Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2010, 17:26   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Posto su temperature procesora na laptopu isle i do 100C sto je bilo daleko od normalnog, zakljucio sam da je jedan od uzroka mogla da bude i prasina koja se nakupila unutar laptopa tako da sam resio da ga ocistim od iste.

Otvorio sam laptop i prilikom razdvajanja delova, neznajuci da je unutar njega sve bas tako knap napravljeno odvojila su mi se dva konektora (crni i beli) kao i dve trake ucvrscene plastikom kojima su povezane neke komponente (ne znam koje, samo znam da je jedna najsira od svih).

Prilicno sam se namucio dok sam sve to uspeo da vratim na svoje mesto kako treba ili sam bar mislio da sam vratio kako treba. Medjutim kada sam sklopio laptop i pritisnuo Power samo su zasvetlele lampice na tastaturi kao i lampica id wirelessa i DVD-a i ... nista se vise nije dogodilo!!! Jednostavno ekran je crn sve vreme, niti krece da butuje niti se cuje ventilatorcic ili bilo sta drugo - mrtva tisina.

Sad me zanima sta sam to poje*ao na laptopu, koliko je to ozbiljno i zna li neko neki dobar i pouzdan laptop servis, pozeljno na B. Brdu ili Zarkovu ali koji ne drzi laptop kod sebe po mesec i vise nego koji brzo resava stvari.

Hvala unapred.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 17:29   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Misterija...
Šalu na stranu ako si "oran" rastavi sve opet, lepo sredi sve kablove, pažljivo pregledaj da nisi neki kabl/pin oštetio/okrenuo naopako/itd, resetuj BIOS pa sastavi sve.

Ili čekaj da ti neko da adresu i broj telefona nekog "brzog" servisa
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 18:05   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Misterija...
Marti... Marti Misterija.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Šalu na stranu ako si "oran" rastavi sve opet, lepo sredi sve kablove, pažljivo pregledaj da nisi neki kabl/pin oštetio/okrenuo naopako/itd, resetuj BIOS pa sastavi sve.
Anyway, nisam bas oran da ponovo petljam oko kablova jer niti znam kako ide, niti da li sam i sta sam sve dobro povezao a sta ne, tako da mi nista ne vredi ni da gledam ponovo. Pored toga pristup kablovima je veoma tezak a pritom kada su ruke vec unutra nemas mogucnosti nista ni da vidis sta radis.

Za reset BIOS-a ne znam da li bi ista moglo da pomogne jer jednostavno on se fakticki i ne ukljuci, tako da... nemam pojma.

Inace nasao sam ja neke servise na netu ali sam mislio da neko iz licnog iskustva ne zna neki pouzdan da preporuci, a ako ne zna probacu sa ovim. Jbg sve bi trebalo da je bolje od sedenja u stanu i razmisljanja - a sta sad.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 20:21   #4
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Trebao bi opet da ga otvoris i pazljivo pogledas da se nesto nije izvuklo a da nisi primijetio.Ako ne uspijes nista da uradis najbolje odnesi u ovlasceni servis za tvoju marku laptop-a.
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 22:00   #5
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Posto su temperature procesora na laptopu isle i do 100C sto je bilo daleko od normalnog, zakljucio sam da je jedan od uzroka mogla da bude i prasina koja se nakupila unutar laptopa tako da sam resio da ga ocistim od iste.

Otvorio sam laptop i prilikom razdvajanja delova, neznajuci da je unutar njega sve bas tako knap napravljeno odvojila su mi se dva konektora (crni i beli) kao i dve trake ucvrscene plastikom kojima su povezane neke komponente (ne znam koje, samo znam da je jedna najsira od svih).

Prilicno sam se namucio dok sam sve to uspeo da vratim na svoje mesto kako treba ili sam bar mislio da sam vratio kako treba. Medjutim kada sam sklopio laptop i pritisnuo Power samo su zasvetlele lampice na tastaturi kao i lampica id wirelessa i DVD-a i ... nista se vise nije dogodilo!!! Jednostavno ekran je crn sve vreme, niti krece da butuje niti se cuje ventilatorcic ili bilo sta drugo - mrtva tisina.

Sad me zanima sta sam to poje*ao na laptopu, koliko je to ozbiljno i zna li neko neki dobar i pouzdan laptop servis, pozeljno na B. Brdu ili Zarkovu ali koji ne drzi laptop kod sebe po mesec i vise nego koji brzo resava stvari.

Hvala unapred.
Ja mislim da znam o cemu se radi.Nesto se odkacilo . Opet salu na stranu.Da li mozes da udjes u bios?Opisi malo detaljnije sta se odkacilo da vidimo koji si deo tacno obogaljio .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 22:12   #6
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ja mislim da znam o cemu se radi.Nesto se odkacilo
Necete da verujete sta je bilo ali nesto se otkacilo!

Salu na stranu laptop je otvoren, ovaj put sa gornje strane (deo iznad zvucnika + tastatura) i tom prilkom je primeceno da se otkacio kabl (ali pravi kabl - ne trake o kojima sam pricao) koji povezuje ekran sa maticnom plocom.
To sve dok nije otvoreno sa gornje strane nisam ni mogao da primetim tako da nije ni cudo sto sam mislio da sam sve vratio kako treba, na svoje mesto.

U svakom slucaju misterija je resena i laptop za sada radi OK i kako treba a ja jos jednom zahvaljujem svima na predlozima i sugestijama.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 22:28   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Super, Marti video sam to u tvojoj duploj temi
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 22:41   #8
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Ma znam, postavio sam temu u pogresnom delu foruma i posto niko nije reagovao, rekoh ajd' da je stavim u pravi deo koji se tice kvarova.
I tek kad sam je postavio i u kvarovima, po starom dobrom Marfijevom zakonu poceli su ljudi da odgovaraju i u onom drugom podforumu.
Sad je na moderatorima hoce li da brisu jednu, obe ili ce da ostave obe - mozda pomognu kao nauk ljudima da nista ne petljaju sami ako vec, kao ja, ne znaju sta i kako treba da urade.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 12:09   #9
Stefan programer
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 484
Zahvalnice: 631
Zahvaljeno 72 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti

Ista stvar mi se desila. Upalim laptop ono ne radi nista. Rastavim sve, ali neprimecujem nista cudno. Odneo sam ga u servis i rekli mi da mi se otkacio neki cip i zato nije radio.
Stefan programer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19
Ljudi, pomagajte, nemam pojma, a treba mi savet! Zdrave83 ŠDK - Osnovne komponente 9 28.1.2009 19:55
Ne radi engleski na tastaturi, šta to može biti? Forman Ostale komponente 6 12.12.2008 15:39
Moze li XP sp2 na ovaj laptop? Remedy Operativni sistemi 9 4.6.2008 0:40
Hitno da hitnije ne moze biti Budi_SVoj ŠDK - Grafika 4 11.3.2008 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com