Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2022, 12:49   #261
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: God of War

gledaj gde je bottleneck, ako procesor zakucava na 100% neko jezgro ili na ram mi više miriše
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2022, 12:57   #262
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
gledaj gde je bottleneck, ako procesor zakucava na 100% neko jezgro ili na ram mi više miriše
Hvala, sad gledam bas. izgleda da je gpu usko grlo. Nadao sam se da je nesto sto moze softverski da se resi. Gpu je gtx1050 ti, 4gb, ram je 16gb, a cpu 1600x, on nije ni 30% opterecen. Malo je cudno da memorija bude 74%, ali gpu je na 99, tako da je to. Probacu da procackam u vezi sa samom grafickom neka podesavanja.
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2022, 13:24   #263
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: God of War

ako je stalno na 99% onda je grafička, smanji rezoluciju ako si već sve smanjio
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 21:12   #264
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: God of War

usko grlo je dosta relativan pojam.
ovde je to gpu, ali probaj recimo assassins creed origins ili odyssey da igras, i odjednom ce ti cpu biti usko grlo.

sve zavisi od igre, ali se moze reci da dok god sa istim kompom imas i jednu i drugu varijantu uskog grla, na dobrom si putu, dovoljno izbalansiran.

po meni, sustinski je veca greoata da cpu bude usko grlo, kada vec grafe placamo visestruko vise.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2022, 9:57   #265
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Pre sam imao utisak da je 2018 godine, RDR2 pokraden što se tiče nagrade igre godine, sada nakon igranja ove igre, siguran sam da je RDR2 pokraden te godine.
God of War jeste odličan, uživao sam u igri, ali ne može prići remek delu kakav je RDR2, in my honest opinion.
Nisam imao pojma da RDR2 nije bila igra godine i sada sam zaista zapanjen.

Mislim, GoW je odlična igra. Nexexcalibur je nazva "on-rails koridor tps slasher" što možda i jeste, ali to je i Mass Effect, na primer, pa tu igru zaista volim. Priča GoW je dobra, likovi su odlični, okruženje fantastično, čudovišta maestralno odrađena, zagonetke sasvim primerene takvoj vrsti igre, sve je na takvom nivou da sam mnogo puta u sebi uzviknuo "WOW!"

Ali je RDR2 neki viši nivo po svemu. Igra koja mi je uništila gejming i koju igram i dan danas prelazeći sedmi ili osmi put, a da mi nije dosadno. RDR2 je kao seks sa ženom koju voliš, sve poznaješ, sve znaš šta treba i kako, tek ponekad vidiš nešto novo, ali uživaš svaki put.

Šala, naravno, ali one koji su stavili GoW ispred RDR2 treba ozbiljno pregledati u nekoj ustanovi.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2022, 10:18   #266
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: God of War

Не, не треба их озбиљно прегледати (нити вређати ), него на пример поћи од предпоставке да постоје и људи који не воле каубојце, Дивљи запад и тако то...
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2022, 14:01   #267
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: God of War

Mislio sam na one likove iz žirija koji su proglasili GoW igrom godine ispred RDR2.

Razumem da ljudi ne vole vesterne, ali to nema nikakve veze sa kvalitetom igre. Ni ja nisam oduševljen temom mitologije, bogova i čudovišta, pa opet mislim da je GoW vrhunska igra. Neko ko se profesionalno bavi time ne bi smeo da ima takve predrasude.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
ezenkiel (6.4.2022), Skenderevo (1.3.2022)
Stara 1.3.2022, 21:49   #268
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: God of War

Субјективизам је кључна реч, не "квалитет".
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2022, 22:42   #269
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Kad sam razmišljao da li da kupim RDR2, kliknuo sam na nasumični klip iz igre gde lik peče zeca nekih 5 ili 10 minuta, ne sećam se tačno i posle tog samo zatvorio. Ne sumnjam da je fenomenalna igra, ali taj nivo detalja je pretpostavljam nekima takođe bio previše. Plus GoW je izašao nekih 6 meseci ranije i imao je više vremena za hajp.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2022, 0:02   #270
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Obe igre su dobre na svoj nacin. Meni licno je RDR2 bolja sto se price tice jer mnogo vise vremena provodis sa likovima, a scenario je fenomenalno napisan i mnogo vise emocija izaziva nego GoW. Sa druge strane GoW ima bolji gameplay.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2022, 1:20   #271
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: God of War

"GoW ima bolji gameplay. "

I to je diskutabilno.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2022, 1:48   #272
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
"GoW ima bolji gameplay. "

I to je diskutabilno.
Upravo tako.

Recimo, "Mala Sirena IV: Osveta Sirene" šije RDR2 i GoW za bar pola peraja
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2022, 4:33   #273
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne sumnjam da je fenomenalna igra, ali taj nivo detalja je pretpostavljam nekima takođe bio previše.
U SP delu igre neces se susretati sa ovim uopste ukoliko ne zelis.

Igra je dosta spora sto se tice price i uhodavanja ali briga o hrani, lovu, skupljanja koze i o nekim tonicima je potpuno nepotrebno i opciono. Apsolutno nije potrebno zamajavati se oko toga ukoliko sam igrac ne zeli.

Jedino sto moze da zasmeta je gore pomenut sporiji uvod i nesto sporiji tempo same igre. Eventualno loot protivnika koji nekima previse dugo traje (animacija je mnogima spora). Ali opet, i taj deo nije preterano bitan, para ces imati koliko hoces, mozes sve to da ispreskaces.

Tako da, ukoliko si OK sa nesto sporijim tempom igre i price, zelis da uzivas u atmosferi i imerziji, ne moras uopste da brines o ovim sitnim detaljima poput pecenja zeca Sve je to neki dodatni bonus na koji ce mozda sama igra na kraju da te navuce
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2022, 22:48   #274
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: God of War

Danas instalirao, obrnuo sat-dva i nije loše. Meni se sviđa ovo novo izvođenje, mada nisam ni bio preveliki fan ranijih nastavaka... Ne smata mi blizina kamere lično. Baš juče sam završio RE3 remake, a kamera i kreatanje su ko jaje jajetu, meni taman ko par starith cipela.

Igram na default težini, želim da se prošetam i uživam bez mnogo trzavica. Mada čak i ovako umem da zaginem u gustim situacijama. Još uvek se privikavam na borbu i učim sebe da koristim štit kad mora. Sviđa mi se generalno interakcija oružija i protivnika, deluje kao da ima tu neke inercije i težine a ne kao ovaj RE3 gde se niko ne stresira kao da pucam zrna pasulja na njih.

Sve u svemu, OK je sasvim za sada, nisam nešto raspamećen ali ni razočaran. Igrao sam u dva navrata danas a to je dobar znak.

...

Zadovoljan sam i optimizacijom, RX470 4GB vuče 50-60 fps na original podešavanju - puna kapa. Sa obzirom da sam u poslednje vreme igrao par naslova baš na PS4 u 30fps, od kojih jedan ni to nije mogao da drži kako valja, ovo je kao da sam progledao i prodisao.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2022, 23:46   #275
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ovo i ne treba igrati na većim težinama, pogotovo prvo igranje. Na sve iznad default težine bukvalno imam osećaj da udaram sunđerom neprijatelje, samo ti treba 10x više vremena da ih ubiješ, a to ubija momentum.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
ezenkiel (6.4.2022)
Stara 7.6.2022, 0:13   #276
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: God of War

Jel ubio ko Sigrun (poslednju Valkiriju) na normalnom nivou tezine (Give Me a Balanced Experience)? Ne znam vise koliko sati sam spucao u fight, jednostavno ne mogu da je upokojim pa da ga je*es. Dzaba potamanih sve bosseve u sva tri Dark Soulsa, Sekiru, i Bloodborneu, ovde se igra po drugacijim pravilima i brutalno je tesko.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2022, 0:41   #277
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ako si skrljao predhodne Valkire, onda znaš šta treba da radiš
Samo gledaj patterne ponašanja, i naravno, 0,5 posto šanse za grešku koja se toleriše. Takođe, u onom svetu sa izmaglicom i gauntletima, gledaj da odradiš sve, mislim da tamo, pored Valkire, ima i neki kvalitetniji štit i oprema koja će ti trebati za taj najteži encounter u igri.

Evo, i da se pohvalim malo:

Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2022, 16:56   #278
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom God of War

Ja tek skoro naleteh na prvu valkiru i izubija me par puta kao zeca pa sam odustao. Logika mi je rekla da ako ni sa jednim neprijateljem do sada nisam imao problema a nju jedva da taknem...još uvek nisam spreman.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2022, 0:32   #279
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Valkire najbolje ostavi za kraj igre, neće nikud pobeći, osim ako nisi mazohista
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2022, 1:02   #280
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Ako si skrljao predhodne Valkire, onda znaš šta treba da radiš
Samo gledaj patterne ponašanja, i naravno, 0,5 posto šanse za grešku koja se toleriše.
Ne vredi, ja ovakvo nesto suludo nisam video u zivotu. Probao sam jos ne znam ni sam koliko puta u medjuvremenu, i nema sanse da joj skinem vise od 3/4 healtha, i to sa x2 rage combat i onaj berserker stone s kojim me klinac ozivi.

Ovo me podseca na neki los pokusaj tog Sonijevog Santa Monica studija da napravi Dark Souls bossa. Najvise mi lici na bosseve u Assassin's Creed Originsu, koje ne mozes ni u teoriji da ubijes ako nisi dovoljno izlevelovan (u toj igri je skill potpuno nebitan jer ne mozes da, kao u recimo TW3 ubijes griffona odmah u startu ako imas dovoljno strpljenja, ili recimo onog crnog trolla u Gothicu 2. Pa i je*ne FromSoftware igre mogu da se predju sa gologuzim likom sa drvenim stapom, ako se na to nameracis). S tim da ja u GoW jesam dovoljno izlevelovan za ovaj fight, da ne bude zabune.

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Takođe, u onom svetu sa izmaglicom i gauntletima, gledaj da odradiš sve, mislim da tamo, pored Valkire, ima i neki kvalitetniji štit i oprema koja će ti trebati za taj najteži encounter u igri.
To sam sve uradio, proveo sam sate farmajuci tu maglu da bi pozatvarao one realm tearove i nabudzio opremu do kraja sa istom tom maglom. Bukvalno sam odradio sve u celoj igri osim finalne valkirije i poslednjeg story segmenta igre. GoW 2018 je nesto fantasticno, ali mi je ova prokleta Sigrun bas zgadila igru.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com