Ili pošalju na njih robote - valjda su mogli da ih usavrše nakon 1.000 godina i naseljavanja drugih planeta? Poziv u pomoć klinac odlučuje da ispali sa aktivnog vulkana(?!), preskačući barice lave Ja bih pomislio da će vulkanska erupcija dodatno ometati bilo koji elektronski uređaj, ali ok, možda su za 1K godina to nekako usvršili. Itd...
Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Odgledao i ja After Earth pre neki dan. Rupa do rupe, sama ideja i nije losa, ali...

Spoiler za dodatak na Zonia:
Urse su zivotinjke koje su neki vanzemaljci, o kojima samo ovo i znas, stvorili da se bore protiv ljudi sirom galaksije. Dobro, ali, Urse su SLEPE i samo osecaju ljudske feromone od straha. Izem ti ideju. Dalje, oni se protiv ovih zivotinjki bore nekakvim sabljama... pa jedan 1500 (odokativno) godina star kalas bi resio Ursu sa pola sarzera, a gde su laserski pistolji i plazma topovi???

Znaci film u rangu Prometeja po rupama.
Pih,
momci vi kao da niste ni stigli do odjavne shpice odnosno kredita.
Da jeste vidjeli bi ste ko je pisao pricu i u ko je sudjelovao u pravljenju filma.
Sa druge strane slozio bih se sa Zonijem za osrednju ocenu...meni licno ide klinja na zivce i da je neki drugi klinac bio vjerujem da bi bilo iole podnosljivije. Sto se ostalih stvari tice...ok why not?!
Ne treba ici u krajnost sto se tice kritiziranja.
Mada ako vec treba da bacim kosku meni je najveci fail kad se babun saplete
o granu na polozenom stablu kad ga ganja.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 22:54   #6582
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kako ne ici u krajnost kad je ceo film apsurd do apsurda. Isto ko Prometej. (:
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 22:54   #6583
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
---
Sto se Tamnog viteza tice, slazem se da je mnogo precenjen, ali ipak mislim da je dobar. Snaga Nolanove trilogije je u zanimljivim negativcima i nacinom na koji se njihova filozofija suocava sa Betmenovom. Ta kontrast cini srz tih filmova/njihove pouke. Na primer, Dzoker, sa svojom "Why so serious" filozofijom - on je potpuno raspojasan i haotican. S druge strane, susta suprotnost - stabilni, stalozeni Betmen. Na kraju, pobedjuje Betmenova filozofija, i to je poenta filma Tu, na primer, moze i da se povuce paralela sa filmom Barfly, o Bukovskom, koji je potpuno na Dzokerovoj strani (sto mu manje treba, to se bolje oseca). E sad, kome mi da verujemo, Betmenu ili Bukovskom
---
Pa Jokeru naravno, kome bi. Why so serious? - u kosmičkim razmerama, filozofija bez premca. Betmen nastavlja da pobeđuje samo zahvaljujući tehnologiji.

@rockstar
"The Lifeguard" je smorčina od filma. Iz mog ugla, niko od njih(u filmu) ne zna šta će od sebe a ne fali im ništa i to je cela i sva poenta filma i izem im poentu. Tako su mogli da snime film o tome šta se desi kad miš prdne, isto bi bilo. Da ne bude opet da sam mizogin, ovo je samo nekom ženskom i moglo pasti na pamet da snimi.

Ali svaka čast za recenziju, baš si me navuko. xD

Poslednja ispravka: ColdBoot (23.9.2013 u 23:06)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
Rockstar (24.9.2013)
Stara 24.9.2013, 1:36   #6584
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
coldboot kaže: Pregled poruke
@rockstar
"the lifeguard" je smorčina od filma. Iz mog ugla, niko od njih(u filmu) ne zna šta će od sebe a ne fali im ništa i to je cela i sva poenta filma i izem im poentu. Tako su mogli da snime film o tome šta se desi kad miš prdne, isto bi bilo. Da ne bude opet da sam mizogin, ovo je samo nekom ženskom i moglo pasti na pamet da snimi.

Ali svaka čast za recenziju, baš si me navuko. Xd
Шта ћеш, када ми је животна амбиција да продајем маглу и да се повучем у неке пасивне крајеве, попут тог градића, видиш да вежбам

Иначе, мени се баш свиђа што је еплиог остављен "отвореним" - као што сам рекао, овде нема "великог преокрета", тако да се значење (и значења) провлачи кроз цео филм и у питању су (по мени, веома вешто тригеровани) моменти у филму који прилично добро реконструишу читав сплет емоција. Да су га мало "развукли" као Линч, нико срећнији од мене. Изгледа да нису гледали "Твин Пикс" где сама шпица има неслућену силу имерзивности, док почне епизода, ти си "већ тамо", јер прикажу читав град, још уз музику.. Тога баш недостаје, али вероватно техничка ограничења. Но, не мислим да све што се мени свиђа треба и другима да се свиђа, и да зато што се мени свиђа, то ме чини сада посебним

Чак сам и то да је "женски" рекао (или упозорио)

И само да искористим прилику да поздравим пријатеља Зонија, надам се новим препорукама
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
ZoNi (25.9.2013)
Stara 24.9.2013, 1:46   #6585
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Betmen nastavlja da pobeđuje samo zahvaljujući tehnologiji.
Nije samo zahvaljujuci tehnologiji, a i prvo je morao da shvati njenu korist, sto je uradio jer je pametan
Citat:
Da ne bude opet da sam mizogin, ovo je samo nekom ženskom i moglo pasti na pamet da snimi.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 12:15   #6586
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jedina prednost Pink paketa na tv-u je gomila kanala sa filmovima, na kojima sam imala prilike da pogledam dve gluposti, i jednu filmčinu!

King Kong - ne znam šta je gluplje u ovom filmu: režija ili scenario. Što je i logično, obzirom da je film radio "čuveni" tripling Peter Jackson - Fran Walsh - Philippa Boyens. Toliko detalja koji bodu oči da je prosto nemoguće opustiti se i gledati film filma radi: ljudi koji trčkaraju ispod nogu brahiosaurusa, poluautomatsko oružje iz tridesetih godina prošlog veka koje u rukama nekoga ko nikada nije pucao precizno pogađa insekte na ljudskom telu a da isto ne pogodi, ti isti insekti večine bufala koji ne nanose ozlede, ženska osoba koju neko mlatara svom snagom levo-desno i ona ne ispusti dušu od toga, već joj kosa ostaje uredno fenirana... Right. I još Jack Black kao pohlepni skot. Mda, svaki sekund sam čekala da prasne u smeh.
Nisam odgledala ceo film. U svakom segmentu je bolja verzija iz 1976. godine... ako imate stomak da pogledate film filma radi, a ne zbog CGI efekata.

You Don't Mess with Zohan - ko li je njima dao pare da uopšte snime ovaj film? Notorna Glupost. Prebacila na drugi kanal posle dvadesetak minuta nečega što bi trebalo da bude primer za "kako ne treba da izgleda jedna filmska komedija" i "kako ne bacati pare uzalud".

Thunderheart - jedini problem koji sam imala sa filmom je Val Kilmer u ulozi polu-Indijanca. Odglumio je maestralno, samo nikako nisam mogla da "kupim" da njegov lik ima indijanske krvi u sebi... Sam film je veoma dobar krimić/triler koji se odigrava u jednom rezervatu u Severnoj Americi. Delimično baziran na istinitoj priči, drži do samog kraja filma koji prati relativno nepoznat, ali kvalitetan soundtrack James Hornera. Dobar prevod je nužan, pošto ima dosta tradicionalnih Native American izraza, kao i igara reči. Ne znam zašto ima relativno nizak rejting na IMDB-ju, film definitivno vredi pogledati, posebno će biti interesantan onima koje zanima Native American kultura.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
dijego_ (24.9.2013), Highlander (24.9.2013), Rockstar (24.9.2013)
Stara 24.9.2013, 12:53   #6587
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Thunderheart - jedini problem koji sam imala sa filmom je Val Kilmer u ulozi polu-Indijanca. Odglumio je maestralno, samo nikako nisam mogla da "kupim" da njegov lik ima indijanske krvi u sebi...
Zanimljivo, prvi put cujem za ovaj film. Ne znam sto ti je smetalo to, meni je bas on dobar izbor za tako nesto, a kol'ko vidim i vikipedija (kolko joj je verovati) kaze da preko oca ima indijanske krvi...



Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Samo da napomenem da se tema zove "Dnevnik GLEDANJA filmova" a ne "Dnevnik filmova koje NISAM odgledao/la (do kraja)".
Niti se zove Dnevnik filmova odgledanih do kraja. Recenzija izvucena iz parcijalnog gledanja moze da bude jednako korisna kao i regularan opis. Lepo je to i naznaciti u opisu. Da Iris nije napisala da nije odgledala do kraja, ti se ne bi javio sa opaskom.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 15:04   #6588
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

King Kong novi je odlican osim scena na ledu u Njujorku. Ne znam sta ti ocekujes od takvog filma, realnost? Strašno.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 15:22   #6589
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Očekujem neki smisao, logiku, karakterizaciju... da li je to previše za očekivati od filma?

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Zanimljivo, prvi put cujem za ovaj film. Ne znam sto ti je smetalo to, meni je bas on dobar izbor za tako nesto, a kol'ko vidim i vikipedija (kolko joj je verovati) kaze da preko oca ima indijanske krvi...
Onako plavuškast je baš odudarao... to je potpuno subjektivan utisak, naravno, jeste dobro odglumio, ali svaki put kada bih ga videla, bila sam u fazonu -


Poslednja ispravka: Iris (24.9.2013 u 18:16)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 15:57   #6590
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

U avanturistickom filmu o Gigantopithecus-u, tako nesto je previse traziti..
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 18:46   #6591
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Donnie Darko, od sad zvanicno najbolji film koji sam gledao.
Prosto ne mogu da verujem sta sam propustio (film je cak iz 2001-e )
Apsolutno sve u njemu je maestralno, a i ja sam bio u nekom odlicnom raspolozenju, pa kad se sve poklopilo... 11/10.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 19:15   #6592
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
---
Onako plavuškast je baš odudarao... to je potpuno subjektivan utisak, naravno, jeste dobro odglumio, ali svaki put kada bih ga videla, bila sam u fazonu -

Osećaj te ne vara. Nije to neka moda, nego bledoliki psi deklarišu da imaju indijanske krvi/pretke zbog velikih poreskih i drugih olakšica.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 20:09   #6593
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Donnie Darko, od sad zvanicno najbolji film koji sam gledao.
Prosto ne mogu da verujem sta sam propustio (film je cak iz 2001-e )
Apsolutno sve u njemu je maestralno, a i ja sam bio u nekom odlicnom raspolozenju, pa kad se sve poklopilo... 11/10.
Uf, i meni je taj film ostao u secanju kao fantastican.

Secam se da sam u vrlo kratkom vremenskom roku pogledao taj film a nakon njega i Frequency (2000). Probaj da odgledas i ovaj, ako nisi do sada - mislim da ce bas dobro da ti legne.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Skenderevo (24.9.2013)
Stara 24.9.2013, 20:44   #6594
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

This Is the End

Ništa posebno mada bolji nego što sam očekivao, dosta glupavog humora, ali ima i dobrih mesta; verovatno bi oko 6,5 bila realnija ocena nego trenutna.

The World's End

Treći deo trilogije (Shaun of the Dead, Hot Fuzz), dobar, ali drugi deo i dalje ubedljivo najbolji
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 22:02   #6595
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko nije gledo, upravo pocinje jedan od najboljih crime filmova - Sleepers, na FoxMovies
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Rockstar (25.9.2013)
Stara 24.9.2013, 23:38   #6596
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Jedina prednost Pink paketa na tv-u je gomila kanala sa filmovima, na kojima sam imala prilike da pogledam dve gluposti, i jednu filmčinu!
Pustaju bas dobre filmove samo repriziraju dosta. Sad ima i Pink Horror kanal ubacili skorije sto me je bas obradovalo.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2013, 0:52   #6597
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
---
The World's End

Treći deo trilogije (Shaun of the Dead, Hot Fuzz), dobar, ali drugi deo i dalje ubedljivo najbolji
I beg to differ, vrlo loš. Bezvezna SF tema prezentirana na način naših đedovi iz '70-tih uz primesu nečega što bi trebalo da je humor ali nije. 1/10 jer nije ni za gubljenje vremena.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2013, 1:31   #6598
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Kako ne ici u krajnost kad je ceo film apsurd do apsurda. Isto ko Prometej. (:
A da li si ikad cuo za termin "naucna fantastika" ???

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Očekujem neki smisao, logiku, karakterizaciju... da li je to previše za očekivati od filma?
Ne ,ako spada u domen sf-a(bar kad se radi o filmovima novije proizvodnje-cgi fx) !
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2013, 1:47   #6599
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kako to da u SF-u ne ocekujes logiku? Kad neko pravi film o buducnosti (kao sto je ovde slucaj) gde se putuje brze od svetlosti, koriste robote, cuda,.. (sto sve mogu da prihvatim kao moguce) i onda imas ideju da ce protiv preraslog lava-pauka koji ih juri (koji je pride slep, a napada ljude po mirisu feromona..., kako li se samo krece onda???) krenuti sabljom ili ce u najmodernijoj masini za lecenje posle operacije biti zaheftani... Oba filma obiluju ovakvim nelogicnostima i, prosto receno, glupostima koje bi bile retardirane i za coveka iz srednjeg veka, a ne za 1000+ godina u buducnost.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2013, 1:51   #6600
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pain & Gain.

Citiracu drugaricu: "Boli me glava od ovolike kolicine gluposti". Ocena -10/10.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com