Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2006, 13:53   #1
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Potrebna vasa misljenja o laptopu!!!

cao drustvo,

Treba da uzmem lap top, pa me interesuju vasa misljenja izmedju 2 la topa, nisu bitnilap top-ovi vec komponente kod istih. e sad upitanju je Fujitsu Siemens,

e sad jedan model ima sledece komponente.

Intel Core 2 Duo T5500 2 mb L2 cache, graficku 7600, 2 gb memorije

a drugi ima

intel Core 2 Duo T7200 4 mb L2 cache , ista graficka i 1 gb rama.

Cena je indenticna.

Zanima me sta bi vi pre uzeli.

Jaci proc a manje rama, ili slabiji proc i vise rama, ako neko zna moze da kaze koliko se ta razlika u procesoru osecu u radu.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 13:59   #2
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Hitno, potrebna vasa misljenja!!!

Uzimaj tu drugu opciju sa giga rama.Lako ces sutra da nadogradis jos memorije ako ti treba(ali ne verujem).Pristojan rad imaces sa giga memorije(jedino ako ne teras Oblivion na max).Sto se tice procesora veci cache to bolje.Moje misljenje pre bih uzeo lap top intel Core 2 Duo T7200 4 mb L2 cache , i 1 gb rama.
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 14:08   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Hitno, potrebna vasa misljenja!!!

Nisi rekao za sta ti treba laptop.Da sam ja na tvom mjestu,uzeo bih primjerak sa 2GB rama,a slabijim procesorom,i to bez ikakvog razmisljanja.Ako ti lap treba za video editovanje,mega zahtjevne operacije u programima za 3D modelovanje i Photoshopu,onda bi ti jaci procesor svakako koristio.Sa nailaskom novih igara,i na tom polju ce procesor sve vise da dobija na znacaju.Medjutim,lagodnije ces se osjecati i lakse obavljati svakodnevne poslove u duplo vise RAM-a i nesto slabijim procesorom,nego obratno.I to je fakat.Ta druga konfa ce odlicno da ti radi u sta god da je ubacis ili cime god da je opteretis i to jos dugo vremena,sto se ne bi bas u tolikoj mjeri moglo reci za prvu.Naravno,ima i suprotnih misljenja,ali ja stojim iza ovoga sto sam rekao.

Skoro sam imao duzu diskusiju po tom pitanju sa Duke of Serbia pa baci pogled.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 14:37   #4
sErGiO
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 257
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hitno, potrebna vasa misljenja!!!

Ja bih pre uzeo masinu sa 2 Gb RAM-a, ali opet zavisi za sta ti treba laptop.
sErGiO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 15:55   #5
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Hitno, potrebna vasa misljenja!!!

Pa lap top mi treba za sledece, za programiranje, za igranje tako neke igrice, WoW na primer ili NFS, za multimediju tj CuBase, i nista posebno, mislim i ja da je bolja solucija odmah uzeti sa 2 gb rama, ko ce posle da juri ram za tu masinu, a nadam se da nece bas neka velika razlika da se oseti u igrama, kad ionako sve sto igram cak i oblivion igram na desktop masini koja ima athlon 64, i x850xt. A i bitna je baterija, ovaj proc sa 2 mb l2 cache manje trosi od onog sa 4. Pa neznam, da cujemo jos misljenja, a vama hvala za ova do sad. pozzzz


p.s. teraoo bih Vistu na tom lap top-u.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 17:01   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Hitno, potrebna vasa misljenja!!!

Citat:
optimus_prime kaže:
Pa lap top mi treba za sledece, za programiranje, za igranje tako neke igrice, WoW na primer ili NFS, za multimediju tj CuBase, i nista posebno, mislim i ja da je bolja solucija odmah uzeti sa 2 gb rama, ko ce posle da juri ram za tu masinu, a nadam se da nece bas neka velika razlika da se oseti u igrama, kad ionako sve sto igram cak i oblivion igram na desktop masini koja ima athlon 64, i x850xt. A i bitna je baterija, ovaj proc sa 2 mb l2 cache manje trosi od onog sa 4. Pa neznam, da cujemo jos misljenja, a vama hvala za ova do sad. pozzzz
p.s. teraoo bih Vistu na tom lap top-u.
Bolje uzmi lap sa 2GB RAM-a,jer razliku u snazi izmedju ova dva procesora tesko da ces znacajnije osjetiti u tim stvarima za koje ti treba laptop.Tacno je da kasnije mozes da ubacis jos 1GB rama,ali ovako uzimas sve lijepo,bez posle da juris za jos jednim modulom od 1GB,trazis da li ko kompatibilan ili ne i mozgas zbog cega su nastali problemi(ako ih bude,bice vjerovatno do nekompatibilnosti modula).Kad si vec pomenuo igre,u vecini ces sada osjetiti vise prednost vece kolicine rama,igre koje koriste proc. u vecem djelu su jos uvijek u povoju,a i kad se pojave,tebi to nece mnogo znaciti jer vec imas odlican dual core + 2GB RAM-a.

PS:Vista ce da leti na bilo kojem od ta dva notebook racunara.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 16:00   #7
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Hitno, potrebna vasa misljenja!!!

Ako kod drugog postoji mogucnost da se ubode jos memorije, po meni je taj lap logican izbor. Ali ako ne postoji ta mogucnost, onda bi ja pre uzeo onaj prvi.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 16:05   #8
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Hitno, potrebna vasa misljenja!!!

naravno da moze da se ubode to su isti lap top - ovi, ista je maticna ploca isto je sve, samo se po tome razlikuju, moze da se ubode, pa i ja se razmisljam za drugi ovaj sa 1 gb rama, pa mu posle ubodem, ali je pitanje "posto neznam kako to ide kod lap top-a" kako se ugradjuje ram, i koji ram treba.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com