Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2017, 20:28   #1
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Sta se desilo sa LG-jem?

Sta se desava sa Lg-jem u srednjem (za Srbiju) segmentu telefona?

Gledam sad ove nove LG k10 2017 i LG k8 2017, i ne mogu da verujem koliko malo nude za navedeni novac.

Lg je nekad bio pojam da za solidan novac dobijas dobar telefon, nesto kao danas Xiaomi.

Sad za 200€ (mozda i vise) koliko ce kostati LG k10 2017 nude nesto sto realno vredi 120€. 5.3" 720p ekran koji uzgred nema nikakvu zastitu, 2gb rama, baterija 2800, mediatek chipset...stvarno zalosno sta rade.

A u LG k8 su stavili 1.5gb rama koje vise niko i ne stavlja...

I prosle godine su sa navedenim modelima doziveli fijasko i prozivanja, i ove godine su ih svejedno minijaturno popravili.

Pre Lumije sam uvek imao LG i bio prezadovoljan, sad ne znam na koju cu stranu.

Ocigledno ko sad kupuje telefon u srednjem segmentu (130€-200€) ostaje izbor samo Xiaomi. Verovatno ce i oni uskoro da dignu cenu.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 21:23   #2
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

I ja sam primijetio da se LG pokvario po cijeni i kvalitetu.
Ja sam koristio L7, L90 Dual SIM i G2.
Ovi novi su preskupi, a imaju prevelike bezele oko displeja i male baterije (K8 na primjer).
Jednostavno im je došao loš period i *ebu ih finansije.

Evo i sada koristim LG, odnosno LG Google Nexus 5 i on je druga priča.
Našao sam ga polovnog jeftino i ovo je telefon kojim sam do sada najzadovoljniji.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 23:11   #3
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Sto se tice K serije ono sto se dobija u seriji iz 2017 je nougat, tako da bukvalno za to placas. Ima tu nekih sitnica al nista posebno. Nadam se samo da nece da prave verzije sa 8 GB interne, ja imam K8 dual sa 8 GB i zazalio sam samo tako, morao sam da "usvojim" memorijsku, i baterija od 2150 mAh je ispod minimuma po mom misljenju. Ono sto su uradilu u seriji 2017. je da su qualcomm ubacili na K8 (u 2016. je bio vecim delom na K10) i na K10 ima 2GB rama mada je na nekim verzijama vec bilo tako, jedino je dodan fingerprint senzor, i sirotinjska povecanja baterije. Jedina stvar koja moze da im pomogne je ako je neko toliko zeljan nougata pa da kupi telefon. Nisam bas u toku sa njihovim finansijama pa je moguce da su se pokur*ili ili su propali. Jesi siguran da ce biti 200e? To je nerealno i to mnogo.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 23:18   #4
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Pa LG je dosau u rang samsunga, vise nisu novi i neprovereni. Sad oce profit, gotovo je sa dampingom.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2017, 1:02   #5
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Pa LG je dosau u rang samsunga, vise nisu novi i neprovereni. Sad oce profit, gotovo je sa dampingom.
Da bi bili u rangu sa Samsungom onda treba da imaju istu ponudu, a ne goru.

LG K serija je odgovor na Samsung J seriju.

Ali po svemu J2 je bolji od K7, J3 je bolji od K8, a J5 je bolji od K10.

A kad su izasli kostali su jednako, da bi onda LG-ju padala cena.

Prema najavama K10 ce kostati oko 200€, a K8 150 €, K7 valjda nece ni prodavati, povecali su ekran na K4 na 5" (a ostali na 854*480 rezoluciji) i sa njim ce na megdan J2?????

Da dodam da su LG telefoni uvek bili poznati po fenomenalnom screen to body ratio koji je uvek bio preko 70%, a sada im je katastrofa, negde u rangu Sony-ja.
Prilog tome ide da je k10 2017 veci od k10 2016, a ekran isti 5.3".

U pocetku je K10 2017 bio najavljivan sa 3GB rama, snapdragon 4xx i 3200 mah baterijom, tako da sam razmisljao da mi to bude sledeci telefon, kad ono medjutim.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2017, 1:28   #6
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

LG je proslog leta zatvorio servis za telefone u Srbiji i povukao se sa naseg i jos nekih trzista sirom sveta zbog lose finansijske situacije. G5 im je propao kao flegsip. Spomenuli ste Xiaomi. Telefoni su za cenu i specifikacije nestvarno dobri i povoljni. Imaju i oni problem. Pali su na domace trziste na 4. mesto i rekli su da ce povuci radiklanije poteze. Mozda ce, kao i HTC, da se okrenu pravljenju telefona premium segmenta. Videcemo sta ce ciniti povodom toga.

Sestra ima LG Spirit i posle krsa Samsung Galaxy Ace plusa koji je isao dva put na servisa za dve godine, je prezadovoljna. Slazem se da je LG puko i su ga pojeli Huawei, Lenovo, Xiaomi, Leeco, Meizu i sl. na svetskom trzistu. Isto je i sa Sonijem.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2017, 1:42   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

jaka im konkurencija više daju za manje para
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2017, 12:22   #8
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Citat:
shonee kaže: Pregled poruke
Sto se tice K serije ono sto se dobija u seriji iz 2017 je nougat, tako da bukvalno za to placas.
I šta će ti Nougat na ovakvom telefonu? Šta će uopšte Nougat 99% korisnika? Da bi se hvalili što će nekoliko meseci imati najnoviji Android?
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
rick_fox (28.2.2017)
Stara 27.2.2017, 17:53   #9
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
I šta će ti Nougat na ovakvom telefonu? Šta će uopšte Nougat 99% korisnika? Da bi se hvalili što će nekoliko meseci imati najnoviji Android?
Radoznalost, eto zasto lete za nougatom, ako izuzmemo one koji pate za tim da imaju najnovije. 2-3 dana bi cackali i zanimali se i onda bi telefon koristili za ono sto bi koristili i da ima marshmallow ili lollipop. E da jedino dual window mod i zbog toga, sto i nije lose. Sto sta ce ovakvom telefonu nougat, mislis da nije sposoban da ga tera? U ostalom u tome i jeste poenta mid-range telefona da za manje pare dobijes zadnji softver na manje-vise solidnom hardveru i za one koji nemanu para/nece da daju za flagship. Koristis ga godinu dana i kad izadje sledeca generacija prosla je vec malo zastatela. Mislim da kada bi se sa mid-range telefonima radilo na neki bolji nacin sa njima bi onda moglo da se pravi vise novca nego sa flagship modelima
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2017, 18:38   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

LG je u istoj situaciji u kojoj su i Sony, HTC... i svi drugi koji kao imaju jak brend, široku i skupu mrežu za održavanje, a ne uspevaju godinama da naprave boom sa bilo kojim modelom nego eto tek preživljavaju. I onda se trude da uštede na materijalima, ekranima, ramu... u svim telefonima koji nisu flagship ili makar viša srednja klasa. Realno, oduvek su to i radili svi ovi brendovi, davali nam na kašičicu. Pre je to prolazilo jer nisi imao drugog izbora ali danas je potpuno druga priča.

Najezda mnogo kvalitetnijih kineskih telefona u tim nižim klasama + dominacija Samsung i Apple dua u prestižnoj klasi ih je sve svela na ispod 5% udela na tržištu i bukvalno na prosjački štap. Ne bi me čudilo da uskoro vidimo izlazak iz trke nekih od ovih brendova. Npr. Sony je pre 2 godine najozbiljnije razmatrao potpun prestanak proizvodnje telefona, ali su rešili da umesto toga fokusiraju maksimalno na skupe telefone i manji obim proizvodnje ali sa većim cenama i marginama zarade... i izašli su iz minusa. Novac koji zarađuju nije veliki ali posluju u stalnom plusu, što nije slučaj sa LG-em i HTC-om npr. koji često imaju negativne rezultate.

Meni je nekada bilo žao, kao sam se emotivno vezao za brendove... ali onda skontam da su to isti oni LG, HTC, Sony, koji su mi za 150€ prodavali Single core i 512MB rama na kojima Android nije radio lepo ni u trenutku kupovine a kamoli posle 1-2 god, a ako hoćeš da Dual Core, da telefon ne škripi u rukama i 768 MB onda 250-300€. Plemenite materijale, vrhunske ekrane i kamere da ne pominjem. Tako da što se mene tiče, ako i dalje ne mogu da naprave pristojne modele očigledno ima ko može... a oni svi nek napuste pozornicu, imali su svoje vreme, pokazali su šta su znali i umeli, ćao zdravo...

Poslednja ispravka: Aibo (27.2.2017 u 18:48)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
darac_kv (28.2.2017), Pele10 (28.2.2017), todos (28.2.2017)
Stara 28.2.2017, 3:43   #11
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

HTC je posle dugo godina prodajom HTC 10 bio u plusu. To je bio prvi model koji ih je izvadio iz minusa.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2017, 12:23   #12
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Imam LG G5 od oktobra, flegšip, telefon je fantastičan. Pravi najbolje fotke koje sam vidio u životu, robusan je, hitar i guta sve živo od igara do 15+ tabova u Chromeu.

Sad, sve što pričate ima logike. Modularni koncept koji prodaju kao ekskluzivnu žvaku je poslednja stvar na koju običan korisnik obraća pažnju. Otkad sam otvorio kutiju sa telefonom nijednom nisam pristupio modulu za dodatni sadržaj. Interfejs je ružnjikav, izgled đene - đene i definitvno nema appeal kao S7 ili iPhone 7. U eri gdje hardver prodaju dobar marketing i pogađanje niše u tržištu, nije ni čudo da su pukli kao tikva.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2017, 12:46   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

G2 je bio stvarno odličan flagship po pristojnoj ceni. Posle toga su malo lutali sa idejama, poput pionirskog 2K ekrana u G3 ali sa tankim kontastom i osvetljenjem... Evo npr. tvoj G5 uvodi tu modularnost, G6 je već odbaca i ide na potpuno drugačiji fazon. Kao što rekoh, čini mi se da lutaju i ne mogu da nađu sebe i svoje korisnike.

Najavljena cena za G6 je inače 799$, tako da ne verujem da će se i sa njim proslaviti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2017, 20:08   #14
todorovic92
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 272
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 47 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Ja sam imao prvi G, optimus e975 i moram priznati da me je jako lepo sluzio. I dan danas je u kuci, nesto poput fiksnog sluzi U trenutku kad sam ja koristio taj telefon, sestra je koristila novi S3. Na S3 je jedino bila kamera bolja, nista vise, a kosta je osetno vise.

Kasnije sam imao veoma kratko G2, bio sam veoma zadovoljan njime dok ispao sa velike visine i od njega ostadose "samo dugmici"

G3 nisam imao prilike uopste da koristim, niko iz mog okruzenja ga nije ima, dok G4 i G5 jesu imali neki drugovi i rodbina. Meni se generalno dopada ta G serija, legla mi je nekako. Uvek sam bih radije posedovao G nego Galaxy S i ako vec duze vreme imam S5.

Ne treba zaboraviti ni Flex varjantu, meni licno zanimljiv telefon mada se nikad nisam susreo sa njim.

Pokusali su malo da osveze ponudu V serjiom, ali izgleda to nije proslo sjajno i ako V10 i V20 deluju kao ozbiljni telefoni.
todorovic92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2017, 21:47   #15
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

LG je pukao skroz.Trude se samo oko flagship modela dok im je srednja klasa potpuno zapostavljena,izbacuju je čisto reda radi.G3 i G4 su imali problema sa crkavanjem matičnih ploča,G5 problema sa probijanjem svetlosti i lošim dizajnom a na novi G6 su stavili dosta lošiji ekran nego konkurencija.
Imam LG Spirit koji bi bio dobar telefon da mu multitasking nije očajan a kamera katastrofalno loša.
Dobar proizvođač smartfona MORA imati kvalitetnu ponudu u svim klasama,inače niko ni neće znati za njega.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2017, 23:15   #16
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Dobar proizvođač smartfona MORA imati kvalitetnu ponudu u svim klasama,inače niko ni neće znati za njega.
Upravo to. Samsung je pokrio bas svaku klasu i zato jeste najpopularniji.

Recimo cudno mi je da Xiaomi u ponudi nema neki 4.5" ili 4.7" sa recimo 540p ekranom, 1gb-1.5 rama, kamera 5-8mpx, baterija 2000-2500mah, i da ga ceni za nekih 70€ mislim da bi bas dobro prosli.

Mislim da ovaj model govori sve o LG-ju, u 2017oj izbaciti 5" sa 480p????
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 0:58   #17
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Taj model je sramota za kompaniju da neko izbaci sa takvim specifikacijama u ndanasnje vreme. Nista nije bolji ni Samsung ili Sony. Ja mislim da Samsungu najvece pare pljuste od najskupljih modela koji ljudi masovno kupuju po svetu.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 10:26   #18
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Samsung je konkurentan i ima par dobrih modela koji se odlicno prodaju i u nizem segmentu, tacnije J3, J5 i J7. Jesu malo skuplji od konkurencije, ali su siroko dostupni, dobri samoled ekrani,kamere,baterije. Lepo im se prodaje J serija. Naravno da ima bolji izbor za taj novac, ali narod je narod Sa druge strane, LG, Sony i HTC nemaju ama bas nista da valja u tom nizem segmentu.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 3:53   #19
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Sta se desilo sa LG-jem?

Sa stanovista servisa LG sa seriom G je pukao. G2 je i dalje model koji se najmanje kvari, sa G3 su poceli problemi sa procesorom na ploci, pregrijavanje koje nije rjeseno ni na G4. On je jos vise imao problema sa procesorom i ploce su redovno crkavale. Sa G5 je to.ispravljeno, al mozda je to vec bilo kasno jer su bukvalno dvije generacije G serije bile da kazem katastrofa jer malo koji uredja je izdrzao 24 mjeseca koliko je garancija.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
JovanK je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 3 White Ripper Role-Play 7740 16.4.2024 17:15
Sta se desilo sa Targom? milan777 Internet usluge 1 20.7.2016 16:12
Malo extremnog OC sa MSI GTX580 lightning Perica_barii Overklok 2 17.2.2012 14:17
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Redakcijo, šta se desilo sa dvobrojem? igorx O SK-u uopšte 11 12.8.2009 1:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com